Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Pivní slavnosti Chodovaru

Slavnosti piva, pivní slavnosti, dny otevřených dveří ...


verze pro tisk

Pivní slavnosti Chodovaru

Pivní slavnosti Chodovaru [p13]

Na sobotu 20. srpna jsme měli naplánovaný výlet do Písku na výstavu Svět piva 2005, kde měla být ochutnávka piva Lipan z Dražíče. Ale osud tomu chtěl a nakonec jsme vyrazili na Pivní slavnosti do Chodové Plané, kde sídlí Rodinný pivovar Chodovar s.r.o.. Na plzeňském nádraží již čekal Chodovar expres, který táhla parní lokomotiva a kde byl zařazen také vagon "Bistro" s točeným Chodovarem v jedenáctistupňové podobě za 15,- Kč vč. kelímku.

Chodovar Expres tažený parní lokomotivou
Chodovar Expres tažený parní lokomotivou

Jízda tohoto speciálního vlaku stála 100 Kč a v ceně jízdenky bylo i vstupné na slavnosti. Dvouhodinová cesta s točeným pivem příjemně uběhla a po příjezdu nás hlad hnal do pivovarské restaurace Ve skále. Cestou jsme prošli okolo nově zrekonstruovaného hotelu U sládka a už nás směrová cedule navádí do "skály".

Nově zrekonstruovaný Hotel U sládka
Nově zrekonstruovaný Hotel U sládka
Vchod do restaurace Ve skále
Vchod do restaurace Ve skále

Po příchodu do komplexu Ve skále jsme ještě jídlo odložili na pozdější dobu, protože za deset minut nás čekala prohlídka pivovaru, kterou jsem si nechtěli nechat ujít. Chvíle čekání jsem si chtěli zpříjemnit jedním pivem "na stojáka", ale bylo nám řečeno, že tady je restaurace a pivo se podává jen sedícím. Na to jsme ale už neměli čas. Opravdu by nebylo možné si dát jedno točené a prohlídnout si zatím zajímavé exponáty ve skalních chodbách? Škoda.

Pivo točené ze studny na pivovarském nádvoří
Pivo točené ze studny na pivovarském nádvoří

Prohlédli jsme si prostory pivovaru, dozvěděli se, jak se zdejší pivo vyrábí, ale i něco z historie a současnosti plánského pivovaru. Završením exkurse byla ochutnávka zlaté jedenáctky.

Výčep ve skále
Výčep ve skále

Konečně jsme se dostali do restaurace Ve skále, ale všechna místa byla obsazena nebo rezervována. Naštěstí to nebylo s rezervací tak žhavé a uchytili jsme se v rezervované části pravděpodobně určené pro německé návštěvníky. Objednali jsme si Smradlavku (olomoucké syrečky) a Zlatý ležák - 12% kvasnicové pivo (20,- Kč).

Pohoda Ve skále
Pohoda Ve skále

Po jídle jsme se vydali do pivovarské zahrady, kde se konaly pivní slavnosti, jejichž součástí byli různé soutěže, vystoupení hudebních skupin či tombola, kde hlavními cenami bylo grilované sele, víkendový pobyt v hotelu U sládka, konzumace v restauraci Ve skále či sud místního piva President.

Chodovarské slavnosti
Chodovarské slavnosti

Pivovarská zahrada byla plná vyznavačů dobrého piva. Zrovna probíhala soutěž o "Pivního rytíře", která spočívala v pití piva (tuplák u mužů a půllitr u žen) na čas. Překvapením byl jeden soutěžící, který prohlásil, že se sám nepřihlásil a že už by to nedal a vyzval k vypití tupláku moderátora, který se nedal zaskočit a pivo sice ne v nejlepším časem vypil.

Moderátor soutěží o Pivního rytíře
Moderátor soutěží o Pivního rytíře

Kromě dobrého jídla se na slavnostech točila chodovarská kvasnicová jedenáctka (12,- Kč) a to do skla proti záloze 30,- Kč. Za naší návštěvy hrála k zábavě stylová skupina Chodská vlna z Domažlic. Ze slavností se nechtělo a vyrazili jsme tedy až na další vlak.

Chodská vlna s chodovarským pivem
Chodská vlna s chodovarským pivem

Čas se nachýlil a bylo třeba vyrazit k domovu. Areál v Chodové Plané Rodinného pivovaru Chodovar má co nabídnout i když se zrovna nekonají slavnosti. Především originální pivovarská restaurace Ve skále, ubytovat se můžete v hotelu U sládka a do budoucnosti se počítá s pivními lázněmi. Veškeré potřebné informace se dozvíte na adrese www.chodovar.cz

Brána pivovaru v Chodové Plané
Brána pivovaru v Chodové Plané

A pokud Vám zrovna nevyjdou pivní slavnosti, můžete si do Chodové plané zajet do Pivních lázní.

Pivn lzn Chodov Plan


[Richard Chodora] [Zobrazeno 11478x] [20. srpen 2005]
[Pivní slavnosti] [comments: 2] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Chody

neděle, 18. listopad 2007
19:50

Chody

22.8.2005
Kéž by!!!


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Vašek

neděle, 18. listopad 2007
19:49

Vašek

22.8.2005
Opět jeden pěkný aktuelní postřeh ze světa pivních slavností. Škoda, že Nepomuk je někde jinde. Ale jestli Ti nakonec ten pivovar nepatří alespoň dle jména.


napsal(a): Vašek [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI