Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Poctivá pivní škola pro sládky

Akce, kde se dá přičichnout k dobrému pivu


verze pro tisk

Poctivá pivní škola pro sládky

Poctivá pivní škola pro sládky

Na podzim se na webu Českomoravského svazu minipivovarů objevila následující zpráva: Českomoravský svaz minipivovarů, z.s. ve spolupráci s národním pivovarem Budějovický Budvar n.p. zahajuje „Poctivou pivní školu pro sládky“, sérii jednodenních technicko-technologických seminářů určených speciálně pro startující minipivovary a jejich sládky. Osvěty není nikdy dost a vzhledem k tomu, že Svaz má v preambuli bod: Přispíváme k vytvoření podmínek pro to, aby všichni členové svazu vykonávali činnost výroby piva v minipivovarech s vysokou odborností a profesionalitou, byl to počin velmi chvályhodný.

Diskuse před zahájením
Diskuse před zahájením

Vedení Svazu doufalo, byť "doba covidová" příliš oboru nepřeje, že alespoň malý zájem ze strany svých členů bude. Skutečnost předčila očekávání. Listopadový termín se zaplnil téměř okamžitě. Pro velký zájem tak byl přidán termín další, lednový, se stejnými přednáškami. Ve čtvrtek 26. ledna byl přednáškový sál Budvaru opět zaplněn téměř do posledního místečka, těch zbylých pár neobsazených míst měla "na svědomí" především karanténa. Mezi třiceti účastníky byli zástupci nejen 14 minipivovarů, včetně létajících, ale i početní domovarníci, ba i provozovatelé jedné pivotéky.

Účastníci semináře
Účastníci semináře

O témata semináře se podělili přednášející nejen ze Svazu, ale i z výzkumu, či přímo z praxe. Zahájení a informování o novinkách se ujal prezident Svazu, pan ing. Michal Voldřich. Do přednášky Péče o kvasnice v minipivovarech zasáhla též karanténa, takže přednášejícího pana ing. Petra Košína z Budvaru bylo možno sledovat pouze online. Výběru surovin pro craft piva se ujal ve své široce pojaté přednášce pan Pavel Palouš z pivovaru Cobolis, ve které kromě základních charakteristik a použití surovin uvedl mnoho příkladů ze své praxe.

Z přednášky o kvasnicích
Z přednášky o kvasnicích

Senzoriky craft piva pak za nepřítomného ing. Slabého (pracovní zaneprázdnění) se ujal ing. Aleš Dvořák z Budvaru. Po obědě následovaly přednášky ing. Jana Šuráně z PIVO PRAHA Dry hopping, plusy a mínusy a Ekonomika minipivovaru ing. Tomáše Maiera z ČZÚ Praha.

Artézská studna v pivovaru
Artézská studna v pivovaru

Po skončení teoretické části následovala exkurze do provozu pivovaru Budvar. A kdo neměl ještě piva i pivních zážitků dost, byla pro zájemce rezervována místa v Masných krámech.

Za perfektní přípravu i organizaci se sluší poděkovat všem přednášejícím i zaměstnancům pivovaru, paní Bc. Johaně Potužníkové a panu ing. Aleši Dvořákovi, kteří se starali o chod semináře i exkurzi.

Varna
Varna

Ve vzdělávacích seminářích hodlá Svaz pokračovat, příští by se měl konat v polovině května.

Další fotky naleznete zde...[Jana Běhounková] [Zobrazeno 1269x] [3. únor 2022]
[Události] [comments: 3] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Michal_CB

pátek, 4. únor 2022
10:09

Michal_CB

Předpokládám, že na tyto akce se mohou přihlásit jenom členové svazu, je to tak?


napsal(a): Michal_CB [Odpovědět]

mandleek

pátek, 4. únor 2022
11:16

mandleek

Michal_CB: Může se přihlásit i nečlen, jen je to o 300,- dražší...


napsal(a): mandleek [Odpovědět]

Adsense

6. prosinec 2023
22:39


posted by: Inzerce

Jana

pátek, 4. únor 2022
15:11

Jana

mandleek:
Ano, přesně tak. Třeba ti domovarníci členy svazu nejsou.


napsal(a): Jana [Odpovědět]


Navtivte ns na Instagramu Reklama na PI