Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

U Saského mostu Plzeň

Hospody, hospody a restaurace ...


verze pro tisk

U Saského mostu Plzeň

U Saského mostu Plzeň

Chcete si v Plzni dát jiné pivo, než produkuje místní velkovýrobna? A k tomu máte přátele, kteří nedají dopustit na G10 či PU? Chcete se všichni dobře najíst a strávit společné chvíle v příjemném prostředí? Měl bych pro Vás jeden typ, a sice Restauraci U Saského mostu, která se nachází, jak název napovídá, u Saského mostu v Malé ulici 4. A jaké je tedy to jiné pivo?

Zámecký ležák v Plzni
Zámecký ležák v Plzni

Jedná se o Zámecký ležák 13% z Rodinného pivovaru Chodovar v Chodové Plané na Tachovsku. Tento speciál se zde točí za 20 Kč, dále je na čepu Chodovar Černá desítka, Pilsner Urquell (25 Kč) a Gambrinus výčepní světlé (19 Kč). Milovníci Prazdroje uvádí, že ten zde čepovaný je vynikající. Nevím, nemohu posoudit. Pokud si nevyberete ze sortimentu točeného piva, můžete si objednat i pivo lahvové, a sice Chodovar Skalní ležák (polotmavé kvasnicové) a Chodovar Zlatá jedenáctka. Sympatické je, že dekorace je převážně v chodovarských barvách, což nastoluje dojem, že plzeňská piva jsou zde jen jako přítoč.

Restaurace U Saského mostu Vás vítá
Restaurace U Saského mostu Vás vítá

Trocha historie neškodí /převzato z webu restaurace/. Je historicky doloženo, že v místech, kde dnes naleznete restauraci u Saského mostu, existoval dům již v roce 1571, který byl dále mezi roky 1636-49 přestavěn. Pravděpodobně z tohoto období pocházejí dochované horní sklepy; v úrovni druhých sklepů se uchoval kámen s vyrytým letopočtem 1689. Dnešní půdorysný stav domu odpovídá jeho pronikavé přestavbě provedené v r.1879 stavitelem Stelzerem.

Dům byl rozsáhle rekonstruován v letech 1998-1999. Při této rekonstrukci byly odkryty kamenné zdi na severní a východní straně domu. Severní zeď je zbytkem po hranolové hradební věži, která byla součástí obrany Saské brány; boční východní zeď je pozůstatkem sousedního domu, zbořeného v r. 1904. Podle původních tesařských prvků byl také rekonstruován dřevěný záklopový strop s masivními profilovanými trámy.

Historický interiér restaurace
Historický interiér restaurace

Příjemné prostředí ozvláštňuje středověká studna, která je kryta skleněnou deskou v úrovni podlahy; dokonce můžete přímo nad ní posedět u skleněného stolu a kochat se pohledem do osmimetrové hloubky k vodní hladině (dalších osm metrů hloubky je skryto pod hladinou).

Pan Helešic v akci
Pan Helešic v akci

A co dobrého k jídlu si zde můžete dát? Přibližný jídelníček je uveden tady. Mohu doporučit grilované speciality z lávového grilu. V době obědů si tu můžete dát hotová jídla, za které zaplatíte cca 60 Kč.

Dobrou náladu v této restauraci kromě historického prostředí, dobrého jídla a piva dotváří i majitel pan Helešic, jehož "Zůčtujeme spolu" je naprosto neodolatelné.

Speciality italské kuchyně vs západočeské pivo
Speciality italské kuchyně vs západočeské pivo

Protože tato zajímavá restaurace neoplývá zrovna množstvím místa, doporučuji pro zaručené posezení použít rezervaci a to na telefonním čísle 377 329 714. Jinak je otevřeno od pondělka do pátku 11 - 23 hod. O víkendu je možno zajistit provoz restaurace pro větší skupiny.

P.S. V červnu 2006 je na čepu místo tmavé desítky Zlatá jedenáctka za 17 Kč.[Richard Chodora] [Zobrazeno 12588x] [6. duben 2006]
[Restaurace] [comments: 4] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

pi

čtvrtek, 22. listopad 2012
06:54

pi

Dnes jsme dostali od pana Helešice zprávu: "Zdravím Vás, restaurace U saského mostu k 31.8.2012 ukončila provoz. Na stejném místě je restaurace s jiným názvem a novým provozovatelem, tudíž informace na Vašem serveru jsou již minulostí."


napsal(a): pi [Odpovědět]

Chody

středa, 2. květen 2007
07:53

Chody

Novější informace jsou na této adrese:
http://www.volny.cz/saskymost/


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Chody

čtvrtek, 26. duben 2007
12:14

Chody

Pravdivé informace jsou na Pivním.infu, tedy v tomhle článku (ostatně jak jinak?!). Webové stránky restaurace jsou již zastaralé (lze poznat třeba ze starého formátu tlf. čísla). Takže Chodovar se U Saského mostu opravdu točí a to v provedení Zlatá jedenáctka a Zámecký ležák 13. V lahvovém provedení již Herold 13 tm. není, ale můžeš si objednat či vzít sebou lahvový Skalní ležák. Zítra zde máme shodou okolností domluvené posezení, takže kdyby se něco změnilo, budu zde referovat.


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Tomáš Semrád

čtvrtek, 26. duben 2007
11:32

Chody zdravím, díval jsem se na příležitosti se zajímavými pivy v Plzni a narazil i na tuto na první dojem moc dobře vypadající restauraci, navíc tebou v článku s avizovaným Chodovarem. Avšak po rozkliknutí jejich webových stránek, tvoří zdejší pivní nabídku čepovaných piv pouze Prazdroj a Gambrinus, Chodovar nikde. V lahvích se nabízí jistě nevšední a úžasný černý březnický Herold, avšak to je v lahvích...Má to znamenat, že chodovoplánská piva už tady netočí?Odpověď - Chody (26. 4. 2007 12:14)


napsal(a): Tomáš Semrád [Odpovědět]

Adsense

14. duben 2024
11:01


posted by: Inzerce


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI