Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

V Plzni na pivu

Akce, kde se dá přičichnout k dobrému pivu


verze pro tisk

V Plzni na pivu

V Plzni na pivu

Jak pojedeme v neděli na hokej? Nakonec jsme se rozhodli pro vlak s tím, že zajdeme po dlouhé pouze někam na pivo. Bohužel neděle není v Plzni pro pivaře moc příznivá, zvláště, když v půl páté už máte být na stadionu. Jediná schůdná hospoda se jeví Pivstro. Cestou si ještě prohlídneme pivotéku Plzeňského Prazdroje, kterou najdete v kase Pivovarského muzea. Sortiment sice zajímavý, ale ceny standardně pivotékové.

Pivotéka v muzeu
Pivotéka v muzeu

Ale to už máme docela žízeň. V Pivstru nacházíme poslední volný stolek. Na čepu jsou krom Prazdroje piva z Proudu, od Zhůřáka, či z Druztové. Začínáme samozřejmě Zhůří: House Ale Comet Dust je v nasprostém pořádku. Kveik NEIPA Podivín už byl zřejmě z konce sudu, ale i tak jsou obě piva velmi pitelná, jak už jsme od Chrise zvyklí. Další pivo je sice vařené v Praze jako kooperačka Zhůřáka s Bad Flashem. Flash Me! nebyl špatný, ale není to to pravé zhůřákové :)

House Ale Comet Dust
House Ale Comet Dust

Dizzy Lizzy od Bárnů z Druztové je důstojným zakončením dnešního posezení. Na cestu si do kelímku bereme ještě Kisseláč od Proudu. A to jsme neměli dělat, mohli jsme si koupit spíš nějakou limonádu. Čekáte nástup kyselosti a ovoce a ono nepřijde skoro nic :( Cestou na zimák si všímáme loga čižického Bizona v Lokálu U Jirky, což se nám hodí při zpáteční cestě, protože máme pár minut do odjezdu vlaku. Citra Art Ale nám sice načepujou do ležákového krýglu, ale i tak chutná výborně.

Citra Art Ale
Citra Art Ale

Ve čtvrtek se má konat před Pivstrem Pivní festival na podporu Ukrajiny. S kamarádem jsme se dlouho neviděli, tak na čtvrtou po práci vyrážíme. Na místě se nachází tři stánky, za výčepy stojí majitelé a sládci pivovarů - Chris u Zhůřáka, Honza Ilgner u Radouše a pan ředitel Michal Škoda u Proudu. Jako první ochutnávám ležák Die Hard od Proudu, kde jsou použity kvasnice již 416. generace. Jako vypít se to v klidu dá, ale od ležáku z minipivovaru očekávám něco jiného.

Před Pivstrem
Před Pivstrem

Chuť si spravím Zhůřákem, vybírám Šprt. U Radouše chci zkusit NEIPu Barney, ale bohužel jsou pro dnešní den určena tři piva a jen dva kohouty, dávám tedy Magického motýla. Pivo se tu dnes má čepovat do 22 hodin. Standardní nejnižší ceny jsou 45 (za 0,3l) a 60 (za 0,5l). Můžete volit pivo do kelímku nebo do skla na zálohu 100 Kč. Nám už je ale docela zima a za chvilku nám jede vlak (chtěli jsme se zastavit jen na chvilku). Ohřejeme se tedy ještě na jednom v KMP - Kocour 12 se docela dá.

Šprt
Šprt

Dnes to byl opravdu jen takový narychlo spíchnutý festiválek. To v Praze v Kongresovém centru se chystá v sobotu 5. března megaakce, kde by pro UKáčka mělo čepovat své pivo na čtyřicet minipivovarů z celé naší vlasti plus Bernard a Prazdroj. Vše je nachystáno, pivovary narychlo připravily pivo i osádky. Ani ne den před ale přichází zpráva, že akce je zrušena. Kongresové centrum je obsazeno běženci.

Třeba by se akce přeci jen mohla konat. Pivovary by čepovaly pivo přímo ukrajincům, alespoň by byla jistota, že se humanitární pomoc dostane jen do správných rukou.[Richard Chodora] [Zobrazeno 1130x] [5. březen 2022]
[Události] [no comments] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!


Navtivte ns na Instagramu Reklama na PI