Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Poprvé točené ve VelMezu

Reportáže z minipivovárků


verze pro tisk

Poprvé točené ve VelMezu

Poprvé točené ve VelMezu[p219]

Zklamáni ležákem od Richarda a s PETkou višňového v kufru naše cesta pokračovala do Velkého Meziříčí (VelMez) na Vysočině. Návštěvu Malostránského pivovaru mám již dvakrát za sebou, takže jsem si věřil, že trefíme. Ale ouha, objížďka, která nás vyhnala ven z města. V duchu vzdávám Harracha, ale štěstí nás tentokrát neopustilo, vracíme se do centra a přijíždíme rovnou k Jelínkově vile. Trošku problém se zaparkováním, ale už za chvilku sedíme v lokálu.

Tady točí Harracha
Tady točí Harracha

Poučen z minula, neseme si v igelitkách prázdné PETky, které budou naplněny Harrachem. Zasedáme za fortelný stůl a objednáváme kvasnicovou dvanáctku, která nás nezklame. Zatím jsem velkomeziříčské pivo koštoval jen z PETek, ale dnes se konala moje velká premiéra - dám si točeného Harracha na místě činu! Pivo je doneseno do krásných půllitrů s uchem, pod které je položen keramický tácek. Pro sběratele uvádím, že je bez loga a asi je to tak dobře ... Papírové tácky však vidím u výčepu.

Můj první točený Harrach
Můj první točený Harrach

Předáváme obsluze láhve k naplnění a objednáváme jídlo. Sice jsou zde orientovaní na rybí speciality, ale i další nabídka je dosti bohatá, i cenově pro každého. Pozorujeme mlýnské kolo a debatujeme o všem možném. Koukám na zdi restaurace a pozoruji, že tento pivovárek už stačil posbírat docela dost Pivních pečetí. No ono se ani není čemu divit ... Harrach je opravdu velmi dobrý. Kromě dvanáctky jsem si nechal pro takové to domácí "chlastání" natočit i speciálek, který mně doma ale moc nenadchnul...

Harrachovo Pivní pečetě
Harrachovo Pivní pečetě

Zajímavé je, že si pivo ve VelMezu můžete kromě půllitrů a třetinek nechat natočit i do měděných nádob o objemu od 1l do 3,5l, což jsme sice nevyzkoušeli, ale při plné hospodě by to nemuselo být marné. Mimochodem, jak jsem kdysi psal, že tu bylo prázdno, ve čtvrtek po třetí hodině odpolední byl lokál příjemně zaplněn, což ovšem neznamenalo, že byste si nesedli - tedy pro zákazníka ideální situace.

Nabídka piva
Nabídka piva

Velké Meziříčí má velkou výhodu, že je prakticky vedle dálnice, což se dá vždy využít (stejně jako Berounský medvěd). Naše cesty se již několik let odvíjejí tzv. spodní cestou, tj. že se odbočí z dálnice někde na Vysočině, což má za následek vyhnutí se Praze, jejíž průjezd se čím dál víc stává záležitostí jen silnějších nátur. Pro příští roky se dá tušit zase jiná zastávka - Holborn v Pelhřimově. Uvidíme ...

Po dvou kvasnicových dnech (Richard, Harrach) se pomalu ale jistě dostavuje únava ze všech těchto nevšedních zážitků. Ale nebojte se, další den byl pro mě také premiérovým a je důkazem toho, že někde nestačí na plnohodnotný pivní prožitek celý den a někde je i chvilka jako každodenní posezení v oblíbené hospůdce ...[Richard Chodora] [Zobrazeno 7961x] [11. říjen 2007]
[Minipivovary] [comments: 10] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Ar

neděle, 14. únor 2010
20:06

No já nevím ale kvasničáky mně nějak nejedou.Ovocný piva taky stojí za prd.A ještě pivko z petek může pít jenom barbar.


napsal(a): Ar [Odpovědět]

Pavel

pondělí, 8. prosinec 2008
14:00

Pavel

Náš klub Přátel dobrého piva konstatuje, že pivo Harrach z Velkého Meziříčí patří rozhodně k tomu lepšímu, na co můžete v našich krajích narazit. Celkový skvělý dojem ještě umocní útulná hospůdka a příjemná, rychlá obsluha ;) To ani nemluvím o ubytování. Jednoznačně doporučujeme !!!


napsal(a): Pavel [Odpovědět]

Tomáš Semrád

neděle, 31. srpen 2008
00:58

Potvrzuji tady již vyřčené. I já považuji velkomeziřičské pivo Harrach za jedno z nejlepších, které jsem dosud pil (nádherně plné, voňavé, moc chutné), alespoň letos. Moje premiéra s ním byla sice jen v "petkovém" provedení (v tom nádherném džbánku to musí bejt určitě mnohem lepší), ale do mně jen zasyčelo. S velkou chutí na něj jsem uháněl autem k domovu, přiznávám několikrát jsem porušil povolenou dálniční rychlost, aby mi pivečko v autě moc nezteplalo a doma si ho mohl pořádně vychutnat. Prostředí opravdu nádherné, reprezentativní, takže až pojedu při nejbližší příležitosti opět okolo, znovu se zde zastavím, stojí to za to! Jinak při mé návštěvě neměli u výčepu čisté nepoužité tácky, takže jsem jim napsal s přáním zda by mi jich několik neposlali a do 3 dnů jsem je měl doma. Díky, velkomeziříčtí, nejen za ně!


napsal(a): Tomáš Semrád [Odpovědět]

Džordž

pondělí, 19. květen 2008
13:56

Džordž

Harrach je fakt super pivko. Poté co pivovar koupil hospodu u zimního stadionu, začal vařit i desítku. Točí se však jenom u u zimního stadionu (Vrchovecká 37, http://www.beerborec.cz/page.php?page=hosp_detail&pub_id=31023 )


ICQ: 365234863

napsal(a): Džordž [Odpovědět]

Adsense

5. červen 2023
15:30


posted by: Inzerce

Chody

sobota, 13. říjen 2007
20:54

Chody

Libore já ani nevím, zda Harrach má něco, co ostatní kvasničáky nemají a tak nějak mě to nezajímá. Jsem rád, když se mi do hrdla dostane nějaké dobré pivko ...


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Dwarf

sobota, 13. říjen 2007
19:03

Dwarf

dnes jsme tam s manželkou byli na obědě - vlakem ... bylo narváno, ale naštěstí se zrovna uvolnil jeden stůl, pivo vynikající, ryby jakbysmet, po dobu oběda nikdo nekouřil, paráda :)


ICQ: 131508397

napsal(a): Dwarf [Odpovědět]

Martin Povýšil

sobota, 13. říjen 2007
12:25

Na Harrachovi jsme byli s SPT ještě před otevřením restaurace, takže jsme koštovali prní várku přímo ve sklepě. Skákal jsem tehdy nadšením metr vysoko, pak jsme si ještě z této várky brali dva sudy na naši pivní konferenci a bylo to ještě lepší. Já osobně tvrdím, že Harrach je jedno z nejlepších piv u nás.


napsal(a): Martin Povýšil (martin.povysil(a)seznam.cz) [Odpovědět]

CzechBeerMan

čtvrtek, 11. říjen 2007
21:48

CzechBeerMan

To vidíš Richarde jak Ti to u Jelínka slušelo ! Jo , tohle pivo nezklame snad nikoho. Je dobré. Ale ruku
na srdce : nadchlo Tě něčím co jiné kvasničáky nemají? Jsem zvědat co mi sdělíš ..... CzechBeerMan


lada

čtvrtek, 11. říjen 2007
17:16

Lada

Jsem nekurak. Ma cenu tam jezdit?


napsal(a): lada [Odpovědět]

Tomáš Kroupa

čtvrtek, 11. říjen 2007
11:28

Tomáš Kroupa

Souhlas, Harrach se velmi dobře pije! A ty originální půllitříky ručně vyrobené nemají chybu. Prostředí famózní. Pravda, speciál ani mě příliš nenadchnul, ale světlé a tmavé se špatně opouštělo...Navtivte ns na Instagramu Reklama na PI