Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Pivofest Trutnov: jubilejní 5. ročník

Slavnosti piva, pivní slavnosti, dny otevřených dveří ...


verze pro tisk

Pivofest Trutnov: jubilejní 5. ročník

Pivofest Trutnov: jubilejní 5. ročník

Ze spousty akcí, jenž se tradičně sešly na jeden víkend (které by člověk rád navštívil, ale musel by se rozkrájet), jsem zvolil návštěvu letošního jubilejního pátého Pivofestu v Trutnově. Ostatní pivní akce by se promítly do následujícího dne, tak mě i k tomuto kroku donutil čas.Příchod na slavnosti
Příchod na slavnosti

Na akci jsem dorazil kolem poledního. Překvapila mě nízká účast, ale ještě bylo příliš brzo, návštěvníci se začali trousit v hojném počtu kolem páté hodiny. Většina z nich mohla setrvat do pozdních večerních hodin, já byl tlačen posledním vlakem o půl deváté večerní. Měl jsem tedy touhu po zážitcích (a s ní spojenou návštěvu) posunutou.

Atmosféra houstne
Atmosféra houstne

Po nutném zaplacení vstupného 80 Kč mi byla dána na zápěstí zelená páska. Takto označený prý mohu běhat po náměstí, jak se mi zlíbí. Připadám si jako psík, tak si (raději v duchu, abych příliš neprovokoval) radostí štěknu a rozbíhám se tedy po náměstí, když jsem dostal svolení.

Tady je Krakonošovo
Tady je Krakonošovo

Hned naproti vzadu se tyčilo mnoho slunečníků s logem místního pivovaru. Svítili novotou a zářivými barvami, že mi to nedalo a minul jsem stánek Primátora po pravé straně, Svijan po straně levé a zvesela se vydal vstříc Krakonošově zahrádce. K výše zmíněným se vrátím později.

Jiskra, Jiskra, říz i hustá pěna v jednom půllitru
Jiskra, Jiskra, říz i hustá pěna v jednom půllitru

Krakonoš nabízel ve dvou stáncích desítku světlou i tmavou (velmi mile a chutně mě překvapila), dvanáctku filtrovanou i nefiltrovanou. Kvasničák neměl chybu, velmi pitelný a hořký – jak to mám rád. Kdybych pokračoval stále rovně, urazil bych pár kroků a dorazil bych ke stánku poslednímu v řadě. V něm sídlili Valaši ze Zašové.

PPozdrav z Valašska
PPozdrav z Valašska

Ti ale ještě byli ve fázi horečných příprav, tak jsem si vychutnával Krakonoše a po očku sledoval jak se zašovský stánek urychleně připravuje na očekávané hemžení před stánkem. Na to se chystali žíznivci, kteří chtěli poznat něco nového. Hádám, že pro většinu z nich se jednalo o neznámé pivo. BON měl na čepu desítku světlou, dvanáctku světlou kvasnicovou a čtrnáctku tmavou kvasnicovou. Všechny chutnaly báječně. Škoda, že je toto pivo tak těžce dostupné…

Specialista na speciály
Specialista na speciály

Svijany nabízely klasickou jedenáctku a kvasnicové. Milejší by mi byla místo jedenáctky dvanáctka, ta se těžko někde hledá. Nejpestřejší nabídku měl náchodský Primátor se svými speciály.

Zastaveníčko s Pernštejnem
Zastaveníčko s Pernštejnem

Ale došlo i na nealko piva. Okusil jsem točeného Backera od Pernštejnů a Bernarda Free z Humpolce. Ten byl sice hořčí, ale více pivní byl Pernštejn, který to u mě vyhrál. U Bernard stánku se jim velmi zamlouvala moje třetinková sklenička od Rychtáře. S tou jsem mátl okolní lid, protože mě občas někdo zastavil a ptal se, kde že tady točí Rychtáře… S půllitrovou sklenkou od Krakonoše jsem byl jako domácí.

Bernard tentokráte bez kvasnic
Bernard tentokráte bez kvasnic

Jako protiváhu k nealku jsem si dal Guiness. Ano – i ten zde byl zastoupen.

Nejmenší stánek na Pivofestu
Nejmenší stánek na Pivofestu

Ještě tmavou valašskou čtrnáctku na závěr a tradá na vlak. Tak zas někdy příště…

Zátiší s kvasnicemi
Zátiší s kvasnicemi
Pořádný kus žvance nesmí chybět
Pořádný kus žvance nesmí chybět
Ani hudební kulisa. Je libo taneček?
Ani hudební kulisa. Je libo taneček?
Zde vzniká Krakonoš
Zde vzniká Krakonoš

Warning: preg_replace(): Unknown modifier '0' in /mnt/data/accounts/c/chodypi/data/www/pivni.info/www/conf/functions_general.php on line 704[Tomáš Kroupa] [Zobrazeno 12970x] [2. červenec 2008]
[Pivní slavnosti] [comments: 2] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

martin c.

pátek, 4. červenec 2008
09:35

Martin C.

Jojo, Krakonoš nemá chybu! Kvasničák se dá jinak ochutnat bohužel jen v pivovarské. Slyšel jsem, že prý dělají dokonce i kvasnicovou desítku, která ovšem není volně v prodeji, ale dá se koupit sud.
Zajímal by mě ten Pernštejn. Budu ho muset někdy ochutnat.


napsal(a): martin c. [Odpovědět]

Dwarf

středa, 2. červenec 2008
20:24

Dwarf

pěknej článeček...:-) vedle klávesnice mám shodou okolností taky třetinku na nožce od Rychtáře (a v ní výčepní Klášter)


ICQ: 131508397

napsal(a): Dwarf [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI