Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Regiontour jako pivní festival?

Akce, kde se dá přičichnout k dobrému pivu


verze pro tisk

Regiontour jako pivní festival?

Regiontour jako pivní festival?

Celkem rád jsem se nechal zlákat přáteli k návštěvě letošního ročníku veletrhu Regiontour, věnovaného prezentaci turistických možností v regionech. Byl jsem totiž zpraven o minulé nemalé účasti pivovarů z celé republiky, a to je přeci dobré lákadlo. A tak, když se v sobotu 12. ledna 2008 otevřely brány brněnského výstaviště pro veřejnost, jsme s celou rodinou zamířili k pavilonu V a tam pak přímo k podiu, protože právě začínalo vystoupení sedlčanské bubenické skupiny. To zde hodnotit nebudu, protože o hudbu tu nejde. Alespoň vám z něj přináším první, a také poslední fotografii této reportáže. Stalo se mi totiž, že ponořen do veletržního víru, jsem úplně zapomněl fotit :). Ale popravdě nebylo ani moc co. Stánky a proudy lidí si umí představit každý, a nic víc zaznamenáníhodného k vidění nebylo.


Bubeníci

Již při cestě k podiu nám padl do oka stánek pivovaru Nová Paka. A já musím hned na začátek říct, že jsem později vyhodnotil jeho prezentaci jako nejlepší, a že mne opravdu přesvědčila k jeho návštěvě. Nepřetržitá ochutnávka dvou druhů řádně vychlazeného piva, prodej piva lahvového, usměvavé a ochotné hostesky, široký výběr informačních materiálů. Na čepu byla světlá 11% Kryštof, která si nás okamžitě získala svou výraznou a příjemnou hořkostí. A hned napodruhé musím říct, že jsem toto pivo později vyhodnotil jako nejlepší pivo dne. Dále jsme ochutnali tmavou 12% Granát, která byla též výborná. Obě piva se prodávala v plastových kelímcích po 2 dl za 5 Kč. K tomuto stánku jsme se ještě několikrát za den vrátili a na závěr zakoupili i vystavované speciály, včetně konopného piva.

Najít další pivovarské stánky nebylo jednoduché, a tak jsme se prodírali davy a systematicky pročesávali výstavní halu. U stánku náchodského Primátora jsme stáli několikrát, ale pro samé pauzy se nám jejich pivo nepodařilo ochutnat. Mezitím jsme se setkali s přáteli a už nás bylo více. Následovala ochutnávka světlého a tmavého Vyškovského piva neznámé stupňovitosti, které bylo zadarmo. Potom jsme se na chvíli zastavili u stánku zámeckého pivovaru Chyše, kde jsme za 16 Kč obdrželi 0,3 l kelímek s jantarovým ležákem plné, avšak nepříliš výrazné chuti. U stánku pivovaru Dalešice nebyl nikdo, kdo by nám natočil.

Stát frontu u Zlatopramenu se naopak zdálo být zbytečné. Imitaci plzeňské staročeské hospody s Prazdrojem, ani stánek s občerstvením, kde se prodával Bernard, se nám navštívit nechtělo. U stánku města Štramberk jsme se trefili zrovna do pauzy a k vydání jednoho kelímku tamního ležáku přiměl obsluhující paní až pohled na naše unavené děti.

Velkoryse pojatý stánek pivovaru Černá Hora jsme programově minuli, neboť se jedná o pivovar takřka domácí a jeho sortiment máme neustále jako na dlani. Naopak prezentace pivovaru Louny by nás zajímala, kdyby ovšem stánek nezel prázdnotou. Za zmínku stojí pěkná a dobře připravená prezentace města Žatce, kde bylo možné se hodně dozvědět a získat zajímavé informační materiály. Takový přístup hned člověka naladí, aby se sebral a vydal se tam podívat.

Více pivních zajímavostí jsme již neobjevili, a tak notně znaveni prodíráním se přeplněnými uličkami (v pondělí jsem se dozvěděl, že veletrh navštívilo asi 35 tisíc lidí!) vydali jsme se do starobrněnské pivovarské restaurace na pozdní oběd.

Regiontour není a ani nechce být typickou pivní akcí. Pokud však veletrh navštívíte s hlavním cílem, pro který je pořádán (tj. vybrat si dovolenou), budete určitě spokojeni a navíc zde můžete poznat i ochutnat něco dobrých piv a možná se vám původní představa o dovolené i trochu změní… :)[Libor Kapička] [Zobrazeno 6926x] [22. únor 2008]
[Události] [comments: 3] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Mnich

pondělí, 25. únor 2008
09:30

Mnich

to Děkan: Zdravím Děkane, ano, z mnoha důvodů jsem v pátek nemohl. Ale už jsem od Jany slyšel, že pátek byl pohodový. Takže příští rok to doufám vyjde :) Měj se!
---------------------------------
Zpráva byla upravena 25.02.2008 ve 09:30:37


napsal(a): Mnich [Odpovědět]

Děkan

sobota, 23. únor 2008
22:15

Děkan

Libore, doporučuji navštívit Regiontour v pátek a to z prostého důvodu - ve čtvrtek vystavující navazují kontakty a mají rozběháno, v sobotu a v neděli tě všude odstrkují důchodci s taškama na kolečkách. Vím, že s rodinou to asi jindy než v sobotu nešlo. My byli v pátek a chutnali Dalešice (vařeno údajně v listopadu panem Korbelem, popovídali jsme si i s novým sládkem panem Křížem) a byly už jiné, pitelné, jemně hořké, prostě příslib do budoucna, dále tradičně Oslavany (ty bývají právě jen v pátek), Náchod, Chyši, Bernarda, Nymburk, Štramberk, Novou Paku apod. Všude poklid, pohoda, bez front ... prostě pátek je top. Zdravím Tě.


napsal(a): Děkan [Odpovědět]

Dwarf

pátek, 22. únor 2008
19:14

Dwarf

a žes neřekl... jsem se o tom dozvěděl až v pondělí, a to jsem byl přes víkend doma


ICQ: 131508397

napsal(a): Dwarf [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI