Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Dny českého piva 2023

Akce, kde se dá přičichnout k dobrému pivu


verze pro tisk

Dny českého piva 2023

Dny českého piva 2023

Tradice Dnů českého piva se datuje od roku 2013, vznikla na počest svátku svatého Václava, který je nejen hlavním patronem české země, ale i patronem pivovarníků. Jako každým rokem byly Dny zahájeny na Svatováclavské slavnosti, tradičním galavečeru pivovarníků a sladařů (konané letos nově v Pražské křižovatce), naražením sudu s vítězným ležákem z degustační soutěže České pivo 2023, jímž se stal Zubr Gradus.

Narážení
Narážení

Slavnosti, jejichž cílem je podpořit konzumaci čepovaného piva a zároveň připomenout tradici české pivní kultury a české hospody, potrvají do konce měsíce. České a moravské pivovary i minipivovary pro letošní Dny českého piva a oslavu svátku svatého Václava navařily limitované várky pivních speciálů, které budou v příštích dnech připravené na čepech vybraných hospod a restaurací. Příznivci českého piva mohou v průběhu Dnů ochutnat pivní speciál a navštívit různé akce pořádané pivovary. Podrobnosti o jednotlivých událostech zde...

Přípitek
Přípitek

Na slavnostním večeru byli uvedeni do Síně slávy českého pivovarství a sladařství dvě významné osobnosti, které přispěly k rozvoji oboru - Ing. Pavel Čejka, CSc. a Ing. Pavel Kutmon. Pavel Čejka svou kariérní dráhu zaměřil na posuzování kvality piva z vědeckého hlediska. Pavel Kutmon má zásluhy při prosazování šlechtění odrůd sladovnického ječmene.

Slavnost
Slavnost

Do degustační soutěže České pivo, kterou každoročně vyhlašuje Český svaz pivovarů a sladoven ve spolupráci s Výzkumným ústavem pivovarským a sladařským, se letos přihlásilo celkem 23 pivovarů s 90 soutěžními vzorky. Nominaci do finále pak získalo vždy šest piv v každé ze šesti kategoriích: světlý ležák, 11% světlý ležák, světlé výčepní pivo, tmavé pivo, nealkoholické pivo neochucené a nealkoholické pivo ochucené.

Výčepní piva
Výčepní piva

„Smyslem degustační soutěže České pivo 2023 je podporovat kvalitu a jedinečnost českého piva, a vyzdvihnout produkty, které patří ke špičce domácí produkce,“ říká k výsledkům soutěže Tomáš Slunečko, výkonný ředitel Českého svazu pivovarů a sladoven a dodává: „Jedná se o důležitou součást našich aktivit, kterými podporujeme tradici českého pivovarství a českou pivní kulturu.


Výsledky soutěže

Světlé ležáky

1) Zubr Gradus

2) Konrad 12

3) Bernard Sváteční ležák 12

11% světlé ležáky

1) Velkopopovický Kozel 11

2) Litovel Josef 11,5%

3) Holba Šerák

Světlá výčepní piva

1) Litovel Moravan

2) Radegast Rázná 10

3) Zubr Gold

Tmavá piva

1) Bernard Černý ležák 12

2) Konrad 11° Tmavý ležák

3) tmavý ležák Černovar Černé

Nealkoholická piva neochucená

1) Krušovice hořké nealko

2) Birell

3) Holba ryzí nealko

Nealkoholická piva ochucená

1) Litovel Pomelo

2) Birell Pomelo-Grep

3) Litovel Řezaný citron nealko[Jana Běhounková] [Zobrazeno 864x] [22. září 2023]
[Události] [no comments] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI