Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Radek Vincík odpovídá...


verze pro tisk

Radek Vincík odpovídá...

Radek Vincík odpovídá... [p182]

V posledním loňském a současně prvním letošním Offline rozhovoru odpovídá na Vaše dotazy obchodní ředitel Žateckého pivovaru, spol. s r.o.Ing. Radek Vincík.

Foto
Obchodní ředitel Radek Vincík (vlevo) a sládek Radek Bařtipán (Foto: Žatecké noviny, září 2007)

Zbyněk Sekal

1) Nepřemýšlíte o změně názvu Premium (11°) a Export (12°)?Upřímně řečeno nepřemýšlíme o tom. Tyto názvy se již usadily v hlavách našich zákazníků a zatím také vystihují charaktery daných výrobků.

2) Nepřemýšlíte o změně etiket?

Etikety budeme samozřejmě čas od času obměňovat, ale vzhledem k tomu, že jsme současnou sérii etiket uvedli na trh v lednu 2008, budou muset nějaký čas ještě vydržet.

3) Proč prodáváte Xantho v třetinkových lahvích, které nejsou zálohované? Ze zásady tato balení nekupuji a nejsem asi sám.

Od začátku jsme si dali za cíl postupně kultivovat pivní kulturu v Čechách a výrobky v láhvích 0,33l do této strategie patří. Čím dál více spotřebitelů se přeorientovává z objemu na chuť a třetinkové balení jim více vyhovuje.

4) Má smysl prodávat dvě typově velmi podobná piva Blue Label a Premium?

Myslíme si, že má, neboť každé oslovuje úplně jiný segment trhu. Výrobek není určen pouze svým obsahem, ale také svým balením, množstvím, cenou atd. Oba dva výrobky si našly své zákazníky a celkem dobře se vzájemně doplňují.


Jaroslav Kubálek

Dobrý den,

tento rozhovor mi připomenul, že jsem Vaše pivo již pár měsíců neměl a zajel jsme si do 60 km vzdáleného Žatce pro "bedýnku rozkoše". Nelitoval jsem, Parní nefiltrovaný ležák a Xantho v půlitru mi udělali obrovskou radost nejen etiketami, které jsem dosud neměl. Xantho mě zaujalo už kdysi při první ochutnávce, chutná mi snad nejvíc z tmavých piv. Speciály a tmavá piva mám rád, ale vypiju tak asi 5 ks měsíčně, jinak jsem "světle ležákový". A ten nefiltrovaný parní ležák je moje krevní skupina. Fakt výborný. Tedy otázka č.1: Jedná se o vyjímečnou situaci, nebo se mohu těšit na pravidelnou produkci.

Cornish Steam lager je výrobek, kterým se snažíme při speciálních příležitostech obohatit trh a také připravit něco zvláštního pro naše kmenové zákazníky. Bereme to jako poděkování svým "věrným". Takže další příležitost ochutnat CSL bude pravděpodobně na Velikonoce.

Při tom jsem si uvědomil, že jsem Vaše pivo jako točené měl snad jen na Dočesné. A vždy když se v Žatci stavím, praští mě do očí hlavně třetinky a cizojazyčné etikety. Kdysi jsem byl i uvnitř pivovaru, ve varně, přímo v kotli :-) Pan Ledvina tam opravoval trhliny a naše firma dodávala pájku a elektrody na měď. To jen na okraj. Dozvěděl jsem se, že obrovská část produkce jde mimo ČR. tedy otázka č.2: Nehodláte trochu pozměnit strategii? Vaše pivo je jako točené k dispozici jen v okruhu cca. 15 km od Žatce a myslím, že je to škoda. Např. u nás na Kladně se většinou točí trio rychlokvašek Krušovice - Gambrinus - Staropramen, jen výjimečně jiné značky. Tady je pole neorané. Váš nejbližší soused, Louny, byl zprzněn Heinekenem a je otázka, jak dlouho to budou pivaři snášet, tzn. pít ze zvyku a nostalgie.

Snažíme se využít veškerých příležitostí na trhu a pokud se ukáže, že příležitosti se prosadit jsou i dále od komína, jsme připraveni jich využít.

Otázka č.3: Nemáte pocit, že by se toho dalo využít? Jinak ochutnávám a při tom vařím gulášek. Na dochucení jsem použil asi decku toho Xantha. Jenže na vaření, samozřejmě jí mám rád i in natura (zejména Herold Březnice) by se lépe hodila pšenka. Takže poslední otázka: Pšeničné jste snad ani dosud neměli v sortimentu, nechcete to zkusit? Vzhledem k Vašim tradičním postupům by se určitě povedla.

Děkujeme za poklonu, říká se "nikdy neříkej nikdy", takže si to pořádně rozmyslíme a uvidí se!

Dík za odpovědi a hodně štěstí.


Václav Vožech

Dobrý den,

děláte velmi chutná piva a jsem rád, že Žatecký pivovar utekl hrobníkovi z lopaty. Vaše Xantho nemá obdoby a je velmi vydařené pivo ve své kategorii. Díky Vám.

V čem se liší Žatec Premium od Žatce Blue label?

Liší se balením, objemem, strategií prodeje, cílovým směřováním a také částečně obsahem.

Další dotaz je na Baronku. Jde skutečně o shodnou recepturu s původní z Litoměřic, nebo jde jen o název? Podotýkám, že dnešní Baronka dle vašeho webu má 12,7% EPM, kdežto původní se musela dle tehdejších norem pohybovat blížeji okolo 13% EPM.

Jde skutečně o recepturu, kterou vlastní obec Třebívlice, rozdíl v obsahu alkoholu je daný způsobem vaření v našem pivovaru.

Třetí dotaz: Jaká je kapacita Vašeho pivovaru a kolik piva vystavujete v současné době?

V současnosti se výstav pohybuje kolem 30 000 hl za rok, kapacita je ještě větší.

Na závěr mi dovolte popřát, aby Vaše chutné pivo bylo více v regionu vidět a my jsme si jej mohli i v budoucnu dopřávat v minimálně stejné kvalitě jako nyní.


Martin Štros

Dobrý den, měl bych několik dotazů na Žatecký pivovar...

1) Po spojení Drinks Union s Heinekenem je předpoklad, že se postupně stanete jediným regionálním pivovarem v širokém okolí. Může to pro vás být na trhu výhoda, nebo spíše naopak? Myslíte, že se po uzavření pivovaru v Lounech dokážete více prosadit v tomto městě s vlastním pivem?

Jsme pevně přesvědčení, že přichází čas malých nezávislých pivovarů. Trh je nasycen výrobky stejné nezajímavé chuti a čím dál více spotřebitelů hledá něco jiného, osobitého a chutného. A to je přesně to, o co se již 7 let snažíme a budeme se samozřejmě snažit dál. To, že takových pivovarů je stále méně je však také pravda, ale ty co vydržely do současnosti mají konečně šanci na "lepší zítřky". Pokud jde o Louny, s vývojem situace v Pivovaru Louny se žatecké pivo stále více prosazuje i zde, v bývalém výsostném teritoriu lounského pivovaru.

2) Vaše pivo je mi dostupné jen ojediněle a to díky řetězci NORMA, kde se někdy objeví Baronka, ale jen sporadicky a delší dobu už jsem ho v naší NORMĚ neviděl. Budou dodávky do této obchodní sítě ještě pokračovat? Nesnažíte se proniknout i do jiných řetězců, aby se pivo dostalo mimo region?

Pro poctivé výrobce je velmi těžké domluvit se s řetězcem na prodeji jeho výrobků s ohledem na požadované nákupní podmínky ze strany řetězců. Co se týče Normy, Baronka je zde prodávána jako "akční" výrobek a proto je možné jí zakoupit pouze ve dnech, kdy tyto akce probíhají.

3) Je Žatec Export a Baronka stejné pivo jen v jiných etiketách, nebo se vaří zvlášť?

Vaří se zvlášť.

4) Město Žatec se chce profilovat jako město chmele a do budoucna se stát střediskem pivní turistiky, dokonce je žádost o zapsání na seznam UNESCO. Zapojí se pivovar do těchto snah? Pivovar by se mohl stát atrakcí pro turisty. Například Chodovar hodně vydělává právě na cestovním ruchu, u vás to pokud vím zdaleka tak není, ale možná by se v tomto směru dalo do budoucna něco podniknout, nemyslíte?

Velmi úzce spolupracujeme jak s Chrámem Chmele a Piva, tak i s vedením města či s Info centrem na Radnici ve snaze přilákat turisty do Žatce a nabídnout jim to, čím se Žatec po staletí proslavuje - dobré pivo. Již po dva roky je možné pivovar navštívit a projít si jeho výrobní postup od začátku až do konce a také ochutnat pivo přímo z tanků. Stále se ale nejvíce soustředíme na to, jak vyrobit to nejchutnější pivo na světě!

Dík za odpovědi


Martin Kos

Vážený pane Ing.Vincík, předem bych Vám rád popřál vše nejlepší do nového roku a řadu úspěchů.

Vzhledem k tomu, že mám piva Vaší značky velmi rád, i přesto vnímám vzestup a úspěch jednoho znovuotevřených průmyslových pivovarů ve Vaší oblasti, tedy rakovnického Bakaláře. Jak zásadní je pro Váš pivovar znovuobjevení se této značky ve Vašem regionu?

Jako malý nezávislý pivovar fandíme vzniku dalších malých pivovarů s klasickou výrobou, neboť i oni přispějí ke změně vnímání pivního trhu v hlavách spotřebitelů. Myslím, že jako konkurenci je nevnímáme.


Jiří Kaňa

Dobrý den,

Rád bych se zeptal na pivo Cornish Steam Lager.

1) Bude to stálá součást sortimentu, nebo je to jednorázovka? Pokud bude ve stálém sortimentu, bude možnost ochutnat i někde jinde než na severu? Je reálná třeba distribuce řetězcem NORMA, který občas žatecké pivo prodává?

Cornish Steam lager je výrobek, kterým se snažíme při speciálních příležitostech obohatit trh a také připravit něco zvláštního pro naše kmenové zákazníky. Bereme to jako poděkování svým "věrným". Takže další příležitost ochutnat CSL bude pravděpodobně na Velikonoce. S řetězci je velmi složité jednání, ale pokud bude ze strany spotřebitelů zájem, uděláme vše pro to, aby se CSL v některém řetězci prodával.

2) Jakou má takové kvasnicové pivo v lahvi trvanlivost a jak je jí dosaženo?

Má běžnou tříměsíční trvanlivost našich pasterovaných piv.

3) Byly použity i nějaké zvláštní chmely (když se má jednat o anglickou inspiraci), nebo je to česká klasika?

Byla použita kombinace tuzemských chmelů.

4) Proč zrovna "Steam lager", má to něco společného s technologií "parního piva", jak ji známe třeba z bavorského Zwieselu?

Nemá, převzali jsme název spřátelené Cornwalské značky.


Děkuji a jsem s pozdravem

Radek Vincík[Richard Chodora] [Zobrazeno 9163x] [19. leden 2010]
[Offline rozhovor] [comments: 22] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

rejžák

úterý, 9. únor 2010
12:40

rejžák

to Malakin,reakce na nedoporučení baru Menhir Jaromirova P-2, Vážený pane,protože vím,že obsluha proplachuje po každé výměně sudu a dvakrát v měcíci jsou trubky čistěny odborně (proplach louhem,nebo něčím podobnym)a takto se to delá po celou dobu co bar je v provozu.Proto zásadně neso uhlasim s Vaším tvrzenim o tom,že v Menhiru nečistí trubky,není to pravda.Chodí tam na pivo Nuselský a to by se řešilo okamžitě! a taky bych se to hned dozvěděl-věř te mi.Musím Vám dát za pravdu,že v baru je zakouřeno,je to tak,pro nekuřáky bude v sezoně otevřena předzahrádka s čerstvým pražským vzduchem,zkrátka bar v Jamrtále neni sanatorium v Mariánkách.Takže omlouvám se všem nekuřákům za zakouřené prostředí ale i Ti jsou zvání do malého,útulného baru v Nuslích - Jamrtále na vinikající,ale opravdu vinkající Žatecké pivo!!! Ležák z kraje kde je pivo doma ! Rejžák


napsal(a): rejžák [Odpovědět]

Michal

úterý, 9. únor 2010
13:10

Michal

to rejžák: V létě sme tam byli s kamarádama, Žatecká jedenáctka byla tak výnikající, že sme stihli rovnou čtyry, ač sme šli na jedno :)


ICQ: 260962312

napsal(a): Michal [Odpovědět]

Adsense

27. únor 2024
08:39


posted by: Inzerce

val

úterý, 9. únor 2010
17:02

val

to Michal: Naušila psala dobže šesky vás za pár pivo :-(


napsal(a): val [Odpovědět]

VozechV

středa, 20. leden 2010
06:23

VozechV

Pane Vincíku, pročítal jsem Vaše odpovědi a připadá mi, že můžete být ihned přijatý jako tiskový mluvčí některé z velkých firem, nebo státních institucí.

Vaše odpovědi byly povětšinou neurčité, velmi diplomatické, takže my čtenáři jsme se toho moc nedozvěděli. Myslím, že laťka, kterou nastavil pan Ing. Witz svou otevřeností a upřímností (někdy až na škodu pivovaru samotnému) nebyla překonána.

Na otázku, jaká je kapacita pivovaru odpovídáte "ještě větší".

U piva Baronka zdůrazňuji rozdíl v extraktu odpovídáte o alkoholu.

A rozdíl mezi Premium od Blue label - jste zakryl mlhou "částečně i obsahem".

Přesto díky za odpovědi, opět abychom se naučili číst mezi řádky, jak za bolševika.


napsal(a): VozechV [Odpovědět]

Chody

neděle, 3. leden 2010
13:55

Chody

Ještě máte pár dní na to, abyste se zeptali na všechno kolem Žateckého pivovaru...


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Malakin

úterý, 19. leden 2010
19:39

Malakin

to Jarda Kubálek: Z Kladna do pražských Dejvic, kde je hospůdka se super žateckým pivem, to máš busem i vlakem cca půl hodiny a to se myslím dá.

to Jirka Kaňa: Na webu pivovaru se v souvislosti s Cornish Steam lagerem píše: "Pro zachování plné a výrazné chuti se pivo stáčí do láhví nefiltrované, tedy v podobě, ve které je v ležáckých tancích těsně před stáčením." Pivo tedy zřejmě v lahvích ještě mírně dozrává. A když se to skladuje v chladu - já to kupoval v jedné pražské hospodě, kde to měli v lednici - tak by to nemusel být problém.

to Radek Vincík: Mohl byste mi, prosím, ještě vysvětlit, jak probíhá vaše spolupráce s oním "Chrámem chmele a piva"? Když jsem ho navštívil naposledy (2008), o vašem pivovaru nikde ani zmínka, jenom o tom krušovickém, který je tuším hlavním sponzorem. Nebo se snad od té doby něco změnilo?

to Sekal: S těma třetinkama (ale není to jenom problém třetinek, ale obecně všech nevratných lahví, i patentních, do nichž stáčí pivo některé minipivovary) s tebou souhlasím, nicméně kvůli ochutnaní daného piva, pokud se vůbec v půllitrové verzi nevyskytuje, občas (tak 2-3 piva za rok) výjimku udělám. Xantho jsem zkusil taky, ale naštěstí to má tak atypickou chuť, že mi to coby milovníkovi klasických tmavých piv nemá co nabídnout a já tak znovu ochutnávat nemusím. Jednou (měl jsem to sice dvakrát, nicméně v druhém případě to šlo z větší části na kanál, takže to za druhý pokus ani nepočítám) prostě stačilo.

Jinak se obávám toho, že tento amerikanismus, který se k nám tahá, tj. stáčení do třetinkových lahví na jedno použití, bude díky všemožným "teen movies" a seriálům typu HIMYM či Californication, které dnes oslovují mladé a kde je pití z třetinkových lahví na denním pořádku a tudíž "in", poptávka po tomto balení piva stoupat, a to ve výrazným tempem. A toho jsou si vědomy i pivovary. Že tím však trpí ekologie - ne každý je ochoten jít s lahví od piva až do kontejneru, když ji může vyhodit do popelnice nebo do odpadkového koše, které jsou prostě blíž - to už nikoho nezajímá, protože tady o nějakou ekologii nebo snad dokonce o pivní osvětu vůbec nejde. Tady jde jenom o zisk a ne o řešení problémů s tím, zda konzument obal zlikviduje dle instrukcí na etiketě nebo ne. Protože osvěta v případě odpadového hospodářství příliš nefunguje - znám lidi, kteří netřídí jenom kvůli tomu, že viděli párkrát v televizi reportáž o tom, jak se vytříděný odpad z kontejnerů nakonec stejně deponoval na normální skládce - jediným řešením je v tomto případě povinné zálohování všech typů nápojových lahví jak tomu bylo již za bolševika.
---------------------------------
Zpráva byla upravena 19.01.2010 ve 19:44:46


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Henri

středa, 20. leden 2010
09:08

Henri

to Malakin: Chtěl bych se zeptat na otevíračku v oné hospůdce v Dejvicích. A také by mě zajímalo, jak to vypadá uvnitř, myslím vzhledem k velikosti, jestli je tam vůbec místo nebo je stále plno, zda se tam kouří, popř. jak hodně je tam zakouřeno. Děkuji.

K těm třetinkovým lahvím: Mě více leží v žaludku PET lahve a hlavně pivo v nich. Jednak si myslím, že plast je pro životní prostředí větší zátěží nežli sklo, ale hlavně si myslím, že v zemi s vyspělou pivní kulturou by se kvalitní pivo v plastu nemělo vyskytovat. Dále chápu, že někomu na chuť stačí opravdu pouze třetinka a půlitr je v danou chvíli již moc. Mě osobně poslední dobou docela začínají vadit 1,5l PETky, jednak samozřejmě kvůli té pivní kultuře (ale co mi zbývá, když si chci domů koupit např. výborné Dvorní z Chýně), ale hlavně kvůli objemu. Mám prostě chuť na "jedno" jak jsme u nás zvyklí, což je 0,5 l a ta 1,5 l PETka je prostě moc, takže vypiji buď více piva, nežli jsem chtěl a už ne s takovou chutí, nebo pivo dopíjím později, ale už prostě není tak dobré, jako krátce po prvním otevření. Takže z mého pohledu jsou určitě lepší (když ten plast tady zatím pořád musí být) ty 1l lahve jaké používá např. Hubertus, nebo Kocour. No a abych se vrátil k Žatci, tak v současné době kupuji právě kvůli objemu lahve a materiálu z kterého je vyrobena raději Žatecké, nežli Chýňské. Mám to štěstí, že mám v dosahu Kauflandy, kde Žatec vedou. Dobré je jak Chýňské, tak Žatecké, ale 0,5l skleněná lahev jasně vítězí.


napsal(a): Henri [Odpovědět]

Malakin

středa, 20. leden 2010
20:42

Malakin

to Henri: Tak jsem tu hospůdku s Žateckým dneska opět omrknul a na čepu momentálně jenom Baronka, nicméně stále za 22 Kč, což je na 13ku super cena. Pivko nasládlejší, ale dobré jako vždycky. Otevírací doba je dle obsluhy každý den od 10:00 do cca 22:00 či dokud jsou lidi. Zatím je to tak na 13 lidí - víc se jich tam asi skutečně nevejde - a panuje tam zahulenost nejvyššího stupně, takže je to spíš jen na jedno dvě rychlé při čekání na autobus či vlak, nicméně od února má být konečně prostor rozšířen o sklepní část, tak snad se tím zmiňované mouchy aspoň zčásti eliminují.

Ty PETky už se tady několikrát řešily a stejně se k ničemu nedospělo, tak se obávám, že začínat další debatu na toto téma asi nemá smysl.


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Henri

čtvrtek, 21. leden 2010
10:13

Henri

to Malakin: Děkuji, já jsem se tam shodou okolností ještě včera večer také dostal, tak uvidíme jak to bude vypadat dole. Rád bych na točené Žatecké občas zašel, takže snad bude dole lepší větrání, nežli ty dvě digestoře, které jsou nahoře nyní.


napsal(a): Henri [Odpovědět]

píra

čtvrtek, 21. leden 2010
12:24

píra

to Henri: A proč nezajdete do Menhiru v Nuslích?


napsal(a): píra [Odpovědět]

Malakin

čtvrtek, 21. leden 2010
12:59

Malakin

to píra: Menhir mi ani nepřipomínej. Jednou mi to tam stačilo. A teď nekomentuju prostředí (zahuleno, že není na krok vidět), ale chuť piva. Všechna chutnala hrozně nasládle a po cibuli, takže s tím, na co jsem zvyklý třeba z Dejvic, se to rozhodně nedalo srovnávat. Holt kdo nečistí trubky, ten má pivo pod psa.
---------------------------------
Zpráva byla upravena 21.01.2010 ve 14:13:47


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Felčar

čtvrtek, 21. leden 2010
16:54

Felčar

to Malakin: Máte někdo zkušenosti z Žatecké pivnice - http://www.lunchtime.cz/zateckapivnice/
hlavně by mě zajímalo, jak je to tam s onou jejich inzerovanou nekuřáckou částí, tj. jestli to není jen jeden stůl obklopený kuřáky. No a taky by mě zajímala kvalita piva. Případně díky.


napsal(a): Felčar [Odpovědět]

Jiri.J

neděle, 27. prosinec 2009
09:26

Vrus se bohužel skutečně dal stáhnout, ale vyřešil jsem to stylem karl2:-)


napsal(a): Jiri.J [Odpovědět]

Jarda

sobota, 26. prosinec 2009
19:57

...Vzhledem k tomu, že PI navštívil vir...

Kdepak se tu vzal? Že by pomsta Heinekenu, SABMilleru nebo jiných przničů piva? Jinak dnes jsem z nostalgie dal další šanci Březňáku a koupil na Kladně v Bille ležák s datem spotřeby 14.3.2010 šarže C209 (jestli to je číslo šarže) a řekl bych, že virus napadl výrobce uvedeného piva !!! Lehká nakyslost, milion bublinek, hořkost minimální, říz žádný, chuť na další napití už vůbec ne. A já k Březňáku vždy měl, a stále ještě mám, tak dobrácký vztah ::cry . Kde to uvařili, hňupy Holandský :-? Zkoušel jsem to vypozorovat, prý se to z písmen v šarži dá nějak poznat. Jenže Zlatopramen měli šarži A a C, Lounský ležák tuším C a další šarži Březňáku B již prošlou, takže neporovnám.

Ještě k tomu viru, AVG mi hlásil stránku s nebezpečným obsahem, to mě zde překvapilo. Ale pustil mě na ní. Dal se virus nějak stáhnout?


napsal(a): Jarda (jardakubalek(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Chody

sobota, 26. prosinec 2009
20:30

Chody

to Jarda:
Kde se tu vir vzal, vím naprosto přesně. Z mého PC. Jak se dostal do něj je však otázkou. Vzhledem k tomu, že PC používají i děti (6 a 9 let), možná fouká vítr odtud.

Z mého PC se na web dostal zřejmě přes ftp připojení, kdy jsem měl v TC uložená hesla. Změnil jsem tedy ftp klienta a neuložil heslo, takže by snad v budoucnosti odtud hrozba neměla přijít.

Jestli se dal vir nějak stáhnout, tak to není otázka až tak úplně pro mě, neboť tomu nerozumím, ale myslím si, že ano. Když si pořádně projedeš PC antivirákem, určitě tím nic nezkazíš.

Ještě jednou se za virovou patálii omlouvám...


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

karl2

sobota, 26. prosinec 2009
23:29

to Chody: cca půl roku zpátky byl podobným virem zasažen berounský medvěd... antivirům a pivu zdar !


napsal(a): karl2 [Odpovědět]

karl2

sobota, 26. prosinec 2009
23:35

to Jarda: "virus" se urcite stahnout dal. Javascript presmeruje prolizec na stranky s obsahem, ktery zneuziva zranitelností internet exploreru, flashe, acrobat readeru atd. atd. cimzto se virus dostane do systemu nove obeti.

nezbyva nez zaplatovat, zaplatovat, pouzivat antivirus, a modlit se


napsal(a): karl2 [Odpovědět]

val

neděle, 27. prosinec 2009
00:15

val

to karl2: Pokud javascirpt uživatele přepojí na závadný web, tak si hned každý všimne, že je něco v nepořádku a nejspíš shodí prohlížeč :-) A že by se PI stalo terčem pokročilého phishingu, to se mi nechce věřit :-) Čistě ze zvědavosti by mě zajímalo, o co vlastně vůbec šlo, bo s připojením a zobrazením PI jsem neměl žádný problém, avast mlčel a sygate firewall rovněž. Používám Operu s povoleným javascriptem. P.S.: pokud se bránou pro napadení stal případ "ftp přístup přes TC, kde mám uložené heslo", tak vězte, že podobné nedbalosti se dějí docela často, nedávno takhle někdo shodil populární web rozzlobenimuzi.com, což byla vcelku legrace.


napsal(a): val [Odpovědět]

karl2

neděle, 27. prosinec 2009
10:11

to val: presmerovani probehne treba vlozenim iframu o velikosti 0x0, takze uzivatel si niceho vsimnout nemusi :)


napsal(a): karl2 [Odpovědět]

val

neděle, 27. prosinec 2009
13:16

val

to karl2: Taky pravda :-)


napsal(a): val [Odpovědět]

Dan

neděle, 27. prosinec 2009
01:03

Dan

to Jarda:
Tak to s tím Březňákem jsem též zaregistroval. Koupil jsem na zkoušku dvě láhve v super hyper albertovi. Pivo mi též nechutnalo a bylo o poznání jiné, než před cca měsícem. Bohužel DMT nevím, neb láhve už nemám. V tu chvíli jsem změnu chuti přičítal jmenovanému prodejci, neb tomu je jedno, zda v létě skladuje pivo na slunci, či v zimě na mrazu...:(
Ale jak se zdá, může za to náš největší prznič piva...


napsal(a): Dan [Odpovědět]

Jirka

neděle, 27. prosinec 2009
02:44

to Jarda:
AVG mi vir nahlásilo, nicméně pustilo mne dál. Ale to je asi tak vše, nemám jakýkoliv problém ...Nicméně pro klid a pohodu jsem noťase projel a bez problému...

23.12. jsem v Super Hyper Nově koupil kolekci Primátorů - měli v zónách celkem 5 palet s 5 to druhy pivka. Od světlé 16 přes tmavou 24, Weizenbier, Stout a a Pale Ale.
Příjemná pivka, každé se svou specifickou chutí.


napsal(a): Jirka (mrkevnik(a)seznam.cz) [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI