Rastal

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

verze pro tisk

Kutná Hora

[a006]Kutná Hora

Pivovary Koruny české s.r.o.

Měšťanský pivovar v Kutné Hoře

U Lorce 11

284 01 Kutná Hora – část obce Šipší


tel.: 724 412 978

http://pivokutnahora.cz/

e-mail: info@pivokutnahora.cz

Facebook: /pivokutnahora.cz/

Instagram: /pivokutnahora/


založeno 1573, uzavřeno 2009, obnoveno 2017

výstav piva 6 000 hl (2018)

značka: Kutná HoraHodnocení piva z tohoto pivovaru

Hodnocení: 3.46 hvězdiček/ Hodnoceno: 13xČlánky o pivovaru

  • A znovu se točí

    Za poněkud upraveným výrokem nehledejte slovutného italského astronoma, leč skutečnou událost ve znovuzrozeném pivovaru. V Měšťanském pivovaru Kutná Hora, pivovaru s dlouholetou...
  • Sbohem pane Dačický

    O uzavření pivovarů ve Znojmě a Kutné Hoře toho zde bylo popsáno již dost. Hostan v poslední době už jen zkomíral a pivaři neměli jistotu, zda pijí Znojemské pivo nebo jen značku z Brna. Prostě Znojmo bylo na zavření jejich… pokračování...
  • Za posledním kutnohorským Dáčou

    Když jsem v únoru vyrážel do Kutné Hory za posledním lahvovým Dáčou stočeným ještě na lahvovně místního pivovaru, netušil jsem, že věci budou mít tak rychlý spád a že pár měsíců nato pojedu do Kutné Hory znovu, tentokrát vš… pokračování...


Dění v pivovaru


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:
www:

Komentáře

Chody

úterý, 3. prosinec 2019
15:56

Chody

FB: Už je to tady! Otevřeli jsme pro vás pivovarskou prodejnu, kde pořídíte vše co potřebujete. Máme dárková balení pod stromeček, sudy na Silvestra, prostě cokoliv vás napadne.
::alt


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Sekal

úterý, 3. prosinec 2019
22:32

Sekal

Chody: Zajímavý, když si otevřu jejich FB, tohle tam nevidím (zajímala mne ta patrně černá 14°). Na stránkách taky ne. Já to prostě nechápu, že ty pivovary nedokáží komunikovat tak nějak lidsky.


napsal(a): Sekal [Odpovědět]

pi

pátek, 11. prosinec 2015
13:22

pi

FB: Vezeme Vám tu nejlepší dvanáctku, kterou jsme pro Vás kdy uvařili. Speciálně před Vánoci si dopřejte tento klenot mezi kutnohorskými pivy.Technologii jsme sice použili v třeboňském pivovaru, ale suroviny i know-how jsou čistě Pivovaru Kutná Hora. Ječmen dodala naše mateřská Obila a.s., byl vypěstován na Uhlířskojanovicku. Sváteční "osmipaky" jsou k mání v naší pivovarské prodejně v ulici Sportovců, v síti Unikom a.s. a u lepších vinoték a pivoték.


napsal(a): pi [Odpovědět]

Adsense

20. říjen 2020
11:19


posted by: Inzerce

smutny

neděle, 13. březen 2011
22:01

Byłem w Kutna Hora 1994. Kutnohorské pivo the Best, Champion of World.


napsal(a): smutny [Odpovědět]

Malakin

úterý, 1. září 2009
08:37

Malakin

to Malakin: Bohužel musím poopravit zprávu uvedenou v Obzorech Kutnohorska - nezakládá se příliš na pravdě. Heineken zřejmě nikomu nic neslíbil a demontáž technologie je opět v plném proudu. Takže smůla.


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Jarda

sobota, 29. srpen 2009
12:09

Zubová by byl vhodný název spíš pro nějakou supermarketovou šlichtu. Nikdy nevíte, odkud je a co od toho očekávat :)
Ale k věci:
Mě se např. velmi líbí jednoduché a jednoznačné názvy, proč vymýšlet nějaké potroublé jméno. Prostě vařit pivo na poctivou stupňovitost, tj. desítka spíš 10,01 než 9,99 a hrdý název Kutnohorská desítka, Kutnohorská dvanáctka, Kutnohorský speciál 14°. Nebo Kutná Hora 10°, Kutná Hora 12°, Kutná hora speciál 14° atd. Každopádně držím palce. A pokud nebudou peníze, tak ať založí např. akciovku a nabídnou akcie. Věřím, že hodně z nás z principu alespoň tisícovku obětuje i kdyby později měl dostat jen pár piv na vánoce.


napsal(a): Jarda (jardakubalek(a)seznam.cz) [Odpovědět]

BCH

sobota, 29. srpen 2009
05:28

BCH

to Sekal: Hihi ta Zubová je dobrá:-))) Třeba 14% světlý speciál Zubová. Ale jinak tuhle ženskou opravdu vůbec nemusím, takže spíše opačný pocit a smajlík se hodí k Zubové.


napsal(a): BCH [Odpovědět]

Sekal

pátek, 28. srpen 2009
18:23

Sekal

No tak se to bude jmenovat třeba Svatá Barbora nebo Vrchlický nebo Zubová.


napsal(a): Sekal [Odpovědět]

Roman M.

pátek, 28. srpen 2009
13:53

to Malakin: Tou ztrátou značky Dačický jsem samozřejmě myslel všechna používaná označení piv z KH pivovaru.

Vzhledem k tomu, že se používal už jen Dačický a Lorec (Lorec pouze pro velmi zřídka vařenou 14), KH pivo bylo známo především pod názvem Dačický a tak jde hlavně o to slovo Dačický. Na Mincmistra a Havíře je v podstatě zapomenuto (ne každý je sběratel nebo pamětník). Vymyslet jiné názvy by v historickém městě KH neměl být problém, jenže lidi se drží hlavně značky.

Páni radní teď bojují především o svá koryta.


napsal(a): Roman M. [Odpovědět]

Malakin

pátek, 28. srpen 2009
12:53

Malakin

to Roman M.: Kdyby šlo jenom o značku Dačický, je to bez problémů, jenže Heineken vlastní práva také k ochranným známkám Lorec, Kutnohorské pivo, Havíř a Mincmistr. Bude to chtít tedy úplně nové jméno, které tady ještě nebylo, nebo pár desítek milionů, které Kutnohorští určitě nemají, na odkup práv...

Jinak celá zpráva zní takto:

NADĚJE PIVOVARU

Vlna odporu, která se zdvihla po rozhodnutí firmy Heineken ukončit výrobu v kutnohorském pivovaru, vyvolala reakce. Starosta Kutné Hory Ivo Šalátek jednal s vedením firmy (v objektu je v nájmu) a požádal její představitele, aby nedemontovali technologii. Hodlá totiž zastupitelstvu města předložit návrh, aby pivovar dál sloužil a odkoupit technologii zpět, za stejnou cenu, za jakou byla prodána společnosti Drinks Union. Jednou z možností je udělat z pivovaru technickou památku, další zachovat výrobu. Zájemců vařit v Kutné Hoře pivo je hned několik. Heineken přislíbil, že až do zasedání ZM (15. září) žádné kroky neučiní.

Zdroj: Obzory Kutnohorska, č. 34 (25.08.2009)
---------------------------------
Zpráva byla upravena 28.08.2009 ve 13:00:20


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Roman M.

pátek, 28. srpen 2009
12:33

to gambrmen: Tu technologii čert vem, ale že město pustilo značku Dačický, to je kravina do nebe volající. V Heinekenu by museli pracovat samí idioti, aby zpětně prodali značku za stejnou cenu, za kterou ji koupili (za hubičku). O zájemcích o provozování KH pivovaru jsem už taky slyšel, ovšem značku si budou muset vymyslet nejspíš zcela novou.


napsal(a): Roman M. [Odpovědět]

gambrmen

čtvrtek, 27. srpen 2009
19:16

gambrmen

na facebooku se siri tato zprava:

Jan Wiesner:Dobrá zpráva?
Po přečtení Obzorů kutnohorska se dala do pohybu i radnice. Rada města bude jednat s Heinekenem o zpětném odkupu technologie pivovaru a ochranné známky za stejnou cenu. V současné době má radnice několik zájemců na provozování pivovaru. V blízké době přinesu snad více informací. Že by náš boj nebyl marný..........


napsal(a): gambrmen [Odpovědět]

Malakin

čtvrtek, 6. srpen 2009
18:32

Malakin

Aktuální zprávy z kutnohorského pivovaru:

Sudové pivo bylo stáčeno do konce července a cca měsíc by tedy mohlo v hospodách, které dosud nepřešly k jiné značce, ještě vydržet. Co se lahvového týče, tak poslední cisterna s pivem určeným k nalahvování (pravděpodobně s dvanáctkou) má být vyexpedována zítra. Tím však, bohužel, tradice vaření kutnohorského piva definitivně končí a začíná fáze demontáže technologie. Takže sbohem, Dáčo. Byl jsi sladší, ale aspoň jsi měl nějakou chuť...


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]


Navštivte nás na Instagramu Reklama na PI