Oreon









ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Jaromír Kalina a Miloš Vostrý odpovídají...


verze pro tisk

Jaromír Kalina a Miloš Vostrý odpovídají...

Jaromír Kalina a Miloš Vostrý odpovídají... [p218]

V pořadí již druhém Offline rozhovoru na Vaše otázky odpovídali pánové z jihlavského pivovaru Ježek: Ing. Jaromír Kalina - Ja(c)K - sládek a výrobní ředitel, který pracuje v Pivovaru Ježek a.s. již 3 roky, a Ing. Miloš Vostrý - MV - obchodní a marketingový ředitel pivovaru.

Foto
Jaromír Kalina a Miloš Vostrý (foto: Naše Jihlava.cz a Jihlavský deník.cz)


Marek Kamlar
Dobrý den, asi nebudu jediný, koho to zajímá a kdo se na to zeptá, ale já prostě musím, takže: Jaké je současné využití vašeho HGB? "Vyrábíte" tím Pivoje, desítku nebo to máte jenom na tzv. dolaďování desetinek? Pokud HGB skutečně stále používáte, tak proč o tom není zmínka na vašich webových stránkách, resp. na etiketách? Nebo si snad myslíte, že zákazník nemá právo vědět, jak se to či ono vyrábí? Ano, zákon tím možná neporušujete, ale své dobré jméno určitě. Alespoň v mých očích.

Ja(c)K: Ano máme technologii HGB a ano používáme ji na dolaďování desetinek a to u výhradně lahvového piva. Jedná se hlavně o exportní infusní piva a dále pro piva economy segmentu.

Tato skutečnost se netýká výroby piva Ježek. Jedna z mnoha důležitých změn ve výrobě piva Ježek byla jednoznačně vyloučit použití HGB.

Ekonomická stránka výroby „levných piv“ a konkurence nás nutí k tomu, abychom tento postup v této kategorii využili. Ve svém oboru nejsme malý hráč, zajišťujeme práci pro více jak 70 zaměstnanců v regionu. Stručně a jasně řečeno, abychom mohli produkovat dobrého a kvalitního Ježka, musíme výrobu doplnit o ekonomické značky. Alespoň zatím. O popisování detailního výrobního postupu jednotlivých piv, jak navrhujete na internetu nebo na etiketách neuvažujeme a nedomníváme se, že by to činil kdokoliv jiný. Ani si nemyslíme, že by to 95% spotřebitelů zajímalo, příp., že by věděli, o čem vlastně mluvíme.

Můj druhý dotaz se týká vaší podnikové prodejny. Tak nějak mi totiž nejde na rozum, proč je v sobotu zavřená. Stojí za tím malá návštěvnost a tudíž jakási prodělečnost nebo něco jiného? A když přijedu do Jihlavy skutečně až v sobotu a budu chtít nějaký ten suvenýr do sbírky, prodáte mi ho i v pivovarské restauraci nebo od vás budu odjíždět naštvaný? A co váš eShop reklamních předmětů? Na původních webových stránkách byl, teď ho tam však nevidím. Kam zmizel a proč? Neplnil snad svůj účel nebo jste ho jen nestíhali aktualizovat, tak jste ho raději zrušili, abyste s tím neměli práci navíc?

MV: Podniková prodejna v areálu pivovaru je v provozování externí firmy, otevírací doba pondělí – pátek 9:00 – 16:00 hod., což plně odpovídá požadavkům a potřebám trhu. O sobotním prodeji neuvažujeme, pivo lze v sobotu zakoupit za stejných cenových podmínek v mateřském areálu firmy, která provozuje naši podnikovou prodejnu.

Pokud budete chtít zakoupit nějaké POP materiály během Vaší sobotní návštěvy, stačí vše nahlásit předem do pátku, do 16:00 hod. a my vše nachystáme v naší Pivovarské restauraci.

E-shop skutečně již neprovozujeme, děkujeme za připomínku, budeme se touto možností zabývat.


Dalibor Hanzel

Dobrý deň, mal by som po 2 otázkach na obidvoch pánov:

otázky pre pána Kalinu:

Pri našej návšteve v jihlavskom pivovare sme videl na stáčiarni flašiek prebiehať stáčanie piva DEEP pre jeden obchodný reťazec. Preto by ma zaujímalo, či receptúra tohoto marketového piva je odlišná od receptúry originál Ježka? Alebo sa snáď jedná o rovnaké pivo len s rôznymi etiketami?

Ja(c)K: Pivo DEEP skutečně vyrábíme. V první fázi to byla přátelská výpomoc pro kolegy z jihočeského pivovaru a to v době realizace nemalé investice do lahvové linky. Po jednoduchém propočtu nákladů na dopravu, došlo k rozdělení regionu na Čechy a Moravu, my tedy zásobujeme Moravu.

Co se týká piva, je to klasika dekokce s odlišnou recepturou sypání a chmelení. Takže Ježek to v žádném případě není, klasika dekokce ano.

Ako vnímate zúženie sortimentu jihlavského piva? Mám na mysli hlavne světlú 12-tku. Môžete nám přezradit, čo bolo hlavným dôvodom jej vyradenia zo sortimentu?

Ja(c)K: Myslím, že tuto skutečnost je třeba vnímat ve dvou rovinách. Za prvé máme vlajkovou loď, tradiční Jihlavskou jedenáctku, tedy Ježek 11,3 světlý ležák s obsahem alkoholu 4,9 % (v/v). Pokud k tomu máte ve stejné kategorii dvanáctku s obsahem alkoholu vyšším o cca 3 desetiny, pak to postrádá smysl. Další skutečností je pro mě to, že lahvová dvanáctka se stala obětí řetězců. Ano, byla dostupná celorepublikově, ale za prodejní cenu 5,90 – 6,90 Kč/NRW. Pokrytí výrobních nákladů jen tak tak, pokrytí nákladů na distribuci a marketing 0. Před ukončením výroby byl měsíční prodej v balení KEG a lahev celkem cca 40 hl měsíčně, což jak jistě pochopíte není určitě ekonomické. Bohužel toto je velmi podobné i u 12-tek z jiných pivovarů K Brewery.

Tato otázka se tak týká i Telčského Zachariáše. Původně 12%, vedle klasické dvanáctky? Nyní krásný speciál 14,2 s vylepšenou chutí, nádhernou etiketou a rázem původní speciál čtrnáctka ve spojení s výraznou historickou osobností důstojně dospěla .

otázky pre pána Vostrého:

Čo je hlavným dôvodom výroby piva značky DEEP vo vašom pivovare? Jedná sa len o jednorazovú výpomoc "sesterskému" protivínskemu pivovaru, alebo je za tým niečo iné?

MV: Odpověď viz výše.

Ako vnímate doposiaľ uskutočnené kroky skupiny K Brewery Group čo sa týka jihlavského a taktiež ostatných "koncernových" pivovarov?

MV: Za uplynulých 15 měsíců vnímáme naši práci a její výsledky velmi pozitivně. Postupnými změnami ve výrobě, obchodě, marketingu a servisu jsme dosáhli toho, že pivo Ježek se stalo v regionu synonymem kvalitního produktu za přijatelnou cenu. O správnosti nastoupené cesty svědčí i dosažené výsledky v porovnání s minulým obdobím i s vývojem celého pivovarnictví v ČR.

Samozřejmě, že každý pivovar koncernu byl koupen v různém stavu, a podle toho jsou činěna i současná, někdy okolím negativně vnímaná opatření. To je ale často dáno nepochopením lidí a jejich velkou neochotou nejen cokoliv změnit, ale o změně byť jen uvažovat. Samozřejmě, že mnoho z nás čte i komentáře lidí a fandů na Pivní.info a mnohdy nás mrzí, jak o nás někteří referují. Bohužel často nezasvěceně a na základě výpovědi osob, které neznají jádro či šíři problému a dělají z toho velké závěry s poukazem na to, že oni nejlépe ví, co se v pivovaru vlastně děje. To je bohužel často omyl, který nijak nepomáhá českému pivovarnictví.

U nás v Jihlavě se to naštěstí podařilo a věříme, že to byla změna značně pozitivní. Zájem o naše pivo to alespoň potvrzuje. Je důležité si uvědomit, že nebýt tohoto posunu v myšlení lidí, pivovar by byl dnes s poměrně velkou pravděpodobností asi uzavřen, neboť by zkrachoval.

Dále je velká snaha vlastníků, aby každý pivovar vyráběl svá vlastní piva s charakterem a byla tak zajištěna vzájemná pestrost. Tedy přesný opak k europivům.


Richard Chodora, Pivní.info

Připojil bych se k otázce ohledně dvanáctky. Proč ve Vašem pivovaru a vlastně i v ostatních ve vlastnictví K Brewery (nejnověji Platan) dochází k ořezání sortimentu právě v tomto prémiovém segmentu? Vždyť světlá dvanáctka by měla být tím nejlepším, co může český pivovar českému pivaři nabídnout. Jistě můžete namítnout, že některé "dvanáctky" mají k 12% EPM daleko, ale už z historického hlediska mají před označovanou 11 "morální" výhodu u konzumentů.

Ja(c)K: Na otázku jsme částečně odpovídali již výše. Musíte vzít v úvahu, v jakém stavu jsme pivovary zdědili, včetně nastavených podmínek u řetězců apod. Toto se velmi těžce mění a my opravdu nemůžeme vařit např. 40 hl měsíčně. Rozhodli jsme se takováto piva prostě nadále nevyrábět a hledat jinou cestu. Ono i vyrábět něco v tak malém množství v pivovarech, které jsou stavěny na určité výstavy je velmi obtížné. Jihlava je spojená historicky a z nabídky vždy vyčnívaly dva druhy piva.

Ve středověku nejsilnější pivo, vařené v měšťanských pivovarech královského města Jihlavy, více než důstojném předchůdci dnešního pivovaru Ježek, bylo nositelem jména Jihlavský Grand. Dnešní speciál 18,2 Jihlavský Grand je vynikajícím nástupcem. Londýnské knižní vydavatelství Quintessence Edition připravuje do tisku v březnu příštího roku publikaci 1001 beers you must drink before you die, tedy 1001 piv, které musíte vypít než zemřete. Jihlavský Grand je do této publikace právem zahrnut. Pokud jste měli to potěšení a čest se s panem Grandem potkat, víte, o čem píšu.

V novodobé historii byla Jihlava prvním velkovýrobcem a propagátorem jedenáctky. Dnes kategorii světlý ležák 11,3 je logicky vlajkovou lodí pivovaru Ježek.

V minulosti byl název piva vždy odrazem charakteru vyráběného produktu nebo se snažil vypovídat o regionu, osobnostech nebo se pouze snažil tvářit zajímavě. Z dob Rakouska-Uherska a převzato v době totality došlo k sortýrování piva na 10, 11, 12... Zhruba před rokem, po tiskové konferenci v pivovaru nás poctil svou návštěvou nejmenovaný novinář z bulvárního deníku. Obětí se stal můj nevinný kolega Richard. V novinách vyšla fotka mladého muže v bílém úboru, stojícím před přetlačnými tanky s mým exluzivním exkurzním korbelem. Na tváři naivní, nevinný úsměv. Doprovodný text: Sládek Jihlavského pivovaru stojí před nádobou, ve které vaří pivo dle totalitní receptury. Nepoužíváme totalitní praktiky, nepoužíváme totalitní názvosloví, nanejvýš nás zdobí totální pracovní nasazení.

Proč si myslíte, že obchodní zástupci K Brewery doporučují či doporučovali z celého svého portfolia především jedenáctku Ježka?

MV: Nemyslím si, že je pravda, že OZ KBT nabízejí především Ježka, ale nabízejí ve svých regionech především to pivo, které je tam doma. Pochopitelně jako další alternativu, zpestření trhu apod. nabízejí i další brandy včetně Ježka. V jiných regionech máme ale např. dobrou zkušenost s Rychtářem, v jiném zase s Janáčkem. Určitě nikdo nikomu nic nenařizuje a spíše jsou to pro nás podněty z trhu, které vyhodnocujeme.

Nechystáte se obohatit sortiment o nějaký jiný pivní styl? Zejména pšeničná piva v Česku získávají na popularitě.

Ja(c)K: Krásná otázka, ano. Nechte se překvapit.

Nepřipravuje Váš pivovar, či v rámci celého K-Brewery, koncept značkových restaurací? Myslím, že by v každém větším městě pro takovou restauraci bylo místo.

MV: Zatím se o podobném konceptu neuvažuje.

Dnes je moderní nepasterovat. Někteří zákazníci na to slyší. Jak se k tomu staví Ježek?

Ja(c)K: Ježek v tuto chvíli pasteruje a je jasné, že intenzivní pasterace, kromě jiného dokáže výrazně negativně ovlivnit chuť piva. Naší snahou je tedy pasterovat řízeně, cílem nepasterovat. Konkrétně se již ve 4 restauracích v Jihlavě, samozřejmě v Pivovarské restauraci a v 1 hospodě v Třebíči, můžete potkat s nepasterovaným tankovým pivem Ježek, a to světlým ležákem 11,3 i Šenkovním 10,2.

Doslechl jsem se, že Vaše KEG sudy jsou už jen s naražečem typu Korb Bajonet. Je to pravda? Co Vás k tomu vedlo? Co se stalo se starými sudy typu Flach?

Ja(c)K: Narážecí jehlu, nebo chcete-li fitink Korb Bajonet jsme skutečně na jaře nasadili. Hlavní důvody jsou dva. Ve skupině K Brewery jsou v tuto chvíli naražeče sjednoceny. Nabízíme tak naším zákazníkům možnost vybrat si na jednom výčepním místě z nabídky více druhů piv sesterských pivovarů. Neméně důležitým faktorem byl fakt, že dlouhodobé používání fitinků odhalilo jeho konstrukční a funkční nedostatky. Konkrétně úzká dotyková plocha mezi těsnící gumou a kónickým náběhem těla fitinku dostatečně v mnoha případech neplnila svoji funkci. Docházelo tak ke zcela zbytečným reklamacím. Necelý rok provozování nových fitinků nám až na ojedinělé případy potvrdil oprávněnost změny. U původního fitinku docházelo při přemývání již po půl roce ke ztvrdnutí pryžového těsnění. Přestalo tak plnit svoji fukci, stálo nás to nemalé vícenáklady spojené s výměnou a náhradou ne příliš laciné položky. Pro úplnost, původní fitinky jsme prodali dodavateli nových fitinků.

Je známo, že v K Brewery působí na obchodních postech plno lidí, kteří předtím pracovali v Plzeňském Prazdroji. Nebojíte se, že budou tlačit na zeefektivňování výroby a zavádění ekonomických technologií a tím mohou zapříčinit úpadek charakteru Vašeho piva, tak jak se jim to povedlo právě v Plzni?

MV: Myslím, že je to přesně naopak, protože já i moji kolegové, kteří jsme přišli z Plzeňského Prazdroje, jsme měli hlavní důvod odchodu právě to, že jsme se nehodlali ztotožnit s výrobní, marketingovou a ekonomickou politikou. Proto rozhodně nehrozí, že bychom šli stejnou cestou, jakou se vydal PP, ale budeme plně respektovat požadavky trhu, včetně chuťové odlišnosti našich regionálních značek.


Dwarf

Neplánuje pivovar Ježek expanzi do Brna (ať už samostatnou restauraci nebo i společnou v rámci K Brewery)? Pivo Ježek 11° mi velmi chutná a v Brně by o něj mohl být zájem.

MV: Rozhodně plánujeme rozšíření trhu do Brna, do konce roku bychom měli začít s jedním obchodním zástupcem, rozšířením listingu lahvového piva nejdůležitějších maloobchodních hráčů i čepovaného piva v restauracích. Logistiku řešíme prostřednictvím smluvního distributora, firmy JASO Střelice. Je víc než jasné, že pivo Ježek do Brna patří i z historického pohledu.


PetrP

V současné době jsou vidět štíty s vaším logem čím dál tím častěji. Je pravda, že dáváte hostinským každý třetí sud zdarma? Jako ekonom jen nechápu, jak to vykazujete ve výrobě pivovaru a v účetnictví?

MV: Odpověď je jednoduchá, není to pochopitelně pravda.

Druhý dotaz mám jako konzument. Vzpomínám si na své zážitky s vaší dvanáctkou. Nyní ji v sortimentu nevidím. Budete ji vyrábět?

MV: Nebudeme – odpověď na problematiku dvanáctky viz výše.


Marek Divilek

Chtěl bych se pánů zeptat, jak se jednotlivé druhy piva vyráběné v jihlavském pivovaru (desítka, jedenáctka, diskontní piva...) podílí na celkovém výstavu a jestli dochází v posledních letech k nějakým výraznějším přesunům od levnějších k dražším pivům nebo naopak?

MV: Detailní informaci o složení našeho výstavu neposkytujeme. Co se trendu týče, vnímáme mírný odklon od desítek a slabších piv a sledujeme významný nárůst naší 11-tky Ježek. Poptávka po speciálech je stabilní, nicméně tvoří velmi malé % výroby.


Děkuji oběma pánům, že si našli čas a odpověděli na všechny Vaše dotazy. Doufám, že se zapojí i do případné diskuse pod článkem.



[Richard Chodora] [Zobrazeno 11672x] [14. říjen 2009]
[Offline rozhovor] [comments: 25] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

mar

pátek, 13. listopad 2009
08:32

mar

Jako rodák z Vysočiny jsem byl vždy hrdý na to jaká se zde vaří piva. Až na jednu vyjímku... Ježek v poslední době mířil hrobníkovi na lopatu. Kvalita byla hrozná. Najít hospodu, kde by se točil byl téměř detektivní práce. Proto klobouk dolů před novými majiteli, že během tak krátké doby se Ježka podařilo vrátit tam kam patří. :)
---------------------------------
Zpráva byla upravena 13.11.2009 ve 08:34:53


napsal(a): mar [Odpovědět]

Dwarf

sobota, 17. říjen 2009
20:59

Dwarf

no... tak doufám, že se Ježka v Brně opravdu brzo dočkám :-) a vzroste tak výběr dobrých piv


ICQ: 131508397

napsal(a): Dwarf [Odpovědět]

Adsense

21. listopad 2024
10:11


posted by: Inzerce

Martin Povýšil

středa, 14. říjen 2009
14:27

Na Ježkovi jsem vyrůstal a vždycky jsem ho tak nějak hájit. Ale teď to je doopravdy pivo, na které jsem hrdý a myslím, že s přehledem získalo zpátky své pozice...


napsal(a): Martin Povýšil [Odpovědět]

Trhac

středa, 14. říjen 2009
13:16

Trhac

Tak další fajn rozhovor, nasazená laťka je celkem vysoko:-) Ježkovi fandím, poslední dobou ho považuji za jednu z nejlepších jedenáctek.


ICQ: 276990904

napsal(a): Trhac [Odpovědět]

val

středa, 14. říjen 2009
13:14

val

...a cenu za nejneuvěřitelnější výrok získává: "Ano máme technologii HGB a ano používáme ji na dolaďování desetinek a to u výhradně lahvového piva". HGB mašinka nestojí pět stovek a nízká marže z marketových sraček piv ji rychle nezaplatí a i kdyby ano, tak proč ji nevyužít i na ostatní produkty pivovaru? Dolaďování desetinek? To je kolik? Deset desetinek nebo víc? Prostě nevěřím nikomu, že HGB nepoužívá na všechno v míře větší než jedna desetinka apod. A rád, opravdu rád si nechám prokázat opak.


napsal(a): val [Odpovědět]

tomas

středa, 14. říjen 2009
13:31

tomáš

to val: Tu mašinku už mají určitě dávno zaplacenou, protože před příchodem KGB ředili všechno z 16ky a jak si i tady na webu tu jejich levnou 12ku tenkrát všichni chválili. I já ji párkrát koupil a nezdála se mi špatná. 11% Ježek šel ale poslední rok fakt nahoru, takže jim věřím, že ho dělají poctivě.


napsal(a): tomas [Odpovědět]

val

středa, 14. říjen 2009
15:15

val

to tomas: je to možný, však ji taky nekoupili včera. Jedenáctka Ježek šel nahoru úplně raketově, o tom žádná. Ale i tak prostě nevěřím, že HGB nevyužívají na víc, než jen marketová piva. To by ta mašina nebyla využita na 100% a to by žádný ekonom nedovolil.


napsal(a): val [Odpovědět]

Honza Svetpiva.cz

čtvrtek, 15. říjen 2009
20:59

Honza Světpiva.cz

to val: ale da se to spocivat z danovych vyhod nizsich stupnu piva a naslednych uspor. A ty v zavislosti na objemu muzou delat v ucetnictvi divy...rakze i male cislo udela v konecnych kupeckych poctech rozdil...


val

pátek, 16. říjen 2009
07:47

val

to Honza Svetpiva.cz: Tomu věřím, ale musel by mi to srozumitelně předložit někdo důvěryhodný - účetnictví vysloveně nenávidím a vůbec se v něm nevyznám :-) Prostě se mi nechce věřit tomu, že by jakýkoli pivovar vlastnící HGB tuto mašinu nepoužíval na všechno. Třeba to tak u některých není, nevím. A nemám si to ani jak ověřit a běžný člověk tu možnost taky nemá. Pročež předpokládám větší používání než v řádu desetinek. Ale s nikým se o tom hádat nechci.


napsal(a): val [Odpovědět]

Malakin

středa, 14. říjen 2009
12:36

Malakin

O popisování detailního výrobního postupu jednotlivých piv na internetu nebo na etiketách neuvažujeme a nedomníváme se, že by to činil kdokoliv jiný. Ani si nemyslíme, že by to 95 % spotřebitelů zajímalo, příp. že by věděli, o čem vlastně mluvíme.

Toto je krásně řečeno, ale jsem bohužel z těch 5 % zákazníků, kterým není jedno, že se podstatné informace o způsobu výroby konkrétního piva zamlčují, takže mě vaše odpověď vůbec neuspokojuje. :-( Na druhou stranu vám to však nemám za zlé. Jak sám říkáte, žádný jiný pivovar, který ředí pivo, nic podobného nedělá, tak proč být první, že jo? Holt to chce apelovat na změnu zákona, který by toto dosud tolerované klamání zákazníka navždy vyhnal z pivovarských vod. Jinak vězte, že kdybyste na etiketu piva vyrobeného s užitím HGB uvedli např. text "PŘED STOČENÍM DO LAHVÍ ZŘEDĚNO SIFONEM", tak to určitě pochopí každý a ne pouhých 5 %.

Co se nabídky a prodeje vašich propagačních suvenýrů týče, tak díky za info. Jen se obávám, že dokud nebude váš eShop, nebudu vědět, jak vaše suvenýry vlastně vypadají, a tudíž je možnost objednání předem pro mě takříkajíc k ničemu. Holt to zase budu muset řešit dovolenou ve všední den... :-(


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Martin Povýšil

středa, 14. říjen 2009
14:21

to Malakin: Pár etiket už jsem zblízka viděl, ale nevybavuji si, že by někde byl vypsán detailní výrobní postup.
Občas zmínka o "Reinheitsgebot" a vypsáno, že tam je voda, kvasnice achmel.


napsal(a): Martin Povýšil [Odpovědět]

BCH

čtvrtek, 15. říjen 2009
18:52

BCH

to malakin:
Jednak to opravdu málo lidí zná a např. proč by mělo nejpitelnější pivo u nás k textu psát...:Perfektní říz je typickou vlastností piva xxx. Jde o ten jedineční pocit v ústech, který tě tak baví ....atd. bla bla bla a k tomu by tam měl být např. text: " Aby vznikl perfektní říz a bohatá pěna, tak Vaše oblíbené pivo metodou HGB ředíme vodou z 16° na 9° a tímto Vám přejeme dobrou chuť při konzumaci našeho, takto vytvořeného produktu".


napsal(a): BCH [Odpovědět]

BCH

čtvrtek, 15. říjen 2009
18:57

BCH

to malakin:
P.S. Omlouvám se za překlepy.


napsal(a): BCH [Odpovědět]

kulhavy

čtvrtek, 15. říjen 2009
20:28

to Malakin:koukám vadím ti vše i v Praze v Pivní galerii


napsal(a): kulhavy (kulhy(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Malakin

pondělí, 19. říjen 2009
03:03

Malakin

to kulhavy: Když už komentovat, tak věcně. Z této věty skutečně není zřejmé, co jste tím chtěl říct. Než tedy příště někam něco napíšete, zkuste si to před vložením po sobě přečíst.


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

ladin

středa, 14. říjen 2009
12:19

Kdyz jsem videl mezi zastupci firmy marketingoveho maga, tak jsem mel obavy, ale musim opet smeknout- vynikajici "rozhovor", minimalni snaha vyhnout se odpovedim, daji se z toho pochopit kroky cele jejich skupiny i vytusit neco do budoucna.

Konkretne k clanku bych mel doplnujici otazku hned k prvni odpovedi. Narovinu priznani (ocenuji to), ze HGB je dnes v levnem segmentu nutnosti, ale na druhou stranu vymlouvani se stylem "jen na desetinky". Opravdu? Neni tech desetinek nekolik desitek? HGB se snad v teto kategorii piv pouziva co nejintenzivneji aby se co nejvice usetrilo.

PS: Kdo bude dalsim na rade pro tento typ clanku?


napsal(a): ladin [Odpovědět]

Malakin

středa, 14. říjen 2009
12:47

Malakin

to ladin: HGB je dnes v levném segmentu nejen nutností, ale též samozřejmostí. Chce-li zákazník pivo za tři čtyři koruny, nemůže od toho čekat nějaký zázrak, něco, co by se dělalo tradičním způsobem... Osobně si myslím, že u nás neexistuje marketové pivo, které by nevidělo HGB. Snad jen broumovský Novic a pak i českokrumlovský Kristián, ale ten je (byl) zase vyráběn v CKT, takže v jeho případě o tradiční výrobě také nelze mluvit.


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

tomas

středa, 14. říjen 2009
12:51

tomáš

to ladin: O ladění desetinek určitě nejde. Když jsem tam byl, tak podle displeje na HGB mašině šlo přes 200 hl.vody do cca 550hl.piva. Jestli takhle ale ředí jen diskonty tak nevidím problém.


napsal(a): tomas [Odpovědět]

ladin

středa, 14. říjen 2009
14:11

to tomas: Diky za info. Pokud dobre pocitam, tak se mi to i tak zda jeste docela malo vzhledem k tomu, co jsem ocekaval. Takhle by jejich jedenactku naredili porad jeste na produkt, ktery by splnil oznaceni "vycepni pivo", tedy osm a chlup.


napsal(a): ladin [Odpovědět]

emu

sobota, 17. říjen 2009
19:42

emu

to ladin: tak to není pravda, že je HGB v levném segmentu nutností!
Levné značky pro řetěce se vaří i v Nymburku a odsud se jedná o místní osmičku a ta se dělá na původní stupňovitost, tedy vaří se jako osmička! Toto pivo pak můžeme najít buď přímo jako lehké Postřižinské pivo (modrá etiketa - NORMA), nebo se prodává pod značkou Staročech (PENNY) případně nově Bertold (ALBERT).


ICQ: 449477888

napsal(a): emu [Odpovědět]

ladin

neděle, 18. říjen 2009
15:46

to emu: Nejdrive mluvis o osmicce a hned potom o "lehkem pivu", coz je z definice mene nez osmicka... Tak jak?
Pokud nekdo tato piva vari na puvodni stupnovitost, tak sice ocenuji jeho slusnost, na druhou stranu ale musim nahlas premyslet, proc tak cini. Zabrat znacnou cast kapacity pivovaru na vareni velmi malo koncentrovaneho piva, ktere navic jeste prodavam za dumpingovou cenu retezcum?


napsal(a): ladin [Odpovědět]

BCH

neděle, 18. říjen 2009
16:24

BCH

to ladin: Přesně jak píše Emu: Staročech, Postřižinské lehké pivo (modrá PE), Berthold. To vše je jedno a totéž - osmička a najdete ji v ležáckém tanku v pivovaru. Pivovar Nymburk se opravdu klasickou výrobou, bez ředění piplá s osmičkou (možná jako poslední povovar v ČR). Takže i marketové pivo lze dělat klasickou výrobou - po "Staročesku".


napsal(a): BCH [Odpovědět]

emu

neděle, 18. říjen 2009
19:41

emu

to ladin: já to taky nechápu... navíc v Nymburku HGB mají a používají ho na ředění 12ky na 11ku... zato osmičnu vaří na původní stupňovitost... trochu absurdní, ale na základě exkurze v pivovaru to můžu potvrdit.


ICQ: 449477888

napsal(a): emu [Odpovědět]

Malakin

pondělí, 19. říjen 2009
02:40

Malakin

to BCH: Mám dojem, že mícháš hrušky s jabkama stejně jako emu. Jak může být výčepní pivo totéž jako lehké pivo?


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

ladin

neděle, 18. říjen 2009
21:20

to emu: Diky za dalsi informace. Asi se odhodlam a prvne v zivote pivo teto kategorie zakoupim, vyzkousim, toho Starocecha jsem nekde videl. Jak to dopadlo dam vedet pozdeji, porovnam naslepo s G9 nebo nejakym podobnym "pokladem".


napsal(a): ladin [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI