Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Tři plus dva v Plzni

Hospody, hospody a restaurace ...


verze pro tisk

Tři plus dva v Plzni

Tři plus dva v Plzni

Jelikož nám milostivě vrchnost dovolila zajít na pivko, rádi jsme se prošli ve volných chvílích po Plzni a zaskočili na pár rychlých piv.

Pivstro

Na Facebooku jsme se dozvěděli, že současní provozovatelé budou v těchto prostorách jen do konce srpna. A jelikož jsme se sem ještě nedostali, raději využíváme první příležitost k návštěvě. Pivstro je plzeňská bašta pivovaru Zhůřák. Na čepu je osm druhů čepovaných piv, z toho Zhůřák v době naší návštěvy obsadil polovinu.

Pivstro: z ulice
Pivstro: z ulice

My začínáme desítkou Summer Kneipou, která je do panujícího vedra milým osvěžením. Jako druhé pivko volíme dvanáctku ale Pivstro House Comet, která je již dosti silná pro vychutnání. Jediným ležákem na čepu je bohužel jen Pilsner Urquell, škoda. Další piva najdete v chladících vitrínách.

Pivstro: výčep
Pivstro: výčep

Pivstro je také vyhlášené zajímavou kuchyní, která ale nám laikům může někdy znít až moc exoticky. Pivstro je tedy docela zajímavá hospůdka. Uvidíme, zda bude pokračovat někde jinde, nebo zda v jejích prostorech někdo naváže na zajímavou tradici?

Bandaska

Nepomucký pivovar Zlatá Kráva Vám není jistě neznámý. V Plzni dlouho připravoval svoji pivnici. Bandaska proto, že si můžete pivo odnést v zálohované bandasce (tak jako dřív, také jsem chodil pro pivo do džbánu nebo do bandasky). Na čepu taktéž osm druhů piv. Bohužel ne všechna byla kravská. Místo vlastních výborných polotučných a plnotučných ležáků je na čepu konkurence z Permona - 12 a Proudu - 11 Ventill.

Bandaska: z ulice
Bandaska: z ulice

Dávám Permona, který není špatný, ale ani nic, co by mne nadchlo. Na druhý ležák už nedochází, protože prostory Bandasky jsou takové studené, neosobní. Jak je Šalanda v Nepomuku útulná, podobně jako Švejk, tak tady je to jako na hlavním nádraží. Dej si jedno a jeď. Dali jsem jedno a šli.

Bandaska: výčep
Bandaska: výčep

Francis

Pivní retro kavárna Francis je jeden z mála plzeňských pivních podniků, kam jsem ještě nezavítal a tak je logické, že naše další kroky vedli právě sem. Před nedávnem se tu konal Tap Takeover polského pivovaru Ale Browar a dnes ještě na čepu zbyla pšenice Hula Hop, která je spíše do ejlova, nicméně není to nijak dobré pivo. Ostatní prý byla dobrá až výborná. Není tedy divu, že zbylo to nejhorší z nabídky.

Polské pivo v Plzni
Polské pivo v Plzni

Z ležáků na čepu opět jen PU. Případně můžete vybrat z několika lahvových piv z chladící vitríny.

Toliko pro mě nové podniky. Ale nic nám nebrání zkontrolovat i dva další. V Pivotečce volíme 14 NEIPu z frýdlantského pivovaru Albrecht, která je velmi dobrá.

NEIPA od Albrechta
NEIPA od Albrechta

V Klubu malých pivovarů pak koštujeme Bezové góséčko od Nachmelené opice z Krnova, kterému na pohled nesedí sklenice s uchem.

V KMP
V KMP

Pšenici od Aldersbacher je pak již do správné sklenice a chutná jako opravdová pšenice.[Richard Chodora] [Zobrazeno 1741x] [23. červen 2021]
[Restaurace] [no comments] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!


Navtivte ns na Instagramu Reklama na PI