Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Slavnosti Kněžihorského piva

Reportáže z minipivovárků


verze pro tisk

Slavnosti Kněžihorského piva

Slavnosti Kněžihorského piva [p270]

Když v našem, na mikropivovary chudém, okrese Hodonín vznikl roku 2007 v pořadí teprve druhý malý pivovar, zaplesala srdce všech místních pivařů. Přineslo to oživení místní "pivní kultury". Pan Radomil Paták vlétnul do místního pivního dění opravdu velmi razantně. Své Kněžihorské pivo nabízel nejprve v Restauraci Myslivna Bzenec a když tato ukončila činnost (už po několikáté), dá se jeho vynikající pivo ochutnat v podniku Bar "DOMA" v sousedním Vracově.

Interiér Baru Doma
Interiér Baru Doma

Pan Paták se dokonce rozhodl pořádat "Slavnosti Kněžihorského piva". Malý odkaz naleznete i na stránkách jeho pivovaru . Je to však jen strohé info o datu a místě konání. Oficiální stránky města Bzence taky neuspokojí hlad po informacích, takže jsem využil mojí návštěvy výše zmíněného baru a popovídal si o této akci s personálem.

Bzenecké pivo
Bzenecké pivo

Tak tedy. Pivovar se na slavnosti pečlivě připravuje, piva bude dostatek a ..... (snad se teď na mě nebude zlobit, že zveřejním kousek jeho záměru) dokonce zadal ražbu vlastních mincí. Ke každé vstupence dostane návštěvník minci, kterou bude moci směnit za jeden půllitr Kněžihorského piva. Minci jsem si směl vyfotit (opravdu měli zatím jen jednu) a o foto se s vámi rád podělím. Připadá mi to, jako dobrý marketingový tah a navíc myslím, že sběratelé pivních suvenýrů zajásají. Vždyť jen blázen by takový skvost směnil za pivo :-)

Kněžihorská mince
Kněžihorská mince

Dle informací personálu to nebude jediné překvapení, se kterým se na slavnostech setkáme neb pan Paták prý pořád něco vylepšuje. I my pivaři se moc těšíme! Slavnosti Kněžihorského piva se budou konat 28. června 2008 v Zámeckém parku v Bzenci.

Reklamni slogan
Reklamni slogan


[Moro] [Zobrazeno 12975x] [13. únor 2008]
[Minipivovary] [comments: 10] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Moro

středa, 20. únor 2008
06:46

Moro

Na stránkách pivovaru (www.knezihora.com) už naskočilo malé info o plánovaných slavnostech, včetně zde zobrazených Kněžihorských mincí. Dnes jedu k panu Patákovi na návštěvu přímo do pivovaru, tak se těšte na další článek :)


napsal(a): Moro [Odpovědět]

Moro

pátek, 15. únor 2008
07:59

Moro

to Dwarf:
No - až tu budeš - dej vědět a můžeme si tam dát spicha :-8


napsal(a): Moro [Odpovědět]

Dita&Moro

čtvrtek, 14. únor 2008
14:57

je to skvělý článek, pivo jsem zatím nepila, ale už teď se těším na 28. června do Bzence. Doufám, že mě manžel vezme s sebou =ó).


napsal(a): Dita&Moro [Odpovědět]

Moro

čtvrtek, 14. únor 2008
14:33

Moro

to phrabina:
Podle mě chutnalo přesně dle reklamního sloganu, tak nějak si já osobně představuji piva, co se pila kdysi. První mi připadalo bez řízu a vodové a pak to bylo pořád lepší ... :)


napsal(a): Moro [Odpovědět]

Adsense

24. červenec 2024
19:28


posted by: Inzerce

phrabina

čtvrtek, 14. únor 2008
14:28

phrabina

Jak pivo ve Vracově chutná? Je dobře ošetřené? Na Myslivně to v její poslední fázi koncem roku nebylo nic moc. Řekl bych, že většina hostů dávala přednost Staropramenu na soutoči (nebo co to tam měli).


napsal(a): phrabina [Odpovědět]

Dwarf

čtvrtek, 14. únor 2008
11:03

Dwarf

v dubnu hodlám trávit víkend v Hodoníně, tak snad mi to na zpáteční cestě vyjde přes Vracov... uvidíme jak dopadne referendum, budu mít s sebou manželku...


ICQ: 131508397

napsal(a): Dwarf [Odpovědět]

Kejna

čtvrtek, 14. únor 2008
09:07

Kejna

.. maličký a daleko, mrknul jsem do mapy a řek ach jo, to na výlet bohužel nevidím :-(


napsal(a): Kejna [Odpovědět]

Moro

čtvrtek, 14. únor 2008
06:11

Moro

to Dwarf:
Ano, Bar DOMA je prozatím jedinou možností, jak ochutnat Kněžihorské pivo. A Vracov je maličký, takže od vlakového nádraží je to cca 5 minut chůze - nejdřív rovně ku "centru" a na první křižovatce doleva - a jsi tam :-8 :-8 :-8


napsal(a): Moro [Odpovědět]

Dwarf

středa, 13. únor 2008
21:55

Dwarf

mám to chápat tak, že ten bar DOMA je jedinou možností, kde se dá pivo ochutnat?? já jen, kde mám vystoupit z vlaku až pojedu ochutnat :)


ICQ: 131508397

napsal(a): Dwarf [Odpovědět]

Libor

středa, 13. únor 2008
20:36

Libor

Moro, dik za dobrú informáciu, tak si ma nalákal, že asi v sobotu do Vracova vyrazíme na Kněžihorské.


ICQ: 425728891

napsal(a): Libor [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI