Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

BuQičák

Co Vy na to a jiné názory


verze pro tisk

BuQičák

BuQičák

Do redakce PI dorazil o víkendu mail od Františka Trantiny z PPE o novém pivu v Alianci piv, cituji:

Křest nového piva

Slavnostní naražení nového piva s názvem BuQičák proběhne 17. května, kdy je Mezinárodní den proti homofobii v restauraci Aliance P.I.V. v Praze na Spořilově od 19:00. (První pivní tramway ).

BuQičák má čtyřprocentní obsah alkoholu, styl piva Witbier, EPM 10,9 %. Složení: ječný slad, pšeničný slad, chmel: Sládek, ibišek, pomerančová kůra, koriandr, bukvice lékařská a svrchní kvasnice SafAle US-05. Pivo uvařil sládek Petr Buriánek v pivovaru Chýně.

Srdečně všechny zveme!

Vaření BuQičáku
Vaření BuQičáku

O tomto pivu jsem našel zmínku ještě na webu pražské restaurace Kulový Blesk, cituji :

Oslavte s námi Mezinárodní den proti homofobii. Jak? No přece růžovým pivem......

SVĚTOVÁ PREMIÉRA!!! ALIANCE P.I.V. ve spolupráci s První Pivní Extraligou iniciovala pivo, co tu ještě nebylo!!! Pivo pro naše 4procentní kamarády a kamarádky!!! Přišlo nám, že dnes se už vaří pro gdekoho a na ně se zapomíná?!? Proč i oniy by nemohliy mít své 4% pivo?!?

BuQičák 11° (Queerbeer), aneb růžová pšenice s výtažkem bukvice lékařské (o níž nám Petr Buriánek, autor receptu a sládek v jedné osobě řekl, že má na Wikipedii celý zdravý odstavec!!!) s obsahem alkoholu – jak jinak - 4 %. Slavnostní uvedení na svět se bude konat v úterý 17. 5. v MDPH – Mezinárodní den proti homofobii - ve vybraných Aliančních hospodách!!!

BuQičák na spilce
BuQičák na spilce

Nejdříve jsem si myslel, že si pánové dělají srandičky, ale vězte, že Mezinárodní den proti homofobii opravdu existuje. Nechápu, že se někdo musí zviditelňovat svou sexuální orientací, ať již pořádáním různých pochodů či organizováním tohoto dne. V dnešní zrůdné multikulturní evropské společnosti jsou však takové počiny oslavované a to i na nejvyšších místech EU.

No ale zůstaňme u piva. Právě dnes jste ho mohli(y) poprvé okusit. Jak Vám chutnalo? (tedy pokud jste nemuseli(y) při objednávání prokázat svou příslušnost k menšině) Co nám Aliance nabídne příště? Řvoucích menšin je u nás přehršel. Co takhle černé výčepní pod značkou Cikánský Baron? (i když tmavého Barona již vaří ve Vysokém Chlumci ). Nebo domácí nealko pivo Alláh je v Ječný...[Richard Chodora] [Zobrazeno 12870x] [17. květen 2011]
[Glosy] [comments: 114] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Masakr

čtvrtek, 3. listopad 2011
20:58

to Honza Svět piva:měl jsem minulý týden a byl asi nej co Kocour uvařil,:-),malinko mi nedochází evokace kolem buqvičáku a ty komentáře kolem homosexuality,Proooooooooooooooooooooooč????????????????


napsal(a): Masakr [Odpovědět]

Ježík

čtvrtek, 3. listopad 2011
19:27

A dělá vůbec někdo u nás wit? Jako trvalou součást nabídky? Je třeba grozdziske wit?


napsal(a): Ježík (osten(a)inet.com) [Odpovědět]

Adsense

24. duben 2024
21:01


posted by: Inzerce

Honza Světpiva.cz

čtvrtek, 3. listopad 2011
19:30

Honza Světpiva.cz

to Ježík: Grodziskie je nakurovana psenka, weizen


Pecka

čtvrtek, 3. listopad 2011
15:43

Jsem přesvědčenej, že homosexualita je nemoc. To ví každý veterinář. Však ji Světová zdravotnická organizace ze seznamu nemocí vyškrtla až na nátlak politiků. Tím ale přišly o granty ty pracoviště, který se výzkumem a léčbou homosexu zabývaly. Nemocní lidé si zasluhujou ohledy. Ale určitě není třeba nemoc vystavovat jako div ne přednost. Ale pokud lze uddělat ostřjší vtip třeba na bezrukého či bezokého (sám jsem jich pár udělal v přítomnosti dotyčných a bylo jim to milejší, než pokrytecké obcházení toho, co přece všichni vidí), pak lze udělat i vtip o buzerantech v podobě toho milého piva. Urazí se leda pitomý buzerant nebo ten, kdo se vydává za bojovníka za jejich "práva." Ti ostatní se zasmějí a rádi pivo ochutnají. Já jsem se zasmál, pivo ještě neochutnal. Ale Petrovi Buriánkovi věřím, tak to asi bude dobré. Dejte vědět, až bude třetí warka.


napsal(a): Pecka (jadro(a)email.cu) [Odpovědět]

jiri.j

čtvrtek, 3. listopad 2011
19:48

to Pecka: Milý Pecko, nevím co ví každý veterinář, ale psychologie, ani psychiatrie pojem nemoc definuje jasně. Homosexualita jakož i jiné deviace (sexuální) nejsou nemoc, jedná se o odchylku sexulní preference. Podobně i nizký intelekt (co Vy na to?), porucha osobnosti a třeba i tělesné handicapy nejsou nemoc, ale postižení nebo odchylka. Pojem nemoc má přesnou definici a na toto se nevztahuje. Rovněž nevím, kde jste přišel na tu pitominu, že specializovaná pracoviště získávají granty na "léčbu homosexuality". Když takto plácáte, tak uveďte konkrétní granty, kde, kdy a kolik získaly financí a odkud. Já osobně žádné pracoviště zabývající se "léčbou homosexuality" (snad mimo fary a kostely) neznám i přes to, že je to součástí mé profese (ne homosexualita). Chápu, že se Vám nelíbí jak se homosexuálové, často i trapným a i pro mě nevkusným způsobem, prezentují, ale proč jím to nepřát. Vždyť to nikomu neubližuje.
V připadě BuQuičáku se rozhodně nejedná o urážku, ale vtipnou narážku a myslím, že i homosexuálové by to takto chápali, nepohoršovali se nad tí a přijali to kladně.


napsal(a): jiri.j [Odpovědět]

Ježík

čtvrtek, 3. listopad 2011
19:53

to jiri.j: To je jen hraní si se slovy. Odchylka od zdravého stavu je nemoc. Ale taky souhlasím, že buquičák není urážka ale fór.


napsal(a): Ježík (osten(a)inet.com) [Odpovědět]

jiri.j

čtvrtek, 3. listopad 2011
20:18

to Ježík: Není to hraní si se slovy:-) Nemoc je třeba schizofrenie nebo bipolární porucha, žloutenka, zánět slepáku. Ale nemoc není debilita (LMR), když se narodíte bez hlavy, atd. Nemoc je vybočením z původní homeostázy, tudíž z původně normálního stavu, má své příčíny průběh a konec. Je u ní i předpokad vyléčení nebo alespoň zmírnění symptomů, což u homosexuality jakož i u jiných sexuálních deviací není možné (pokud nechápete třeba kastraci jako léčbu). A o tom, že Peckův výrok, že hosexualita není oficiálně považovaná za nemoc a zároveň se berou granty na její léčbu je logickou kontradickí, ani nemluvím. Ale to není důležité, důležité je, že Petr Buriánek vždy uvaří skvělé pivo a v tom mu držme i do budoucna palce. Jednou jsem si s ním měl tu čest posedět u jeho IPy a nemohl se od ní odtrhnout:-).


napsal(a): jiri.j [Odpovědět]

hroch

čtvrtek, 3. listopad 2011
22:00

hroch

to jiri.j: Asi nejíte maso, když nepoznáte vtip :). Holt když dneska v textu pecka vynechal smajlíky, tak to může někoho popudit. Já tedy v jeho textu spatřuju nadhled a hlavně přepsání části nesmyslných výroků z téměř půl roku staré diskuze.


napsal(a): hroch [Odpovědět]

jiri.j

pátek, 4. listopad 2011
20:37

to hroch: Ok nasleduji pravidelně diskuze, tudíž jsem se nechal hezky nachytat. Ok, alespoň troška srandy:-)


napsal(a): jiri.j [Odpovědět]

Sekal

čtvrtek, 3. listopad 2011
23:45

Sekal

to jiri.j: Doktoři už takhle (škrtem na papíře) vyléčili zástupy debilů, když snížili hranici mentální retardace. Stejně můžeme vyléčit pedofily, když snížíme věkovou hranici pro pohlavní styk na osm let. Nicméně bukvice mi nevadí a celý nápad s Buqičákem považuji za zdařilý marketing.


napsal(a): Sekal [Odpovědět]

Petr Buriánek

pondělí, 20. červen 2011
13:57

V sobotu byla uvařena 2. várka Buqičáku.


napsal(a): Petr Buriánek [Odpovědět]

Rosťa

pondělí, 20. červen 2011
14:12

Rosťa

to Petr Buriánek: Chválím tento počin. Kdy kde jak bude na čepu? :)


napsal(a): Rosťa [Odpovědět]

Mosquit

pondělí, 20. červen 2011
14:29

Mosquit

to Rosťa:
Připojuji se k dotazu, z něhož by mělo být patrné, jak dlouho musí takový ochucený wit ležet.. ;)


napsal(a): Mosquit [Odpovědět]

Petr Buriánek

pondělí, 20. červen 2011
14:40

to Rosťa: V druhé polovině července, pravděpodobně na stejných místech, jako 1. várka. V nejbližších dnech by také měl jít na čep bezový wibier (ZČ).


napsal(a): Petr Buriánek [Odpovědět]

Dusba

pondělí, 13. červen 2011
16:38

Malakin: Blbost je nemoc. Doufám, že mít děti nebudeš. Už takhle je na světě debilů mnohem víc než 4%...


napsal(a): Dusba [Odpovědět]

hasa

úterý, 24. květen 2011
23:05

hasa

sere pes :-), pifko good a to je důležitý


napsal(a): hasa [Odpovědět]

Felčar

pondělí, 23. květen 2011
09:49

Felčar

Ahoj Petře, díky za sqělý senzorický zážitek, na mnou moderované degustaci mělo pivo velký úspěch. Bylo by hezké, kdyby se z toho stala květnová tradice, přece jen belgická pšenice je u nás (bohužel) stále ještě velkou vzácností. Dovolil bych si dotaz, kolik procent pšenice jsi tam nasypal?


napsal(a): Felčar [Odpovědět]

Rosťa

pondělí, 23. květen 2011
10:50

Rosťa

to Felčar: Já si už i říkám, zda by nebylo na místě, aby pan sládek uvažoval a patentování receptury.


napsal(a): Rosťa [Odpovědět]

Petr Buriánek

pondělí, 23. květen 2011
14:33

to Felčar: Je tam 40 %.
Vzhledem k tomu, jak se dobře prodává, tak je velká šance, že se bude ještě vařit.


napsal(a): Petr Buriánek [Odpovědět]

Sekal

neděle, 22. květen 2011
20:56

Sekal

Tak jsme si vyjasnili, jak máme odlišné názory. Tímto požaduji návrat k pivu a vyškrtávám alkoholismus ze seznamu nemocí.


napsal(a): Sekal [Odpovědět]

Michal

neděle, 22. květen 2011
12:19

Michal

Včera sem ho pil. V celku zajímavý a vzhledem k těm 4% alkoholu i dobře pitelný pivo. Na zahánění žízně ideální :)


ICQ: 260962312

napsal(a): Michal [Odpovědět]

Malakin

neděle, 22. květen 2011
13:01

Malakin

to Weetek: Ano, čteš dobře, teploušství opravdu považuji za nemoc. Většina odborníků to dnes možná vidí jinak, ale kde máme jistotu, že ony výzkumy, díky nimž byla tato nemoc v r. 1973 (tedy ne v 19. století, jak se tady snažíš čtenáře mystifikovat, ale až ve 20.) "vyškrtnuta" ze seznamu nemocí, nebyly nějak zmanipulovány? Opravdu můžeme těmto výzkumům věřit, když teplouši jsou všude kolem nás, tedy i ve vědě a výzkumu? Já říkám, že nemůžeme.

Jinak si zkus přečíst např. tento článek včetně komentářů, stojí to za to a třeba pak danou problematiku budeš vidět zase trochu jinak.

to roman: Kdyby mé dítě touto či jinou obdobnou nemocí (pedofilií, zoofilií, nekrofilií aj.) v budoucnu (tedy za nějakých 15 a více let) onemocnělo či spíše by se u něho začaly projevovat příznaky této nemoci, samozřejmě bych to nějakým na tu dobu odpovídajícím způsobem řešil, zatím však děti nemám, není to tedy na pořadu dne.

to Michal: Včera jsem ho zkusil, byť pod označením wheatbeer - růžové, a bohužel vcelku nezajímavé, třetinka bohatě stačila.
---------------------------------
Zpráva byla upravena 22.05.2011 ve 13:05:47


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

jiri.j

neděle, 22. květen 2011
16:55

to Malakin: Ač jsem se zařekl, že do těchto diskuzí již nikdy vstupovat nebudu, tak na naprosto idiotské příspěvky od pana M.K. zareagovat musím, už z titulu své profese, jejíž nemalá část zahrnuje i problematiku sexuálních deviací. Pan M.K. plácá naprosté nesmysly, což u něj ostatně nění nic neobvyklého. Na podobné komentáře můžeme koneckonců narazit v jakékoliv zaplivané putice. Zarážející je však ta míra primitivní nenávisti a zášti k čemukoliv odlišnému, co přesahuje prostor jeho rozhledu. Zajímalo by mě, kde přišel třeba na tu pitomost, že ve výzkumu (psychiatrie a psychologie) pracují homosexuálové? Navrhuje léčbu homosexuality očistným ohněm nebo lépe prací v kárbných táborech? Homosexualita, jakož i jiné odchylky v sexuální preferenci nejsou nemoci! Nesplňují jednoduše etiologické hledisko pojmu nemoc. Podobně jako např. sbírání krámů a reklamní veteše z pivovarů. Oproti tomu některé projevy, některých osob zde lze směle označit za duševní poruchu plně naplňující pojem nemoc. Pro M.K. doporučuji literaturu: MKN- aby pochopil, co je nemoc a co ne, než začne plácat ty hrozné nesmysly. A upozor%nuji, že lidová tvořivost do vědy prostě nepatří.


napsal(a): jiri.j [Odpovědět]

Vláďa

neděle, 22. květen 2011
19:26

Vláďa

to jiri.j: Pokud jste se tu rozhodl vystoupit jako odborník se vztahem k této problematice, myslím, že by jste se měl od těch, které kritizujete odlišovat a ne tu šířit podobné nesmysly. Neboť co jiného je přirovnání homosexuality a "sbírání krámů a reklamní veteše z pivovarů", jež je pouhým koníčkem nemající žádný významný vztah k psychopatologii? Opravdu si myslíte, že někteří přispěvatelé mají "duševní poruchu plně naplňující pojem nemoc"? Nepřeháníte trochu? Obávám se, že vaše zášť, mimochodem větší než u Chodyho nebo Malakina, zatemnila váš úsudek. Homosexualita sice není nemoc, porucha ale ano. Její vyškrtnutí z MKN bylo mnohem více důsledkem společenských tlaků než medicínského výzkumu. Společensky není nebezpečná, ale spíše (vzhledem k disproporčnímu zastoupení např. v oblasti umění) prospěšná. Osvěta bohužel nikdy nebude dokonalá a určitá míra předsudků a omezenosti se najde všude i u lidí vzdělaných. Buďme trochu shovívavější k Chodymu (byť s jeho postojem vůbec nesouhlasím), z dlouhodobého pozorování jsem nabyl dojmu, že bude možná tolerantnější než vy a několik dalších křiklounů.


napsal(a): Vláďa [Odpovědět]

Elf

pondělí, 23. květen 2011
13:24

Elf

to Vláďa: Ale Jobek psal, cituji: "Homosexualita, jakož i jiné odchylky v sexuální preferenci nejsou nemoci! Nesplňují jednoduše etiologické hledisko pojmu nemoc. Podobně jako např. sbírání krámů a reklamní veteše z pivovarů." Z toho vyplývá, že ani homosexualita, ani sbírání pivovarské veteše není nemoc. Příště raději dvakrát přečíst a ještě vícekrát promyslet. A ano, samozřejmě že šovinistické a rasistické projevy Chodyho a dalších nejsou nic proti těm křiklounům a jejich reakcím. Tady bych opět doporučoval znovu promyslet, co jste napsal...


napsal(a): Elf [Odpovědět]

Elf

neděle, 22. květen 2011
17:31

Elf

to Malakin: Homosexualita byla sice ze seznamu nemocí vyškrtnuta teprve nedávno, ale to spíš vypovídá o lidské omezenosti. Každopádně i když se jedná o odchylku od bežného "nastavení", její společenská nebezpečnost je v podstatě nulová, narozdíl např. od pedofilie, nebo sadismu. Ale hlavně to není nemoc, která by se dala přenést jako kapenková nákaza. Je to prostě vrozená (a zřejmě neodstranitelná) vada, ale je nepřenosná a není společensky nebezpečná. Navíc odkazovat na článek na Svíci je ... řekněme úsměvné, ať nemusím používat hrubší výrazy.


napsal(a): Elf [Odpovědět]

emu

neděle, 22. květen 2011
10:43

emu

hmmm bezvadný... 83 příspěvků, z nichž o vlastním pivu jsou tak ty 4 % z nich... no což, můj 84 příspěvek už na tomto poměru moc nezmění, budiž tedy tzaké nepivní. Řeknu jen to, že se pivni info dostává na úroveň diskusí na zpravodajských webech. A toi je sakra škoda. Osobně bych nepivní příspěvky mazal, protože pak už má člověk problém si tady najít něco o pivu, v té záplavě všeho ostatního. Bohužel, když autořiu článků a majitel webu zvlášť tahají nepivní záležitosti už do článků, asi není pomoci....


ICQ: 449477888

napsal(a): emu [Odpovědět]

roman

neděle, 22. květen 2011
09:19

Diky 4% spoluobcanum ma Buqvicak 100% reklamu!!


napsal(a): roman (roman(a)centrum.cz) [Odpovědět]

honza1205

sobota, 21. květen 2011
16:08

honza1205

Nějak mi tady uniká co napsal Chody a ostatní to zejména Weeteka ta rozrušilo.Pivo jsem nepil,ale už jsem byl 2x v Zubatym psovi a nekuřáci tam báječnej prostor sami pro sebe.


napsal(a): honza1205 [Odpovědět]

Vláďa

sobota, 21. květen 2011
13:06

Vláďa

Včera jsem konečně pivo ochutnal a podle mě je dokonale vyvážené, lahodné, osvěžující a zajímavé.


napsal(a): Vláďa [Odpovědět]

Kejna

pátek, 20. květen 2011
22:19

Kejna

Teda kluci, pár dní jsem tu nebyl a takováhle smršť? A o čem vlastně? A kdo proti komu? Navíc tohle je téma, kde mám osobní důvody být obzvlášť citlivý na nějakou netoleranci, ale paradoxně v této diskuzi se jako nejmilitantnější projevil se svými urážkami zejména jeden weetečný panáček, který sám sebe stylizoval do ochránce lidských práv, takže o to hůř. Souhlasím zde s většinou příspěvků (tady jsem Vás začal všechny vypisovat a znova listovat diskuzí a zjistil, že nějaký zásadní nesoulad zde mám vlastně jen s malakinem a tím „cool“ Vítkem čili Weetekem), zkrátka diskuze, kde si Ti kdo chtějí, sami tvoří uměle „protinázor“.
Mým krédem je, „ať si každej dělá co chce dokud tím druhé neomezuje, takže “ žít a nechat žít“ a i když bych se pod Chodyho slova určitě nepodepsal, tak mi z toho rozhodně nevyplývá, že by to myslel tak, jak je mu podsouváno, přečtěte si to chlapi prosím znovu, on nekritizuje skupinu lidí, ale způsob presentace.
Tím, že jsem si celou tuhle diskuzi přečetl až se zpožděním a vyjadřuji se k dlouhé řadě příspěvků, se tak trošku stylizuju do role chytráka, který to rozsoudí, ale fakt to tak není, prostě jsem neměl čas a když mi Rosťa říkal „přečti si to v pátek, ale napiš něco až v neděli“, tuším, že měl asi pravdu, ale já chci dneska a chci hlavně říct: Kluci, neberme se tak vážně, nedělejme demonstrativní gesta, jsme tu všichni pro zábavu. Ať už by to byl siki, Moro nebo umbob, tak vězte hoši, že bez Vás by mi tu bylo virtuálně hůř a je jedno, jestli s ohláškou či bez ní, tak si jen vybírejte co číst a k čemu něco napsat. Dík.
No a BuQičák? .. přijde mi to jako vtipný nápad, který je perfektně podpořen skvělým produktem, mě moc chutnal, rozhodně jsem nikdy nepil nic podobného. Víte někdo (Petře?), která z ingrediencí stojí za tou barvou?


napsal(a): Kejna [Odpovědět]

Elf

sobota, 21. květen 2011
01:20

Elf

to Kejna: Ach jo, tak přeci jen mě něco donutilo vyjádřit se v této diskuzi, i když jsem se celé 4 dny držel. Ale musím se zastat Weetka, protože obviňovat ho jakožto nejmilitantnějšího (spolu s Malakinem) je trošku mimo mísu. Ano, postupem času se jeho příspěvky staly trochu vyostřenější. Ovšem otázkou je proč? Jednoduše proto, že reaguje na příspěvky, které mě samotného často rozčilují svojí argumentační zmateností až naprostou blbostí (např. "homosexualita je nemoc"). Mě osobně se ve většině případů podaří odolat a nereagovat na různé kraviny zde uveřejněné. Když už jsem to udělal pod svým blogem a snažil se lidem vysvětlit, že to opravdu špatně pochopili, byla to dost úmorná práce. Stejně jako např. diskuze pod článkem Martina Jaroška na Světě piva ( http://www.pivnidenik.cz/komentare/clanek/4200/index.htm ). Každopádně je velmi dobře, že tu je člověk, který umí pojmenovat bludy a nesmysly, které tu někteří plodí. Jak už jsem řekl, mě se většinou na toto reagovat nechce, protože už jsem se mnohokrát přesvědčil jak marný boj to je. O to víc jsem rád, že existuje někdo, kdo je stále schopen upozorňovat na nesrovnalosti v argumentaci a kritizovat hlouposti vyskytující se v mnoho článcích a příspěvcích v diskuzích.


napsal(a): Elf [Odpovědět]

Petr Buriánek

pondělí, 23. květen 2011
07:37

to Kejna: Květ Ibišku.


napsal(a): Petr Buriánek [Odpovědět]

Weetek

pondělí, 23. květen 2011
10:58

Weetek

to Kejna: Kejno, já chápu, že jsem tě nekonečně a neodvolatelně urazil před drahným časem tím, že jsem kritizoval tvoje řízení kola na veřejné komunikaci pod vlivem alkoholu. Máš z toho zjevně stále špatné spaní a ležím ti v žaludku, jak jinak si vysvětlit tvoje doslova žadonění o další kritiku na stejné téma u tvého posledního cyklopivo článku? Rozhodl jsem se, že už tě ale kvůli tomu kritizovat nebudu, protože podle fotek jsi dost starý na to, abys buď věděl, že jezdit na silnici pod vlivem je pitomost a ještě se u toho fotit a psát o tom články pitomost tuplovaná, anebo to i přes svůj věk nechápeš a pak je veškerá kritika zbytečná.
Tebe ale zase prosím o jedno: přestaň se o mě při každé příležitosti za každou cenu otírat. Nikoho jsem tu (na rozdíl od mnohých) neurážel, už vůbec ne militantně, s jedinou výjimkou - Malakina ano. Ten si ovšem za to může sám svojí směsicí ignornace, neznalosti o většině věcí, o kterých píše a nebetyčného sebevědomí, se kterým ty svoje bláboly prezentuje. Jeho poslední extempore s homosexualitou coby nemocí to jenom podtrhuje. Jediné, co mě u toho uklidňuje, je to, že Malakin svůj život tráví prohrabováním se pivovarskými krámy s chlapíky o jednu až dvě generace staršími, než je on, takže šance, že si najde holku a zplodí potomka, na kterém by posléze aplikoval svoje idiotské názory, je malá.
Kejno, znova tě žádám, přestaň mě napadat v případech, kdy to nemá reálný podklad. Chápu, že mě nemáš rád, nevyvracím ti to a ani mi to dvakrát nevadí, ale je trochu únavné číst neustále tvoje narážky na mou osobu v souvislostech, které nedávají smysl.


napsal(a): Weetek [Odpovědět]

Kejna

úterý, 24. květen 2011
09:44

Kejna

to Weetek: Weeteku, vůbec to nechápeš, víš, když padne urážka, tak spratkovským „já to nebyl“ se nezruší. Mě osobně už je to šumák, před lety jsi mě idiotem pravda naštval, ale pak jsem Tě začal pozorovat a zjistil, že zdaleka nejsem sám a je Ti to přirozené, dneska mě svou sebestředností už jen rozesmíváš a občas udivuješ – jako například tím že znáš články, které nečteš. V tomhle vláknu je to jen omletá klasika, kdy Chodyho urazíš a pak se k tomu neznáš. Nehodlám s Tebou nijak diskutovat a už vůbec ne rozšiřovat tuhle mimotematickou diskuzi, ale svým způsobem Ti musím poděkovat za rozšíření svého slovníku, protože Tvůj „in-nick“ se pro mě a pár známých stal prototypem všeználkovství a netolerance, tedy weetečným příkladem angažovaného ozbrojeného bojovníka za mír, takže až někdy uvidíš v článku (který si samozřejmě nepřečteš), nějakého preweeta, věz, že to může být nějaký úplně jiný hošík tohoto typu. A už si nebudeme psát viď, nemá to cenu, jsme každý na úplně jiné vlně, tak pa strejda Kejna (weeme, že pitomec tuplovaný)


napsal(a): Kejna [Odpovědět]

Weetek

úterý, 24. květen 2011
10:09

Weetek

to Kejna: Všeználkovství a netolerance? No, pro někoho Weetek, pro jiného zase Malakin :-) Je zajímavé, že na mě máš pifku i po letech (dokonce mě pozoruješ, no pane jo...), jiný ti nevadí ani za mák. Holt jsem ti asi před lety moooc šlápnul na kuří očko :-) Jen pro upřesnění, já jsem Chodyho neurazil, natož nějak vulgárně, jen jsem napsal svůj názor na něj, takže vlastně důsledně vzato bys měl být ke mně stejně tolerantní jako k němu a k jiným a nebýt z toho názoru tak paf. Ale to bys nemohl kopnout do hošíka Weetka, že... Mimochodem, kdes vzal, že tvoje články nečtu? Ten poslední jsem si přečetl velmi rád, jen jsem se musel smát, jak v něm i pod ním pořád žadoníš o to být kritizován, jako ten malý...nu, spratek, když už jsi začal s tímhle slovem.


napsal(a): Weetek [Odpovědět]

Jana

čtvrtek, 19. květen 2011
21:35

Jana

Všechny cesty prý vedou do Říma (a nebo domů), mě však dnes cesta (a žízeň) zavedla do nuselské hospůdky. Níže přetřásané pivo se čepovalo "na plné pecky", tak jsem si řekla "nebuď srab a ochutnej taky", byť už růžová barva mne dosti varovala. Inu, už se mi dlouho nestalo, že bych pivo (a dokonce malé!) nedopila. Svůj názor nikomu nenutím, ale připadlo mi, že barva odpovídá chuti.
Chuť jsem si pak spravila Kouřícím králíkem. :D :D


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Karel Umrum, Nusle

čtvrtek, 19. květen 2011
21:34

Jo a nechte ty bukvice na pokoji, jak říkal Ronald Reagan: "Když to neplaší koně, tak proti nim nic nemám."


napsal(a): Karel Umrum, Nusle [Odpovědět]

Karel Umrum, Nusle

čtvrtek, 19. květen 2011
21:29

Měl jsem k tomu Bukvičáku trochu nedůvěru, ale naprosto mě to pivo ohromilo! Nevtíravá vůně pomeranče a ibišku, lahodná vyvážená chuť, velmi osvěžující, hořkost slabší ale rozeznatelná, na večerní posezení na zahrádce dokonalé. Bude k mání jen kolem 17. května, nebo i jindy? Na léto je to ideální pivo.


napsal(a): Karel Umrum, Nusle [Odpovědět]

RoCa

čtvrtek, 19. květen 2011
20:33

RoCa

Tak to je docela sila, jaka diskuze se tu strhla na zaklade jednoho odstavce, ktery doplnil zpravu o novem pivu! Jak nekdo o par radku nize pise, minipivovary zabiraji 1% trhu, pivaru, kteri tato piva vyhledavaji, je jako safranu a hodne z nich na tomto servru. Neskodilo by trochu vice respektu a tolerance k nazoru druhych a samozrejme vice debaty o pivu samotnem.....Me osobne nazor Chodyho nejaky extremni nepripada a zaplat pan Buh, ze zijeme v dobe, kdy je mozne sve nazory prezentovat!


napsal(a): RoCa [Odpovědět]

Njorloj

čtvrtek, 19. květen 2011
16:11

Njorloj

Sem poměrně překvapený nad množstvím negativních reakcí, myslím si že i Chody má prostě právo ná názor na svém webu a přijde mi to přehnané, jeho názor nesdílím, ale nepřijde mi nijak za hranicí. Naopak si myslím, že dokáže být k názorům jiných tolerantní - např. jak jsem v diskusi před časem navrhoval vyobcování z PI TOHO o němž se nesmí mluvit, stále tvrdil že je to OK. Tímto Chodymu samozřejmě nijak nepochlebuju, ale přeci jenom je k zamyšlení, jestli bysme k různým názorům co nejdou se "světovým názorem" neměli být tolerantnější. Nenapsal nic extrémího co by se vymykalo našim zákonům. Zajímala by mě reakce pobouřených třeba na cikánské pivo, nebo napsat že mi chutná G.Vyskytli se tu horší a extrémnější názory.
---------------------------------
Zpráva byla upravena 19.05.2011 ve 16:12:56


napsal(a): Njorloj [Odpovědět]

Henri

čtvrtek, 19. květen 2011
15:21

Henri

To je opět debata, když tu nemáme jazykovědný kroužek, tak zase toto. A o tom pivu samotném jsem se toho v té záplavě příspěvků moc nedočetl. A o čem, že jsou vlastně tyto stránky? O pivu?
No dobře, tak si k tomu také přisadím, když jsem si přečetl tolik názorů, tak ten můj to zde snad také snese.
Takže, pokud dospělí a svéprávní lidé spolu dělají dobrovolně cokoliv, ať jsou jakéhokoliv pohlaví a v libovolném množství, ať jsou jakkoliv orientováni a provozují jakékoliv praktiky, které jim vyhovují a nejsou vyloženě protizákonné, je to jen a jen jejich osobní věc, do které mě vůbec, ale vůbec nic není a už vůbec mě nezajímá kdo je jaké orientace a co provozuje. Zrovna tak, jako já nikde neprezentuji své preference v tomto směru, tak bych uvítal, aby tak činili i ostatní a neobtěžovali nás se svými soukromými záležitostmi.
Některé věci se, bohužel ke škodě věci samotné, začínají dost přehánět. Zrovna tak jako je scestné určovat, kdo je v tomto směru nemocný a kdo ne, tak je i scestné dávat svou orientaci a preference (ať jíž jakékoliv) na odiv. Kdo z vás má takovou potřebu? Já tedy rozhodně ne! Takže tady bude asi někde zakopán pes.


napsal(a): Henri [Odpovědět]

Roman Holoubek

čtvrtek, 19. květen 2011
17:06

Roman Holoubek

to Henri: To podepisuji.
Chlapi a ženy (děti to snad nečtou :) ), trochu tolerance k jiným názorům. A především bavme se o pivu. To je to co nás spojuje. Mnoho dalších témat nás určitě bude rozdělovat, ale takový už je život.
Neotravujme si proto v této naší komunitě ovzduší, stačí, že nám jej v životě otravují jiní.

Roman Holoubek


val

čtvrtek, 19. květen 2011
17:40

val

to Henri: vsuvka: vyšrktl bych ošemetnou formulaci "nejsou vyloženě protizákonné". Co je dnes povoleno, bude zítra zakázáno a naopak. Historie nabízí nepřeberné množství příkladů...


napsal(a): val [Odpovědět]

Jana

čtvrtek, 19. květen 2011
17:48

Jana

to Henri:
To jsou slova hodná mrákotínské žuly!
Ať si každý dělá, co uzná za vhodné, ale v soukromí a necpe to ostatním pod nos. tzv. pozitivní diskriminace mne nesmírně (jak se to řekne slušně?)vadí.


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Moro

čtvrtek, 19. květen 2011
14:29

Moro

Nevydržel jsem to a taky musím zareagovat.
I já jsem jako několik dalších opustil řady diskutérů a přispívatelů PI, z obdobného důvodu.
Chodím sem však nadále číst veškeré příspěvky a diskusní jen některé tedy resp. od některých nicků.
Každý server o pivní osvětě je dobrý a díky za něj. Tady vyrostla komunita lidí, která se vyvíjí. Jsou příchozí i odchozí - to je vývoj.
Píšu za sebe - admin takového webu by měl být něco jako "nadstranický", neměl by se prozentovat názory proti komukoli, měl by krotit vášně a ne je jitřit a už vůbec ne se vyhraněně stavět na stranu jedněch na úkor jiných.
Ač v soukromí preferuje svoje pivní styly, pak jako admin by neměl psát věty stylu - lambik je kyselé pivo a to nepiju. Pokud mu odcházejí ovečky mělo by ho to mrzet a ne pohazovat hlavou a chovat se povýšeně.
Jestli teď moralizuju a máte mi to za zlé, nežádám odpuštění.
Chápu rozhořčení lidí, kteří odešli a chápu i jejich demonstrativní změny avatarů. Dotkli jste se jejich citlivých míst a čí je to ostuda, že mu z pivního serveru odcházejí lidi pro nepivní roztržky?
Chodím sem kvůli takovým, jakým je Rosťa, Honza SP, pan Vožech, Kejna, JardaK, Energetik, jiři.kana, phrabina, Roman Holoubek a několik dalších (odpusťte nám vás všechny v hlavě). Pokud to zde i oni zabalí, nebude už důvod.
A pro Tebe (růžovově 4%) admine Chody - vybudoval jsi poctivou prací hojně navtěvované stránky (viz např. pozice ve vyhledávačích), tak máš (!?) právo je sám i zničit. Odchody lidí by Ti měly něco napovědět.
Děkuji za pozornost.
Moro
(PS. Již více a na nic nereaguji)


napsal(a): Moro [Odpovědět]

Chody

čtvrtek, 19. květen 2011
15:00

Chody

to Moro:
Miluju lidi, co druhým radí, co a jak dělat. Nejlepší je plácat se po ramenou, jak to všechno děláme všichni dobře. Budeme se přetvařovat, abychom náhodou nějakému uplakánkovi nezpůsobili bolístku na jeho citech, protože přeci existuje jen jedna ta správná pravda a pohled na svět.

PI ale takové, pro někoho bohužel, nebude. Ani já nikdy nebudu ten správný nestranný admin, protože i já mám svoje názory, které budu psát kdykoliv se mi zachce. Na PI mají ostatně tuto možnost všichni.

Těm, co demonstrativně opouštějí PI, zřejmě ani tak o pivo nejde, když nepřipustí jiný názor v nepivní tématice. A pak se stane, že se za čas ozvou a opět v nepivní diskusi moralizují ostatní, tedy ty, kdo nesdílí jejich světový názor.

Změna avatarů mě nechává chladným, vypovídá jen o svém nositeli, nic víc, nic míň...

P.S.: Příště to prosím vydrž! Buď zásadový a pokud už demonstrativně odněkud odejdeš, nevracej se. Leda bys měl něco k tématu...


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Honza Světpiva.cz

čtvrtek, 19. květen 2011
12:56

Honza Světpiva.cz

lidi neblbnete:)
Ja to beru jako dobrej for. U litani mame spoustu kolegu, kteri jsou jaksi 4% a jsou to skveli kluci. Byl jsem i na duhove akci v Torontu a bylo to uzasny, jak se tam lidi bavili. Nedivim se, ze se zviditelnuji podobnejma akcema. A co je slunce ve skle, kam nesmi velke pivovary? Podle me to je podobne...a to pivo je dobre, pravda pil jsem predprodejni vzorek.
Ze Chody nema rad multi kulti, ze nemusi pit pivo podle pivnich kategorii vime, kdo ctou Pi pravidelne, vsichni. Jeho nazor mu neberu...
Podle me je mnohem horsi a nebezpecnejsi nazor MAlakina o udajne nemoci...:(


Rosťa

čtvrtek, 19. květen 2011
13:10

Rosťa

to Honza Světpiva.cz: Souhlas. Jen podotýkám, že tento den nemá zviditelnit menšinu, nýbrž boj proti homofobii. Připomíná prostě nějaký problém. Můžeme se samozřejmě dál tvářit jako socialistické Československo, kde homofobie nebyla díky tomu, že přeci, to dá rozum, v socialistickém Československu nebyli homosexuálové, což však i kdyby to byla pravda nic neříká o potenciální homofobii ve společnosti. Já osobně jsem si vždycky přál být bisexuál, abych nebyl závislý jen na ženách :o , které mají někdy své dny, že :) . Když se mi pak jeden z kamarádů po letech přiznal, že je bisexuál a popisoval mi jaké obrovské potíže má dosud s identitou, tuto vizi jsem vzdal. Hodně mě mrzí, kolik dobrých kluků vzdá a opouští diskuzi, jen protože nerozdýchá náročnost tématu nebo některé příliš striktní postoje druhých atd. Budou mi tu chybět...


napsal(a): Rosťa [Odpovědět]

JardaK

čtvrtek, 19. květen 2011
12:55

JardaK

Že se diskuze zvrhne od piva k homosexualitě se dalo očekávat. Ale nechápu, že zatímco odpůrci zastoupení např. Chodym a Malakinem zachovali určitou úroveň, zastáci prezentovaní např. Jajo a Weetek zbytečně, podrážděně a až sprostě útočí na prvně jmenované. Můj názor si můžete přečíst ve starším příspěvku, jedna i druhá strana mají něco do sebe. Ale jedno je nezpochybnitelné, 60:40 nebo třeba i 70:30 a 80:20 jsou většiny ku menšině. Ale 96:4 ? To je prostě odchylka, nebo pro více radikální úchylka. Ať se to komu líbí nebo ne. Jak se k toleranci kdo staví, to je druhá věc, ale tato informace je zásadní. Takže tentokrát se fakt blbě chovají např. Weetek s Jajo a fakt by se nad svými zbytečnými urážkami měli zamyslet.


napsal(a): JardaK [Odpovědět]

Weetek

čtvrtek, 19. květen 2011
13:39

Weetek

to JardaK: No tak tvrdit o homosexualitě, že je to nemoc (Malakin), to je úroveň...ale úroveň 19. století. Od té doby přece jen to lidské vědění i v oblasti sexuality značně pokročilo.
Informace není zásadní nebo dokonce nezpochybnitelná jen proto, žes ji tu uvedl, k tomu bys musel uvést i nějaké argumenty, nejlépe důkazy. Tvoje členění na většiny/menšiny a odchylky/úchylky je nesmyslné už proto, že není žádná stanovitelná hranice. Co třeba 90:10? Pořád ještě většina/menšina, nebo už úchylka? A 95:5? Mimochodem, jak víš, že těch "úchylných" jsou skutečně 4%? Z vtipů o teplouších? Z nějaké odborné publikace? Pokud ano, z jaké?
Závěrem snad jen dodávám, že jsem Chodyho neurážel, natož sprostě. Takže méně dojmů a více fakt, Jarouši.


napsal(a): Weetek [Odpovědět]

Honza Světpiva.cz

čtvrtek, 19. květen 2011
17:43

Honza Světpiva.cz

to JardaK: Jardo, tyyy volee, neblbni:) Dyk minipivovary maji ani ne procento trhu. Z toho vyplyva, ze vetsina z nas je na tom hur nez ti (udajne) ctyrporcentni) :) Pomer 99 ku jedne je hrozivy...:) :) :)


JardaK

čtvrtek, 19. květen 2011
20:00

JardaK

to Honza Světpiva.cz:
Jo, tak to beru, tomu říkám argumentace na úrovni ::lol
Teď už vím, že jsem také menšina. A jsem na to hrdý a na veřejnosti se tím chlubím :)
---------------------------------
Zpráva byla upravena 19.05.2011 ve 20:02:23


napsal(a): JardaK [Odpovědět]

velbloud

čtvrtek, 19. květen 2011
11:31

velbloud

Mne na celém článku zaujala tato věta "Jak Vám chutnalo?" Jinak počin p. Buriánka taky chápu jako (_!_) Nevím proč se tu diskuze tak zvrhla, místo abych se dozvěděl, zda ta sranda stála za to, co se PIVA týče, tak tu čtu v diskuzi nechutné urážky :-?


napsal(a): velbloud [Odpovědět]

Chytrolín z pivní pěny

čtvrtek, 19. květen 2011
11:24

To pivečko se moooc povedlo, opravdu nádhera, pro vlahé letní podvečery je dokonalé! Díky všem.


napsal(a): Chytrolín z pivní pěny [Odpovědět]

Mauler

čtvrtek, 19. květen 2011
10:15

Mauler

Vy naděláte!:-)mě to docela pobavilo...


ICQ: 330508936

napsal(a): Mauler [Odpovědět]

phrabina

čtvrtek, 19. květen 2011
02:02

phrabina

Chody, todle by ti mohlo sedět víc: http://www.ratebeer.com/beer/badass-redneck-lager/107633/


napsal(a): phrabina [Odpovědět]

Chody

středa, 18. květen 2011
18:42

Chody

Ad všichni: Jsem rád, že se najdou i normálně smýšlející lidé, díky. Obzvláště mě potěšila věcná reakce pana sládka, to nebývá moc zvykem. Reakce nenávistného typu jsem od některých čekal - potvrdilo se. Ona každá doba má své užitečné idioty...
---------------------------------
Zpráva byla upravena 18.05.2011 ve 20:24:55


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Ludwig

čtvrtek, 19. květen 2011
08:37

Ludwig

to Chody:

Stejně tak muži opustili přirozené obcování se ženou a vzpláli touhou k sobě navzájem; muži páchají nestydatost s muži a za svou zvrácenost na sebe přivádějí nevyhnutelnou odplatu.
/Rimanum 1;27/
Inu, mily Chody, kdyz dnes nema orgasmus chlap s chlapem , je to fasista, rasista a xenofob..
Akorat jsem myslel ze takovi ctou Mein Kampf a ne Bibli ::lol


napsal(a): Ludwig [Odpovědět]

Rash

středa, 18. květen 2011
18:24

Rash

Žehrat nad zrůdností dnešní multikulturní evropské společnosti je v principu stejné, jako si přát, aby na našem trhu byl k dostání jen jeden jediný druh a značka piva. Nechápu dobře, proč takový omezený názor, musím číst zrovna od autora tohoto webu. Navíc od člověka, který si otevřel pivní prodejnu, ve které (svými slovy) nechce "dělat jen slovní osvětu", což je nakonec jen stejným typem zviditelňování (v tomto konkrétním případě regionálních piv), o kterém také mluví ve své glose (a které tolik nechápe).

BuQičák jsem včera ochutnal. Zajímavé a i dobré pivo a navíc, dle mne, vtipná a s nadhledem pojatá připomínka včerejšího Mezinárodního dne proti homofobii.


napsal(a): Rash [Odpovědět]

val

středa, 18. květen 2011
17:52

val

Jak si někteří na protest změnili avatary, el ou el. Nejsem příznivcem bruselské pozitivní diskriminace (ono vůbec - jak může být diskriminace pozitivní???), ale vznik piva beru jako originální fór. Pokud se pivo nejmenuje Eurohomobier, není na etiketě Bruno a pánská obsluha ho neservíruje v růžových sukýnkách, nedělal bych z toho událost. Jako horší vnímám fakt, že u jednoho předchozího "zločasově licenčního" piva byl automaticky zavrhnut název Bílý Nuselák, přestože na něm, stejně jako na Buqičákovi, není nic špatného.
Samotné pivo je zajímavé, líbí se mi jeho vyváženost a lehká nevtíravá chuť, ale můj favorit to zrovna není a stačilo mi deci na ochutnání.
---------------------------------
Zpráva byla upravena 18.05.2011 ve 18:11:53


napsal(a): val [Odpovědět]

Sekal

středa, 18. květen 2011
21:44

Sekal

to val: Tak Bílého Nuseláka je škoda, ale pokud vím, už v Chýni pro ZČ vařili Nuselské bílé, tak by mi to už přišlo tak nějak navíc. Nicméně jsem Bílým Nuselákem právě otestoval manželku, která by za nejrůznější menšiny dala krk na špalek, a byla poměrně zděšená.


napsal(a): Sekal [Odpovědět]

Energetik

čtvrtek, 19. květen 2011
06:36

Energetik

to Sekal: Mám dojem, že ono právě to Nuselské bílé bylo místo Bílého Nuseláka.


napsal(a): Energetik [Odpovědět]

val

čtvrtek, 19. květen 2011
13:40

val

to Energetik: Tak jest.
To Sekal: je to tak, jak říká Energetik. A hádej, proč byl Bílý Nuselák zameten pod stůl a přistoupilo se na název evokující spíše víno.
Veřejné odsouzení loutkových včelích medvídků, zostuzování Josefa Lady, neoficiální zákaz slova cikán v médiích (viz třeba idnes.cz); kde tohle jednou skončí radši ani nechci vědět.
---------------------------------
Zpráva byla upravena 19.05.2011 ve 13:43:57


napsal(a): val [Odpovědět]

Vláďa

středa, 18. květen 2011
23:47

Vláďa

to val: Diskriminace samozřejmě může být pozitivní, zejména u menšin, jejichž startovní čára je úplně jinde než ta naše. Copak je to tak nepochopitelné??


napsal(a): Vláďa [Odpovědět]

Jaroslav

čtvrtek, 19. květen 2011
00:12

Jaroslav

to Vláďa: Diskriminace nikdy pozitivní být nemůže,vždycky je to diskriminace


napsal(a): Jaroslav [Odpovědět]

hroch

čtvrtek, 19. květen 2011
00:27

hroch

to Jaroslav: Slovní spojení pozitivní diskriminace je snad veřejně znám, zvláště u romské menšiny. Z důvodu předposranosti, před nařčením z diskriminace, budeme radši diskriminovat většinu před menšinou. Aby nebyly romové diskriminováni je k nim jinak nahlíženo v otázkách povinné předškolní docházky, školní docházky, splnění různých podmínek pro dávky atd. Ano v případě homosexuálů se asi nedá mluvit o pozitivní diskriminaci, ale téměř celospolečensky zakořeněný strach z budoucí pozitivní diskriminace pramení právě ze zkušeností s romskou(cikánskou) pozitivní diskriminací.
Asi jsem taky hajzl a čecháček.


napsal(a): hroch [Odpovědět]

Malakin

čtvrtek, 19. květen 2011
07:34

Malakin

to hroch: Jenže zatímco cikáni jsou problematické etnikum, teplouši jsou "jenom" nemocní a nebudou-li mít možnost vychovávat děti, tak v podstatě i neškodní = nějaké srovnávání není na místě.


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

jajo

čtvrtek, 19. květen 2011
08:11

to Malakin: uf, kamlare, zůstaň radši u pivních pindů, rozdělování lidí na škodné a neškodné nemá daleko k lágrům a radši na mne nereaguj, aby z toho zase nevypluly zvratky


napsal(a): jajo [Odpovědět]

Weetek

čtvrtek, 19. květen 2011
10:22

Weetek

to Malakin: Teplouši jsou nemocní? Kamlare, nemocný jsi ty, a to fest. Pokud Chody ze své malé vísky vede velké řeči o multikulti světě, o kterém zřejmě houby ví, a nadává na EU, ačkoliv v kdejakém českém zapadákově se za její peníze postavilo tohle, onohle (a postavilo by se ještě támhleto, ale to by někteří čecháčkové nesměli krást jako straky, že...), je to sice k pousmání, ale jak se říká v legendárním českém filmu: "ať si pindá, na to my jsme zvyklí". Ale hlavně tu ty prosím tě nerozjížděj svoje moudra o tom, že homosexualita je nemoc. To by se nám ta debata asi zase řádně natáhla, protože tváří v tvář tvojí pitomosti bych se asi neudržel. Drž se toho, čemu na tom světě rozumíš nejlíp, pivovarského haraburdí, a nepiš o věcech, kterým nerozumíš.


napsal(a): Weetek [Odpovědět]

Michal

čtvrtek, 19. květen 2011
10:33

Michal

to Weetek: Já se ti divim, že v tutom státě eště žiješ, když tě to tu tak sere. Proč už dávno nejsi někde za čarou, daleko od nás čecháčků, když ti tak lezeme krkem?


ICQ: 260962312

napsal(a): Michal [Odpovědět]

Weetek

čtvrtek, 19. květen 2011
10:41

Weetek

to Michal: Já se zase divím, kde jsi vzal, že mě to tu sere. Tyhle chytráky, co sice diskutujícího v životě neviděli, nic o něm neví, ale z fleku vystřihnou podobné konstatování jako teď ty, úplně zbožňuju.


napsal(a): Weetek [Odpovědět]

roman

neděle, 22. květen 2011
09:23

to Malakin: A co kdyby tve dite takto onemocnelo? Primitive, nevis ze jsme z heterosexualnich paru? Nebo se vyskytujem?


napsal(a): roman (roman(a)centrum.cz) [Odpovědět]

Michal

čtvrtek, 19. květen 2011
11:06

Michal

to Weetek: No tak pardon, ale přišlo mi to tak z těch keců.


ICQ: 260962312

napsal(a): Michal [Odpovědět]

Narmer

středa, 18. květen 2011
17:40

Narmer

Nechápu, proč se někteří tak navážíte do Chodyho. Copak kdo s jásotem nesdílí multikulturní multipražskou multivšeobjímající (doslova) multinevímco, musí být hned "čecháčkovsky malý a ubohý"? Mimochodem - na tzv. nesnášenlivost (ačkoliv já to pochopil jako nadsázku) reagovat nesnášenlivostí, to komentáře nepotřebuje. (Sakra, proč teda komentuju? no nic...). Jdu si dát radši Krakonoše (ačkoliv ten, jak známo z večerníčku, neměl rád Trautenberka, dle jména Němce... a to se dneska taky nenosí že?)


ICQ: 149095450

napsal(a): Narmer [Odpovědět]

JardaK

středa, 18. květen 2011
17:18

JardaK

Jednou jsem měl velikou žízeň. Tak velikou, že jsem polkl pořádný doušek dříve, než mozek zpracoval signál z nosu, že něco není v pořádku.
Ani se to nemuselo jmenovat Buqvice a druhý den jsem se bál, že mi to utrhne prdel ::lol
Ale k věci. Proč někteří tak hnusně obviňujete Chodyho, nic špatného přece neřekl? Jen odsoudil trapné zviditelňování se.
Já třeba nemám vůbec nic proti této menšině, s řadou z nich jsem se potkal a byli úplně normální, naopak mi připadali ve svém jednání tak nějak vychovanější a slušnější. A jistá slova by pro mě na jejich adresu byla tabu. Ale když vidím ty, a věřím, že jich je menšina, co to mají potřebu okázale dávat najevo, předvádí se, atd., atd., tak ti jsou pro mě také jen úchylní buzeranti.


napsal(a): JardaK [Odpovědět]

Weetek

středa, 18. květen 2011
17:15

Weetek

Aby díky páně autorovým (ne)japným poznámkám k menšinám a mulikulti a následné diskusi k tomu se vztahující nějak nezapadnul ten samotný BuQičák...
Dal jsem si ho k obědu v Kulovém blesku spolu s kuřecím závitkem na něm pečeném (ejhle, spojení piva a vaření) a velká spokojenost. To pivo je nejen vydařený vtip, kterému se asi zasměje i většina homosexuálů, ale je to i dobré a osvěžující pití, což je prima, zvlášť když nám to sluníčko tak hezky svítí, aspoň v Práglu.


napsal(a): Weetek [Odpovědět]

Kára.

středa, 18. květen 2011
16:39

Kára.

Á, zase diskuse vo něčem. Že si tu politiku nedokážete odpustit ...


napsal(a): Kára. [Odpovědět]

Sekal

středa, 18. květen 2011
16:34

Sekal

Koukám, že tu máme nové, poměrně obskurní avatary.


napsal(a): Sekal [Odpovědět]

Allegro.g.

středa, 18. květen 2011
17:00

Allegro.g.

to Sekal: Poslušně hlásím, že já u svého pedofilního avataru zůstanu :) Jináč já nevim, tady se mluví o tom, že máme být tolerantní a pak se tady dětinsky hystericky blbe okolo srandy, kterou si někdo dělá z homosexuálů, což je myslím to poslední, co by jim vadilo. Většina vtipů je beztak na menšiny a to že se jim směje ještě z nikoho nedělá rasistu.


napsal(a): Allegro.g. [Odpovědět]

Prd

středa, 18. květen 2011
15:12

Prd

Český pivomuž by z vás měl radost ::lol


napsal(a): Prd [Odpovědět]

Vláďa

středa, 18. květen 2011
12:38

Vláďa

Zaujalo mě použití Safale US - 05 do tohoto stylu. Není to překlep? A nebo jde o využití jejich schopnosti dlouhodobého výrazného zákalu u tohoto stylu žádoucího. Mohl by se pan sládek vyjádřit? Děkuji.


napsal(a): Vláďa [Odpovědět]

Petr Buriánek

středa, 18. květen 2011
13:43

to Vláďa: Překlep to není. Z dostupných možností mi US-05 vyhovují asi nejvíce. Fermentis doporučuje S-33, ale já jsem z nich moc nadšený nebyl. Při použití WB-06 pivo již připomíná weissbier a použité ingredience (koriandr, pom. kůra apod.) tam buď nejsou cítit nebo (po zvýšení navážek) jsou najednou moc výrazné a pivo je nevyvážené. To samé jiné kvasinky na weissbier. Nejraději bych použil něco jako WLP400, WLP410 nebo WY3944, ale to již je ve velkém zase cenově neúnosné.


napsal(a): Petr Buriánek [Odpovědět]

Vláďa

středa, 18. květen 2011
14:31

Vláďa

to Petr Buriánek: Děkuji za cenné informace!


napsal(a): Vláďa [Odpovědět]

hroch

středa, 18. květen 2011
10:43

hroch

Já to pivo beru jako super for, a myslím si, že minimálně polovina "bukvic" se nad tím taky zasmějě. To že někteří se nedokáží zasmát vtipu a cokoliv je urazí, bude asi tím že "nejíš maso nepoznáš vtip". Samozřejmě se někomu Chodyho závěr nemusí líbit, ale měl to snad napsat neutrálně a své postoje dát až do diskuze. To by ho zase někteří nařkli z pozměňování názorů. Každý máme právo na svůj názor a uvědomme si, že stejně jako část většiny občas plivne jejich směrem, tak i od každé menšiny přijdou plivance směrem na většinu.

Jinak v seznamu významných dní jsem k 17.5. našel světový den telekomunikace :D . Ale našli by se úžasné příležitosti k uvaření vyjímečného piva. http://kle.cz/vyznamne-dny/seznam.html


napsal(a): hroch [Odpovědět]

Allegro.g.

středa, 18. květen 2011
17:06

Allegro.g.

to hroch: Třeba 15. 6. Mezinárodní den odpůrců vojenské služby je fakt vypečený, nebo den UFO, alternativ ke spalovnám apod.
Taky jsem koukal, jestli je něco na můj svátek - bohužel ne, jen den předem je ale Mezinárodní romský den. Ježkovy voči, jak to tak píšu, už si připadám jako rasista. :o


napsal(a): Allegro.g. [Odpovědět]

Weetek

středa, 18. květen 2011
10:26

Weetek

Hmm. Ne že bych si o provozovateli těchto stránek dělal nějaké přehnané iluze. Jeho názory na "menšinovou otázku" a podobná témata tu během času prosakovaly v diskusích celkem často, i když většinou jen nenápadně a formou různých poznámek. Že však svoji z mého pohledu typicky čecháčkovskou malost a ubohost projeví takhle naplno a ve dvou odstavcích, to jsem nečekal. Jen dumám, co ho vedlo k takovému nečekaně otevřenému (zůstaneme-li v příslušné terminologii) coming-outu, do kterého zamíchal i trochu žluči směrem k Evropské unii a multikulti. No, berme to tak, že do skládačky obtloustlého plešatého čecháčka holt zapadnul ten poslední a největší díleček a přejme mu, aby se ve své střediskové vísce nemusel denně potýkat se spoustou řvoucích menšin. Co si budeme nalhávat, zrůdná multikulturalita a především sexuálně odchylní jedinci jsou hlavními hrozbami pro zdravý český venkov, takže ve svatém zapálení proti nim (u mnoha jedinců zápal kulminuje po sedmém, osmém kousku a s připomenutím si toho, jak zas bude stará doma řádit...) pro nějakou legraci, ironii nebo nadsázku zkrátka není místo.


napsal(a): Weetek [Odpovědět]

Jaroslav

středa, 18. květen 2011
14:36

Jaroslav

to Weetek: typické,každý,kdo má jiný názor než je ten oficiální je tlustý ubohý čecháček,kdežto ten,kdo vyznává oficiální správný názor je elegantní supermodel a světoobčan...


napsal(a): Jaroslav [Odpovědět]

Weetek

středa, 18. květen 2011
15:22

Weetek

to Jaroslav: Netuším, co tím básník Jaroslav chtěl říct. Oficiální názor? Kde se vyhlašuje? Kdo ho vyhlašuje? Názoru, který považuju za tupý, omezený a nesmyslně nenávistný, nikdy tleskat nebudu, s tím se smiřte.


napsal(a): Weetek [Odpovědět]

Jaroslav

středa, 18. květen 2011
15:36

Jaroslav

to Weetek: Stejně tak Chody a urážíte ho :)


napsal(a): Jaroslav [Odpovědět]

umbob

středa, 18. květen 2011
09:59

umbob

Tak nějak jsem při čtení začátku článku čekal, že si Chody nakonec neodpustí nějaký homofobní komentář(ostatně nebylo by to poprvé). Howgh


napsal(a): umbob [Odpovědět]

Mosquit

středa, 18. květen 2011
09:45

Mosquit

Ze způsobu prezentace piva mám rozporuplné pocity. Pivo samotné je ovšem výborné...


napsal(a): Mosquit [Odpovědět]

Ludwig

středa, 18. květen 2011
09:23

Ludwig

Jeste autor zapomel pridat do receptury nekolik feferonek, aby z toho druhy den poradne palila prdel! :D
Fakt uchylny napady. Uz se tesim na 14° Pedofila, 17° Nekrofila, a 19° Exhumatora!!


napsal(a): Ludwig [Odpovědět]

Květoslav Pivoňka, Vinohrady

středa, 18. květen 2011
00:22

Je nechutné, když si z našem svátku někdo dělá legraci a myslí si, jak je chytrej a vtipnej. A zvláště odporné je snažit se na tom ještě vytřískat nějaký prachy a dělat nějaký 4% pivo, to budete příště vařit Pedofila jedenáctku?


napsal(a): Květoslav Pivoňka, Vinohrady [Odpovědět]

Jakubisko

středa, 18. květen 2011
09:23

to Květoslav Pivoňka, Vinohrady:

Abyses nepo... Starej se o svojí zadnici a ne o pivo. Sbohem.


napsal(a): Jakubisko [Odpovědět]

siki

středa, 18. květen 2011
00:08

siki

Chody, dlouho sem se držel, ale už i já končím.... toto je můj poslední příspěvek zde. Opravdu nemíním psát na stránky člověka, který si očividně myslí, že vše, co bylo ve středověku špatné, je špatné i dnes.... A fakt naposled. Právě sem si dal v mé kmenové hospodě pár černých piv (ne Baronů) s mým velice dobrým kamarádem (ne přítelem), jenž, ačkoliv ženy nevyhledává, spíše muže, rozumím si s ním daleko více, než s lecjakým pivařem, který umí žvanit akorát o "politice, fotbale, teplouších, cikánech a ženskejch"....
Howg


napsal(a): siki [Odpovědět]

Sekal

středa, 18. květen 2011
00:29

Sekal

to siki: Mám celou řadu kámošů, z jejichž názorů kálím do svých pruhovaných trenek. Patrně se Ti nedostává víry a tolerance. Asi je jasné, že části lidí bude připadat toto pivo jako nejapný vtip. Bez ohledu na to, jak se k tomu stavím já (celé mne to nechává víceméně chladným).


napsal(a): Sekal [Odpovědět]

hasa

středa, 18. květen 2011
23:54

hasa

to siki: naprosty souhlas, ale na druhou stranu, je to marny, je to marny = kdo neskace neni cech :-),


napsal(a): hasa [Odpovědět]

Tchoř

úterý, 17. květen 2011
22:45

Takhle HETEROgenní složení bych u takovéhoto drinku vskutku nečekal! A proč tam nejsou bukvice = plody stromu zvaného buk lesní anobrž Fagus sylvatica L.? :-)


napsal(a): Tchoř [Odpovědět]

Petr Buriánek

středa, 18. květen 2011
11:00

to Tchoř: Původní požadavek použití bukvic obsahoval. Ony ale nejsou tak úplně zdraví prospěšné. Navíc bukvici lékařskou (Betonica officinalis) doporučují někteří američtí homebrewáři, tak jsem ji chtěl stejně nekdy vyzkoušet... :-)


napsal(a): Petr Buriánek [Odpovědět]

Tchoř

středa, 18. květen 2011
21:57

to Petr Buriánek:
Dík za odpověď, otázka byla spíš rýpnutím, je mi jasné že v bukvicích (bukových) je asi tolik olejů, saponinů a dalšího sajrajtu, že do piva nepatří. Tak hodně zdaru a úspěchu s přísadami z čeledí Lamiaceae, Daucaceae, Rosaceae atd.


napsal(a): Tchoř [Odpovědět]

Sekal

úterý, 17. květen 2011
22:37

Sekal

Chody: Chlubit se svou sexuální orientací je in, chlubit se orientací politickou je vošajstlich, pokud tedy nejsi zastáncem toho jediného nejpravdivějšího nejevropštějšího proudu. Já jenom, aby Ti nevypli mikrofon.


napsal(a): Sekal [Odpovědět]

Jana

úterý, 17. květen 2011
22:04

Jana

Tak pozor, v Ječný už byl Lenin. :D Ale ten už je vlastně na smetišti dějin. Tak že by střídání stráží? No, kdo ví, co nás ještě v budoucnu čeká, že? ::lol


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Rosťa

úterý, 17. květen 2011
22:24

Rosťa

to Jana: Přesně! Lenin je Vječný a patrnĕ nás čekaj hrozný vjecy...


napsal(a): Rosťa [Odpovědět]

Pudingo

úterý, 17. květen 2011
21:11

Pudingo

"V dnešní zrůdné multikulturní evropské společnosti jsou však takové počiny oslavované a to i na nejvyšších místech EU."

Zrůdnej je spíš tvůj názor, ale s tím v naší tolerantní společnosti dělat nic nemůžeme a jsem za to osobně rád.


napsal(a): Pudingo [Odpovědět]

Pudingo

úterý, 17. květen 2011
22:00

Pudingo

to Pudingo:
Jestli měl bejt ten článek jenom vtip tak beru zpět, ale nějak mě to nepobavilo.


napsal(a): Pudingo [Odpovědět]

Rosťa

úterý, 17. květen 2011
22:05

Rosťa

to Pudingo: Mĕ taky ne.


napsal(a): Rosťa [Odpovědět]

Zlý Časy

úterý, 17. květen 2011
21:08

Zlý Časy

Děkuji za mediální reklamu. Pivo "BuQičák" je vynikající(i pro nemenšiny). Až uvaříš něco tak sQělýho tak dej vědět.(Již mi nepiš a pokud možno nepiš vůbec.)Čus Hanz


napsal(a): Zlý Časy [Odpovědět]

RoCa

úterý, 17. květen 2011
21:37

RoCa

to Zlý Časy: Ta vsuvka z Cimrmanu je za 1 :)


napsal(a): RoCa [Odpovědět]

hasa

úterý, 17. květen 2011
22:59

hasa

to Zlý Časy: přesně = to je zajímavé, že lidé kteří propagují pivní pestrost, jiná pestrost vadí :-?


napsal(a): hasa [Odpovědět]

Vláďa

středa, 18. květen 2011
23:54

Vláďa

to hasa: No, já myslím, že označit člověka, který má krámek plný lahváčů s převážně českým ležákem středních pivovarů (jakkoli je tato činnost bohulibá) za propagátora pivní pestrosti, je ponekud přehnané... Sorry


napsal(a): Vláďa [Odpovědět]

RoCa

úterý, 17. květen 2011
21:00

RoCa

Doufam, ze se to pivo nepodava teply :D
A pro vsechny urazlivy a zastance mensin uvadim, ze se jedna o vtip!!!


napsal(a): RoCa [Odpovědět]

Rosťa

úterý, 17. květen 2011
21:13

Rosťa

to RoCa: Skvělá reakce, díky. Pan sládek Buriánek mi právĕ říká, že tuto reakci čekal a že to byl největší problém. Ale vyřešil jej. Lze jej pít i teplė!


napsal(a): Rosťa [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI