Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Slavnosti pivovaru Malý Rohozec

Slavnosti piva, pivní slavnosti, dny otevřených dveří ...


verze pro tisk

Slavnosti pivovaru Malý Rohozec

Slavnosti pivovaru Malý Rohozec[p190]

I letos se odehrály v areálu pivovaru Malý Rohozec pivní slavnosti, které byly jubilejní, desáté. Na akci jsme přijeli vlakem do stanice Dolánky u Turnova, z které je to již jenom dva kilometry chůze poetickou krajinou Českého ráje.

Co garáž, to jiné pivečko
Co garáž, to jiné pivečko

Na nádvoří pivovaru jsme přišli okolo třinácté hodiny, kdy byl také oficiální začátek. Nádvoří, kde se nacházely stánky, pódium a lavice se stolky bylo poloprázdné po deštivém dopoledni, ale do večera se zaplnilo. Hlavní prodej piva probíhal z garážích pivovaru v celém sortimentu 10‘ světlá, 11‘ světlá, 11‘ řezaná, 12‘ světlá, 13‘ světlá a 13‘ tmavá. Ku větší slávě bylo také čepováno pivo malinové, ale podle mne to byl pouze mix piva s malinovkou, vhodný pro začátečníky.

Copak dneska točí?
Copak dneska točí?

Všechna piva byla prodávána za jednotnou cenu 15,- Kč. V jednom ze stánků pivovaru byly prodávány také předměty s logem pivovaru, včetně sympatických půllitrů. Kulturní část akce zajišťovala hudební skupina, jejíž název si nepamatuji, neboť jsem byl uchvácen pouze konzumací piva, takže jsem ke své škodě ani nenavštívil pivovarskou restauraci.

Slavnosti začínají
Slavnosti začínají

A nyní k pivu samotnému. Pokud jsem sledoval úspěšnost jednotlivých druhů piva, mohu říci, že desítka se prodávala minimálně. Největší úspěch u účastníků i u mě měla jednoznačně jedenáctka světlá, což mělo bohužel za důsledek to, že se u jejího výdeje tvořila největší fronta a já jsem byl nucen ji v průběhu dne opustit a začít konzumovat vyšší kalibry.

Posezení v Malém Rohozci
Posezení v Malém Rohozci

V prodeji bylo také nealkoholické pivo v lahvích, ale to jsem bohužel neochutnal. Je vskutku zážitkem míti možnost ochutnávat pivo, jedno za druhým, což je samozřejmě normální postup, ale druh po druhu, od desítky až po třináctku. Jak stupeň po stupínku přibývá chmelovitosti a ubývá hořkosti. To patrně neocenili účastnice a účastníci vyřazovací soutěže v pití piva na čas, v mužské kategorii tupláku, v ženské půllitru.

I děvčata soutěžila
I děvčata soutěžila

Snad bych ještě mohl zmínit, že bylo pamatováno i na ty, jež nevědí, že hlad je převlečená žízeň. Mohli si zakoupit od vietnamských nudlí přes kuřata, prasata, klobásy i chléb se sádlem a škvarky, na což my primitivní alkoholici slyšíme.

Skaláček
Skaláček

Celkový dojem z těchto pivních slavností byl opět vynikající. Rodinné a intimní prostředí pivovarského dvora, nepřeplněné lidmi, nerušené hudbou od kolotočů a práskáním ze střelnice, vybízí k melancholickému rozjímání, jež mozek zbystřený několika málo pivy přímo vyžaduje.

Pivovar Rohozec
Pivovar Rohozec

Obsluha výčepů, tvořená zaměstnanci a jejich rodinnými příslušníky, postrádá aroganci a blazeovanost profesionálních stánkařů a několik vrabců koupajících se v louži dotváří atmosféru. Ještě bych mohl dodat cosi o oblacích tvořících fantaskní obrazce, ale to by již asi ctěný čtenář nemusel vydržet.

Nashledanou za rok
Nashledanou za rok

A jelikož každá sranda jednou končí, tak jsme se asi třičtvrtě hodiny před odjezdem posledního vlaku, svižnou chůzí a rovným krokem vydali ku dráze a odjeli k domovu s utkvělou myšlenkou, příští rok znovu a nikdy jinak![Pavel Pilař] [Zobrazeno 16738x] [30. červen 2007]
[Pivní slavnosti] [comments: 4] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Tomáš Semrád

úterý, 12. únor 2008
21:50

Nějak jsem se po dlouhé době začetl do starších článků z doby, kdy jsem pivně působil v Pivovaru Černá Hora a nějak jsem to tehdá nečetl či nestíhal číst, takže s více než půlročním zpožděním doháním resty...:-), zřejmě jsem chytil zase tu správnou pivní slinu...
Měl bych k autorovi článku drobný dotaz. Píše, že k mání bylo na slavnostech kromě celého sortimentu malorohozeckých piv i lahvové nealko. Myslí se tím z produkce Rohozce nebo spřízněných Svijan, pokud by to byla první možnost, pak mi zřejmě něco uniklo...


napsal(a): Tomáš Semrád [Odpovědět]

Tomáš Kroupa

čtvrtek, 12. červenec 2007
17:31

Tomáš Kroupa

Na slavnosti jsem se bohužel nedostal, ale při dovolené v Českém Ráji jsem považoval za povinnost navštívit pivovarskou restauraci. Rohozecké pivo mi opravdu učarovalo - napájel jsem se s ním na Valečově. Na parkovišti pod hradem měli dokonce řezaného Skaláka za 12 korun! Lahoda.
A tak toto úterý jsme tam zavítali a neodradila nás ani zatažená obloha. Nejvíce mi chutnala desítka, byla nejspíše čerstvě naražená či odtočená, od ostatních piv jsem čekal o něco více po předchozích zkušenostech, ale nedivím se - byli jsme tam takřka sami. Takže pivo postrádalo výtoč. Až těsně před odchodem se začali scházet místní štamgasti. Jídlo výtečné - vřele doporučuji kuřecí směs pana sládka. Mrzelo mě, že nebylo k sehnání tmavé pivo, na to jsem se těšil, a to ani v lahvové podobě... Doufám, že se mi podaří sem zavítat příští rok na slavnosti...


Dejv

pondělí, 2. červenec 2007
10:56

Musím jenom potvrdit, že letošní slavnosti se velmi vydařili, včetně hodinové exkurze se sládkem po pivovaru. Jediné v čem bych trochu oponoval, je ono malinové pivo. Ochutnaly jsme jej všichni 4 co jsme na slavnostech byli a kromě jednoho nám všem velmi chutnalo. Samozřejmě to není pro ochmelky, co jich daji v hospodě deset na posezení, ale je to speciál, který po dobrém obědě a akorát vychlazený pohladí chuťové pohárky. Už si jednou náš konzervativní pivní svět bude muset na tato piva zvyknout. Třešnový mědvěd z Vrchlabí je toho důkazem.


napsal(a): Dejv [Odpovědět]

Rosťa

neděle, 1. červenec 2007
19:24

Rosťa

Hm, tak tam musim napřesrok holt taky!


napsal(a): Rosťa [Odpovědět]

Adsense

24. duben 2024
20:52


posted by: Inzerce


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI