Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Brno je zlatá loď

Pivní cesty


verze pro tisk

Brno je zlatá loď

Brno je zlatá loď [p220] [p267] [p264]

O brněnském pohostinství jsme se tady dozvěděli už mnoho. Nechci a ani nemohu radit, kam v Brně na dobré pivo. Berte prosím tedy tento článeček jako takové ohlédnutí se za jedním veletržním večerem stráveným v centru moravské metropole. Po dvou letech v Žebětíně u Richarda jsme loni vyrazili na Pegase. Letos jsme naší brněnskou anabázi chtěli oživit tím, že se nebudeme věnovat jen jednomu podniku. Jako působiště jsme zvolili samotné centrum města.

Pšínka od Pegase
Pšínka od Pegase

Máme hlad a tak vystoupivše z tramvaje u hlavního nádraží zapadáme do prvního plánovaného podniku, jímž je, stejně jako loni, hotel Pegas. Od loňska se nic nového neudálo, sortiment prakticky stejný - sestávající ze světlého ležáku 12, pšenice 12, polotmavého speciálu Gold 16 a tmavého ležáku. Ochutnávám první tři vzorky a šestnáctka mi nevyhovuje. Ostatní je dobrý standard. Jídlo i letos rozhodně nezklame a tak s plným žaludkem a pozitivně naladěni na dobré české pivo vyrážíme dál.

Filtrované vs nefiltrované
Filtrované vs nefiltrované

A nemáme to daleko, jen obblok je druhá dnešní zastávka - Zelená kočka, kde jsou na čepu samozřejmě Dalešice. Dělám chybu a jako první vzorek objednávám filtrovanou jedenáctku. Ne že by nebyla dobrá, ale po těch kvasnicích to není jaksi ono. Zato druhý vzorek v podobě nefiltrované jedenáctky nemá chybu. Jak jsme se později všichni shodli, je to nejlepší pivo večera - společně s nefiltrovaným Májovým ležákem 13. V Dalešicích pivo rozhodně vařit umí.

U Richarda 2
U Richarda 2

Poslední dnešní značkou piva má být Richard. Do Žebětína samozřejmě nejedeme, ale jdeme pěšky do dvojky. Začínáme dvanáctkou, která je nakyslá. Ostatní piva jsou naštěstí ok. Postupně chutnáme pšenici, višeň i med. Možná se někomu budou tato piva zdát fádní, snad nebudou spadat přesně do svých kategorií, snad nejsou vyrobena z prvotřídních surovin, ale každopádně potěší a já zase rád ochutnám piva z druhé strany republiky.

Nová desítka
Nová desítka

Po vydařeném večeru nás ráno čeká ještě přednáška s jedním točeným Starobrnem zdarma a pak už jen cesta domů. Na dálnici upozornění na dlouhou kolonu, stíháme sjezd na Velké Meziříčí, což zavdává záminku k zastavení se na pozdní oběd v Jelínkově vile, kde je doma samozřejmě originální pivo Harrach. Poprvé šmakuju výčepní verzi a není vůbec špatná, i když poměr výkon/cena je jasně ve prospěch ležákového bratra. Dobře najedeni nás už čeká jen dlouhá cesta domů a já musím konstatovat, že pivně se tato cesta rozhodně vydařila.[Richard Chodora] [Zobrazeno 8349x] [4. říjen 2009]
[Pivní cesty] [comments: 3] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

gambrmen

středa, 7. říjen 2009
15:20

gambrmen

Presne tyto 3 podniky jsou pro me povinosti navstivit vzdy kdyz se obevim v Brne. Navic jsou vsechny par minut chuze od vlakoveho nadrazi / pristaviste zlutych autobusu.


napsal(a): gambrmen [Odpovědět]

Abrahaam

neděle, 4. říjen 2009
23:32

Abrahaam

Jedna se skutecne o polotmavy Pegas "Crystal" 16 nebo je to spise GOLD? Nebo ze by mi neco uniklo a neco se v Pegasu zmenilo?


napsal(a): Abrahaam [Odpovědět]

Adsense

17. duben 2024
08:41


posted by: Inzerce

Chody

pondělí, 5. říjen 2009
07:27

Chody

to Abrahaam:
Jj, máš recht, je to Gold. Opravím :)


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI