Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Minipivovar kousek za hranicemi


verze pro tisk

Minipivovar kousek za hranicemi

Minipivovar kousek za hranicemi

Někdy v průběhu zimy se mi dostala do ruky krátká zpráva o chystaném otevření nového minipivovárku v Bavorské Železné Rudě. Datum nebylo uvedeno, prý někdy na jaře. Vzhledem k tomu, že na Šumavě se pohybuji velmi často, dala jsem se do pátrání po podrobnostech. Z webových stránek penzionu, ke kterému minipivovar patří, jsem vyčetla, že minipivovar byl založen v roce 2010 a od té doby zkoušejí vařit různé druhy piva. Zřejmě zpočátku homebrewing, teď už i pro hosty. Podařilo se mi zjistit adresu a nakonec jsem majiteli, panu Josefu Stanglovi , napsala. Odepsal mi, že minipivovar bude otevřen od 12. června, vždy od 16 do 20 hodin a v tuto dobu bude možno i pivovar shlédnout.

Koncem června jsem na Šumavě pobývala a těšila jsem se, že na zakončení pobytu zajedu „přes kopec“ do Bavorské Rudy a minipivovárek navštívím. V pátek 29.6., před 16 hod., vystupujeme na hranici z autobusu a vydáváme se do kopce směr Brennes (sedlo pod Javorem). Poutač nikde žádný a „výslech“ domorodců taky nepřináší valných výsledků. Na dotaz o minipivovaru nás posílají do Zwieselu. Nakonec se ale podaří a stojíme před cedulí, která hlásá „Hausbrauerei“.

Našli jsme to
Našli jsme to

Srdce zaplesalo, ale nadšení hned opadlo, neboť nás přivítala další cedule: Geschlossen (zavřeno). Pouze u přilehlého penzionu seděla paní, která ovšem neměla s pivovarem nic společného, ale vidouc naše zklamání, zatelefonovala majiteli. Prosila jsem ji, aby mu řekla o tom, co mi napsal. Ze vzájemného rozhovoru jsem pak stačila postřehnout, že majitel se nebude kvůli dvěma lidem obtěžovat. Vzkázal nám, ať přijdeme o víkendu a to nejdříve po hodině sedmnácté! Zklamáni jsme odjeli domů. Bohužel, totéž se přihodilo našemu známému, kterého jsme tam o některém z dalších víkendů poslali. Pivovar pan majitel otevře tak od šesti návštěvníků výše!

Pivovárek
Pivovárek

Zatím jediný mne známý, komu se podařilo zdejšího piva napít, byl známý odborník, kolega Felčar, který tam, dle mnou získaných informací, zamířil s rodinou o týden dříve, než my. Ani jemu se však nepodařilo proniknout do útrob minipivovaru, pan majitel nebyl k mání.

Z druhé strany
Z druhé strany

Poprosila jsem tedy Felčara o jeho hodnocení, byť osobní prožitek to nenahradí. Takže: „Pivo je s výraznou kvasničnou vůní a chutí, kvasnice vykazují velice mírnou autolýzu, na těle je plné, slabě chmelené. Chuť i vůně jsou esterové.“ A k tomu dodává: „svébytné pivo, bez problémů jsem si objednal druhé.

Nabídka
Nabídka

Vzhledem k tomu, že pivo bych také ráda ochutnala, navrhuji: nedalo by se nás, někdy na podzim, alespoň těch 6 dohromady, abychom pivovárek mohli navštívit? O organizaci se postarám.

Něco málo údajů zde : http://www.arberkristall.de/braeualm-brauerei.html[Jana Běhounková] [Zobrazeno 7681x] [25. červenec 2012]
[Pivo ve světě] [comments: 9] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

jiri.kana

čtvrtek, 9. srpen 2012
10:09

jiri.kana

Koukám, že světlé i tmavé kvasí svrchně, to by mohlo být opravdu zajímavé a svébytné pivo.


napsal(a): jiri.kana [Odpovědět]

Felčar

neděle, 12. srpen 2012
17:11

Felčar

to jiri.kana: To světlé, které jsem ochutnal, mělo znaky spodně kvašeného piva.


napsal(a): Felčar [Odpovědět]

Adsense

25. únor 2024
10:24


posted by: Inzerce

Felčar

čtvrtek, 26. červenec 2012
11:42

Felčar

Jano, Ty ze mě uděláš ještě mediální hvězdu :D Já myslím, že je to pořád spíše na bázi homebrewingu.


napsal(a): Felčar [Odpovědět]

Jana

čtvrtek, 26. červenec 2012
12:21

Jana

to Felčar:
Když ne šéf, tak aspoň ta hvězda, ne? Tobě není nic vhod. Už abys měl jiný starosti. :D
Ostatně i produkt homebrewingu se dá ochutnat.


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Mosquit

čtvrtek, 26. červenec 2012
09:00

Mosquit

Teď o víkendu tam jede pan Egner se svojí výpravou, ten to má jistě domluvené... zkuste ho kontaktovat, třeba by vás vzal s sebou... http://www.kavarnanasumave.cz/post/vylet-na-pichelsteinerfest-28-29-7-139/


napsal(a): Mosquit [Odpovědět]

Jana

čtvrtek, 26. červenec 2012
09:24

Jana

to Mosquit:
Bohužel, já budu moci až tak někdy v září.
to Vašek : Počítám s Tebou. Viděla bych to tak na víkend někdy v první polovině září.


napsal(a): Jana [Odpovědět]

pechi

čtvrtek, 26. červenec 2012
11:44

pechi

to Jana: Ahoj, chystal jsem se tam začátkem července, ale nesehnal jsem lidi. Budu moct asi v druhé polovině září, přidal bych se...


napsal(a): pechi [Odpovědět]

Jana

čtvrtek, 26. červenec 2012
12:19

Jana

to pechi:
Uvidíme, jak to vyjde. Jen se obávám, aby koncem září zas už pan majitel neměl "po sezóně".


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Vašek

čtvrtek, 26. červenec 2012
08:54

Vašek

Ahoj Jani,předběžně semnou počítej


napsal(a): Vašek [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI