Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

IIIII. ročník Černokosteleckého vykulení

Slavnosti piva, pivní slavnosti, dny otevřených dveří ...


verze pro tisk

IIIII. ročník Černokosteleckého vykulení

IIIII. ročník Černokosteleckého vykulení [p257]

Vždy, když čtu zprávy z Černokosteleckého pivováru, dýchne na mě historie, prostě staré dobré pivovarské časy. Bohužel ještě jsem neměl tu čest toto dobrému pivu zaslíbené místo navštívit. Zdejší akce mě vždycky docela lákají, ale pivovár mám poměrně daleko a i dopravní spojení sem není ideální, alespoň to vlakové.


Musím uznat, že práce na obnově pivovaru se pánům Vodochodskému a Starcovi daří, ale pořád zde něco chybí. Ano, vlastní pivo by bylo to, čemu bych zřejmě neodolal. Na webu se můžeme dočíst, že samotná výroba piva by se měla rozběhnout do konce roku 2008. No moc času už nezbývá a já držím palce, aby Černokostelecké pivo nabylo života co nejdříve, alespoň na letní sezónu příštího roku, co vy na to?


Jednou z pravidelných akcí, zde pořádanou, je Vykulení. Letos již po páté předvedli své umění bednáři. Samozřejmě se konala i nějaká ta kultůra, jídla byly plné stoly a to hlavní - pivo teklo proudem. Letos byly avizovány tyto značky tekoucí z píp: Ostravar, Rychtář, Konrad, Ferdinand, Zvíkov, Kácov, Krakonoš, Klášter, Primátor, Bakalář, Holba a Polička. Na poslední chvíli byla doplněna i naprostá novinka - obnovený Rampušák z Dobrušky. A prý byl výborný.


Vychutnejme si díky Markovi Kamlarovi atmosféru letošního ročníku alespoň ve fotografiích. Já držím pánům majitelům palce v jejich snažení a těším se, až ochutnám jejich pivko.

[Richard Chodora] [Zobrazeno 6598x] [5. listopad 2008]
[Pivní slavnosti] [comments: 2] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Malakin

čtvrtek, 6. listopad 2008
13:18

Malakin

Já, bohužel, z Rampušáka ochutnal pouze zbytek soudku, tj. necelé 2 dcl. (Dopoledne jsem měl jinou akci a odpoledne se jako naschvál před Říčanama porouchal autobus, tak jsme dorazili až s hodinovým zpožděním.) Ale i ta trochu na mě udělala dojem. Naštěstí jsem si to vynahradil druhý den, kdy jsem ho degustoval z PETky zakoupené mým kámošem přímo v Dobrušce. Pivo bez chybičky. Kéž by ta kvalita byla pořád taková.

Jinak samotné nitro černokosteleckého pivovaru jsem neviděl 5 let, tak nemohu soudit, jak to tam teď vypadá. Ale jak jsem tak koukal na Tomášovy fotky na Pivním obzoru, tak kluci v Kostelci nezahálejí. Ještě pár desítek až stovek milionů a bude to tam jako ze škatulky... :)

Jinak ten pán vlevo na 3. fotce odzdola je pan Vodochodský starší. Kdysi sládkoval v Dobrovicích, ryze exportním pivovárku, a pak dlouhá desetiletí ve Vysokém Chlumci...
---------------------------------
Zpráva byla upravena 06.11.2008 ve 13:20:15


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Dan

středa, 5. listopad 2008
22:40

Dan

Letošního vykulení jsem se účastnil a mohu potvrdit báječnou atmosféru tohoto místa. Myslím že do vykulení sudů s vlastním pivem, to bude ještě chvíli trvat. Je ale úžasné, že se tam snaží obnovit tradice s využitím původních strojů, poscháněných z různých zrušených pivovarů. Při prohlídce bylo například možno vidět krásný čpavkový kompresor na chlazení, který znovu ožije. Ve sklepích už leží ležácké nerezové tanky, tak doufejme, že se černokosteleckým dílo podaří. Hospůdku mají kouzelnou už teď.
Já osobně jim moc držím palce
Jo a Rampušák byl opravdu vynikající...


napsal(a): Dan [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI