Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Sbohem pane Dačický

Video s pivní tématikou


verze pro tisk

Sbohem pane Dačický

Sbohem pane Dačický [p249]

O uzavření pivovarů ve Znojmě a Kutné Hoře toho zde bylo popsáno již dost. Hostan v poslední době už jen zkomíral a pivaři neměli jistotu, zda pijí Znojemské pivo nebo jen značku z Brna. Prostě Znojmo bylo na zavření jejich pivovaru dlouho připravováno a místní to mohli trošičku brát jako vysvobození smrtí.

Uzavření pivovaru Kutná Hora vyvolalo za to větší nevoli, která vyvrcholila v sobotu 27. června protestním shromážděním. Jasně, na rozhodnutí vlastníka pivovaru se nic nezmění, ale je dobře, že holandští kravaťáci vidí, že v Čechách lidem záleží na tradici a není jim jedno, kde se která značka vaří. Podívejte se na videa z tohoto shromáždění, které jsem našel na YouTube.

Jako první uvidíte trailer na dokument, který se zde na této akci natáčel.Dalším snímkem je zpravodajský spot televize Prima.

Kutnohorský pivovar s hlavní postavou - značkou Dačický - je tedy dnes již minulostí. Pivo z poslední várky možná ještě stačíte ochutnat, ale tím, že se jedná o pravé kutnohorské si asi moc jisti nebudete. A přitom stačilo málo a pivo se zde mohlo vesele vařit dál. Drinks Union měl totiž zpočátku pivovar jen pronajatý od města, nebyl by tedy problém jej pronajmout celý někomu jinému. Jenže město prodalo celou technologii (prý za podezřelou cenu), zatímco budovy si nechalo.

Ano město může v první řadě za uzavření kutohorského pivovaru. Teď bude mít jen vydrancovaný areál a Dačický se bude vařit jinde. Škoda.

Rozlučme se tedy s kutnohorským pivovarem stejně jako kdysi se znojemským, tedy videoklipem z CD-R Vítězslava Kopřivy. Přenesme se do roku 2000, kdy byl pivovar pln života a nechme mluvit paní sládkovou.Kdo bude další, Heinekene? Mají se už loučit lidé v Lounech? Blijící smajlík...[Richard Chodora] [Zobrazeno 7666x] [2. červenec 2009]
[Pivní video] [comments: 13] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Pumpescu

pondělí, 17. srpen 2009
15:37

dačický:
letos jsem měl možnost čepovat dačického 12° v hospodě. Ty poslední sudy z KH nebyly moc k pití, já osobně mám raději hořká piva, ale toto pivo mě nechutnalo, a ani nikomu v mém okolí (značně sladové, málo hořké). Buhužel točeného dačického jsem naposledy pil v KH před sedmi roky, takže jeho chuť si již nepamatuji(vím, že mi chutnalo). Současnou chuiť znám pouze z lahvového, a ta je vždy zkreslená. Zajímavé jest, že poslední várka, dle min. trvanlivosti soudím, že jde již o dačického vařeného a stáčeného jinde, chutná znatelně jinak, méně sladová, již hořčí vyváženější - a tím pro mne i pitelnější. Až to vypadá, že Heineken tomu pivu pomohl... KAždopádně je je zavření pivovaru v KH škoda, zejména s ohledem na postup radnice je jasné, že zde se nejspíše již vařit nebude, ale naděje umírá poslední...


napsal(a): Pumpescu [Odpovědět]

krišot

sobota, 4. červenec 2009
21:11

Krišot

Tak těm zmrdům z radnice muselo být jasné,že když má Hajneken zájem (po předchozím pronájmu budov Drinks Union) i o výrobní technologii,tak udělají to samé co na Slovensku nebo kdekoliv jinde v Evropě, tedy že pivovar prostě zavřou.Nešlo jim to¨tiž o pivovar,ale o značku a její podíl na trhu.Jako všude jinde.SMutné je,že to město prodalo za směšný peníz,prý za 4 litry,za to si pořídíš minipivovar.


napsal(a): krišot [Odpovědět]

Adsense

17. duben 2024
23:59


posted by: Inzerce

Jarda

pátek, 3. červenec 2009
16:09

Pokud by byl někde výpadek a já bych přicházel na trh s novým produktem, snažil bych se toho rychle využít. Volné místo po Dačickém by mohl zaplnit nový pivovar v Chotěboři, není zase tak daleko. Nebo kdy už začne konečně vařit Kostelec nČL?
---------------------------------
Zpráva byla upravena 03.07.2009 ve 16:11:30


napsal(a): Jarda [Odpovědět]

Mauler

pátek, 3. červenec 2009
11:23

Mauler

je dobře,že má někdo koule a řekne co si myslí a neremcá jenom doma u PC,značku to nezachrání,ale lepší než jenom nečinně přihlížet.


ICQ: 330508936

napsal(a): Mauler [Odpovědět]

Malakin

pátek, 3. červenec 2009
11:13

Malakin

By mě zajímalo, co to účastníci této "protestní" akce cestou do Brodu v autobuse vlastně popíjeli - viz první video. Že už by Dáču nestáčeli do NRW lahví?
---------------------------------
Zpráva byla upravena 03.07.2009 ve 11:35:37


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Roman M.

pátek, 3. červenec 2009
12:12

to Malakin: Myslím, že to bude Rebel v exportních lahvích. Dáča to není na 100%.


napsal(a): Roman M. [Odpovědět]

LiborP

pátek, 3. červenec 2009
09:10

LiborP

Kdyby to alespoň dopadlo podobně jako, když zavřeli pivovar ve Vratislavicích. Lidé na liberecku Vratislava dováženého z Prahy přestali pít a na tom hodně vyrostly Svijany, tj. nahradit nejbližším lokálním pivem.


napsal(a): LiborP [Odpovědět]

BCH

pátek, 3. červenec 2009
11:58

BCH

to LiborP: V Kutné Hoře alias v Kocourkově se už budou točit jenom močky typu G, St, Kruš. apod. Ale kdyby alespoň nějaké hospody začaly točit Postřižinské, Kácov či Havl. Brod, tak by to bylo bezva. Ale zase je otázka kdo by to pil - močkaři ne, tak snad ti protestující za uzavření pivovaru :-))) Ale to je spíš sci-fi přání..


napsal(a): BCH [Odpovědět]

vvojtak

pátek, 3. červenec 2009
15:41

vvojtak

to BCH: Prý maj nově Rebela v bufetu na koupališti, což je každopádně od dřívějšího Staropramenu změna velmi příjemná. Aspoň něco


napsal(a): vvojtak [Odpovědět]

jan

pátek, 3. červenec 2009
16:55

Jan

je to zbytečné teměř všichni chlastaj sračky ta hrska pivařu to nezachraní ja jsem přestal chodit na pivo a jednou za měsíc jsi dojedu ž.ruda kout moritz medlešice kácov a podobně a nic neřeším


napsal(a): jan [Odpovědět]

BCH

sobota, 4. červenec 2009
11:39

BCH

to vvojtak: Bufetem myslíš rest. Lagunu ? Pokud by to byla Laguna, tak by to bylo super, protože ji považuji jako za jednu z nejlepších rest. v Kutné Hoře. Akorát jsem měl jeden mínus a to byl právě Staropramen (musel jsem tam pít minerálku). S Rebelem by obědy byly super.


napsal(a): BCH [Odpovědět]

vvojtak

sobota, 4. červenec 2009
12:26

vvojtak

to BCH: dnes to půjdu okouknout a dám vědět ;)


napsal(a): vvojtak [Odpovědět]

vvojtak

sobota, 4. červenec 2009
17:33

vvojtak

to BCH: tak bohužel, v Laguně stále Staropramen, desítku Rebela točej pouze v kiosku přímo v areálu koupaliště.


napsal(a): vvojtak [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI