Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Nejen zelené pivo z minipivovaru

Video s pivní tématikou


verze pro tisk

Nejen zelené pivo z minipivovaru

Nejen zelené pivo z minipivovaru [p168]

Nedávno jsem se v bloku zamýšlel nad tím, že menší pivovary málo dbají na svou propagaci v médiích. Dnes bych chtěl poukázat na jeden minipivovárek, kde se marketingu věnují naplno a jsou v médiích vidět a to i celostátních. Umí na sebe upozornit ať už širokým sortimentem speciálů a pivních stylů či jen prostě tím, že je malinký ve městě toho největšího. Možná už Vás trklo, ano dnes bude řeč o Pivovarském dvoře v Plzni - Černicích, kde je doma pivovar Purkmistr pánů Krýslů a marketing zde má na starosti pan Petr Míč. Se svými různými speciály dobývá (stejně jako Zámecký pivovar v Ostravě - Zábřehu) nejen psané média, ale i videoarchivy.Dnešní první video je aktuální, vždyť teprve dnes se v Černicích má přestat čepovat Zelený ležák 12% svatého Patrika. Jak už název napovídá, bylo uvařeno u příležitosti svátku sv. Patrika, slaveného zejména v Irsku, který však proniká do povědomí i u nás. Osobně nemám rád importované oslavy, takže mě nechává Patrik ledově chladným stejně jako např. Valentýn.

Zelené pivo už jistě znáte v podání Heinekenu, které na Zelený čtvrtek začalo vařit Starobrno. Loni však bylo i z produkce Krušovic. Velikonoce jsou mi osobně bližší, ale to by se zprávy o zeleném Purkmistru možná ztratily v záplavě všech těch Starobrn, Krušovic či Březňáků. Byl tedy vybrán jiný, bližší termín a samozřejmě sv. Patrik a zelené šílenství okolo se vysloveně nabízí.

Začátkem března jsme mohli na iDnes.cz zhlédnout videoreportáž Podívejte se, jak se rodí pivo opět z černické návsi. O Vánocích pak reportáž zpravodajského portálu TV Nova tn.cz I pivo může mít vánoční chuť o speciálním pivu vídeňského typu.

Je vidět, že i propagace malého pivovárku je možná. Vy ostatní malí, neseďte v koutku a vezměte si z Purkmistra příklad!

Ale vraťme se k pivu. Měl jste někdo možnost ochutnat Zelené pivo z Černic? Mně to bohužel nevyšlo a tak bych Vás chtěl požádat o Vaše názory na toto speciální pivo...

Zdroj videa: tn.cz[Richard Chodora] [Zobrazeno 9827x] [17. březen 2009]
[Pivní video] [comments: 3] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

dominika

středa, 31. březen 2010
19:57

no dala bych si,ale zajimalo by me kolik asi tak stoji..nevi to nekdo?a taky jak chutna......


napsal(a): dominika [Odpovědět]

jana

středa, 31. březen 2010
21:47

Jana

to dominika:
O Zeleném černickém jsem tu už psala dříve, tak to jen zkopíruju :
Dnes jsme do Černic přišli, viděli a ochutnali zelené pivo - ležák sv.Patrika. První pivo bylo barvy (asi tak) dobře uleželého vesnického rybníka, vůně nevýrazná, chuť po bylinkách, lehká hořkost na patře. Bylinky tam jsou prý 3 - máta, meduňka a mařinka. Celkově - výborné. Druhé pivo už bylo z jiného sudu - barvy spíše khaki, vůně i chuť více hořká. Chuť po bylinkách zde již byla potlačena hořkostí. Osobně nám více chutnala (to jsme se shodli)ta první várka.
A ještě dodávám, že jsme zakoupili i láhvové. Barva i chuť něco mezi výše zmiňovanými dvěma. Cena za láhev 30 Kč (jestli se nemýlím).


napsal(a): jana [Odpovědět]

pepan

středa, 18. březen 2009
18:14

to bude stát majlant a bude jen pro milionáře.kdyř jen za obyčejnou etiketu na lávev (jejich reklama)chtějí 35-45 kč.


napsal(a): pepan (pepicek.10(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Adsense

20. květen 2024
10:33


posted by: Inzerce


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI