Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Ochutnávka Klatovské kunhuty

Hospody, hospody a restaurace ...


verze pro tisk

Ochutnávka Klatovské kunhuty

Ochutnávka Klatovské kunhuty

Na pondělí velikonoční uspořádal majitel pivního studia Modrý abbé v Klatovech pan Petr Pavlas ochutnávku vlastního piva, nefiltrovaného 18% medového speciálu Klatovská Kunhuta. Příslibem též bylo, že se kromě základního sortimentu protivínského Platanu objeví na čepu i kvasnicová, resp. nefiltrovaná piva Vyškovský Generál 14% a Záviš 12% z Poličky.

Sortiment točeného piva na Velikonoční pondělí
Sortiment točeného piva na Velikonoční pondělí

V této pozoruhodné pivnici je vždy na čepu osm druhů točených piv. Základ tvoří piva z Protivína a dále se zde střídají piva z malých a středních, především českých a moravských pivovarů, mnohdy v kvasnicovém provedení (dnes bylo na čepu celkem pět těchto piv). Musím říct, že pivo je zde vždy vynikající a perfektně ošetřené.

Osm píp pana Pavlase
Osm píp pana Pavlase

Domácí medové pivo Klatovská Kunhuta sice ještě nebylo dostatečně uleženo, takže dnes byla určena na ochutnávku jen menší polovina. Pivo bylo opravdu velmi mladé, ale už mělo něco do sebe. Zbytek byl uložen do 30l soudku a po dozrání bude k ochutnání pravděpodobně na tradiční spotřebitelské degustaci, která se koná v sobotu 13. května.

Modrý abbé - interiér
Modrý abbé - interiér

Takže se ke konzumaci přímo nabízeli dva zástupci, zde v Plzeňském kraji, "exotických" pivovarů. Poličská dvanáctka Záviš měla příjemnou sametovou chuť. Výrazněji ovšem působil vyškovský Generál, kde byla chuť a síla 14-ti stupňového piva opravdu znát. Ještě jsem si nemohl odpustit dát kroužkovaný Platan, vylepšený Kunhutou, zajímavá a chuťově výborná kombinace.

Záviš z Poličky
Záviš z Poličky
Vyškovský Generál
Vyškovský Generál
Kunhuta od Abbého
Kunhuta od Abbého

Pokud budete mít cestu do Klatov a nebude zrovna sobota (to je zavírací den), nenechte si ujít návštěvu této osvěžovny, kde se točí, troufám si říci, nejlepší pivo v Plzeňském kraji. Jedna sobotní vyjímka se ovšem již brzy naskýtá. V sobotu 13. května se totiž v Pivním studiu Modrý abbé koná tradiční spotřebitelská degustace, tentokráte kvasnicových piv.

Modrobílá vítězí
Modrobílá vítězí

Chceme-li zjistit, které pivo zákazníkům opravdu chutná, máme jedinou možnost, a to uspořádat amatérskou degustaci anonymních vzorků piva. Jakýkoliv jiný marketingový průzkum je zcela znehodnocen předsudky, které vyvolává především reklama a tradice. Nyní máte opět jedinečnou příležitost osobně se zúčastnit takovéto ochutnávky.

Pořádání amatérských degustací má v klatovském pivním studiu Modrý abbé již několikaletou tradici. Stejně jako v roce 2004 plánujeme moderovanou ochutnávku pod vedením degustátora. Účast přislíbili tentokrát zástupci pelhřimovského pivovaru Poutník.

Posuzováno bude opět 8 vzorků většinou kvasnicových piv od desítky po dvanáctku. Zatím jsou přihlášeny pivovary Chodovar (Zlatý ležák), Platan (kroužkovaná desítka i dvanáctka) a nefiltrovaný ležák Poutník. Účast zvažují i pivovary Strakonice („sklepák“ deset a dvanáct) a nejnověji zprovozněný český pivovar Kout na Šumavě (první várka uvařena 27.3.2006). Pokud by měl o účast zájem některý vzdálenější pivovar bude samozřejmě vítán.

Jelikož se jedná o akci určenou široké veřejnosti, bude i způsob hodnocení oproti oficiálním degustacím opět značně zjednodušen. Stejně jako v předchozích letech bude akce zpestřena soutěží v poznávání piv o soudek vítězného piva a další ceny. Zájemci budou mít možnost též ochutnat domácí černou devatenáctku „Klatovská sv. Kateřina“, kterou pro tuto příležitost uvařil jeden z klatovských pivních nadšenců a dále snad již uleželá Klatovská Kunhuta.[Richard Chodora] [Zobrazeno 7521x] [17. duben 2006]
[Restaurace] [comments: 1] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Chody

úterý, 2. leden 2007
13:17

Chody

V součané době nahradila natrvalo Koutská desítka výčepního Platana


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]


Navtivte ns na Instagramu Reklama na PI