Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Rodinný pivovar Berounský medvěd

Reportáže z minipivovárků


verze pro tisk

Rodinný pivovar Berounský medvěd

Rodinný pivovar Berounský medvěd[p251]

Dva dni po Nektarské pouti ve Strakonicích jsem měl služební cestu do Prahy. Váhal jsem, jestli se zastavím pro kvasnicové pivo v Chýni u Prahy, ale po zkušenostech s koupí jen petkového jsem radši pokračoval rovnou na Plzeň a z dálnice sjel až v Berouně, kde jsem poobědval. Berounský pivovar se nachází v bývalé průmyslové zóně, prý 2 minuty pěšky od vlakového nádraží.

Areál pivovaru
Areál pivovaru

Pivovar a restaurace je vlastně jediná opravená budova v areálu. Pro štamgasty se vedle pivovaru nachází těžká technika, která je pro ně zřejmě k dispozici k cestě ke svým domovům.

Bojová vozidla
Bojová vozidla

Restaurační klub Rodinného pivovaru Berounský medvěd aneb pivovarská restaurace má otevřeno ve všední dny, tedy Po-Pá od osmé hodiny ranní do desáté hodiny večerní, v sobotu 9 - 23 hodin a v neděli 9 - 20 hodin. A jaké jsou zde ceny? Světlou jedenáctku pořídíte točenou za 15 Kč 0,5l, za 10 Kč 0,3l a za 30 Kč 1,5l v PET lahvi. Tmavá třináctka je za 20 Kč 0,5l, 15 Kč 0,3l a 40 Kč 1,5l v PET lahvi. Lahvové pivo můžete zakoupit i nonstop ve "vrátnici" před pivovarem.

Budova pivovaru a šalandy
Budova pivovaru a šalandy

Vlastní hospoda či vlastně "šalanda" je zařízena ze dřeva s dobovou výzdobou. Jídlo bylo standartní nabídky minutkové i hotové kuchyně. Já jsem si dal "smažák" s hranolky a tatarkou za 85Kč.

Šalanda
Šalanda

K mání jsou také různé upomínkové předměty, od výčepního skla, přes tričko, párty soudek 5l, brožuru Pivní cesty a hlavně pivo v originálních PET lahvích opatřených etiketami ztvárněnými Janem Vyčítalem. Že by přešel z plzeňského na berounské?!

Suvenýry
Suvenýry

Jako řidič jsem byl nucen pít k obědu nealkoholický Budvar. Ačkoliv mám budějovické rád, nealko se jim moc nepovedlo. Zakoupil jsem ale několik PET lahví se světlou jedenáctkou, tmavé nemusím, a doma ji patřičně vychutnal.

Medvěd doma chutnal
Medvěd doma chutnal

Až někdy pojedete po dálnici Praha - Plzeň či obráceně, nezapomeňte včas sjet, radši dříve než déle, projedete sice skoro celý Beroun, ale na jedné světelné křižovatce uvidíte upoutávku se šipkou na Rodinný pivovar Berounský medvěd. Neváhejte a zastavte se ochutnat originální pivo. Stejně tak, pokud budete cestovat vlakem, vystupte v Berouně.[Richard Chodora] [Zobrazeno 12567x] [27. červen 2005]
[Minipivovary] [comments: 6] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

terazky

neděle, 23. srpen 2009
14:01

Pivo žádnej zázrak.


napsal(a): terazky [Odpovědět]

siki

neděle, 23. srpen 2009
19:37

siki

to terazky: terazky ho piji a je výborné:-)


napsal(a): siki [Odpovědět]

Adsense

18. květen 2024
15:43


posted by: Inzerce

hroch

neděle, 23. srpen 2009
20:39

hroch

to siki:
V květnu a červnu jsem tam osobně bral po sudu a pet lahvích a v červnu jsem neřídil a tak jsem si dal i točené. V květnu jsem mluvil s mladým sládkem a povídal že zkouší jiné chmelení. a jeden vzorek byl opravdu chmelením trochu připomínající svijanského rytíře. V červnu jsem dokonce měl točené, lahvové i sudové každé jiné chuti podle hořkosti a vůně chmelu. Takže záleží jaká je to várka a jak komu padne do noty.


napsal(a): hroch [Odpovědět]

Chody

pondělí, 18. červenec 2005
18:20

Chody

Díky za ohlasy a slibuju, že se budu nadále snažit. Nebylo by od věci, kdybyste dali něco dohromady také Vy z Vašich cest na Moravu.


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Vašek

pondělí, 18. červenec 2005
18:20

Vašek

Máš pravdu je to tam prima. Když jsem tam byl já ještě neměli etikety na petkách, ale pivo vynikající. Tak se snaž i nadále ať máme přehled co kde je dobrého.


napsal(a): Vašek [Odpovědět]

Luboš S.

středa, 6. červenec 2005
18:19

Luboš S.

S tvým článkem musím Chody souhlasit. Dvakrát jsem tento pivovar také navštívil a vždy jsem byl spokojený. Škoda jen, že i když pravidelně ochutnáváš různé druhy piv, tak co týká jídla, zkoumáš vždy pouze smažák.


napsal(a): Luboš S. [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI