Oreon

Pivní ceny pro Svijany

Co se píše o pivovarech a pivu


Pivní ceny pro Svijany

[středa, 24. únor 2010]

Svijanský pivovar patří mezi stále se zmenšující skupinu výrobců, kteří produkují pivo podle tradičních receptur. Koneckonců – pivo se ve Svijanech vaří už více než 440 let. Jak se ukazuje, chuť tradičního moku a šíři portfolia v kategorii speciálních piv oceňují nejen zákazníci, ale i odborná veřejnost.

Pivo plzeňského typu (tedy vyráběné tradičními postupy) si získalo nemalou oblibu po celém světě. Cestou výroby tradičního moku se ubírá i Pivovar Svijany. Správnost této volby dokládá celá řada cen, které jeho jednotlivé produkty v minulých letech posbíraly.

Letošní rok začal pro liberecký pivovar velmi pozitivně. Na začátku února se konaly Reprezentační slavnosti piva v Táboře, na nichž uspěli Svijanský Baron 15%, Svijanský Vozka, Fitness a Svijany Weizenbier.

V minulých letech bodovaly především speciály. Za nejúspěšnější lze označit Svijanského Barona 15%, jehož název můžete najít na výherních listinách takových soutěží, jako jsou Pivo České republiky, Bronzová pivní pečeť nebo Pivo roku. Tento světlý speciál obsahuje 6,5 % alkoholu, vyrábí se celoročně a jen jednou v roce se stáčí i do sudů. Dalšími oceňovanými jsou Svijanský Rytíř (výrazně hořký ležák se vyrábí speciální metodou studeného dochmelování), Svijanský Máz 11% (tento ležák je jedničkou ve svijanské produkci) nebo Svijanská Kněžna 13 % (speciální tmavé pivo s obsahem alkoholu 5,2 %).

Popularita menšího rodinného pivovaru pomalu, ale jistě přerůstá hranice libereckého regionu. I přes trvale rostoucí výstav (loni vzrostl o 60.000 hl. na 385.000 hl.) se Pivovar Svijany drží tradičních výrobních postupů s důrazem na kvalitu, každoročně proto investuje nemalé prostředky do zvyšování výrobních kapacit. Jen tak si totiž může udržovat pozici vedoucího výrobce v kategorii speciálních piv.

Všechny ceny, které jsme v průběhu posledních let získali, jsou pro nás obrovskou ctí a důkazem, že naše tradiční výrobní postupy jsou i v dnešní době smysluplné. Jsem rád, že kvalitu piva vyráběného v rodinném pivovaru dokázali ocenit nejen naši příznivci z řad konzumentů, ale i odborná porota,“ říká Ing. Roman Havlík, generální ředitel pivovaru Svijany.

Zdroj: Tisková zpráva Pivovaru Svijany

[Svijany] 08:13 [permalink] [reaguj]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Svijanista

pátek, 26. únor 2010
07:18

Zdá se,že je zde více negativních reakcí.Kde jste milovníci SVIJAN.


napsal(a): Svijanista [Odpovědět]

Luky

čtvrtek, 25. únor 2010
15:56

Luky

To já řadím Svijany stále mezi naše nejlepší piva a to hlavně Kvasničák a Barona


napsal(a): Luky [Odpovědět]

Adsense

7. říjen 2022
18:39


posted by: Inzerce

Svoboda

čtvrtek, 25. únor 2010
12:59

Nejsi sám!Ve SVIJANECH se dali na KVANTITU na nás už kašlou!!!!!!


napsal(a): Svoboda [Odpovědět]

jan

středa, 24. únor 2010
18:28

Jan

Jo už to není co to bývalo-mě osobně už svijany nechutnají.


napsal(a): jan [Odpovědět]

Njorloj

středa, 24. únor 2010
15:53

Njorloj

Já bych nejančil a prostě se k tomu stavěl jako ke kterékoli tiskové zprávě, obecně je každá tisková zpráva plná keců a obecných pojmů a v některých případech i lží. Zde platí, že vzorem každého PR pracovníka je přeci J. Goebels :D :D - něco o tom vím, pracuji v příbuzném oboru. Je vidět, že se marketingové oddělení Svijan profesionalizuje a na tom nevidím nic špatného.


napsal(a): Njorloj [Odpovědět]

VozechV

středa, 24. únor 2010
14:15

VozechV

Ano i ve Svijanech trochu hřeší.
1) Prodej jinde vyrobených piv pod svou hlavičkou:
a) Jejich Vozka byl dříve z Protivína a nyní je z Náchoda
b) Jejich Weiss je z Náchoda
c) Jejich Fitnes je z Malého Rohozce

2) Používání u nás neschválených aditiv - Tetrahop
3) Vyšší použití HGB než jen na doladění desetinek - "Kvasničák" je cca 13,5% EPM a z něj dělají jedenáctku Máz.

Sporné je co si představit pod pojmem klasická technologie. Pro někoho je to typ ala U Medvídků, pro jiného je to třeba i tlaková varna, kterou používají ve Svijanech a podtlaková scezovačka. Otázka, zda je toto hřích, či ne.

Jinak co se týče článku, až na omyl typu "Liberecký pivovar" je to tendenční článek a proti němu nic nemám. Jde o klasickou masáž zákazníků a na ní nevidím nic špatného.

Úsměvné je jen, že Svijany si za svá vyrobená piva odnesly jen jednu cenu a to za Barona 15%.
---------------------------------
Zpráva byla upravena 24.02.2010 ve 14:20:34


napsal(a): VozechV [Odpovědět]

emu

středa, 24. únor 2010
14:18

emu

to VozechV: spíš si myslel HGB, než CKT, že? ;)


ICQ: 449477888

napsal(a): emu [Odpovědět]

VozechV

středa, 24. únor 2010
14:21

VozechV

to emu: Děkuji, už jsem to opravil.


napsal(a): VozechV [Odpovědět]

Znalec

středa, 24. únor 2010
13:35

A používání Tetrahopu tradiční je?


napsal(a): Znalec [Odpovědět]

jiri.kana

středa, 24. únor 2010
11:41

jiri.kana

Letošní rok začal pro liberecký pivovar velmi pozitivně... :-? :o


napsal(a): jiri.kana [Odpovědět]

Honza Svetpiva.cz

středa, 24. únor 2010
12:37

Honza Světpiva.cz

to jiri.kana: No jo, ale ona je to tiskova zprava. A pokud ji pouzijou nekde v novinach ve Slezsku, nejblizsi velke mesto zname vsem je prave Liberec. A to pochopi i tamni ctenar. Ja bych jim to nezazlival, necelych tricet kilaku neni zas tak moc:)


VozechV

středa, 24. únor 2010
10:36

VozechV

A Svijany Fitnes jsou pro změnu vařené v Malém Rohozci. Takže které to pivo ze Svijan vyhrálo?


napsal(a): VozechV [Odpovědět]

Henri

středa, 24. únor 2010
10:06

Henri

Já nemusím za každou cenu kritizovat velký pivovar, Svijany mi zatím (mimo Mázu) docela chutnají. Ale ta tisková zpráva je tedy mírně řečeno zavádějící. Svijany a malý rodinný pivovar? A oceněný Weizenbier a Vozka se vaří snad v Náchodě, nebo ne?


napsal(a): Henri [Odpovědět]

jiri.j

středa, 24. únor 2010
18:05

to Henri: Taky považuji Svijany- Rytíře za dobré pivo a rád si na ně pořád zajdu, ale Máz je skutečně dosti nepitelný.


napsal(a): jiri.j [Odpovědět]

umbob

středa, 24. únor 2010
09:49

umbob

Začíná mi to připomínat tiskové zprávy Holanďanů a Afričanů. Jiná piva než plzeňského typu se nevyrábí tradičními postupy? A charakterizovat Svijany jako menší rodinný pivovar? Ehm . A s tím zdůrazňováním tradičního už jděte všichni někam.


napsal(a): umbob [Odpovědět]

tomino

středa, 24. únor 2010
10:41

tomino

to umbob:
mám naprosto ten stejnej pocit. :-?
---------------------------------
Zpráva byla upravena 24.02.2010 ve 10:41:57


napsal(a): tomino [Odpovědět]

Petr

středa, 24. únor 2010
10:44

Petr

to umbob: Nevím, nakolik je tradiční tlaková varna, CKT, HGB a studené chmelení. A dosud jsem žil v domněnce, že liberecký pivovar je Konrád. Tak nevím.


napsal(a): Petr [Odpovědět]

Elf

středa, 24. únor 2010
11:06

Elf

to Petr: Dry hopping zřejmě není tradiční metoda pro výrobu českého ležáku, ale nejedná se o žádnou medotu používanou pro racionalizaci výroby (čti "ojebávku"), resp. alespoň původně tomu tak nebylo. Navíc zvlášť v anglických, či amerických stylech piva Ale, se používá chmelení za studena záměrně kvůli dosažení specifických senzorických vlastností.


napsal(a): Elf [Odpovědět]

Henri

středa, 24. únor 2010
11:49

Henri

to Petr: Ano, Svijany už nejsou ani rodinný a ani malý pivovar a jejich "masovka" Máz už není to pravé "ořechové", ale ostatní jejich piva jsou stále dost pitelná včetně onoho zastudena dochmelovaného Rytíře. HGB používají pouze u onoho Mázu, který si nekupuji. Na dochmelování za studena u jednoho druhu piva nevidím nic špatného, naopak mně Rytíř díky tomu dost chutná. A od kdy mají ve Svijanech CKT? Pokud vím, tak tam hodně investovali do rozšiřování spilek (na rozdíl od některých jiných středních pivovarů).


napsal(a): Henri [Odpovědět]

Honza Svetpiva.cz

středa, 24. únor 2010
12:06

Honza Světpiva.cz

to Petr: tak to jsou klucii ze Svijan lhari, kdyz tvrdi, ze maji atmosfericke vareni? A CKT? To jsou ty tri nadoby na dvore na sber vody z ruznych zdroju? Studene chmeleni fakt ani ceskemu pivu neublizi, i kdyz by si to tu nekdo mohl myslet. HGB kdyz pouzivaji stejne jako v Budvaru nebo Strakonicich a usetri na danich, delaji to spatne, podvadeji, neco jineho...?


Petr

středa, 24. únor 2010
12:26

Petr

to Honza Svetpiva.cz, Dan: Pánové, pánové, nečilte se tady.
Rozhodně bych si o nikom netroufl tvrdit, že je lhář. Spíš jsem narážel na to, jak se tady všichni (a zejména přispěvovatelé) ohání tradicí, ale kde ta tradice vlastně je? Anebo lépe, jaká ta tradice je v dnešní době? Je už HGB a studené chmelení tradice? Je CKT už taky tradice?
Vůbec jsem nechtěl narážet na svijanský pivovar (ten dle mého zasluhuje velkou poklonu, nárůst výstavu je ohromující), proti tomu se ostře ohrazuji.


napsal(a): Petr [Odpovědět]

Honza Svetpiva.cz

středa, 24. únor 2010
12:32

Honza Světpiva.cz

to Petr: no, ono to ale tak dost vyznelo:)
I kdyz kazdy ma narok na svuj nazor, treba si myslet ze ejl nechutna jako lezak:), ale hazet Svijany do jednoho pytle s jinejma, kdyz maji jedno pivo chmelene za studena, CKT neni CKT ale sbernik vody atd. A v prispevku nebylo uvedeno...nemyslim tim Svijany...:)

Co me se na nich libi je pristavovani kapacit a dodrzovani otevreneho kvaseni. A lezacke tanky maji vsechny prumer 2,40metru. Pry to nasi predci tak empiricky vyzkoumali jako optimalni prumer. Sice pak maji 15 metru na delku a vypadaji nejak tak "divne", ale tohle j epodle me dodrzovani tradice...:)


Dan

středa, 24. únor 2010
13:51

Dan

to Petr:
Slovo "tradice" je už bohužel dost "profláknuté". Používají ho i velkovýrobci, jako PU, Hei a další.
Můj názor je, že pokud by se mělo jednat o tradiční recepturu i výrobu, muselo by to být jako někdy před sto a více lety, kdy nikdo neznal úpravny vody, tlakový chmelovar, CKT, HGB, paster a další vymoženosti. Obávám se, že z tohoto pohledu už není tradiční vůbec nic...:(


napsal(a): Dan [Odpovědět]

Dan

středa, 24. únor 2010
12:15

Dan

to Petr:
Ve Svijanech nemají CKT. Před časem jsem přímo na pivovar vznesl dotaz a dušovali se, že ty tři CK tanky, viditelné i na sat. snímcích, používají výhradně jeko zásobníky vody.


napsal(a): Dan [Odpovědět]

hroch

středa, 24. únor 2010
16:40

hroch

to Dan:
Ono to přesně tak s tě,a mádobama je, ani velikostí by toho moc nepomohly, velikostí patří skoro do minipivovaru cca 2,5m v průměru s výškou válcové části max4m. Jinak patnáctka Baron by měl být již celoročně v sudech, takže se bojím, že baron, kvasničák a máz bude z jednoho produktu rozdílný jen za pomoci HGB a filtrace.


napsal(a): hroch [Odpovědět]

Petr

středa, 24. únor 2010
13:05

Petr

to Honza Svetpiva.cz: Jestli se to spis o tom, ze pri tenhle vysce se nejlip drhnou :)

Co se tyce ejlovsky horkych lezaku, neschopnost identifikace svrchniho a spodniho kvaseni - viz. nerozpoznani poctiveho lezaku mezi psenicemi...radeji nekomentovat.


napsal(a): Petr [Odpovědět]


Navtivte ns na Instagramu Reklama na PI