Rastal

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

SC

Pivovary Středočeského kraje


verze pro tisk

Kutná Hora

[a006]Kutná Hora

Pivovary Koruny české s.r.o.

Měšťanský pivovar v Kutné Hoře

U Lorce 11

284 01 Kutná Hora – část obce Šipší


tel.: 724 412 978http://pivokutnahora.cz/

e-mail: info@pivokutnahora.cz

/pivokutnahora.cz/


založeno 1573, uzavřeno 2009, obnoveno 2017

výstav piva 6 000 hl (2018)

výrobce piva Kutná Hora

historické značky: Dačický, Lorec, Pivrnec a Münzmeister


Fotogalerie:

Brána Budoucí pivovarská restaurace Lahvárna Nový sklep Pohled od bývalého pivovarského rybníka Sklep Spilka Pivovar Kutná Hora Varna Připravená díra Lahvovací linka Filtr Myčka sudů Nádvoří Přetlačné tanky Spilka Sklep Kutnohorský pivovar Nádvoří pivovaru Pivovar poprvé Pivovar podruhé Pivovar potřetí Pohled na pivovarskou bránu Pivovarská brána 2009 Pivovarská brána v roce 2002 Pohled na pivovar (pohlednice z roku 1900)

Hodnocení piva z tohoto pivovaru

Hodnocení: 3.46 hvězdiček/ Hodnoceno: 13xČlánky o pivovaru

  • A znovu se točí

    Za poněkud upraveným výrokem nehledejte slovutného italského astronoma, leč skutečnou událost ve znovuzrozeném pivovaru. V Měšťanském pivovaru Kutná Hora, pivovaru s dlouholetou...
  • Sbohem pane Dačický

    O uzavření pivovarů ve Znojmě a Kutné Hoře toho zde bylo popsáno již dost. Hostan v poslední době už jen zkomíral a pivaři neměli jistotu, zda pijí Znojemské pivo nebo jen značku z Brna. Prostě Znojmo bylo na zavření jejich… pokračování...
  • Za posledním kutnohorským Dáčou

    Když jsem v únoru vyrážel do Kutné Hory za posledním lahvovým Dáčou stočeným ještě na lahvovně místního pivovaru, netušil jsem, že věci budou mít tak rychlý spád a že pár měsíců nato pojedu do Kutné Hory znovu, tentokrát vš… pokračování...


Dění v pivovaru


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:
www:

Komentáře

Chody

úterý, 3. prosinec 2019
15:56

Chody

FB: Už je to tady! Otevřeli jsme pro vás pivovarskou prodejnu, kde pořídíte vše co potřebujete. Máme dárková balení pod stromeček, sudy na Silvestra, prostě cokoliv vás napadne.
::alt


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Sekal

úterý, 3. prosinec 2019
22:32

Sekal

Chody: Zajímavý, když si otevřu jejich FB, tohle tam nevidím (zajímala mne ta patrně černá 14°). Na stránkách taky ne. Já to prostě nechápu, že ty pivovary nedokáží komunikovat tak nějak lidsky.


napsal(a): Sekal [Odpovědět]

pi

pátek, 11. prosinec 2015
13:22

pi

FB: Vezeme Vám tu nejlepší dvanáctku, kterou jsme pro Vás kdy uvařili. Speciálně před Vánoci si dopřejte tento klenot mezi kutnohorskými pivy.Technologii jsme sice použili v třeboňském pivovaru, ale suroviny i know-how jsou čistě Pivovaru Kutná Hora. Ječmen dodala naše mateřská Obila a.s., byl vypěstován na Uhlířskojanovicku. Sváteční "osmipaky" jsou k mání v naší pivovarské prodejně v ulici Sportovců, v síti Unikom a.s. a u lepších vinoték a pivoték.


napsal(a): pi [Odpovědět]

Adsense

19. leden 2020
14:07


posted by: Inzerce

smutny

neděle, 13. březen 2011
22:01

Byłem w Kutna Hora 1994. Kutnohorské pivo the Best, Champion of World.


napsal(a): smutny [Odpovědět]

Malakin

úterý, 1. září 2009
08:37

Malakin

to Malakin: Bohužel musím poopravit zprávu uvedenou v Obzorech Kutnohorska - nezakládá se příliš na pravdě. Heineken zřejmě nikomu nic neslíbil a demontáž technologie je opět v plném proudu. Takže smůla.


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Jarda

sobota, 29. srpen 2009
12:09

Zubová by byl vhodný název spíš pro nějakou supermarketovou šlichtu. Nikdy nevíte, odkud je a co od toho očekávat :)
Ale k věci:
Mě se např. velmi líbí jednoduché a jednoznačné názvy, proč vymýšlet nějaké potroublé jméno. Prostě vařit pivo na poctivou stupňovitost, tj. desítka spíš 10,01 než 9,99 a hrdý název Kutnohorská desítka, Kutnohorská dvanáctka, Kutnohorský speciál 14°. Nebo Kutná Hora 10°, Kutná Hora 12°, Kutná hora speciál 14° atd. Každopádně držím palce. A pokud nebudou peníze, tak ať založí např. akciovku a nabídnou akcie. Věřím, že hodně z nás z principu alespoň tisícovku obětuje i kdyby později měl dostat jen pár piv na vánoce.


napsal(a): Jarda (jardakubalek(a)seznam.cz) [Odpovědět]

BCH

sobota, 29. srpen 2009
05:28

BCH

to Sekal: Hihi ta Zubová je dobrá:-))) Třeba 14% světlý speciál Zubová. Ale jinak tuhle ženskou opravdu vůbec nemusím, takže spíše opačný pocit a smajlík se hodí k Zubové.


napsal(a): BCH [Odpovědět]

Sekal

pátek, 28. srpen 2009
18:23

Sekal

No tak se to bude jmenovat třeba Svatá Barbora nebo Vrchlický nebo Zubová.


napsal(a): Sekal [Odpovědět]

Roman M.

pátek, 28. srpen 2009
13:53

to Malakin: Tou ztrátou značky Dačický jsem samozřejmě myslel všechna používaná označení piv z KH pivovaru.

Vzhledem k tomu, že se používal už jen Dačický a Lorec (Lorec pouze pro velmi zřídka vařenou 14), KH pivo bylo známo především pod názvem Dačický a tak jde hlavně o to slovo Dačický. Na Mincmistra a Havíře je v podstatě zapomenuto (ne každý je sběratel nebo pamětník). Vymyslet jiné názvy by v historickém městě KH neměl být problém, jenže lidi se drží hlavně značky.

Páni radní teď bojují především o svá koryta.


napsal(a): Roman M. [Odpovědět]

Malakin

pátek, 28. srpen 2009
12:53

Malakin

to Roman M.: Kdyby šlo jenom o značku Dačický, je to bez problémů, jenže Heineken vlastní práva také k ochranným známkám Lorec, Kutnohorské pivo, Havíř a Mincmistr. Bude to chtít tedy úplně nové jméno, které tady ještě nebylo, nebo pár desítek milionů, které Kutnohorští určitě nemají, na odkup práv...

Jinak celá zpráva zní takto:

NADĚJE PIVOVARU

Vlna odporu, která se zdvihla po rozhodnutí firmy Heineken ukončit výrobu v kutnohorském pivovaru, vyvolala reakce. Starosta Kutné Hory Ivo Šalátek jednal s vedením firmy (v objektu je v nájmu) a požádal její představitele, aby nedemontovali technologii. Hodlá totiž zastupitelstvu města předložit návrh, aby pivovar dál sloužil a odkoupit technologii zpět, za stejnou cenu, za jakou byla prodána společnosti Drinks Union. Jednou z možností je udělat z pivovaru technickou památku, další zachovat výrobu. Zájemců vařit v Kutné Hoře pivo je hned několik. Heineken přislíbil, že až do zasedání ZM (15. září) žádné kroky neučiní.

Zdroj: Obzory Kutnohorska, č. 34 (25.08.2009)
---------------------------------
Zpráva byla upravena 28.08.2009 ve 13:00:20


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Roman M.

pátek, 28. srpen 2009
12:33

to gambrmen: Tu technologii čert vem, ale že město pustilo značku Dačický, to je kravina do nebe volající. V Heinekenu by museli pracovat samí idioti, aby zpětně prodali značku za stejnou cenu, za kterou ji koupili (za hubičku). O zájemcích o provozování KH pivovaru jsem už taky slyšel, ovšem značku si budou muset vymyslet nejspíš zcela novou.


napsal(a): Roman M. [Odpovědět]

gambrmen

čtvrtek, 27. srpen 2009
19:16

gambrmen

na facebooku se siri tato zprava:

Jan Wiesner:Dobrá zpráva?
Po přečtení Obzorů kutnohorska se dala do pohybu i radnice. Rada města bude jednat s Heinekenem o zpětném odkupu technologie pivovaru a ochranné známky za stejnou cenu. V současné době má radnice několik zájemců na provozování pivovaru. V blízké době přinesu snad více informací. Že by náš boj nebyl marný..........


napsal(a): gambrmen [Odpovědět]

Malakin

čtvrtek, 6. srpen 2009
18:32

Malakin

Aktuální zprávy z kutnohorského pivovaru:

Sudové pivo bylo stáčeno do konce července a cca měsíc by tedy mohlo v hospodách, které dosud nepřešly k jiné značce, ještě vydržet. Co se lahvového týče, tak poslední cisterna s pivem určeným k nalahvování (pravděpodobně s dvanáctkou) má být vyexpedována zítra. Tím však, bohužel, tradice vaření kutnohorského piva definitivně končí a začíná fáze demontáže technologie. Takže sbohem, Dáčo. Byl jsi sladší, ale aspoň jsi měl nějakou chuť...


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]


Navštivte nás na Instagramu Reklama na PI