Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Opět v Brně U Richarda

Reportáže z minipivovárků


verze pro tisk

Opět v Brně U Richarda

Opět v Brně U Richarda[p264]

Čas Mezinárodního strojírenského veletrhu nadešel a my jsme stejně jako loni vyrazili do Brna. Situace se opakuje a naším dočasným bydlištěm se stává opět internát v Komíně. Tentokráte jsme ubytováni v dívčí části, kde snad ještě včera spaly dívky - kam asi byly odeslány? Dle popisků na dveřích a polepených stěn se z nás na jednu noc staly Lejla, Vendula a Verča. Tímto děvčata zdravíme ...

Dívčí intr
Dívčí intr

Po ubytování a návštěvě brněnského výstaviště, kde ke klobásu dáváme Tradiční Starobrno za 25 Kč (mimochodem dost hrozné....), jsme se s troškou obav, zda na nás vyzbydou postýlky, vyrazili opět do Žebětína k Richardovi. Dnes se sem již nejezdí autobusem č. 54, ale padesát dvojkou, která jezdí okružně. Minulý rok mi tu pivo chutnalo moc, proto už jsem se nemohl dočkat tohoto kvasnicového skvostu.

Medový Richard
Medový Richard

Oproti loňsku chyběl Richard pšeničný a polotmavý a naopak přibyl medový speciál. Pro rozjezd jsme zvolili višňovou dvanáctku, která nám připomněla minulý podzim. Jako druhé pivčo byla objednána medová patnáctka. Očekával jsem něco ve stylu Kvasaru, ale bohužel mě docela zklamalo, druhé bych si prostě už nedal.

Jsou tam
Jsou tam

Mezitím dorazil Dwarf a v pohodě se zařadil do našeho kolektivu. Speciální piva máme za sebou a jdeme na klasiku, podle které se povětšinou hodnotí celý pivovar - světlá dvanáctka (samozřejmě nefiltrovaná). A tady mi zamrzl úsměv. Co jsem loni považoval za vrchol českého, resp. moravského pivovarnictví, to mě totálně zklamalo. To nemůže být to samé pivo, není vyloženě špatné, ale mezi minipivovary horší průměr. Co se stalo?

Letos nic moc ...
Letos nic moc ...

Nejlepším pivem se tedy pro dnešní večer stal Richard višňový, který se opravdu dá pít celý večer... A při domácím degustování tohoto moku musím uznat, že je to pivo vynikající, které v Česku nemá obdoby. Ležáku jsem dal ještě několik šancí, ale opravdu to nebylo ono. Ve vitríně se skví ologované sklo v půllitrovém provedení, chci jej, ale bohužel prý není na prodej (i přes nápis zde vystavené je na prodej), ale mám se stavit za tři měsíce, to prý bude nové s novým logem. Kvůli tomu sem opravdu nepojedu.

Restaurace
Restaurace

Poučeni z minula jsme vyrazili na poslední autobus včas, ale zpáteční cesta nám prostě není souzena. Autobus přijel za chvilku, ale bohužel jel na druhou stranu, takže se konal ve městě přestup na tramvaj. Nakonec jsme tedy opět na pokoj dorazili v pohodě. Postele byly volné a my mohli zalehnout k zaslouženému odpočinku.

Už se nám to počítá
Už se nám to počítá

Ráno nás probudila "vychna", že bychom už měly vyrazit do školy. Jak rychle do pokoje vletěla, tak z něj zase vypálila. On už ale byl opravdu čas vstávat a vyrazit na školení. I letos je sponzorem Starobrno a na čepu to Médium. Dávám k snídani dvě a musím říct, že oproti desítce mi docela chutnalo, vždyť je to České pivo roku 2007 :-)

Varna v Žebětíně (přes okno)
Varna v Žebětíně (přes okno)

Čeká nás už jen dlouhá cesta domů a s PETkami zastavujeme zase U Richarda. Letos už nemusíte mít plastové lahve svoje, byla nám nabídnuta i 5l PET, škoda, že letos není pivo jako loni, to bych ji využil. Necháváme si na domů načepovat to nejlepší, tj, višňového Richarda. Dávám ještě šanci dvanáctce, moc mi chce chutnat, ale opravdu to není ono. Nakukuji do varny a oproti propagačnímu letáku, kde je umístěna v prostoru restaurace a měděná, je jinde a nerezová ...

Vyrážíme tedy dál, zastavíme se ve Velkém Meziříčí?[Richard Chodora] [Zobrazeno 8842x] [8. říjen 2007]
[Minipivovary] [comments: 14] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

tomino

středa, 29. červenec 2009
08:37

tomino

U Richarda v Žebálu sem byl v pondělí a všechna piva mi přišla dobrá,i pšeničné(ikdyž jako klasické pšeničné moc nechutnalo :D ) se zdálo naprosto ok,dokonce medové bylo také dobré oproti tomu co sem pil někdy koncem minulého roku...
Ještě by se slušelo dodat,že já pamatuji pouze "éru" Richarda za zde uváděného "pičuse"(pokud tam ještě je) tj. nějaký rok zpět max.
Takže ta "lepší doba" tohoto piva mě bohužel minula,tak nemám srovnání ::cry

V restauraci ve městě mi pivo nechutná,neumí ho tam natočit:(
---------------------------------
Zpráva byla upravena 29.07.2009 ve 08:42:11


napsal(a): tomino [Odpovědět]

Tomáš Semrád

středa, 3. září 2008
15:12

Potvrzuji, že co se v Žebětíně změnil majitel, tak to tam šlo rapidně dolů. A především za to může ta osoba, kterou zde jeden z čtenářů (Wiking) označil za "blbečka". Já pro toto individuum mám peprnější název, a sice pičus (omlouvám se všem ostatním čtenářům a prosím Chody nemaž to, on si nic lepšího nezaslouží)!
Dokud tento tam bude šéfovat, tak mě, moje kamarády a známé tam nikdo neuvidí! I když bych pivo Richard rád po dlouhé době zas ochutnal. Tento boys je ještě horší a arogantnější než ten nalivrejovanej mladík v novoměstským pivovaru v Praze a to už je co říci!
Jinak i mně u Richarda při mojí poslední návštěvě tam chutnalo nejvíc višňové pivo. Co se týká medového, tak i já ho hodnotím jako nic moc výrazné. Do sentické obdoby to má resp. tehdy mělo dost daleko. Bohužel hodně dlouho nemám srovnání.


napsal(a): Tomáš Semrád [Odpovědět]

Jura z Líšně

pondělí, 22. říjen 2007
22:30

Souhlas: Višeň pořád výborná, medové nevýrazné, ale ta dvanáctka!!! Před rokem nejlepší široko daleko, o prázdninách nevýrazná a minulý týden kyselá smradlavá voda, kterou téměř nešlo dopít. Ach jo, už mě to tam netáhne...


napsal(a): Jura z Líšně [Odpovědět]

Chody

čtvrtek, 11. říjen 2007
15:50

Chody

To by souhlasilo, já tam byl poprvé v srpnu 2006, ale to pivo mi přišlo tenkrát výborné a i na podzim, letos prostě ne ...


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Adsense

20. květen 2024
11:25


posted by: Inzerce

JiriJ

čtvrtek, 11. říjen 2007
15:13

Chodil jsem tam od otevření pivovaru celkem pravidelně, po výměně technoligie (od 7/2006) už pivo bylo podstatně horší. Je to necelý rok co jsem tam byl naposledy (na 16%) a i zde velké zklamání...


napsal(a): JiriJ [Odpovědět]

Chody

čtvrtek, 11. říjen 2007
14:27

Chody

No nevím, ale v nerezové varně umístěné v přístavku u parkoviště se vařilo už loni


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

JiriJ

čtvrtek, 11. říjen 2007
12:46

Bohužel mám spíše pocit, že to souvisí s novou technologií. Pivo bylo naprosto odlišné, když se vařilo na dvounádobovkách umístěných v restauraci. V současnosti je kvalita dosti hrozná. Dříve bylo dobré tmavé pivo, dnes se snad ani nevaří. Richard Never more


napsal(a): JiriJ [Odpovědět]

Lib

čtvrtek, 11. říjen 2007
12:10

Máte pravdu ta změna tam nastala někdy v březnu, pivo už není tak hutný jak bývalo a ta změna nastala poté co se tam začal objevovat ten rádobyhostinský... jak píše Wiking..


napsal(a): Lib [Odpovědět]

pavel hrabina

středa, 10. říjen 2007
12:14

Tento způsob čepování piva je v Brně a okolí vůbec zažitý. Zvlášť za komunistů to bylo skoro všude - roztočilo se 10-20piv, dalo bokem, roztočila další várka, někdy i třetí. Na pultě tak měl výčepní větší množství "kozících" piv. Např. v černohorské hospodě na Náměstí Svobody v Brně mi ještě loni výčepní tvrdil, že pivo musí "projít pěnou", jinak je zbytečně nasycené. Rád bych věděl, kde se zde tento zlozvyk vzal.
Když jsem v hospodě sám a je tato možnost, sedám si vždy na bar. Je zajímavé potom sledovat, jak některá individua s pivem čarují.


napsal(a): pavel hrabina [Odpovědět]

Wiking

středa, 10. říjen 2007
11:20

Vazeni, ja Vam prozradim, proc to pivo u Richarda je tak otresny. Ono je to sice dobre pivo, ten sladek, co to vari to dela dobre, jenze on je tam jen zamestnanec, a sef, nebo ten provozni nebo co je to tam za blbecka, ten nema sebemensi poneti o tom jak se toci pivo! Byl jsem pres par tydnama osobne u Richarda, a malem jsem se rozplakal. Hospoda poloprazdna, ale za vycepem rozcepovanych 20-30 piv, jak kdyby mel zacit Oktoberfest. Proto to chutnalo zteplale,odstate, zvetrale; jednim slovem H N U S N E !!!
Ja jsem pozadoval jedno "CERSTVE" natocene pivo, a to bylo uplne v poradku. Bohuzel jsem byl jediny, kdo si na takovem pivu pochutnal!
Takovi lide , jako ten provozni nemaji za vycepem co hledat!!
Jak se rika: Sladek pivo vari, hospodsky ho dela!!


napsal(a): Wiking (wiking14(a)yahoo.de) [Odpovědět]

Dan

pondělí, 8. říjen 2007
23:54

Dan

U Richarda jsem byl před nedávnem. Moc jsem se těšil, protože jsem slyšel jen chválu. Byl jsem ale velice zklamán. Překvapilo mne, že nedlělají svému pivu moc velkou reklamu. Dalším zkalmáním bylo to, že nečepují do logovaného skla a největším sklamáním bylo samotné pivo. Prostě nic moc. Obsluha nebyla taky zrovna moc rychlá a už vůbec ne usměvavá. Jídlo bylo ale dobré. My přijeli ale za pivem a odjížděli jsme zklamáni. Ještě že do Sentic je to od Richarda kousek a mohli jsme si spravit chuť a náladu vynikajícím 15° Kvasarem.


napsal(a): Dan [Odpovědět]

Doris

pondělí, 8. říjen 2007
16:52

Doris

Zvláštní. Já byl U Richarda asi 14 dní před Chodym a musím říct, že 12° byla skvělá. Nevím, jestli to bylo vymodlené pivo po celodenní dřině při stavbě plotu, nebo jinou várkou. Měl jsem i medové a taky bylo obstojné. Višeň jsem nezkoušel. Dle mých informací se údajně U Richarda změnil majitel. Proto asi ony problémy se sklemicemi.


napsal(a): Doris [Odpovědět]

LiborP

pondělí, 8. říjen 2007
13:48

LiborP

U Richarda jsem nebyl, ale Mezirici je moje oblibena zastavka. Dobre pivecko a dobre ryby za rozumnou cenu.


napsal(a): LiborP [Odpovědět]

Dwarf

pondělí, 8. říjen 2007
10:36

Dwarf

i za sebe musím říct, že kvasnicová dvanáctka byla taková nicmocjaká... medové mě též nijak nezaujalo, ale višně byly vynikající :)


ICQ: 131508397

napsal(a): Dwarf [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI