Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Nuda v Brně?

Reportáže z minipivovárků


verze pro tisk

Nuda v Brně?

Nuda v Brně?[p264]

I když jsem o žebětínském pivovaru psal poměrně nedávno (zde), ochutnání dalšího výborného Richarda mě přimělo se s Vámi podělit o své nevšední brněnské zážitky.

Pivo Richard se blíží ...
Pivo Richard se blíží ...

Tato brněnská anabáze nabírala konkrétní podobu už v Plzni, když jsme plánovali cestu na strojírenský veletrh a ubytování měli domluvené v brněnské části Komín. Pohled do mapy nabízel blízkost Žebětína, takže o večerním programu bylo rozhodnuto. Tramvaj č.1, přestup na autobusovou linku č. 54 a už vystupujeme v Ríšově ulici a šlapeme k oranžové budově Pivovarské restaurace.

Višňová jedenáctka
Višňová jedenáctka

Tentokrát sedáme v lokále a jako první si objednáváme višňovou jedenáctku, jsem na ní dost zvědavý. Docela dlouho sedíme na sucho, ale přeci, už se to nese. Pivo na první pohled vypadá jako polotmavé, ale je světlé a tmavší odstín dodávají vložené kompotované višně, jejichž průnik zanechává na smetanově bílé pěně viditelné stopy. Nabízí se hypotéza, zda tyto višně ochucují normální pivo, ale není tomu tak, příchuť je patrná již před vložením višní.

Odtud teče Richard
Odtud teče Richard

A jaké je višňové pivo? Výborné, ale nevím, zda by bylo dobré pít ho celý večer, takže dáváme na ochutnání ještě pšeničnou jedenáctku a už je prostor pro kvasnicovou dvanáctku, která se zde jako jediná točí do půllitru (ostatní do 0,4l). A k dobrému pivu je zapotřebí i něco zakousnout. Objednáváme si tedy večeři. Jídlo je zde velmi chutné a porce až nadstandartní, prý určené pro pořádné chlapy.

Firemní sklo I.
Firemní sklo I.

Pivo chutnalo náramně a narozdíl od minulé návštěvy bylo pokládáno na zbrusu nové tácky, které ale nejsou k mání na stole, dostanete je až s pivem a po dopití (posledního pivka) jsou zase odneseny. Přesto se podařilo dva kusy získat a budou (byly) předány do patřičných rukou. Možná, že ještě větší zážitek by byl z ologovaných sklenic. Tak daleko tady ještě (nebo už) nejsou! O to více je zarážející, že popelníky firemní logo na svém skle mají.

Sběratelé pivních sklenic nezoufejte. Richard na nápojovém skle existuje a je dostupný přímo v pivovarské restauraci. Za 70,- Korun českých můžete získat richardovské sklo 0,4l, škoda jen, že se nejedná o klasický půllitr. Svoji kolekci pivních sklenic jsem tedy nerozšířil.

Firemní sklo II.
Firemní sklo II.

Naplánovaný čas návratu na internát (kde jsme byli ubytováni)(běhají tam samí mladý kluci) se přiblížil, ale přitažlivost piva "R" byla natolik mocná, že nám poslední autobus ujel. No nic, do Brna jsou to 3 km a poslední tramvaj jede za více než hodinu. Přicházíme na konečnou a poslední tramvaj startuje svoji jízdu nočním Brnem. Co teď? Nezbývá než šlapat dál. Ale přijíždí další tramvaj, která s problémy vysazuje brněnské opilce. No nic, ptáme se naivně, jestli nejede zpátky do "města"? A světe div se, nejsme odmítnuti a můžeme nastoupit a absolvovat rychlíkovou cestu. Brněnský drak, jak by se tahle tramvajová souprava dala nazvat, nám zastavil až v Komíně a my můžeme včas zalehnout. Tímto chci vyjádřit vděk řidiči režijní jízdy, děkujeme!

Výběr z nabídky
Výběr z nabídky

Jsme vyspaní a směřujeme na školení, kde se již od samého rána točí Svatováclavká jedenáctka od Heinekenu. Už večer jsme si chtěli domluvit zásoby žebětínského na doma, ale dozvěděli jsme se, že zde žádné PET lahve nemají. Co nám tedy zbývá? Koupit nejlevnější vodu, vylít jí (je to správné?) a zaskočit zase k Richardovi. Pokud si chcete odnést Richarda domů, přineste si vlastní plast.

Venkovní posezení
Venkovní posezení

Višňové pivo pění, zasedáme tedy na zahrádku, sluníčko svítí a kvasničák chutná stejně jako včera, jen kolega má smutek stejně jako ve Vídni (byl vybrán k řízení motorového vozidla), dává si černé - točenou Kofolu. Objednáváme si něco malého k pivu (snad bude možné i ke Kofole), PET láhve jsou naplněny a můžeme vyrazit přes půl republiky k domovu.

Byla to "nuda v Brně"? Myslím, že nikoliv, ale posuďte sami.

P.S. Při psaní těchto článků bylo jako podpůrného prostředku použito žebětínského piva.

P.S.2: Děvčata, která Vám natočí Richarda
P.S.2: Děvčata, která Vám natočí Richarda


[Richard Chodora] [Zobrazeno 9781x] [22. září 2006]
[Minipivovary] [comments: 14] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

kisutam

neděle, 21. srpen 2011
11:43

kisutam

Neví někdo,kde skončila bývalá varna od Richarda,která bývala v restauraci?


napsal(a): kisutam [Odpovědět]

jiri.j

neděle, 21. srpen 2011
20:01

to kisutam: Někde jsem zaslechl, že v Olomouci- Moritz, ale je to nejistý zdroj.


napsal(a): jiri.j [Odpovědět]

Adsense

25. únor 2024
09:30


posted by: Inzerce

Travas

pondělí, 22. srpen 2011
08:33

to kisutam: Je to tak, skončila v Moritzovi a to je ověřený zdroj ;)


napsal(a): Travas (sladek(a)pivo-richard.cz) [Odpovědět]

Rézka

středa, 18. březen 2009
04:48

Tak pozor, Richard už je i na Údolní, tzn,že kdo to má do žebětína daleko, může vychutnávat višňové, nebo medové pivo i tady...:-)


napsal(a): Rézka (berussskkka(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Ludwig

středa, 18. březen 2009
10:03

Ludwig

to Rézka:
Sory, ale Udolni se tahne od Solnicni az na Nam. Miru.. Muzes to upresnit, kde presne to najdem? Cislo domu, jmeno hospody atd.. Diky moc.
PS:Prej se ma cepovat Richard i na te ul. Jaselske, v tom "xXx pub" (nebo tak nejak) Ja jsem tam byl 2x, poprvy nemeli jeste otevreno, a podruhy meli uz zavreno (!) Jednou to bylo v poledne a podruhy v 22:00 vecer!! Potreti jsem tam uz nesel, nenecham ze sebe delat vola!


napsal(a): Ludwig [Odpovědět]

Abrahaam

středa, 18. březen 2009
16:02

Abrahaam

to Ludwig: Nazev je jak jinak nez "U Richarda". Adresa je Udolni 7, takze je to hned na zacatku Udolni, bliz u mesta. Kontakt a otviracku najdes primo na strankach www.uricharda.eu. Na Jaselske je PuxPub, tam obcas toci medoveho Richarda 15°.
---------------------------------
Zpráva byla upravena 18.03.2009 ve 16:03:18


napsal(a): Abrahaam [Odpovědět]

Ludwig

čtvrtek, 19. březen 2009
09:32

Ludwig

to Abrahaam:
Diky..
Ten PuxPUb.. jake s tim mate zkusenosti??? Me se ten podnik nejak moc nezamlouva.. Z vice duvodu..


napsal(a): Ludwig [Odpovědět]

umbob

čtvrtek, 19. březen 2009
09:45

umbob

to Ludwig: u mě PUXpub dobrý.Nekuřácké prostředí, neotřelý interiér, jiná piva, centrum Brna. Jednu dobu měli problémy s kuchyní resp. kuchaři, ale to už se celkem vyladilo(možná to spadalo do období, kdys tam zkoušel zajít-bohužel). Obsluha občas pomalejší(záleží, kdo má zrovna službu),ale velice příjemná.


napsal(a): umbob [Odpovědět]

Abrahaam

čtvrtek, 19. březen 2009
13:48

Abrahaam

to umbob: Víceméně souhlas s tebou. Mě osobně ale ta obsluha trošičku vadí. Přijde mi dost pomalá, dokonce jsem na pivo musel čekat i když jsme byli v celé hospodě pouze dva. Slečna si vesele diskutovala na baru s kuchařem a o knajpu nejevila zájem. Byl jsem tam sice jen párkrát, ale i tak to tam mám rád. Právě z těch důvodů, které jsi jmenoval.


napsal(a): Abrahaam [Odpovědět]

Tomáš Semrád

pondělí, 23. červenec 2007
14:33

No jo, já zas nejsem takový pivní přeborník jako ty, do extraligy je přede mnou ještě dlouhá cesta:-), já jsem zatím ve "II. fotbalové lize" s ambicemi postupu o stupínek výš....

To, že Starobrno a Krušovice se stávají filiálkou Heinekenu není žádných pochyb, avšak já měl na mysli srovnání piv a to pořád vyznívá lépe pro brněnský pivovar, i když na to mohou být různé názory. Mně prostě jedenáctka z Mendláku chutná!

To jestli si změnou značky v Žebětínském dvoře pomohli či nikoli je věcí jejich, já pouze doplnil aktuální info. Jinak věřím, že dát si Staropramen a na to originální Kvasary z dílny pana Jelínka musí být dost velký šok, avšak konfrontovat se musí stále, on si pak člověk toho opravdického piva, a v podání sentického to platí dvojnásob, víc váží.

Tolik jen na doplnění.


napsal(a): Tomáš Semrád [Odpovědět]

Chody

pondělí, 23. červenec 2007
07:42

Chody

Co se týče višňového. 1) Pokud se člověk dostane do Žebětína max. dvakrát do roka, je škoda zůstat při jedné návštěvě u jednoho druhu piva. 2) Pojem celý večer (odpoledne) si asi vysvětlujeme jinak. Vypít za Tvých 5 hodin prakticky 3 velká piva, zůstal bych prakticky žízniv a na sucho, což ale u Richarda nehrozí ...Nezlob se na mě, ale Starobrno (a dnes prakticky i Krušovice) jsou a asi nadále i budou jen filiálka Heinekenu, stejně jako je PU jen jedním z mnoha továren na pivo SABMilleru ...Myslíš si, že si v Žebětínském dvoře Staropramenem nějak pomohli? Měl jsem v pátek tu čest ochutnat jeden smíchovský ležák a po několika Sentických Kvasarech jsem myslel, že vrhnu ...


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Tomáš Semrád

neděle, 22. červenec 2007
21:45

"...A jaké je višňové pivo? Výborné, ale nevím, zda by bylo dobré pít ho celý večer...".

No, já ho celý večer nepil, "pouze" celé odpoledne, respektive od 13 do 18 hodin, jsem dal 4 kousky, a musím uznat, paráda, lahodné pitivo, takže si myslím, že ty čtyři po sobě se dají ustát. Jinak ty višničky na dně sklenice nemají chybu, to je famózní.

Co se týká pivních tácků, s těmi tady je snad trvalý problém, mám na mysli s čistými, neušmudlanými. Mám takový zvyk si z každé návštěvy hospody odnést příslušný tácek, avšak u Richarda jsem v mínusu, už tři mi chybějí. Asi to budu muset napravit a co nejdříve se sem vydat a zrekognoskovat to. Pořád ale lepší než v Dražíči, tam doposud žádné nemají a to je velká škoda.

Jo a ještě něco. Já ti dám Svatováclavskou jedenáctku od Heinekena. Kdyby Heinek uměl udělat alespoň takovou jedenáctku jako je ta od Starobrna, tak zlé by to s ním být zas nemuselo.


napsal(a): Tomáš Semrád [Odpovědět]

Roman holoubek

pátek, 29. září 2006
07:48

Roman Holoubek

Já zvolil pohodlnější kombinaci. Ubytování v Žebětíně - Žebětínském dvoře. Není to zas až tak drahé, ale nemusím už nikam jet. Nevýhodu to má jen jednu, v Žebětínském dvoře vás nezláká pivo (Starobrno 10, Prazdroj, Kozel), ale skvěle zde vaří a nevíte, zda ovečeřet zde, či na výborných žebrech U Richarda.


Chody

středa, 27. září 2006
12:21

Chody

Tácky nebyly ani ještě letos v srpnu. Přesně, ubytování na intru v Komíně je zřejmě výchozí brněnský bod k Richardovi


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI