Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Nektarská pouť Strakonice 2005

Slavnosti piva, pivní slavnosti, dny otevřených dveří ...


verze pro tisk

Nektarská pouť Strakonice 2005

Nektarská pouť Strakonice 2005[p222]

V sobotu 25. června se konalo plno pivovarských akcí. Já jsem váhal, vzhledem k mému bydlišti, mezi pivními slavnostmi v Březnici či Nektarskou poutí ve Strakonicích. Nakonec zvítězily Strakonice, protože tady byl zaručen program i pro děti, kterým se Putování za dráčkem Podskaláčkem velmi líbilo.

Akce se konala tradičně v Podskalí, tedy mezi pivovarem a řekou Otavou. Pořadatelem byl Měšťanský pivovar Nektar a strakonické Muzeum. Akce začala výstřelem z děla ve 13 hodin a měla končit v 9 večer. Hlavní program se odbýval u bran pivovaru, kde bylo několik výčepů s Nektarem a jiným občerstvení. K pití a dobré zábavě hrála kapela, vystoupily mažoretky apod.

Bylo plno
Bylo plno

Na tomto hlavním pódiu se konaly i různé pivní soutěže. Programem provázel moderátor TV Nova Tomáš Jančařík. Bylo vyhlášeno také nové motto pivovaru, které vzešlo z divácké soutěže. Bohužel jsem si jej nezapamatoval, ale jistě si ho brzy přečteme při konzumaci moku Nektar či Dudák.

Moderátor
Moderátor

Cestou dále byly dětské soutěže, vystoupení skupiny historického šermu či kouzelníka. Potkat jste mohli i dudáka. Jen je škoda, že jsme si Dudáka nemohli vychutnat i v tekuté podobě. I když vlastně ano a to jen v restauraci Zavadilka, která se nachází po cestě. Tady také hrála dechová hudba.

Strakonický dudák
Strakonický dudák

Nechápu, proč se pivovar prezentuje jen výčepním pivem a vynikající ležáky Nektar 11 a Dudák 12 nechává ladem. Jako specialita byla ve dvou výčepech i kvasnicová desítka Nektar - Sklepák.

Výčep
Výčep

V poslední části "prostoru" byla druhá scéna s hudbou, plno stánků s pivem a jídlem, atrakce pro děti. Součástí také byla neckyáda aneb plavba netradičních plavidel.

Neckyáda
Neckyáda

Jinak se akce jako každým rokem vydařila, pivo teklo proudem, Měšťanská desítka měla jednotnou cenu, a to 12Kč včetně kelímku. Počasí všem přítomným přálo, sluníčko hřálo a žízeň byla veliká.

Pivovarská auta
Pivovarská auta

Co říct na závěr? Jen asi tak, aby nový majitel Měšťanského pivovaru ve Strakonicích podnik rozvíjel, aby vařil dobré pivo jako doposud. A za rok se tu jistě znovu sejdeme, doufám, že ne jen strakoničáci, ale i příznivci nerozlučné dvojky Nektaru a Dudáku z celé republiky.


Diskuse na Světu piva.cz

Dudák je Dudák

Opravdu zvláštní. Na každých pivních slavnostech by každý pivovar měl nabízet co nejširší portfolio a vůbec svá prémiová piva. A zvlášť pivovar malý.

Jsem velkým příznivcem strakonických piv a u nás v Brně všude, kde se toto pivo točí, tak pouze jako dvanáctkové nefiltrované (Sklepák) a filtrované. A jak šmakuje. Proto mně zaráží, že pod svým komínem vsází na desítku (i když taky mimochodem dobrou) a mimo region je to opačně??. Pokud se bude chtít strakonický pivovar prosadit na trhu a znovu získat ztracené pozice (což se mu doufám podaří) nic jiného než zvýšit podíl "plnotučnějšího" piva na úkor méně tučných, mu asi nezbyde. Držím Vám Strakoničáci pěsti a běžte do toho, určitě na to máte!!!!

napsal: Tomáš Semrád - zasláno: 23.11.2005 10:11

Re ....

To Zbyněk Holan: Nevím, dva názvy strakonického piva jsou už jaksi historicky ustálené a přechod na jednu či druhou by asi nedělal dobrotu, i když přechod pelhřimovského piva, mimochodem donedávna patřícího společně se strakonickým pod Pivovary České Budějovice s.p., na jednotný název Poutník si myslím pivovaru prospěl.

To Martin Borský: Na Nektarké pouti je to už taková tradice. Když jsem v minulých letech navštívil, nic jiného, vyjma Sklepáku, netočili - asi má pravdu p. Pavlas v třetím příspěvku.

napsal: Chody - zasláno: 08.07.2005 22:36

Strakonická úchylka

Ano, to je typické. Snad téměř 90% produkce zde tvoří desítka. A podle mého je to také hlavním důvodem poklesu výstavu tohoto pivovaru v posledních letech. Neumějí prodávat ležáky ! Přitom právě zkušenosti sousedního Platanu jasně ukazují, jak důležité je naučit spotřebitele na ležáky - pak už totiž nemůže hospoda přejít na nějaké géčko, protože jazyk a žaludek zákazníků by to nesnesl.

napsal: Petr Pavlas - zasláno: 01.07.2005 09:44

jen desítka na pivních slavnostech?!!!

No to je snad hloupý žert... Jak chápu, tak ho připravil strakonický pivovar návštěvníkům pivních slavností. Mám strakonické pivo rád, jen se k němu moc často nedostanu, ale jestli toto bude číst nějaký odpovědný člověk z pivovaru Strakonice, potom ho prosím: starejte se o odbyt a jméno pivovaru lépe než na zmíněných slavnostech. Pokud bych se zúčastnil pivovarských slavností kde by na čepu byl jen zlomek ze sortimentu, cítil bych se ošklivě ošizen. Kde jinde můžete lidem (spotřebitelům) nabídnout kompletní paletu vámi vařených piv...?

napsal: Martin Borský - zasláno: 30.06.2005 21:10

Proč dva názvy?

Troufnu si namítnout, že užívání dvou názvů je přiliš, že by bohatě postačilo zaměřit se na jednu značku/název. Já volím Dudák. Strakonický Dudák! Co si o tom myslíte? K čemu ještě Nektar?

napsal: Zbyněk Holan - zasláno: 30.06.2005 14:06[Richard Chodora] [Zobrazeno 8271x] [25. červen 2005]
[Pivní slavnosti] [no comments] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI