Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Nefiltrovaný Mušketýr v Plzni

Hospody, hospody a restaurace ...


verze pro tisk

Nefiltrovaný Mušketýr v Plzni

Nefiltrovaný Mušketýr v Plzni[p258]

Když v diskusi k článku o samoobslužné restauraci The PUB reagoval zástupce firmy Lukr slovy: "lze samozřejmě čepovat jakoukoliv značku piva a již nyní připravujeme ve spolupráci s Královským pivovarem Krušovice velkou a jedinečnou restauraci ve středu města v Plzni, kde bude soustředěno to nejlepší, co dosud v této technologii máme ...... bude to bomba", byl jsem zvědav, co z toho nakonec bude, ale moc jsem se o další vývoj nezajímal, protože Krušovice dle mého nepatří do té lepší poloviny.

Zaskočila mne však informace, že prý se někde v Plzni točí kvasnicové Krušovice. A to, jistě se mnou budete souhlasit, už stojí za malý průzkum. Nějaká nová restaurace s Kruškama se prý nachází ve Veleslavínově ulici, tedy mezi Parkánem a Saským mostem, kam můžeme v případě neúspěchu zakotvit. Mohu prozradit, že nebylo třeba měnit stanoviště.

Nové Krušovice
Nové Krušovice

Cíl je tedy více než jasný. Zasedáme do zbrusu nového podniku, který je koncipován jako loď, odtud též stejnojmenný název "Plachetnice". Na přídi (či zádi) se skví šest výčepních stolic, z kterých teče krušovické pivo - Černé a Mušketýr za 19 Kč, Jubilejní ležák za 24 Kč a importované nealko Clausthaler. Ale proč jsme sem vlastně přišli? Ano v nabídce je i ono kvasnicové. Nefiltrovaný Mušketýr stojí stejně jako obyčejný. Sortiment doplňuje pšeničný kvasnicový Schoefferhofer v lahvi.

Výčep na Plachetnici
Výčep na Plachetnici

Objednávám moje první nefiltrované Krušovice. Jsou krásně zakalené, tak jak se na pořádný kvasničák sluší a patří. Musím říct, že není špatný. Zůstávám u něj celé odpoledne. Nemá sice typickou chuť, dobře známou z většiny minipivovarů, zdá se být trošku sladší s potlačenou chutí kvasnic, ale docela chutnalo. Zaslechl jsem, že je to snad první restaurace, kde je tento Mušketýr k mání. Po nefiltrovaném Prazdroji od SABMilleru tak Plzeň získává další kvasničák od světového hráče - Heinekenu.

Nefiltrovaný Mušketýr
Nefiltrovaný Mušketýr

Toliko k pivu. Pokud bych měl hodnotit vlastní restauraci, asi bych po první návštěvě udělil pět hvězdiček. Obsluha milá, snažící se odpovědět na všetečné otázky. Jídelní lístek bohatý, že nebudete vědět, co dřív. A když Vám jídlo donesou, budete mít problém jej spořádat. A to všechno za normální ceny (minutky bez přílohy začínají již na 79 Kč).

Vítejte na palubě
Vítejte na palubě

Na otázku, zda jsou tu také samovýčepní stoly, dostávám odpověď: "Samozřejmě, zítra otevíráme, chcete je vidět?" Ano. Právě probíhaly poslední úpravy a při další návštěvě si už budeme moci zahrát na výčepního, pravda jen s běžným Mušketýrem - osobně se nechám obsluhovat u kvasnic. Ve sklepních prostorech se ještě nachází music club, takže se jedná o ucelený provoz.

Mušketýra si můžete natočit sami
Mušketýra si můžete natočit sami

Závěrem mohu jen říci, že jsme byli mile překvapeni a restaurace splňuje všechny naše požadavky, takže ji zřejmě zařadíme do kalendáře našich pravidelných pivně společenských posezení.[Richard Chodora] [Zobrazeno 9791x] [23. srpen 2007]
[Restaurace] [comments: 4] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Laky

sobota, 10. listopad 2007
16:10

Zdrvim, tak já nejsem velkým příznivcem Plzeňských piv, až tedy na dvandu u švejka v Rigrovce tam je výborný, ale řeknu Vám od doby co chodím do Plachetnice se Kvasničák od Pražáků dere do předních pozic, je to srovnatelný s Chodovarem 13, si myslím, no uvidím jak dál se bude vyvíjet nový kvasničák...všem pivařům zdar a dneska jdu na Krušárny zas!!!


napsal(a): Laky (M.Gambrinus(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Chody

čtvrtek, 8. listopad 2007
09:04

Chody

Plachetnice má své webové stránky na adrese - www.krusovickaplachetnice.cz


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

kammill

sobota, 25. srpen 2007
18:33

Ja jsem si daval kvasnicove Krusovice v Pribramy a bylo mi receno, ze ho podavaji v kazde znackove krusovicke hospode. Jejich seznam je na strankach krusovickeho pivovaru.


napsal(a): kammill [Odpovědět]

Rosťa

pátek, 24. srpen 2007
00:09

Rosťa

Člověče já ti nevím, já mám na ty Krušovice milé vzpomínky z chmelových brigád, které probíhaly v regionu Krušovic, ale taky to byl snad uplně první pivovar, kterej po odchodu do německých rukou produkoval něco opravdu šíleného. Snad už tedy majitelům dochází, že tudy ne, že je nutné nabízet skutečné pivo... Mě ale tehdy tak hrozně zklamali, že když vidím bílou zlatou červenou, mám husí kůži, pořád myslím na to jak jsem krkal ten líh, rudý voči a po pár pivech špatně na dva dny....


napsal(a): Rosťa [Odpovědět]

Adsense

20. květen 2024
12:12


posted by: Inzerce


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI