Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Jak to vlastně je s Vorlem?

Co Vy na to a jiné názory


verze pro tisk

Jak to vlastně je s Vorlem?

Jak to vlastně je s Vorlem? [p256]

Jistě jste již na českých pivních serverech četli debaty o kvalitě či chuti kladenského piva Vorel. Jednou je dobré, podruhé kyselé jak šťovík, kdo tam byl, může potvrdit. Ale proč je tomu doopravdy. Pravdu ví asi jen majitel a sládek v jedné osobě pan Miloš Vorlíček. Mně se donesla jedna verze, zda je pravdivá či nikoliv nechám na Vás.

Představte si např. rozhovor dvou přátel, z nichž jeden ví víc ...

"Tak jsem o Vorlovi slyšel neradostné zprávy"

"Nó, von to vlastní nějaký důlní inženýr z Kladna. Má hotel,

fitnesscentrum a teď si řekl, že si otevře vlastní hospodu."

"Že se dal ale na vaření piva?"

"Nó, von si totiž řekl, že se na nějakou cenovou politiku pivovarů vykašle a raději bude vařit pivo vlastní."

"To je docela odvaha," říká kroutě hlavou. "Důlní inženýr, jo? Že si na to nepřizval nějakého zkušeného sládka?"

"Ale jó, učil ho to asi 14 dní sládek, myslím z Chýně. No, moc to zřejmě nepomohlo."


"Vzal to za špatný konec?," ptá se vesele.

"To ani ne, jenomže on má takový problém. Ztratil chuť. Prý má v puse jen asi 15% chuťových pohárků, takže to, co uvaří vlastně nemůže ochutnat. Ať má pivo, víno nebo vodu, všechno mu chutná stejně. Proto pije minerálku a všechny okolo nutí, aby pili jeho pivo a řekli mu, jak chutná. Navíc nedokáže ani odhadnout hořkost, takže občas se z toho vyvine něco nečekaného. Teď tam měl zedníky a Ti si mohli dát géčko zadarmo jen v případě, že si dali předtím Vorla. Chlapi nadávali, že se to nedá pít, ale statečně se propíjeli k milovanému patoku."

"To je síla," směje se. "A proč tam to géčko vlastně má?"

"No to je další věc, on nedokáže uvařit pivo s nižší stupňovitostí. Všechno to má ležáky nebo výš. Proto tam má géčko, aby se mu chlapi neožrali jako Dáni."

Jo a ti dělníci, co se stali nedobrovolnými degustátory, prý pak museli na pivní tácek na druhou stranu napsat hodnocení. Rád bych si přečetl, co mu tam asi naškrábali. -:)

Docela síla, že? Ale nechtěl bych, aby toto pojednání bylo chápáno jako výsměch panu Vorlíčkovi, ba naopak, vážím si každého člověka, co nalezne odvahu vařit vlastní pivo. On sám snad ani nestojí o publicitu, která se mu dostává na webu, nestojí o nás pivní turisty, kteří jeho nepovedené dílo pak setřeme na webu. Berte to jako vysvětlení problémů chuti Vorla. A věřme, že se v Kladně jednou bude vařit výborné kvasnicové pivo a nebude zapotřebí přítoč velkoznačky ...[Martin Cabalka] [Zobrazeno 8264x] [16. leden 2008]
[Glosy] [comments: 20] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

siki

středa, 31. prosinec 2008
19:01

siki

to Luděk: Budiž, až bude vařit, není problém ho tam vrátit, zatím nefunguje.... I Podkováň sliboval v létě začít fungovat a nějak se mu to nezdařilo...Nechci Chodymu do toho kecat, ale ta mapa by měla obsahovat jen FUNKČNÍ pivovary....Prostě kdo vaří, ten tam je, kdo zrovna nevaří, ať je vymazán...to by tam mohl být i pivovar v Žebráku :-) Taky fungoval a já slibuju, že do deseti let zase fungovat bude, ale kdo ví.... :-)


napsal(a): siki [Odpovědět]

Roman Holoubek

středa, 31. prosinec 2008
10:54

Roman Holoubek

Chody a klidně taky vymaž PU, Kozla, Radka, ...

Ti už také nevyrábí pivo.


siki

středa, 31. prosinec 2008
09:56

siki

klidně by se mohl máznout i Frýdek-Místek....


napsal(a): siki [Odpovědět]

emu

středa, 31. prosinec 2008
00:00

emu

když jsme u toho mazání, možná by nebylo od věci z té staré pivní mapy smazat aj podkováně


ICQ: 449477888

napsal(a): emu [Odpovědět]

Adsense

18. duben 2024
00:54


posted by: Inzerce

Chody

úterý, 30. prosinec 2008
23:49

Chody

to swooper:
Mělo by být vymazáno z obou map :-8


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

swooper

úterý, 30. prosinec 2008
23:39

swooper

njn jak kdy ta obsluha tam, jednou jento týpek co povidá do alelůja jednou sou nepříjemný...prostě taková prdel...Varna je snad možná někde v podzemí (viděl jsem jí jen na webu snad pivího obzoru nebo tak podobně) a nevaří se že majitel/sládek staví barák a neumí to :) toť moje osobní vysvětlení.....dal bych návrh je z Chodyho ctihodné mapy radši smazat ať nedělaj ostudu mému městu
---------------------------------
Zpráva byla upravena 30.12.2008 ve 23:39:42


napsal(a): swooper [Odpovědět]

Mike

úterý, 30. prosinec 2008
18:44

Tak jsem tam byl a Kladenskýho Vorla skutečně nemají. Obsluha nepříjemná, neochotná, takže jsem nic nezjistil. Pivovar mi ani nechtěli ukázat. Mají tam vůbec varny? a proč nevaří? Chtěl jsem ozkoušet, co je pravda na těch řečech o nejhorším pivu v Čechách.


napsal(a): Mike [Odpovědět]

swooper

pondělí, 29. prosinec 2008
18:17

swooper

mike: nikdo neví ale můžeš to skusit (já to sice furt slibuju že tam půjdu ale ještě jsem nenašel odvahu:) ) Hospoda U Konvalinků funguje určitě ale pivo tak 90% neni a nebude ale skus to klidně


napsal(a): swooper [Odpovědět]

Mike

pondělí, 29. prosinec 2008
17:26

Jak to je s Vorlem? Mám ve středu cestu do Kladna, nevíte, jestli se pořád Vorel vaří nebo už zkrachoval?


napsal(a): Mike [Odpovědět]

Chody

pátek, 19. září 2008
13:29

Chody

Vaří v současnosti Vorel nebo ne?


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

davidas

středa, 12. březen 2008
15:54

vcera jsem poprve v zivote ochutnal Vorla, a byl to mazec, barvou, vuni a chuti se limitne blizilo nekvalitnimu octu.¨S litosti musim konstatovat (fandim malym pivovarum a jejich pivum), ze neco tak strasneho jsem opravdu nepil. Mladina se musela kontaminovat octovymi bakteriemi ci krisotvornymi mikroorganismy. Otazka sanitace a dodrzovani technologie. Ale pokud je mistni sladek takovy samorost, tak se tomu az zas tak nedivim...


napsal(a): davidas (mydas(a)volny.cz) [Odpovědět]

CzechBeerMan

pondělí, 18. únor 2008
14:37

CzechBeerMan

Člověk nemusí být profesionál aby tušil kde ten muž v Kladně dělá chybu : prdí na teploty !! Myslí si že mu pivo-ležák vykvasí při pokojové teplotě a uzraje
při výkyvech +3 až +8 °C.


CzechBeerMan

pondělí, 18. únor 2008
14:33

CzechBeerMan

Pro Jiri.J : Jirko, soukromý hovor dvou mužů by se neměl
veřejně přetřásat. Ale v případě pana Vorlíčka si to mohu lajsnout. Ten muž mi do telefonu řekl např. že do 5 let celé Kladno točí Vorla ! Dále mi sdělil že v Chýši vaří oproti němu nedobré pivo ! Prý tam byl na špionáži. Mluvil pomalu ale pořád. Nepustil mě ke slovu. Chtěl jsem mu dohodit sládka-profíka na konzultace. Neměl zájem ..... prý vaří nejlepší pivo on a rady nepotřebuje. A tak dál, a tak podobně .....


Martin C.

úterý, 22. leden 2008
16:09

Martin C.

Bohužel, nebo možná bohudík, jsem Vorla neochutnal, takže nemohu hodnotit jeho "sílu". Informace mám z doslechu, nemám osobní zkušenost jako např. Weetek. Před soudem bych tedy přísahat nemohl, ale "rozprávka" to zřejmě nebude, Libore, můj zdroj je z blízkého okolí.
Myslím, že asi nejlíp to vystihl Czechbeerman.


napsal(a): Martin C. [Odpovědět]

Jiri.J

úterý, 22. leden 2008
08:45

Prosba na CzechBeerMana: nebylo by možné alespoň volně parafrázovat onen telefonický rozhovor s majitelem pivovaru Vorel? Prezentovat jeho názory a postoje k pivu. Věřím, že když už by to nebylo poučné, tak zábavné určitě:-))


napsal(a): Jiri.J [Odpovědět]

CzechBeerMan

pondělí, 21. leden 2008
21:10

CzechBeerMan

Pravda Boží !!!! Vorel neumí uvařit pivo. Jsem rád že to konečně někdo řekl , protože už mě zde kamenovali za to že jsem to prohlásil před 2-3 měsíci.
Ten chlap ztratil všechen rozum . Vedl jsem s ním telefonní rozhovor .......
poučný a takový že již nikdy takový nebudu vésti. Ten chlap je Mr.Svéráz !!!
Vážím si jeho odvahy a sebevědomí , ale jedno postrádá : soudnost !!


Paja

čtvrtek, 17. leden 2008
10:51

Paja

Fakt to zni dost neuveritelne, spis jako povest nez pohadka, v pohadce vsechno konci vzdycky dobre (coz bych panu Vorlickovi i nam pral).

Jinak souhlas s Weetkem, obsluha prijemna, vstricna, hloubeji jsem nezkoumal. Navsteva v cervnu, kontrola v zari, oboje kysele. Ale jestli si dobre pamatuju, tak na soutoci byly Krusovice.


napsal(a): Paja [Odpovědět]

Weetek

středa, 16. leden 2008
10:52

Weetek

Nevím, jestli v dnešní době desítek kvalitně fungujících restauračních pivovarů má ještě opodstatnění někoho chválit jen za tu odvahu si nějaký další otevřít. Navštívil jsem "pivovar" jedinkrát, v červenci, a zkušenosti to byly velmi špatné.

Podrobněji na http://www.pivnidenik.cz/clanek/187/Pod-kridly-kladenskeho-Vorla.htm

Když to shrnu: prostředí jakousi kombinací nádražní čtyřky a herny. Kdesi proklamované ubytování je vlastně ubytovnou pro brigádníky, odtud i převažující klientela (spolu s místními). Obsluha snaživá, ale neprofesionální, kuchyň sice vaří, ale jídelní lístek neexistuje . . . Ale především, pivo bylo zcela nepitelné, naprosto fatálně kyselé. Nechápu příliš, proč se pouští do výroby piva někdo, kdo mu vůbec nerozumí a pokud má navíc nějakou zdravotní indispozici, bránící mu rozeznávat chutě, jak se píše tady, pak tomu nerozumím už vůbec. Jestli je to nějaká osobní záliba majitele, který si celou záležitostí jen dělá radost, proč ne. Ale vylepovat kvůli tomu na štít slovo "pivovar" je v tom případě silně unáhlené. V podstatě je mi to i jedno, ale hrozím se toho, že pro některé lidi může být Vorel prvním setkáním s pojmem "kvasnicové pivo". To se pak ta naše křehká pivní kultura asi nikdy ze jha géček a plzniček nevymaní.


napsal(a): Weetek [Odpovědět]

Libor

středa, 16. leden 2008
10:28

Libor

No neviem, znie to až neuveritelne, skoro ako rozprávka.... :-)


ICQ: 425728891

napsal(a): Libor [Odpovědět]

swooper

středa, 16. leden 2008
10:19

swooper

jen bych doplnil že má 2 hospody obě takový zaplivaný 4ky, tam kde se vaří to je už trochu zrekontruovaný ale hlavní píli by to chtělo věnovat ve varně.
Jak už jsem psal asi nejlíp chutnal Vorel v květnu to byla světlá šestnáctka, dále už to bylo jen kyselé tmavé nebo světlé ležáky.....tak doufam že se panu Vorlíčkovi vrátěj pohárky brzo. Do tý doby se tam opravdu nedá chodit :))


napsal(a): swooper [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI