Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Nový minipivovar v Plzni

Reportáže z minipivovárků


verze pro tisk

Nový minipivovar v Plzni

Nový minipivovar v Plzni[p168]

Nový minipivovar v městě, kde pramení pivo.

V současné době probíhají intenzivní práce na dokončení objektu Pivovarského dvora v Plzni - Černicích, v památkově chráněné lokalitě Selské návsi, nedaleko nákupního centra Olympia.

Jedná se o komplex, který se nachází v prostorách původního selského dvora, a jehož součástí je hotel Purkmistr, restaurant, pivnice s pivovarem Purkmistr, konferenční sál a bar s bowlingem. Je projektován jak s využitím některých původních budov, tak i budov nových, zakomponovaných do původního areálu v objemech předchozích budov, při zachování či napodobení prvků typických pro původní architekturu.

Vizualizace pivnice Purkmistr
Vizualizace pivnice Purkmistr

Pivnice ("Varna") o kapacitě 70 míst bude v přízemí v pravém křídle Pivovarského dvora a restaurace ("Spilka") v 1. patře o kapacitě 50 míst.

Návštěvníci zde budou moci prožít zážitky spojené s pivní kulturou i pivní gastronomií. Po shlédnutí výroby piva budou moci ochutnat znovu oživenou značku PURKMISTR (12° světlý ležák, 12° tmavé pivo, 13° polotmavé pivo a 12° pšeničné pivo) a celou řadu ochucených piv. Bude se samozřejmě jednat o nefiltrovaná, nepasterizovaná piva vařená tradičním českým způsobem. Na vaření piva se bude podílet řada předních plzeňských sládků. K pivu budou podávány speciality tradiční pivní gastronomie.

V kongresovém sále umístěném v 1. patře za Spilkou se budou konat ochutnávky a akce související s pivní tématikou včetně vzdělávacích a odborných programů (správné ošetřování a čepování piva atd.), rovněž tak akce pořádané připravovaným pivním klubem.

Vizualizace bowlingové herny
Vizualizace bowlingové herny

Na nádvoří Pivovarského dvora pak budou pořádány "Pivní slavnosti" a další kulturně společenské akce. Komplex však může nabídnout i další sportovně relaxační aktivity, neboť kromě bowlingu může díky své poloze poblíž cyklotras na Radyni nabídnout i relaxaci pro pěší i cykloturisty.

Slavnostní otevření včetně vysvěcení varny je plánováno na středu 6. června 2007.

Tolik informace provozovatele Pivovarského dvora Plzeň firmy LUKR. O dalším vývoji nás budou z Lukru informovat, takže novinky bych sem chtěl postupně doplňovat. Adresa budoucí webové prezentace Pivovarského dvoru je http://www.purkmistr.cz/.

Za svou osobu mohu napsat, že další plzeňský minipivovar bude jistě k dobru věci a bude oživením plzeňské pivní scény. Zdá se, že po boomu minipivovarů na severu Moravy a v karlovarském kraji nás letos čeká zprovoznění několika těchto, pro nás pivaře, jistě užitečných zařízení i v okolí Plzně. Těšme se .... (pozn. Chody)[Lucrecius] [Zobrazeno 9304x] [14. duben 2007]
[Minipivovary] [comments: 2] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Chody

pátek, 25. květen 2007
14:48

Chody

Ano v Plzni začala éra nového typu piva tím, že byly na náměstí vylity sudy dosavadního nepitelného piva.

Není na čase vylít na plzeňském náměstí veškerou produkci G?


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Rosťa

pondělí, 16. duben 2007
18:21

Rosťa

V Plzni začala česká pivní globalizace, dravost "Gábiny" je bezpříkladný fenomén. Bylo fajn, že najednou byla k dostání všude, poněkud obtížněji je však snesitelnější fakt, že se to negativně projevilo na pivodiverzitě druhů.. Za "totáče"jsem na 12 Gambrinus chodil v Praze do pivnice U tří bojovníků ve Vyšehradské ulici a býval to pro mne pivní svátek... Při tehdejší regionalizaci se Gamrinus ve středních Čechách točil opravdu jen místy až ojediněle a U bojovníků byl jako křen. Nejsmutnějším důsledkem dravosti a zákona džungle, kde přežije ten silnější, je současná chuť někdejšího českého pivního klenotu.... Ale jsem si jistý, že v Plzni to začlo a tam to také zkončí... Toto hrdé město bude do pár let mít víc pivovarů, než Praha a Severní Morava dohromady. A k tomu dej Bůh štěstí!


napsal(a): Rosťa [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI