Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Pivní slavnosti obrazem i videem

Slavnosti piva, pivní slavnosti, dny otevřených dveří ...


verze pro tisk

Pivní slavnosti obrazem i videem

Pivní slavnosti obrazem i videem

Zlatavý mok proudem tekl, podmračeného počasí se nezalekl

Ve Stříbře se konaly pivní slavnosti, které zorganizoval tamní pivovar U Rybiček vedený Davidem Rybou. „Organizace byla trochu náročná, nejvíce jsme se báli špatného počasí, ale to se nad námi smilovalo, takže odpoledne svítilo sluníčko," řekla nám provozní Veronika Čečková. „Těší nás , že sem přijelo mnoho lidí z různých míst republiky a že piva chutnají. Je zde celkem šest pivovarů, takže je co ochutnávat," dodala Čečková.

Čepujeme stříbrské
Čepujeme stříbrské

Z pivovarů se ve Stříbře představily Permon, Beldever, U Rybiček, Purkmistr, Chodovar a Groll. U stánků se tvořily velké fronty, pivovary měly vyprodáno nad očekávání. „Takový zájem jsme nečekali, všechna piva šla rychle na odbyt," říká sládek Ing. Roman Rak se stříbrského pivovaru.

Stánek-z-Rudy
Stánek-z-Rudy

Účastníkům se postupně představila skupina Corchen se svými irskými písněmi a taneční skupinou, odpoledne hrál harmonikář Pepino a večer zakončila kapela Sifon. „Harmonikář byl fakt skvělý, moc chválím. Je ideální počasí, prošli jsme s rodinou všechny atrakce pro děti a ochutnali různá piva, ale nejvíce nám stejně chutnal místní Stříbrňák," pochvalovala si Helena Kučerová ze Stříbra.

Sládek z Černic
Sládek z Černic

Děti si užily klouzačky a trampolíny. „Nejvíc se mi líbilo na kluzačce, to jsem jel mockrát," říká sedmiletý David Patera. „Dal jsem si tu langoše a moje babička mi koupila pěknou pistoli," dodal malý návštěvník. Slavnosti zlatého moku zakončila kapela Sifon, jež rozvášnila tanečníky. „Hrajou výborně, Sifoni jsou prostě zlatým hřebem večera," tancovali a zpívali manželé Fafílkovi.

Náměstí ve Stříbře
Náměstí ve Stříbře

Stříbro je ale od tohoto dne držitelem další zajímavé novinky. „Při příležitosti Pivních slavností došlo také k otevření první stříbrské chmelnice ve dvoře pivovaru," prozradil nám David Ryba. „Zde je zasazena chmelová odrůda Premiant, která je tradiční aromatickou odrůdou českých chmelařů. Je nenáročná na údržbu a samozřejmě se časem dostane do našeho piva," dodal majitel stříbrného pivovaru David Ryba.

Horník od Rybiček
Horník od Rybiček

David Ryba by chtěl touto cestou poděkovat za pomoc Veronice Čečkové, Janu Koenigsmarkovi, Iljovi Karáskovi, Martinu Pitrovi, Karlu Ticháčkovi, Petru Paškovi, Mírovi Cvrkovi, horolezeckému kroužku Skoba. Poděkování zaslouží také Tachovský Deník, Český rozhlas Plzeň, Město Stříbro,Kermi, Eko Depon, KÚ Plzeň, Papírnictví a drogerie Karel Dráždil.Zdroj videa: Tachovský deník.cz[Martina Sihelská] [Zobrazeno 7090x] [17. květen 2009]
[Pivní slavnosti] [comments: 3] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Roman Holoubek

pondělí, 18. květen 2009
11:47

Roman Holoubek

Tak nějak mne napadla slovní hříčka a včil přemýšlím jak ji uvést. Což takto: Už jsem měl 2x tu čest dojet do Stříbra a ochutnat místní pivo, které mi velmi chutnalo. O tomto pivu se nedá říci, že to není ani Ryba ani Rak :D :D :DPI podporuje nae zemdlce Reklama na PI