Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Purkmistr z Plzně je tu!

Reportáže z minipivovárků


verze pro tisk

Purkmistr z Plzně je tu!

Purkmistr z Plzně je tu![p168]

Když se mi dostala do rukou pozvánka na slavnostní otevření komplexu Pivovarský dvůr Plzeň konané v magické datum 6.6. léta páně 2007, srdce mi zaplesalo. Přece jen není běžné, že se v blízkosti bydliště a ve městě, kam dojíždím do práce, otevírá zbrusu nový pivovar. Ano je to pravda, Plzeň získává po lochotínském rytíři další minipivovar. Kdo za to může? LUKR, firma, zabývající se vývojem a výrobou výčepních stolic, kuchyňských zařízení, sanitací a v neposlední řadě i výrobou minipivovarů. Bylo tedy jen otázkou času, kdy si postaví pivovárek vlastní.

Pivovarská zeď
Pivovarská zeď

Pivovarský dvůr Plzeň se nachází v okrajové části Černice (směrem na jih, v blízkosti obchodního centra Olympia a sjezdu z dálnice Praha - Rozvadov) na Selské návsi, kde rozsáhlou rekonstrukcí prošel původní selský dvůr. Pokud byste sem chtěli jet MHD, pak nastupte u vlakového nádraží do trolejbusu č. 13, směr Černice, a vystupte na zastávce Generála Lišky, trošku popojděte a dejte se vlevo z kopce a nemůžete minout Selskou náves, kde Pivovarský dvůr nepřehlédnete.

Bývalý selský dvůr
Bývalý selský dvůr

Moderování slavnostního odpoledne se ujal Petr Jančařík, který uvítal a představil významné hosty. Největší uznání sklidili bratři Krýslovi, Lubomír, majitel fy. LUKR a Josef, významný český sládek a nově též vrchní pan starý z Černic.

První přípitek
První přípitek

Prvnímu naražení a ochutnání nového plzeňského piva předcházelo požehnání varny pivovaru a vlastně celého objektu plzeňským biskupem Mons. Františkem Radkovským, který také měl tu čest jako vůbec první ochutnat Purkmistra, ano tak se zove černické pivo. Kmotrem varny se pak stal populární herec Martin Dejdar, který dostal vlastní židli štamgasta a pronesl památné "Pijte Purkmistra, poctivé plzeňské pivo".

Kmotr a první štamgast
Kmotr a první štamgast

Možná si vzpomínáte na výborné černé domažlické pivo, které neslo právě značku Purkmistr. Ne, nebojte se v Černicích se nevaří jen černé. Sortiment trošku zesvětlil. Na slavnostní otevření bylo připraveno celkem 6 druhů a vše pěkně v nefiltrovaném dvanáctkovém provedení, tedy Purkmistr světlý, polotmavý, černý, pšeničný a ochucený (borůvka a limetka).

Černické pivo
Černické pivo

I když podáváno v kelímcích, moc mi chutnalo. V restauraci však jsou už připraveny zbrusu nové značkové půllitry a pohárky, které jen čekají až si do nich necháte načepovat. Pro sběratele uvádím, že existují tácky a v budoucnu se počítá i s lahvováním.

Výčep s netradičními druhy
Výčep s netradičními druhy

Pivovarský dvůr Plzeň ale není jen restaurační pivovar, je to komplex, který v sobě ukrývá hotel, pivovar, pivnici, restauraci, vinárnu, konferenční sál a bowling, více se dozvíte na oficiálním webu www.purkmistr.cz. Co nás pivaře ale zajisté zaujme, je připravovaný Pivní klub, který by měl působit jako volné sdružení příznivců piva, neformálních skupin jednotlivců popř. existujících malých pivovarů. Uvidíme, co nás v klubu bude čekat.

Varna v interiéru pivnice
Varna v interiéru pivnice

Dostali jste na nového Purkmistra chuť? Nedivím se. Musím Vás ale zklamat, ještě to nejde, musíte počkat do soboty 9. června, kdy bude Pivovarský dvůr Plzeň otevřen veřejnosti. V příštím týdnu se sem snad vrátím, okusím Purkmistra v plném provozu a samozřejmě Vás nezapomenu informovat, ať již formou diskuse nebo spíše novým článkem. Pivo by zde mělo stát 25 Kč, zaváděcí cena má být snad ještě příjemnější.

Tady zraje Purkmistr
Tady zraje Purkmistr

Závěrem bych chtěl celému Pivovarskému dvoru popřát bezproblémový provoz, hodně spokojených lidí, jak z řad zákazníků tak i zaměstnanců. Také jeho přičiněním se z Plzně opět stává pivní velmoc, což nespočívá jen v množství vyrobeného piva, ale hlavně v poctivosti a chuti českého piva. Takže pijme Purkmistra, poctivé plzeňské pivo![Richard Chodora] [Zobrazeno 9682x] [7. červen 2007]
[Minipivovary] [comments: 7] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

terazky

neděle, 23. srpen 2009
14:03

Pěknej pivovárek a celkem dobrý pivo.


napsal(a): terazky [Odpovědět]

honza

pondělí, 11. červen 2007
11:12

honza

Jenze tam je problem, ze vsichni v CR pouzivaji stupnici 1-9, kdezto Zbynek 1-10. To se potom ty piva dobre srovnavaji:))


napsal(a): honza [Odpovědět]

honza

neděle, 10. červen 2007
21:44

honza

Co to je Holanova pivni skala?


napsal(a): honza [Odpovědět]

Luboš S.

sobota, 9. červen 2007
08:40

Luboš S.

Tak o víkendu všichni na Purkmistra, ať je vypijeme....


napsal(a): Luboš S. [Odpovědět]

Adsense

21. červenec 2024
19:09


posted by: Inzerce

Vašek

pátek, 8. červen 2007
10:54

Vašek

Jen tiše závidím a těším se až pivo ochtnám. Jo Chody je to cestou moc dobrá poloha.


napsal(a): Vašek [Odpovědět]

Luboš S.

pátek, 8. červen 2007
06:38

Luboš S.

Musím potvrdit Chodyho slova, otevření nového minipivovaru v Plzni Černicích byla obrovská událost a pivo Purkmistr je opravdu fantastické. Lepší jsem v Plzni snad ještě nepil. Uvidíme jak se bude dařit dále.


napsal(a): Luboš S. [Odpovědět]

Rosťa

čtvrtek, 7. červen 2007
22:22

Rosťa

Tak tohle je opravdu něco!


napsal(a): Rosťa [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI