Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Rožnovské pivní lázně: pohoda pro tělo i duši

Pivní cesty


verze pro tisk

Rožnovské pivní lázně: pohoda pro tělo i duši

Rožnovské pivní lázně: pohoda pro tělo i duši [p781]

Už to vím, už jsem to na sobě vyzkoušel. Relaxovat, zklidnit mysl, léčit se a k tomu popíjet výborné pivo lze od letošního podzimu na jednom místě a v jednu chvíli. Tak komplexně na vás bude působit jedna z mnoha procedur, kterými Rožnovské pivní lázně, otevřené 1. listopadu 2010, disponují.

S manželkou jsme se krátce po otevření Rožnovských pivních lázní dohodli a vypravili se je navštívit. Z programu lázní jsme si toho mohli vybrat více: bylinné koupele, koupele v soli z Mrtvého moře, masáže, zábaly redukční i detoxikační… Ale nebyl bych to já, kdybych si nepřál splnit sen většiny chlapů u nás – vykoupat se v pivu. Přání mé, ale spokojenost obou.

Doporučený příchod je nejméně čtvrt hodinky před samotným nástupem. V příjemné lázeňské cukrárně jsme popili kávu a čaj a poslouchali nenásilnou příjemnou zklidňující hudbu, která nás provázela i při samotných koupelích. Lázeňská cukrárna je smíchána na první pohled nesourodými prvky secese, moderny a orientálních stylů, ale onen mix kupodivu ladí a vytváří celistvou harmonii.

Pak nás již obsluha vyzvala k vystoupení po schodech do sklepních prostor, kde jsou lázně vybudovány. Zdá se, že si předchozí věta protiřečí, ale skutečně jsme se ocitli v bývalých ležáckých sklepích rožnovského pivovaru. Pivovar je srostlý se svahem kopce Kozák a sklepní prostory jsou vybudovány v několika patrech tohoto kopce.

Rožnovské pivní lázně
Rožnovské pivní lázně

Pivní lázně u nás (osobní zkušenost) jsou zpravidla založené jen na dvou (tří) procedurách: vykoupat, lehnout (popít). V Rožnově je tomu jinak, řekl bych, že se komplexněji starají jak o tělo, tak i o mysl (někdo by možná použil termín duši). Aby koupel v pivu byla účinná, je třeba nejprve rozšířit póry a dostat z těla ven škodlivé látky. O to se postará aromatická bylinná parní sauna. Je nastavena mírně, aby ji snesl i ten, kdo do sauny běžně nechodí. V sauně se při tiché hudbě dozvíte jak správně dýchat a jak se nejlépe uvolnit, jak se pozitivně naladit. Teprve poté následuje koupel v pivu a po ní zklidnění těla v zábalu.

Koupel v pivu je dle vašich chutí a možností doprovázena popíjením čerstvě načepovaného nefiltrovaného piva z místního restauračního pivovaru. Opět jsem našel další rozdíl mezi pivními koupelemi. Většinou je v koupeli jen několik litrů piva (v horším případě dokonce jen rozpuštěná pivní kosmetika ve vodě). Tady je poctivě dobrá polovina vany napuštěna mladým pivem obsahujícím velmi mnoho kvasnic, které jsou pravým balzámem jak pro regeneraci kůže, tak pro výživu těla především skupinou B vitamínů. Navíc je do koupele ještě přidána další várka kvasnic a bylin. Jako pár jsme si lehli do příjemné dřevěné dvojvany v intimním prostředí, pro jednotlivce mají úžasnou tepanou měděnou vanu ve viktoriánském stylu. Pivo k tomu podávané je (jak jinak) místní a opět obsahuje dobré a zdravé kvasnice. V neposlední řadě jsme relaxovali na lůžku zabaleni v teplé dece. Procedura je tím sice u konce, ale odejít se nám nechtělo a tak jsme ještě dlouho zůstali v lázeňské kavárně, která se v podvečer mění na prodlouženou část přilehlé pivovarské hospůdky.

Rožnovské pivní lázně
Rožnovské pivní lázně

Jaká piva jsou na čepu restauračního minipivovaru, jež datuje vznik znovuotevření dnem 3. července 2010? Za vlajkovou loď (alespoň pro mne) bych označil polotmavý 12,9% ležák Rothschild. Občasně se objevuje chutný medový ležák a tmavý ležák. Standardně je na čepu světlé pivo Radhošť s EPM 10,9%, dle majitele mající chuť poctivé jedenáctky. Všechna piva jsou nefiltrovaná s vysokým obsahem kvasnic a pochopitelně čerstvá – nepasterovaná. A unikátní je občasná výroba, na jejímž zdokonalení se ještě pracuje, nealkoholického piva, které jako jediné prochází filtrací.

Rožnovské pivní lázně jsou unikátním projektem, který v sobě spojuje nejen v dnešní době tolik potřebnou relaxaci a zklidnění, ale zároveň navazuje na to dobré, co v Rožnově pod Radhoštěm bylo. Rožnov býval lázeňským městem, kde se léčilo horským vzduchem, žinčicí a slivovicí (alespoň my Valaši věříme v zázračnou moc slivovice). V Rožnově byl pivovar, proslavený svým výborným pivem. A právě vnuk dřívějších majitelů pivovaru pan Tomáš Kupčík znovuobnovil výrobu piva v areálu zachovalého pivovaru, ale tamtéž otevřel i úžasné pivní lázně.

Rožnovské pivní lázně
Rožnovské pivní lázně

Rožnovské pivní lázně po osobní zkušenosti doporučuji známým a doporučuji je i vám čtenářům Pivního.infa. Jak po sobě čtu výše psané, tak mi to zní jako PR článek, ale pravdou je, že jsem jen vyjádřil své dojmy z absolvované pohody, tak jak je cítím a jak mi ještě dlouho po návštěvě zůstaly.

Pivní lázně Rožnov

Ještě dodatek, vše podstatné najdete na adresách www.roznovskepivnilazne.cz nebo www.roznovskepivo.cz

Tož tak …[Roman Holoubek] [Zobrazeno 11316x] [9. prosinec 2010]
[Pivní cesty] [comments: 10] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Rash

pondělí, 29. červenec 2013
12:30

Rash

Jiný pohled na Rožnovské pivní lázně z pera Pivního Partyzána.


napsal(a): Rash [Odpovědět]

pepe

středa, 15. prosinec 2010
12:31

Moc pěkný článek. Jedno však nechápu, co vede majitele nebo sládka pivovaru k označování piva 10,9 a následující slova chuť poctivé jedenáctky. Když je to daněno jako desítka. To je to samé jako PU 11,67 a chuť poctivé dvanáctky. Má to malej pivovar zapotřebí takto balamutit zákazníky kvůli ušetření 16 Kč na hektolitru bez dph. Dále bych se chtěl zeptat jak dokáže sládek uvařit pivo přesně 10,9. To lze dosáhnout jedině proloužením nebo zkrácením chmelovaru. Nebo následujícím ředěním mladiny nebo piva technologií jako je HGB. Protože pokaždé je odpar při chmelovaru trochu jiný. A tedy i EPM.


napsal(a): pepe (pepepepe3(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Adsense

16. červen 2024
06:57


posted by: Inzerce

Kejna

neděle, 12. prosinec 2010
20:17

Kejna

Hezké a souhlasím s Vámi Romane, perfektní tip na dárek .. pro mě :-)


napsal(a): Kejna [Odpovědět]

Roman Holoubek

neděle, 12. prosinec 2010
16:51

Roman Holoubek

Má manželka je půvabná, ale zveřejněné fotky jsem s dovolením majitele stáhnul z webu Rožnovských pivních lázní.

Ale zpět k pivu a věcem okolo chlapi. Ideální vánoční dárek - koupit sobě a manželce poukaz do některých z pivních lázní co máte poblíž.


Chody

neděle, 12. prosinec 2010
16:58

Chody

to Roman Holoubek:
Není to spíš tip pro naše drahé polovičky?


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Chody

neděle, 12. prosinec 2010
12:42

Chody

Jsem zapomenul uvést, že fotografie jsou ilustrační, z webu pivovaru a uvolněné k použití k tomuto článku...


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

CzechBeerMan

pátek, 10. prosinec 2010
11:07

CzechBeerMan

Romane , ... máte moc krásnou manželku ! Gratuluji ! Tu bych si dal skoro raději než to pivo z Rožnova (nic ve zlém, je to jen humor co musí být) , to mě moc nejelo .....


JardaK

pátek, 10. prosinec 2010
15:29

JardaK

to CzechBeerMan:
Tak přesně to mě napadlo, jestli ta kočka je Romanova manželka. Pak by měl hned dvojité štěstí, krásnou ženu a jedno z nejlepších piv u nás jako práci :)


napsal(a): JardaK [Odpovědět]

Tomáš Kroupa

úterý, 14. prosinec 2010
15:02

Tomáš Kroupa

to CzechBeerMan: Tak to mě zase nadchlo. Škoda, že to mám 300 kilometrů...


Rosťa

pátek, 10. prosinec 2010
16:18

Rosťa

to JardaK: Takové předvádění jistě není páně Holoubkovi blízké a jde o dámu z reklamních materiálů. Ale i tak

Mám rád tvou hloubku
náš ty milý Holoubku.

P.S. Mezi pivovarskýni jde šeptanda, že Romanova manželka je ještě podstatně atraktivnější :D


napsal(a): Rosťa [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI