Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Pivně vzpomínková fota

Pivní cesty


verze pro tisk

Pivně vzpomínková fota

Při procházení svých archivních CD jsem našel i fotografie, kde jsou zachyceny pivovary a pivní akce z let minulých. Rozhodl jsem se s Vámi podělit se svými fotovzpomínkami.

Krakonoš
Krakonoš

Nejstarší nalezenou naskenovanou fotografií je Pivovar Krakonoš v Trutnově z dovolené roku 1996. Tenkrát jsme byli na dovolené v Hertvíkovicích v Krkonoších a do Trutnova to bylo lokálkou pár zastávek. Musím říci, že mně trutnovský mok moc chutnal a vzpomínám na něj více než v dobrém. Cena místní točené dvanáctky, jak jsem ji vypozoroval já byla v rozmezí 9 - 12 Kč. Škoda, že jsem trutnovské pivo od té doby v točené podobě neochutnal. Před těmi devíti lety jsem ani nevěděl, že v Trutnově vůbec pivovar existuje a bylo to pro mě nečekaně příjemné překvapení.

Před Pivovarskou konírnou ve Vrchlabí
Před Pivovarskou konírnou ve Vrchlabí

Dalším pivním zážitkem této dovolené byla návštěva Vrchlabí, kde jsme na náměstí navštívili Pivovarskou konírnu. Zde bylo na čepu místní pivo Krkonošský medvěd. Bylo to první pivo z minipivovaru, které jsem pil. A musím říci, že bylo opravdu vynikající. Něco podobného jsem do té doby nepil. Cena 9,90 za půllitr výborného točeného a lahváč za 7,50, co víc si přát. S vrchlabským pivem se čas od času setkávám na akcích v Českých Budějovicích

Stánek pivovaru pánů z Podkováně
Stánek pivovaru pánů z Podkováně

Tady na pár (slovy dvě) let pivní fotogalerie končí, ale už jsme v Českých Budějovicích na Slavnostech piva 1998. Byla to báječná akce s báječnými pivy. Je dobře, že tato akce je rok od roku lepší.

Vítejte na Zvíkově
Vítejte na Zvíkově

Další krok je až o tři léta dále, do července roku 2003, kdy jsme navštívili hrad Zvíkov a samozřejmě nemohl chybět oběd v Pivovarském dvoře Zvíkov, kde vaří vynikající Zlatou labuť. I když se nám zde ceny zdály dost vysoké, musím uznat, že byly adekvátní své kvalitě. Pivo za 28,50. Výborně najedeni jsme mohli pokračovat parníkem na Orlík.

Minipivovar U rytíře Lochoty
Minipivovar U rytíře Lochoty

V srpnu téhož roku jsem se se synem vydal parním vlakem na Pivní slavnosti pivovaru Chodovar do Chodové Plané. Tohle léto ale bylo opravdu parné a z bezpečnostních důvodů jízdu parní lokomotivy hasiči zakázali. Zůstali jsme proto v Plzni a na oběd zašli do Restaurace U rytíře Lochoty, kde vaří skvělé Kvasnicové ležáky 14% a 11%.

Strakonické Podskalí
Strakonické Podskalí

Propracovali jsme se až do loňského roku, kdy první akcí byla v červnu Nektarská pouť ve Strakonicích. Jednalo se vlastně o stejnou akci jako letos - více zde.

Areál pivovaru Herold
Areál pivovaru Herold

Další měsíc jsme navštívili Březnici, kde je doma pivovar Herold. Zde jsme nově nalezli areál mezi pivovarem a březnickým zámkem. Je zde vybudované nové hřiště pro děti a výčepní stánek s desítkou Heroldem (Dnes prostor stánku slouží jako terasa Caffé Restaurantu, kde se točí desítka, dvanáctka a tmavá třináctka Herold).[Richard Chodora] [Zobrazeno 6688x] [1. říjen 2005]
[Pivní cesty] [no comments] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI