Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

II. setkání malých pivovarů

Slavnosti piva, pivní slavnosti, dny otevřených dveří ...


verze pro tisk

II. setkání malých pivovarů

II. setkání malých pivovarů

Akce s tímto názvem se uskutečnila v sobotu 25. srpna 2007 od 13 hodin v areálu Starého pivováru v Rosicích u Brna. Účast přislíbilo několik minipivovarů a malých pivovarů z celé republiky, ještě v pátek odpoledne jich na webu bylo 8, v sobotu ráno už jen 5 a do Rosic dorazili 4 zástupci českého pivovarnictví: Zámecký pivovar Oslavany, Malostránský pivovar Velké Meziříčí, Měšťanský pivovar Strakonice a Klášterní pivovar Želiv (nepřijeli Moritz Olomouc, Novosad & syn Harrachov, Xaver Blučina a Akciový pivovar Dalešice).

O konání této akce jsem se dozvěděl asi 10 dní předem, když jsem původně měl namířeno do Oslavan na zámecké a pivovarské slavnosti spojené se slavnostním otevřením Pivovarské cyklotrasy Oslavany – Dalešice – Oslavany. Nicméně protože jsem vzhledem k očekávanému letnímu počasí zvolil za dopravní prostředek kolo a do Rosic je to blíž, návštěvu oslavanského zámku jsem opět odložil na neurčito.

Na cestu jsme s manželkou vyrazili krátce před polednem a do Rosic k Lidovému domu jsme přibyli kolem 14. hodiny. Vstupné na akci bylo 20 Kč (na večerní zábavu 50 Kč), za které dostal každý návštěvník krom možnosti ochutnat pár dobrých piv i kupu propagačních předmětů vč. krásných pohlednic z Rosic a okolí.

Pokladna
Pokladna

Na dvoře Lidového domu bylo vedro, slunce si ten den opravdu dávalo záležet, na teplotě točených piv se to naštěstí nepodepsalo. Ceny byly u všech stánků stejné, 25 Kč za velké a 20 Kč za malé pivo.

Vedro, ale pohoda
Vedro, ale pohoda

Jako první jsem ochutnal speciál klášterního pivovaru Želiv (Gottschalk), zatímco manželka zvolila svůj oblíbený a osvědčený Dudák. Želivské pivo se mi do spárů dostalo vůbec poprvé a musím říct, že jsem byl dosud o dost ochuzen. Na stánku byla i kompletní nabídka lahvových piv, která jsou k dostání i v prodejně klášterních produktů na Petrově v Brně. Stejně tak jsem byl upozorněn na skutečnost, že na Petrově můžu ochutnat i nefiltrovaná točená piva ze Želivi. Jsem navnaděn :)

Stánek Klášterního pivovaru Želiv
Stánek Klášterního pivovaru Želiv

Mým druhým pivem byl 12° Harrach z Velkého Meziříčí. Toto pivo jsem pil také poprvé, jen před pár měsíci jsem na Flédě ochutnal 14° bratříčka. Jeho chuť byla taková, řekl bych jiná, s lehkým pepřovým nádechem (můj pocit), rozhodně však příjemná. Pivo mě zaujalo a vybídlo k dalšímu napití :)

 Stánek Malostránského pivovaru Velké Meziříčí
Stánek Malostránského pivovaru Velké Meziříčí

Třetím velkým pivem se stal 12° Templář ze Zámeckého pivovaru Oslavany, pivo prodchnuté vůní kvasnic a poctivostí. Každému nemusí chutnat, ale své vyznavače určitě má. Tuplem to platí o jeho bratříčkovi z druhé pípy, kvasnicové Františkově třináctce. To je to pravé pivo pro vyznavače kvasnic, z tohoto piva kvasnice doslova smrdí :) V průběhu odpoledne jsem si dal 2 malé kousky.

Stánek Zámeckého pivovaru Oslavany
Stánek Zámeckého pivovaru Oslavany

Po malých jsem ochutnal i tmavého Dudáka a to vůbec poprvé v životě, znovu i pivo ze Želivi a 14° Harracha. Vše jsem proložil výborným gulášem prodávaným u vedlejšího stánku s jídlem. Z nealko nápojů jsem v určitý čas nepohrdl i točenou kofolou.

Stánek Měšťanského pivovaru Strakonice
Stánek Měšťanského pivovaru Strakonice

Mimo prosté pití si pořadatelé pro návštěvníky připravili i několik ‚dovednostních‘ soutěží o ceny věnované zástupci přítomných pivovarů.

Ceny pro vítěze (i poražené)
Ceny pro vítěze (i poražené)

První z nich jsem se osobně zúčastnil – přesun dvou sudů po hraně slalomovou dráhou. V předstihu se nepřihlásil nikdo a tak na opakovanou výzvu z pódia jsem se zvedl a šel na to. Spekuloval jsem s tím, že když se nikdo jiný nepřihlásí, poberu ceny sám. Jenže můj entuziasmus (jsem docela těžký introvert, ale pivo v žilách udělalo své) strhl i další 3 lidi, takže na mě zbylo 4. místo. Cenou útěchy mi byla láhev Gottschalka.

V soutěžním zápalu
V soutěžním zápalu

O půl sedmé nastal nejvyšší čas rosické slavnosti piva opustit a vydat se na lehce klikatou cestu k domovu, kam jsme zdárně po 75 minutách v počínajícím šeru dorazili (stmívá se nějak dřív než v červnu).

Akci jsme doma ohodnotili známkou 1, bylo to fajn strávené odpoledne (sportovně-degustační), potkali jsme tam i nějaké známé, popovídali si, pobavili se, ochutnali několik dosud neznámých piv a pochutnali si na nich… Ale příště raději vlakem! :)[Zbyněk Melichar] [Zobrazeno 8342x] [29. srpen 2007]
[Pivní slavnosti] [comments: 9] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Chody

neděle, 2. září 2007
18:33

Chody

Já také nejsem proti, snad jen, kdyby byl uveden zdroj, tj. Pivní.info.


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Sandler

pátek, 31. srpen 2007
16:13

Ahoj Zbyňku, skvělá detailní reportáž z pohledu degustátora. Díky. Mám prosbu, myslíš, že by bylo možné ji okopčit i na stránky organizátorů této akce. Chystám nějaký komentář k fotogaleriím za pořadatelský tým a pohled z druhé strany je vždycky vítaným zpestřením.
Díky za odpověď.


napsal(a): Sandler (info(a)kic.rosice.cz) [Odpovědět]

Dwarf

čtvrtek, 30. srpen 2007
22:07

Dwarf

re Doris: mě to taky napadlo... ale na tiskovou mluvčí (nebo kdo to byl) bych tipoval větší zasvěcenost...


ICQ: 131508397

napsal(a): Dwarf [Odpovědět]

Doris

čtvrtek, 30. srpen 2007
19:03

Doris

Já to odhaduji na Sv. Ján - Kolín a Sentice. Necháme se překvapit.


napsal(a): Doris [Odpovědět]

Adsense

23. únor 2024
05:42


posted by: Inzerce

Tomáš Kroupa

čtvrtek, 30. srpen 2007
15:20

Tomáš Kroupa

Možná měla na mysli Sentice? Semtex párty by pro tento krásně opravený pivovárek mohla skončit jeho rozmetáním po okolí a dírou v zemi... :-)


Dwarf

čtvrtek, 30. srpen 2007
10:58

Dwarf

to bude zřejmě nějaká šifra :) anebo ty slavnosti nebudou až tak úplně jen o pivu... že by Semtex a jiné chemikálie? :) sám jsem zvědav na reporty zúčastněných


ICQ: 131508397

napsal(a): Dwarf [Odpovědět]

Doris

středa, 29. srpen 2007
23:53

Doris

Ohledně Dalešic přeposílám co mě dneska poslali.
"Dobrý den i Vám.
Kromě našeho pivovaru tu budou Oslavany, Sv. Ján pod Skálou a Semtín.
Jaromíra Hanáčková"


napsal(a): Doris [Odpovědět]

Dwarf

středa, 29. srpen 2007
21:41

Dwarf

musím se přiznat, že pivo od Moritze a z Harrachova jsem dosud taky neměl...a taky mě tím pádem jejich neúčast mrzí... tak asi jindy :)


ICQ: 131508397

napsal(a): Dwarf [Odpovědět]

umbob

středa, 29. srpen 2007
18:29

umbob

Skoda,o teto akci jsem se dozvedel az v den jejiho konani a tak jsem ji nestihl zaradit.Prestoze jsem od vsech zucastnenych pivovaru uz neco z jejich portfolia ochutnal,rad se podobnych setkani ucastnim.Ale asi by me hodne mrzela neucast puvodne avizovanych(Moritz a Harrachov)-tam mam zatim bile misto.Chtel jsem se zeptat,jestli nekdo nemate podrobnosti o Veletrhu malych pivovaru,ktere se konaji tuto sobotu(1.9.) v Dalesicich.Na dotaz primo do poradajiciho pivovaru zatim nikdo nereagoval


napsal(a): umbob [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI