Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Heřmanův Městec má šampióna. Pivního

Hospody, hospody a restaurace ...


verze pro tisk

Heřmanův Městec má šampióna. Pivního

Heřmanův Městec má šampióna. Pivního [p196]

Je to pár neděl nazpátek, co se jeden nedávno založený podnik v tomto malém městečku v podhůří Železných hor stal držitelem významného gastronomického ocenění. Pro (nejen) místní pivaře jsou to hned dvě dobré zprávy najednou. První je, že byl podobný podnik vůbec založen, a druhá je již zmiňované ocenění. Tím podnikem je Tipsport bar a od loňského září nese hrdé označení Restaurace roku 2008. A jak k tomu titulu přišel?

Tipsport bar z ulice
Tipsport bar z ulice

V první řadě je potřeba říct, že se v Tipsport baru točí pivo značky Primátor (třetí dobrá zpráva). A právě náchodský pivovar uděluje od roku 2003 každoročně těm nejlepším hospodám a restauracím, které prezentují značku Primátor a dělají čest jeho jménu, ocenění „Restaurace roku“. A protože Tipsport bar splnil všechny požadavky, probojoval se do skupiny 32 oceněných podniků.

Interiér
Interiér

Jelikož byl začátek loňského roku poznamenán událostmi okolo prodeje pivovaru, bylo vyhlášení vítězů přeloženo z obvyklého jarního termínu až na konec léta, a slavnostní večer se konal 14. září 2009 ve stylovém návštěvnickém centru pivovaru. Kromě oceněných restaurací se akce účastnilo i vedení pivovaru Primátor, jmenovitě ředitel pivovaru Ing. Josef Hlavatý s novým obchodním manažerem Ing. Jiřím Holubářem, kteří si po slavnostním vyhlášení pochutnávali společně se svými hosty na míchaných nápojích, připravených z piva Primátor.

Samotného výběru se účastnili jednotliví obchodní zástupci, obchodní sládek, obchodní manažer a marketingové oddělení, a při svém rozhodování brali v úvahu celkem 10 kritérií, jako například výtoč piva, péči o výčepní zařízení, způsob čepování, čistotu provozovny, kvalitu uskladnění piva, účast personálu na pivní akademii, spokojenost hostů atd.

Jak přiznává obchodní sládek Pavel Kořínek, hodnocení nebylo vůbec jednoduché, neboť se vybíralo ze 400 hospod a restaurací, přičemž úroveň jednotlivých provozoven stále stoupá. A jak dále potvrzuje, jednou z motivací ke zlepšování kvality může být právě každoroční oceňování, které znamená pro daný podnik nejen prestiž, ale přináší mu i další výhody, například v podobě exkurzí s obchodním sládkem a degustací celého sortimentu pivovaru.

Výčep s krbem
Výčep s krbem

Ale dost řečí, pojďme na jedno, ať můžeme posoudit, zda bylo ono ocenění uděleno právem. Tipsport bar se nachází na hlavním průtahu městem (ulice 5. května), po pravé straně při výjezdu na Chrudim, před benzinkou, naproti „novému“ domovu důchodců (GPS 49°56'42.918''N 15°40'20.04''E). Ale pozor, ať to nepřehlédnete! Vývěsní cedule Primátora, jakož i celá, zatím neomítnutá budova, jsou částečně skryty za vzrostlou vrbou.

Vejdeme-li, hned naproti vstupním dveřím nás vítá vysoký barový pult, jehož pravá část je vyhrazena pro terminál Tipsportu, a za nímž možno spatřit hlavu vždy milé obsluhy. Po levé ruce se nachází malý oddělený prostor skrývající výherní automaty, takže o aktivitách občasných hráčů se ani nedozvíte. Levá část pultu přechází v mohutný zděný sloup, v jehož útrobách za rohem objevíme prosklená dvířka krbu, který místnost zútulňuje a v zimě příjemně vytápí. Nad krbem pak objevíme hrdě vystavený certifikát se získaným titulem. Celý prostor není velký, takže si snadno všimneme jednoduché sportovně laděné výzdoby, které vévodí rekvizity v barvách místního úspěšného hokejbalového týmu Ježci. Pobaví i vtipně řešený strop.

Restaurace roku
Restaurace roku

Sedněme si konečně na lavici k jednomu ze čtyř stolů. Tak co si dáme? Zapomeňte, že jsme na malém městě. Na výběr máme v podstatě celou produkci Primátora včetně všech jeho speciálů. Čtyři druhy piva – 10 %, 11 %, 12 % světlou a 13 % polotmavou – můžete dostat točené, zbytek potom v lahvové podobě. I když to nebývá zvykem ani v těch nejlepších podnicích, všechna piva jsou zde výborně ošetřená, mají správnou teplotu, říz i pěnu, jsou čerstvá, bez pachutí a známek stárnutí.

Vychlazená jedenáctka
Vychlazená jedenáctka

Každý druh piva má svou určenou sklenici, patřičně ologovanou a vždy čistou. Pivní potrubí se čistí denně, a je poznat, že majitel a provozovatel v jedné osobě, poctivě aplikuje všechny dovednosti získané absolvováním Pivní akademie.

Zbytek nápojového lístku obsahuje standardní alkoholické i nealkoholické nápoje. Pro zapřisáhlé abstinenty je v nabídce dokonce chutná točená červená limonáda rovněž z Primátora. Při opravdu důkladné degustaci jistě každý ocení hezké, funkční a čisté toalety.

Výzdoba
Výzdoba

Jídlo zde nečekejte, je k dostání pouze příležitostně. Můžete mít štěstí a trefíte se zrovna do dne, kdy zde bude probíhat jeden z občasných pokerových turnajů, nebo přijďte například na konci srpna, v době heřmanoměstecké pouti, a bude vám nabídnuta některá z masitých pochoutek připravená v udírně či na grilu, umístěných na klidné letní zahrádce za domem, vybudované loni v létě díky neutuchajícímu úsilí šikovného majitele a provozovatele Vráti Kříže.

Letní zahrádka
Letní zahrádka

A ještě jedna dobrá zpráva pro potenciální zákazníky na závěr. Přes rok trvající kuřácké období baru končí a od 1. 1. 2010 se stal Tipsport bar čistě nekuřáckým. I když původní motivace majitele byla jiná, pro milovníky pěnivého moku to neznamená jen jednu z příjemných, ale přímo základních podmínek nerušeného vychutnání oblíbeného nápoje.

Webové stránky baru jsou ve výstavbě, proto připojím ještě praktickou informaci o otevírací době. Otevřeno je denně od 10 do 23 hodin, v pátek a v sobotu až do 24 hodin.

A protože každé ocenění znamená nejen odměnu a prestiž, ale také závazek k pokračování, přejme Tipsport baru udržení kvality, spokojené zákazníky a po zásluze další ocenění.[Libor Kapička] [Zobrazeno 9726x] [9. únor 2010]
[Restaurace] [comments: 6] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

BCH

středa, 10. únor 2010
18:46

BCH

Gratulace a více takových podniků, kde se dobře starají o pivo a především pokud jde o značkové pivo jako je Primátor. A co nejvíce měst a městeček v ČR, kde bude pivní rozmanitost, jak píše meroli, protože točený Pernštejn, Primátor, Bernard, Regent a Holba, to se počítá.


napsal(a): BCH [Odpovědět]

bagos

středa, 10. únor 2010
17:42

Ta fotka v nadpisu je zrcadlově otočená.


napsal(a): bagos [Odpovědět]

Adsense

21. květen 2024
06:12


posted by: Inzerce

moreli

středa, 10. únor 2010
09:18

moreli

Pěkný podnik, výborný pivo. Budu se muset až se oteplí stavit. Heřmaňák je pivně dost rozmanitý, kromě plzeňských patoků tu mají Primátora, Bernarda, Budvar, Regenta, Holbu a Perštejna (na Konopáči). Ideální místo na cyklovýlety :-).


napsal(a): moreli [Odpovědět]

bagos

středa, 10. únor 2010
12:36

to moreli:
Pernštejna 10 čepujou ještě v Heřmanu. V Heřmaňáku ještě mají Kozla v Sokolovně nebo už ne?


napsal(a): bagos [Odpovědět]

Mnich

středa, 10. únor 2010
15:10

Mnich

to bagos: Jo, myslím, že obě značky, co píšeš, tam jsou. Moc to neobcházím, mám svý oblíbený ;) Ale asi udělám zas průzkum a budu informovat. Ale až se oteplí :) Souhlas s morelim, že na kolo je to ideální. A do Medlešic, co by kamenem dohodil ;)


napsal(a): Mnich [Odpovědět]

Dwarf

úterý, 9. únor 2010
22:24

Dwarf

a heleme se, pan mnich oprášil dávno rozepsané články :-) budu se tam muset někdy stavit :-))


ICQ: 131508397

napsal(a): Dwarf [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI