Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Pivovarská pouť ve Strakonicích

Slavnosti piva, pivní slavnosti, dny otevřených dveří ...


verze pro tisk

Pivovarská pouť ve Strakonicích

Pivovarská pouť ve Strakonicích[p222]

Letos byl výběr jasný. Pivní veselice v Březnici se totiž konala o týden dříve, ale stejně jsem se tam opět nedostal. V sobotu 30. června jsme tedy z celou rodinou vyrazili do Strakonic, děti se těšily na Putování za dráčkem Podskaláčkem, já na strakonické pivo. V místech, kde každoročně začínaly dětské soutěže nic. Až o kousek dál pár stanovišť, kde byl dětem odměnou bonbon, žádný diplom po zdolání všech překážek, z kterého měly vždy největší radost. Vypadá to, že příště budu muset vyrazit sám.

Strakonický pivovar od Podskalí
Strakonický pivovar od Podskalí

Na hlavním pódiu, pod pivovarským stánkem, probíhal kulturní program, konaly se zde pivní soutěže a tradičně vše měl na povel Michal Jančařík. Cestou dále do Podskalí podél pivovaru jsme si mohli poslechnout na dvou stanovištích dechovku a úplně na konci pak country kapelu. A to už se dostáváme k pivu.

Hej, jen mi Dudáčku hrej ...
Hej, jen mi Dudáčku hrej ...

Pojízdné výčepy byly rozestavěny po celém konání Pivovarské pouti. Z letáčku jsme se dozvěděli, že budou čepovat všechna vyráběná piva a v premiéře nový čtrnáctistupňový speciál Velkopřevor. Bohužel preferována byla opět Měšťanská desítka, která byla k dostání skoro všude. Sklepák ve výčepním provedení pak stál na tradičním místě. Obě desítky jsem po jednom kousku ochutnal za jednotnou cenu 12 Kč včetně kelímku a nebyly vůbec špatné.

V zeleném Velkopřevor 14, ve žlutém Sklepák 12
V zeleném Velkopřevor 14, ve žlutém Sklepák 12

S desítkou se střídavě točil tmavý ležák Dudák Black, zahlédl jsem i nealko. Ale, kde jsou proboha Dudáci jedenáctka Nektar a dvanáctka Prémium? Nektar se netočil nikde, alespoň jsem ho nenašel a dvanáctka "jen" v kvasnicovém provedení za 15 Kč (stejně jako tmavý). Dudák Sklepák 12 mi zachutnal natolik, že jsem už u něho zůstal. Mám ho ostatně odzkoušeného z 20l soudků, které si čas od času dopřeju.

Fronta na nové pivo
Fronta na nové pivo

Možná si říkáte, že jsem zapomněl na Velkopřevora. Nezapomenul, ale byla na něj taková fronta, že jsem si nechal zajít chuť. Ale díky obětavci Egypťanovi jsem přeci jen jedno okusil, stálo 25 Kč a bylo to moje poslední, takže Vám ani nepovím, jak chutnalo, ale špatné každopádně nebylo. Koupil jsem si v pivovarské prodejně tři kousky, tak mě ještě pořádné ochutnání tohoto nového speciálu čeká.

Pivovarský stánek byl otevřen celou sobotu
Pivovarský stánek byl otevřen celou sobotu

Doufám, že strakonický speciál nečeká jepičí život, jak tomu bylo u loňské novinky, kvasnicové šestnáctky. Ale život tohoto piva v lahvi dává tušit, že se Velkopřevor pevně zařadí mezi Měšťanskou 10, Nektar i Dudáka a stane se standardní součástí strakonického portfolia.

Na této akci byli tradičně i moji rodiče, tentokráte i se známými, kterým však strakonické pivo natolik nechutnalo, že museli vyrazit do města a spravit si chuť svým G10 ...[Richard Chodora] [Zobrazeno 7860x] [4. červenec 2007]
[Pivní slavnosti] [comments: 2] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Chody

čtvrtek, 5. červenec 2007
09:40

Chody

Naši nešli ...


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Libor

čtvrtek, 5. červenec 2007
09:30

Libor

Odpusť im, pretože nevedia čo činia.....


ICQ: 425728891

napsal(a): Libor [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI