Reklama na PI Reklama na PI Rastal

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Barcelona beer festival


verze pro tisk

Barcelona beer festival

Barcelona beer festival

Dvacet čtyři zúčastněných zemí s téměř pěti stovkami piv (včetně nealka a cideru) o šedesáti čtyřech různých stylech, čepovaných postupně na asi sto pípách. Toť stručná řeč statistiky popisující akci konanou ve dnech 24 - 26. března ve Španělsku, v hlavním městě Katalánska Barceloně, ve víceúčelové hale La Farga de L’Hospitalet. V pátek a v sobotu od 11 do 23 hod., v neděli pak do 21 hod.

V hale
V hale

Jako na každém „civilizovaném“ festivalu se i zde čepovalo pouze do vlastních sklenic, zdejší měnou pak byly pouze žetony. Po zaplacení vstupného v ceně 7 EUR obdržel návštěvník festivalovou sklenici o objemu cca 0,2 l, katalog a pro začátek 2 žetony. Každý další žeton pak byl za 1 EUR. Většina piv se prodávala za 2, příp. 3 žetony, několik těch opravdu „dryáků“ pak i za 4. Jak uvedeno výše, piva postupně rotovala a každé nově naražené pivo bylo ohlášeno zvonem. O informovanost návštěvníků se pak staral početný dav dobrovolných informátorů.

Festivalové sklo
Festivalové sklo

Nelze zde jmenovat všechny zúčastněné země, natož pivovary. Českou republiku zastupoval pivovar jediný – Pilsner Urquell, což je, myslím, velká škoda. Máme přece co nabídnout z pivního portfolia. Samozřejmě, že nejvíce byla zastoupena hostitelská země, ale nalezli jste tady i piva německá, belgická, italská francouzská, ruská, maďarská… A samozřejmě i zámořská – z USA i Kanady.

Jediný český zástupce
Jediný český zástupce

Festival jsme navštívili v sobotu, hned krátce po otevření, kdy bylo v hale celkem ještě volno. Později, jak to tak bývá, davy houstly a když jsme navečer odcházeli, už byl i problém se mezi lidmi vůbec probít k východu. Co se týče druhů piv, tak v drtivé většině to byla piva svrchně kvašená. Klasické ležáky jsme ochutnali dva, z nichž Madrid Lager z pivovaru Cervezas la Virgen (Madrid) nestál za nic, diacetyl převládal.

Nabídka
Nabídka

Zaměřili jsme se především na piva místní provenience, ke kterým se člověk jen tak nedostane. A zcela programově vynecháváme piva s obsahem alkoholu nad 6% (já milovníkem příliš silných piv nejsem + teplé počasí) s jedinou výjimkou – estonským pivem Hallucination -7,6% - z pivovaru Tanker, ve stylu „mixed-style beer“. Hodně hořké pivo – IBU 90. Celkem jsme ochutnali asi 14 vzorků různých stylů, kromě výše uvedených to byly především různé ejly, dále märzen, alt, pšenice i saison, zejména ze španělských pivovarů, ale i po vzorku z pivovaru italského, ruského a anglického, ba i z krétského (to byl ten saison).

Natočeno
Natočeno

Popisovat jednotlivé vzorky nebudu, ale s výjimkou výše zmíněného ležáku, ani jedno špatné nebylo. Samozřejmě návštěvníci netrpěli ani hlady, k dostání byla jídla od hamburgerů až po místní specialitu tapas.

Kromě „pivní“ části byla součástí festivalu i profesionální část. Prezentovalo se tady 28 vystavovatelů – z Itálie, Velké Británie, Francie, SRN, Holandska a Belgie. A možná jsem i někoho dalšího přehlédla. Firmy nabízely pivovarské technologie, výčepní zařízení, obalovou techniku, z níž převládaly petainery a pro jednotlivá balení plechovky, zastoupeni byli i producenti pivovarských surovin, jakož i logistika a obchodníci.

Je libo minipivovar?
Je libo minipivovar?

V zákulisí, mimo účast veřejnosti, pak probíhaly degustace a odborné přednášky. Každý den ovšem byla naplánována pro širší veřejnost setkání se sládky či představiteli pivovarů.[Jana Běhounková] [Zobrazeno 1622x] [26. duben 2017]
[Pivo ve světě] [comments: 10] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Našinec

středa, 24. květen 2017
16:58

Ať žije Real Madrid. Ti fotbaloví vědí o koho jde.


napsal(a): Našinec [Odpovědět]

Našinec

pátek, 19. květen 2017
17:00

No, k tomu pivnímu nemám nic, ale do tohoto města bych se nepodíval ani omylem. Ty separatisty, ty já přímo žeru!!!


napsal(a): Našinec [Odpovědět]

Adsense

22. říjen 2018
08:11


posted by: Inzerce

Jana

pátek, 19. květen 2017
17:43

Jana

Našinec:
Dobrou chuť! :-8


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Dwarf

středa, 26. duben 2017
19:57

Dwarf

s téměř pěti stovkami piv (včetně nealka a cideru) - vidím v tom renonc :-)


ICQ: 131508397

napsal(a): Dwarf [Odpovědět]

Jana

čtvrtek, 27. duben 2017
09:46

Jana

Dwarf:
Tak nevím, "co tím chtěl básník říci"? Jestli máš na mysli počet oněch zmíněných, pak dodávám, že nealko bylo na jedné pípě stabilně a ten cider se vyskytl tu a tam někde. Až přijdeš zase jednou na PRK, tak Ti přinesu k prolistování katalog, aby sis to ověřil. :)


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Lojza

čtvrtek, 27. duben 2017
14:35

Jana: Možná chtěl básník naznačit, že cider není pivo :-)


napsal(a): Lojza [Odpovědět]

Jana

čtvrtek, 27. duben 2017
14:45

Jana

Lojza:
Taky si to myslím. :D


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Dwarf

pátek, 28. duben 2017
18:55

Dwarf

Jana: pokud se odhlasuje 29. květen, pak snad zase jednou přijdu :-) jinak ano, chtěl jsem tím naznačit, že počítat cidery do piv není úplně správné


ICQ: 131508397

napsal(a): Dwarf [Odpovědět]

Jana

pátek, 28. duben 2017
19:37

Jana

Dwarf: Tak toho 29.5. Ti to nepřinesu, neboť nebudu já.


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Dwarf

pátek, 28. duben 2017
22:04

Dwarf

Jana: ještě není zvoleno - tohle jsem zahlasoval jako jediný relativně možný...


ICQ: 131508397

napsal(a): Dwarf [Odpovědět]


Islám v ČR nechceme Pivní prodejna Pod Zelenou Horou Vrčeň