Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Nefiltrované pivo v supermarketu

Co Vy na to a jiné názory


verze pro tisk

Nefiltrované pivo v supermarketu

Nefiltrované pivo v supermarketu

Když Jirka Kaňa v rubrice Co je nového a na čepu? hlásil, že v řetězci Norma by měl být k dispozici i nefiltrovaný ležák Falkenštejn v PET, srdce mi zaplesalo. Krásnolipské pivo jsem ještě neměl tu čest ochutnat a tak lahev může být vítanou premiérou. Jedna z Norem se nachází i v bezprostředně blízkém Nepomuku, tedy nic mi nebrání pivo zakoupit.

Pivo v teple
Pivo v teple

Dle letáku pivo najdete v chladícím boxu. Provozovatelé řetězce tak správně nastavili skladování. Bohužel cestou k chlaďáku procházím kolem oddělení piva, kde jsou mezi akčním zbožím, tedy pivem pasterovaným nebo alespoň ošetřeným mikrofiltrací, umístěny i krabice s Falkenštejnem. Ano v pokojové teplotě obchodu. Zklamání. Tohle riskovat nebudu. Jednotlivé lahve sice najdeme i v chladícím boxu, ale v mysli už je nahlodáno předchozí možné skladování v teple, tedy z nákupu nic nebude.

Pivo v chladícím boxu
Pivo v chladícím boxu

Samozřejmě nefiltrované pivo vydrží nějaký čas i v teple, ale kdo zaručí minimální dobu skladování v teple? V té Normě bych to viděl spíše na vybalení několika lahví z prostředí prodejny do chladícího boxu, tedy nepochopení principu skladování živého nefiltrovaného piva. Myslí si, že je to jen kvůli komfortu zákazníkovi? Aby si mohl lahev otevřít již cestou z prodejny? Stejně jako sousední Coca Colu či Budvar?

A jak je to v jiných marketech? Opravdu věříte, že nefiltrované pivo je skladováno v chladu i před tím, než se dostane do lednice na prodejní ploše?[Richard Chodora] [Zobrazeno 3620x] [21. duben 2019]
[Glosy] [comments: 4] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Malarkey

neděle, 28. duben 2019
18:48

malarkey

Pivo mi táta včera koupil v Normě ve Staré Boleslavi...leželo v lednici, příjemně vychlazené...je fajn vědět, že někde to funguje :) Nicméně co musím říct, tak že jsem byl velice příjemně překvapený, že Norma něco takového vůbec nabízí. Nikdy by mě nenapadlo, že zrovna v Normě nabídnou pivo od Falkenštejna...a to i přesto, že Norma je pivně hodně slušně rozmanitá a kam se na ní hrabe kdokoliv vyjma Globusu...ten je podle mě pivní špičkou v oboru...ale kdo z nás ho má v okolí, že...


ICQ: 315040095

napsal(a): Malarkey [Odpovědět]

Dan

úterý, 23. duben 2019
18:40

Dan

Přidám jednu svoji zkušenost z marketu Globus na Zličíně, kam si chodím pro piva z Všeradic. Piva jsou poctivě uložena v lednici. Jednou jsem přišel k téměř prázdné lednici a tak jsem šel za obsluhou zda by neměli ještě další ve skladu. Bylo mi řečeno, že nemají, že podmínka prodeje je skladování v lednici a tak se zaváží jen ty dvě lednice na prodejní ploše. Ve skladu mimo chlzení nic nemají. Myslím, že podobně to mají v Makru.
A co se týká Bernarda, kterého tu zmiňuje Lojza, ten už dávno není živý. Pokud vím, zabíjí to UVC výbojkami...


napsal(a): Dan [Odpovědět]

Lojza

úterý, 23. duben 2019
13:08

No, myslím, že je to mnoho povyku pro nic.... Norma sice možná netuší, kterak zacházet s nef. a nepas. pivy, ale, ruku na srdce, viděli jste někdy někdo v lednici třeba Bernarda? Myslím toho s ker. špuntem, pokud se nepletu, taky je nef. a nepas.. A co teprve pivní slavnosti, konající se ve valné většině v teplých měsících? Sudy připravené k naražení přímo na sluníčku (v létě na sluníčku není problém mít teplotu přes 40°). A jak se asi rozváží pivo po hospodách, včetně těch multipípových, na pivu si zakládajících a vyhlášených? Pochybuju, že jedou v chlazeném voze, a to ani ty neošetřené...


napsal(a): Lojza [Odpovědět]

jiri.kana

úterý, 23. duben 2019
07:26

jiri.kana

Třeba u nás v Kauflandu mají část lahví Permona normálně v regálu mezi jinými pivy a část v lednici. Ten samý sortiment. Asi má smůlu, že je v obyčejných půllitrových lahvích.

Co se týče Normy, tak věřím, že to pivo neutroělo o moc víc než kdybych si ho já osobně koupil v Krasné Lípě a dovezl domů.


napsal(a): jiri.kana [Odpovědět]

Adsense

24. duben 2024
20:24


posted by: Inzerce


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI