Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Reprezentační slavnosti piva v Táboře

Slavnosti piva, pivní slavnosti, dny otevřených dveří ...


verze pro tisk

Reprezentační slavnosti piva v Táboře

Reprezentační slavnosti piva v Táboře

V Táboře v kongresovém sálu Amber Hotelu Palcát se každoročně konají první pivní slavnosti v roce - Reprezentační slavnosti piva. Letos již 17. proběhly ve dnech 30.1. - 2.2. 2007, tj. tradičně pouze ve všední dny a ještě vždy od 16 hodin, což je pro nás přespolní dost nepříjemná situace. Ale rozhodli jsme se, že je na čase do Tábora vyrazit, objednali si nocleh v hotelu Palcát, zajistili vstupenky a v pátek 2. února vyrazili vlakem do husitského sídla.

Přípravy na poslední slavnostní odpoledne vrcholí
Přípravy na poslední slavnostní odpoledne vrcholí

Po přestupu v Ražicích jsme se již novou soupravou ČD Regionova ubírali k Táboru. Protože bylo po poledni, jali jsme se vyhledat restaurační zařízení, kde bychom poobědvali. Musím říct, že v Táboře moc podniků, které by splňovali naše nároky, není. Nakonec jsme zakotvili v restauraci penzionu Modrá růže, kde za 60 Kč je možné poobědvat z výběru čtyř jídel a dvou polévek. Na čepu jen pivo původem z Plzně, po jídle tedy jeden Prazdroj a už se ubytováváme v Palcátu, máme ještě dvě hodiny času, které využíváme k regeneraci sil.

Začíná se točit!
Začíná se točit!

Již před šestnáctou hodinou vstupujeme do kongresového sálu hotelu Palcát. Jsme okroužkováni páskou na ruce (k jejíž stržení je den poté nutno vynaložit dost velkou sílu), která slouží jako vrácenka. Sál i přilehlé prostory jsou obsazeny pivovary, jen je trošku škoda, že teprve teď se dokončuje úklid z minulého dne, ale některé pivovary již točí, takže směle na pivko. Seznam a ceník dostupných točených piv je uveden zde.

Úderem čtvrté hodiny odpolední se sálem rozeznívá dechovka
Úderem čtvrté hodiny odpolední se sálem rozeznívá dechovka

Z množství pivovarských stánků nás přechází zrak. Pivo se tady čepuje výhradně do skla (oproti záloze), tedy žádné kelímky. Vzhledem k počtu prezentujících se pivovarů volíme míru sklenice 0,3l a jedno pivo od jedné značky a i přesto nebylo možné ochutnat od všech. I přes poměrně nepříznivou cenu třetinek vůči půllitrům jsme postupně oddegustovali na šestnáct vzorků od českých a slovenských pivovarů. Ani Vám neřeknu, které pivo mi chutnalo nejvíc, všechna byla vysoce pitelná.

Kongresový sál hotelu Palcát již praská ve šveche
Kongresový sál hotelu Palcát již praská ve šveche

Poprvé jsme také ochutnali sokolovské pivo Permon. Ale bylo ještě poněkud nedozrálé. Dále naše hrdla svlažilo pivo značek Lipan (Dražíč), Platan 11 (Protivín), Ježek 12 kv. (Jihlava), Harrach 12 kv. (Velké Meziříčí), Zvíkovská labuť 12 kv. (Zvíkov), Opat 12 kv. (Broumov-Olivětín), Brokát 13 tm. (Rožňava), Petr Vok 11 (Český Krumlov), Záviš 12 (Polička), Bakalář 12 (Rakovník), Poutník 12 (Pelhřimov), Rebel 12 (Havlíčkův Brod), Podkováň 10, Bon tm. (Zašová) a Březňák 12% (Velké Březno).

Můj první točený Bakalář nové éry
Můj první točený Bakalář nové éry

Páteční program mimo jiné obsahoval vyhlášení degustačních soutěží Zlatá pivní pečeť 2007 a Zlatý český pramen 2007, což je soutěž minerálních vod. Výsledky si bohužel nepamatuji, jen snad, že kategorii světlé výčepní pivo vyhrálo Starobrno Tradiční z pivovaru Starobrno Brno, světlý ležák premium pivo Ambrosius z pivovaru Holba Hanušovice, světlý ležák Hostan Hradní ze Znojma, světlý speciál Poutník z Pelhřimova, tmavé výčepní pak Dačický z Kutné Hory, tmavé speciální humpolecký Bernard 13%, DIA pivo z Pardubic a nealko Litovel Free.

A jak to dopadlo v minerálkách? Mezi přírodními minerálkami zvítězila Brusnianka sýtená ze slovenské společnosti Kúpele Brusno, mezi ochucenými pak Poděbradka Balance Aloe Vera s příchutí zázvor a meruňka.

Dvě bronzové pivní pečeti právem náleží pivovaru Bon ze Zašové
Dvě bronzové pivní pečeti právem náleží pivovaru Bon ze Zašové

V hlavním sále bylo narváno, vždyť vstupenky prý zmizely v předprodeji za čtyřicet minut, ale v patře jsme i v pozdních večerních hodinách našli volné stoly a vládla zde komorní atmosféra, čehož jsme využili k popovídání s pivními známými. Trošku překvapením byla obsluha u stolů, takže kdo chtěl, nemusel udělat ani krok a měl pivko na stole, ale ochudil by se o kontakt s pivovarskými a asi by mu takto nebyla nabídnuta celá škála pivního menu.

Poprvé zde měli stánek pivovarníci ze Zvíkova
Poprvé zde měli stánek pivovarníci ze Zvíkova

Občerstvení zajišťoval COOP ve formě chlebíčků a chuťovek. Dále byly možny zakoupit produkty tradiční zabijačky, jako jitrnice, prejty či tlačenky. Takže hladem jsme rozhodně netrpěli. Velmi výhodným řešením se ukázal nocleh právě v Palcátu. A to proto, že se daly na pokoj postupně odnášet suvenýry a hlavně lahve do mé sbírky. Velmi zajímavou nabídku měl Budějovický Budvar, který prodával 5l soudek svého prémiového ležáku za neuvěřitelnou cenu 99 Kč. Pravdou sice zůstává, že datum spotřeby se shoduje s datumem zítřejším, ale nějaký ten den nehraje roli a bude do čeho plnit pivko na cestách.

Pelhřimovští
Pelhřimovští

Pivní večírek se dostává do finále a my podruhé kvitujeme ubytování v Palcátu. Jízda výtahem přes tři patra není tak náročná, jako cesta přes celý Tábor. V jedenáct hodin večerních již spokojeně spíme, tedy alespoň já. A nazítří nás čeká jen cesta domů a diskuse o právě zažité akci. Regionova tentokrát bohužel nejede, takže zůstáváme napospas tradiční lokálce.

Protivínští
Protivínští

V médiích jsem zaslechl, že by se příští ročník mohl rozšířit o sobotu. Doufám, že sobotní akce bude začínat dřív a my i Vy přespolní z celé republiky budeme moci táborské slavnosti navštívit v jednom dnu. Akce je to chvályhodná a již se těšíme na příští ročník. Takže zase za rok, tentokrát snad již v sobotu v deset dopoledne (vymýšlím si?) se těším na slavnosti chmelového nápoje v Táboře. Dej Bůh štěstí!

Fotogalerie z aparátu Andreye Gorbunova zde...[Richard Chodora] [Zobrazeno 8081x] [2. únor 2007]
[Pivní slavnosti] [comments: 11] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Andrej

sobota, 13. říjen 2007
21:45

Čus pičus


napsal(a): Andrej [Odpovědět]

Chody

úterý, 6. únor 2007
21:58

Chody

Tak kam vyrazíme? Jo vezmu asi krosnu. Já jsem ještě ani všechny nové přírůstky nevypil.
P.S. Pojedeme na noc?


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Chody

úterý, 6. únor 2007
21:41

Chody

Přesné výsledky degustačních soutěží jsou uvedeny zde: http://slavnostipiva.topweb.cz/2007/vysl_celkem2007.pdf


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Luboš S.

úterý, 6. únor 2007
19:41

Luboš S.

Čau Chody.
Byla to skvělá akce. Už se těším až zase spolu někam vyrazíme, popíjeme lahodný mok a doplníme naše sbírky. Jenom příště vezmi lepší bágl. Já už jsem nové přírůstky zařadil.
Čau.


napsal(a): Luboš S. [Odpovědět]

Adsense

2. prosinec 2023
12:19


posted by: Inzerce

Chody

úterý, 6. únor 2007
08:30

Chody

Zdravím do Zašové,
myslím, že jsme mluvili o štěněti BONa nebo base G10?!


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Roman Holoubek

pondělí, 5. únor 2007
16:36

Roman Holoubek

Nazdar Chody, hezký článek, já se chystám napsat něco trochu odlišného o Táboře.
Jinak musím konstatovat. milovník dobrého a poctivého piva si v Táboře přijde na své. A to nejen z piv malých pivovarů, ale i průmysloví chodí na tuto akci se svými největšími špeky.

Jo a dík za reklamu, kolik že jsi za to chtěl? :-)))


Chody

pondělí, 5. únor 2007
15:55

Chody

No v Táboře bylo tolik piva, že by mě asi nepřítomnost Permona nechala chladným, i když ochutnat nové pivo je vždy lákavé.


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Martin Povýšil

pondělí, 5. únor 2007
14:58

čau. hezký článek. My jsme byli v Táboře ve čtvrtek, bylo to super, akorát některé "špeky" byly šetřeny na pátek. Takže např. jsme museli ukecat Honzu Kočku, až nám světlý Permon narazí už ve čtvrtek, ještě na poslední chvíli před naším odjezdem. Jinak organizace akce velmi dobrá a piva také. Jen tak dál Martin. SPT Jihlava


napsal(a): Martin Povýšil (Martin.Povysil(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Vašek

pondělí, 5. únor 2007
07:40

Vašek

Článek máš vynikající. Doufám, že cesta lokálkou proběhla v pohodě. Jen lituji kolegu.
Tak pivu zdar!


napsal(a): Vašek [Odpovědět]

Chody

pondělí, 5. únor 2007
07:38

Chody

Jasně, vláček souhlasí. Uvidíme, jak to příští rok tedy bude, ale radši bych jel jen na jeden den.


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Nuts

neděle, 4. únor 2007
20:52

Tos taky přijel Regionovou v pátek v 12.52 do Tábora?? Já též.

Jinak to na slavnostech bylo super!!


napsal(a): Nuts (granicky(a)seznam.cz) [Odpovědět]


Navtivte ns na Instagramu Reklama na PI