Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

7. Pivní slavnosti ve Štramberku

Slavnosti piva, pivní slavnosti, dny otevřených dveří ...


verze pro tisk

7. Pivní slavnosti ve Štramberku

7. Pivní slavnosti ve Štramberku

Tak tyden byl v dupě a zas tu byl vikend a bylo třeba porozmyšlat, co s nim. V patek sme zapařili, no a potem v sobotu řika moja Kača, že nebudeme sedět doma a pojedeme na jakysik vylet. A to sem pojal podezřeni, bo my v sobotu jezdime na vylety akorat do Teska a to už je dost stereotypni. A tež je to drahe jak cyp...

No ale byl sem překvapeny, bo moja Kača vymyslela vylet na pivni slavnosti do Štramberka. Tož to sem cely ožil, bo až dosud sem v představě hypermarketoveho šilenstvi předstiral kocovinu a infarkt myjokardu, ale ta vidina mě nadchla, tak sem se zdvihnul z gauča a valili sme na nadro. Tam už sem měl takeho sušaka, že sem musel zebrat zavděk aj Radegastem. Potem uběhla přijemna hodinka ve vlaku a byli sme tam. No tam... eště asi hodinu do kopca v tym vedru, že než sme dorazili na naměsti, byl sem zase vyschly jak statni pokladna a valil sem k prvnimu stanku jak dromedar ku oaze. A už to čvachtalo. No vyzkušal sem pomalu všecky, akurat pepřove pivo sem si nechal ujit, bo tež nemusim mit všecko, no ni?

Plné náměstí
Plné náměstí

Tož co tam všecko bylo? Bylo tam kvasnicove pivo z ruznych malych pivovarku, světle aj tmave a plno takych raritek, že sem si pomalu připadal jak v tym Tesku mezi regalama s ovocem a zeleninu. Pivo švestkove, pomerančove, višňove, medove, mandlove, pepřove aj čili. Jak sem to všecko vyzkušal, tak už sem ho zas začinal mět a tež sem z teho dostal hlad, tož sem tam chvilu chodil, či tam neobjevim aj pivo vepřove, knedlove a zelove, že bysem spojil přijemne aj s užitečnym. Ale až taci dobři tam ti pivovarnici nebyli, bo nic takeho tam neměli. Tak to mate do přiště, chachaři, jako stranicky ukol...

Pivní soutěže
Pivní soutěže

Mezitim tam na podiu hraly dvě kapely, ta prvni byl jakysik bigbit, ale moc to synci neuměli a ta druha byla americka dechovka... jak se to enem... ja, už vim, diksilent! To bylo něco jak ten Benžo bent Ivana Mladka, ale nebyla to taka sranda, by zpivali po americky.

Ostravský výčep od Hobita
Ostravský výčep od Hobita

Potem sem se až do večera držel enem medoveho Qasku, co vaři v Ostravě v Hobitu, bo ten mi přišel nejlepši. Pařba to byla fajna, akorat brzo skončila, v sedum už se to rozchazelo, aj pivo už bylo pomalu všecko vychlastane. Tym padem aj my sme se vydali na vlak směr Ostrava. Ja sem byl nadšeny a aj moja Kača byla spokojena, pry to bylo skoro take dobre, jak vylet do Teska.

Piva z Hlučína
Piva z Hlučína

A za měsic se robi cosik podobneho v Ostravě Zabřehu na zamku, tož to si nemožu nechat ujit. Potem vam poreferuju. Možna. Esli nebudu muset do Teska...[DanD] [Zobrazeno 8094x] [30. srpen 2011]
[Pivní slavnosti] [comments: 13] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Rosťa

čtvrtek, 1. září 2011
13:25

Rosťa

Já děkuji za tento doušek živé vody. Zatímco globalizace převálcovala pivní diverzitu, obecná čeština převálcovala nářečí. Mě se to četlo skvěle a nařehltal jsem se. Už nějakou dobu si říkám, že se stejně provalí, kdo že je to ten Ostaravak ostravski. Těším se na dalši dřisty jako dědeček na štrůdl.


napsal(a): Rosťa [Odpovědět]

pan Nohava

pátek, 2. září 2011
02:53

pan Nohava

to Rosťa: Tak to jsme dva. Bo mám robku z Opavy, tak mám pro tyhle končiny slabost :-)


napsal(a): pan Nohava [Odpovědět]

Adsense

14. duben 2024
10:51


posted by: Inzerce

PIVO FRANC

středa, 31. srpen 2011
17:58

Doplnění: ještě se účastnil Zámek Zábřeh s pšenkou a Valašský pivovar v Kozlovicích. Dlouho to vypadalo, že se 7. Štramberské pivní slavnosti konat nebudou, ale byla by to škoda, tak jsem se s kluky-sládky a provozní pivovárku ve štramberku domluvil a udělali jsem je alespoň v okleštěné podobě. Děkujeme všem, kdo přijeli. mp
p.s. podle nejnovějších informací se listopadový GASTRO festival v Ostravě na Černé louce konečně rozhoupal a vypadá to, že v jeho rámci proběhne i minipřehlídka regionálních pivovárků - akce bude zaměřena na seznámení široké veřejnosti s tradičními postupy při vaření piva, dobrým čepováním (jak je tohle důležité a bohužel i opomíjené,víte určitě sami) a podobně. Tak uvidíme - taky Ostrava se zkrátka pomalu probouzí z europivního spánku :)


napsal(a): PIVO FRANC (pivo.franc(a)seznam.cz) [Odpovědět]

DanD

středa, 31. srpen 2011
22:11

DanD

to PIVO FRANC: Right, na Zámek jsem zapomněl, mea culpa. Kozlovice a Štramberk tak nějak beru jako jeden subjekt, pokud vím, je to stejný majitel i sládek.


napsal(a): DanD [Odpovědět]

Dwarf

úterý, 30. srpen 2011
19:01

Dwarf

asi to bylo pěkný, ale nebaví mě to číst...


ICQ: 131508397

napsal(a): Dwarf [Odpovědět]

Chody

úterý, 30. srpen 2011
20:45

Chody

to Dwarf: A mně to zase baví. Je to fain oživení češtiny...


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Dwarf

úterý, 30. srpen 2011
21:48

Dwarf

to Chody: co člověk, to názor :-)


ICQ: 131508397

napsal(a): Dwarf [Odpovědět]

bomber1

úterý, 30. srpen 2011
18:08

Připiš co tam bylo všechno za minipivovary.


napsal(a): bomber1 [Odpovědět]

DanD

úterý, 30. srpen 2011
23:53

DanD

to bomber1: Kromě Štramberka ještě hlučínský AVAR, Franc, Qásek a Slezan.


napsal(a): DanD [Odpovědět]

Sekal

středa, 31. srpen 2011
00:12

Sekal

to DanD: Franc je co?


napsal(a): Sekal [Odpovědět]

sasa

středa, 31. srpen 2011
06:40

sasa

to Sekal:
Pivo Franc by měl vařit bývalý štramberský sládek Pietoň ve spolupráci s Hlučínem. Jak ta spolupráce probíhá nevím.


napsal(a): sasa [Odpovědět]

DanD

středa, 31. srpen 2011
10:40

napsal(a): DanD [Odpovědět]

Vladislav

úterý, 30. srpen 2011
17:51

:)))))


napsal(a): Vladislav [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI