Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

The PUB aneb natočte si sami

Hospody, hospody a restaurace ...


verze pro tisk

The PUB aneb natočte si sami

The PUB aneb natočte si sami[p172]

V předvánoční čase jsme navštívili plzeňský Pilsner Unique Bar, kde si pivo čepujete sami. Číšník se Vás zeptá co si dáte a odpovědí mu je půllitr či třetinku. Každý stůl je opatřen výčepní stolicí s jedním až třemi kohouty. Pod kohouty je zařízení na výplach sklenic a na stolici je ovládací panel, kde se Vám zobrazuje spotřeba stolu, která se dá ještě rozmělnit na cca 10 samostatných účtů, které slouží jen pro informaci v rámci stolu, směroplatná je celková spotřeba stolu.

The PUB vás vítá
The PUB vás vítá

Už dle názvu si můžete domyslet jaké že pivo si zde natočíte. Ano, jedná se o pivo plzeňské, konkrétně Pilsner Urquell v nepasterované podobě točený z nerezových tanků, které můžete vidět od hlavního výčepu cestou na wc. Dále je na čepu tmavý Velkopopovický Kozel a nealkoholický Radegast Birell. Tato piva Vám však natočí a přinese číšník. Cena základního piva PU je v současné době 29 Kč za 0,5l. No a ještě jsem zapomněl na čepovanou Kofolu.

Nepasterovaný Prazdroj
Nepasterovaný Prazdroj

Kromě piva si můžete dát i něco na zub. V podniku se ale nevaří, jídlo je sem dodáváno z Pizzerie Roma. Doporučuji si objednat včas, protože námi objednaná pizza nedorazila ani za více než hodinu a tudíž jsme zůstali o hladu. Jídlo se objednává též přes ovládací panel či si jím můžete zavolat číšníka a objednat u něj. Pro držitele karet ISIC, ALIVE, a ITYC je ke čtyřem Prazdrojům pátý zdarma (ovšem jen jeden za návštěvu).

Plátno spotřeby
Plátno spotřeby

Elektronická evidence spotřeby nabízí mnohé využití. Na velkoplošné projekci je sledována spotřeba jednotlivých stolů. Můžete si sice navolit, aby Váš stůl nebyl vidět, ale většinou to neuděláte. Přirozená soutěživost Vám to nedovolí. Tento systém vyloženě nabádá k nadměrnému pití piva. Nejen, že nečekáte na číšníka až si Vás všimne (osobně jsem měl 5 piv za první hodinu), ale hecování stolů zcela snadno podlehnete. A to se prý ještě koná srovnání spotřeby mezi jednotlivými PUBy.

Natoč si!
Natoč si!

Zde točený Pilsner Urquell je velmi dobré pivo, svou chutí se blíží pivům regionálním. Po nefiltrovaném v Šenku Na Parkánu je to v současné době dle mě nejlepší točený Prazdroj v Plzni.

Plzeňákům chutná
Plzeňákům chutná

Koncept PUBu je jistě zajímavým pokrokovým počinem. Postupně se jako franchisingový projekt šíří do celé České republiky. Již dnes ho najdete kromě Plzně i v Táboře, připravuje se otevření v Českých Budějovicích, Hradci Králové a Praze. Dle mého názoru je jen škoda, že tento pokrokový koncept prakticky vylučuje použití jiných českých piv.[Richard Chodora] [Zobrazeno 17240x] [24. prosinec 2006]
[Restaurace] [comments: 7] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

feuzhetuje

čtvrtek, 6. březen 2008
16:12

od kolikati let se tam muze?????


napsal(a): feuzhetuje (2Dragonsoul(a)centrum.cz) [Odpovědět]

honza

čtvrtek, 16. srpen 2007
16:57

honza

Podle me se Kozel tmavy a Birell netoci na stole, protoze by jsi na to musel mit dalsi trubky a tankovny, mereni na stole, proste celou technologii trikrat.

Ale urcite by bylo zajimavy sledovat zavody v piti |Birella nebo tmavyho Kozla:)
---------------------------------
Zpráva byla upravena adminem 20.11.2007 ve 16:20:10


napsal(a): honza [Odpovědět]

Chody

čtvrtek, 16. srpen 2007
11:39

Chody

Na to by Ti asi lépe odpověděli provozovatelé PUBu či technologové z LUKRu. Osobně si myslím, že by bylo trojnásobné vedení náročnější a přiznejme si, kdo až si dá tmavého Kozla či nealkoholický Radegast?


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Tomáš Semrád

čtvrtek, 16. srpen 2007
10:18

Chody, mě by jen zajímalo, proč lze v tomto baru si sám u stolu natočit jen Pilsner Urquell a zbylé dvě značky z portfolia Prazdroje, tj. tmavého Kozla a nealkoholický Radegast, přinese číšník? To jako proč?

Jinak co se týká toho hecování jednotlivých stolů, když jsme měli loni před vánocemi jako firma "mecheche", tak vedení zvolilo právě Mamut, celá hospoda byla jen naše a začali jsme svádět lité boje konzumace. Druhý den bych ti přál vidět, jak vypadala drtivá většina kolegů....Tolik trosek jsem ještě neviděl, ještě štěstí, že u toho nebyl Berka a hnutí Kontext:-) Totální pracovní rozvrat, produktivita práce = 0


napsal(a): Tomáš Semrád [Odpovědět]

Adsense

17. duben 2024
23:32


posted by: Inzerce

LUKR

středa, 27. prosinec 2006
09:25

LUKR

Poznámka k článku....koncept PUBu chrání pouze známku, využívá našeho konceptu systému a způsobu čepování, kde lze samozřejmě čepovat jakoukoliv značku piva a již nyní připravujeme ve spolupráci s Královským pivovarem Krušovice velkou a jedinečnou restauraci ve středu města v Plzni, kde bude soustředěno to nejlepší, co dosud v této technologii máme......"bude to bomba"...........LUKR


napsal(a): LUKR [Odpovědět]

LUKR

středa, 27. prosinec 2006
07:07

LUKR

Tuto námi chráněnou technologii jsme instalovali v Brně-Mamut (měsíční výtoč 150 hl!!), Jihlavě, v Praze-Jarmark, nyní v domě Módy na Václaváku, chystáme další........zároveň podáváme přihlášku na patentový úřad na další nový systém způsobu čepování.....kohout Nostalgie ve zdokonaleném provedení stále dodazuje svoji jedinečnou kvalitu pro čepování kvalitní husté pěny....


napsal(a): LUKR [Odpovědět]

honza

neděle, 24. prosinec 2006
08:40

honza

Pokud vim, na tomto systemu se v nedaleke budoucnosti objevi(mozna se uz tak stalo) i jina piva. V ramci PUBu to je jen PU,ale technologii drzi firma Lukr, takze pokud mate hospodu a chteli byste tento system, muzete si vybrat pivo dle sve volby.


napsal(a): honza [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI