Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Exkurze v pivovaru nad Nisou

Jak to vlastně v tom pivovaru dělají


verze pro tisk

Exkurze v pivovaru nad Nisou

Exkurze v pivovaru nad Nisou [p191]

V sobotu 8. března 2008 od 14:00 hod. připravila firma HOLS a. s., výrobce piva Konrad, pro všechny milovníky zlatavého moku exkurzi do svého pivovaru ve Vratislavicích nad Nisou.

Do provozů byly vpouštěny skupinky po maximálně třiceti lidech, kdy každá měla svého průvodce. Ti nejdříve vyložili stručnou historii pivovaru a pak už naše první kroky vedly do skladu ječmene, kde si každý mohl nabrat hrst a ochutnat. Další na řadě byla prohlídka obrovských kádí, ve kterých se ječmen namáčí.

Varna
Varna

Při cestě do srdce pivovaru, varny, jsme procházeli přes dvůr, kde nás průvodkyně upozornila na datum na zdi – 4. 6. 1945 – den, kdy byl pivovar znárodněn. Ve varně jsme nahlédli do kotlů a při odchodu jsme mohli ochutnat granulovaný chmel.

Sklepy
Sklepy

Poté jsme si prohlédli chladicí zařízení a nerezové kádě ve spilce, kde už pivečko kvasí. V ležáckých sklepích na nás čekala třetí a nejlepší ochutnávka – kvasnicové pivo natočené přímo z ležáckého tanku. Pak už následovala jen svíčková filtrace a lahvovna, kde se pivo stáčí. Tato linka byla instalována před dvěma lety a obsluhuje ji jen pět lidí.

Lahvovna
Lahvovna

Kdo měl zájem, mohl prohlídku zakončit v pivovarském šenku, kde se čepovala 11° piva Konrad (světlé a tmavé) za neuvěřitelných 10,- Kč, případně si koupit nějaký suvenýr s logem pivovaru. Při odchodu se každý mohl podívat do výběhu, ve kterém žije klokan Konrad.

Pivovarský šenk
Pivovarský šenk

Závěrem bych všechny milovníky dobrého piva ráda pozvala na již tradiční Den Konrada , který se uskuteční 28. června 2008 od 13:00 hod. Budou připraveny všechny druhy piva Konrad a zábava pro velké i malé návštěvníky. Jako hudební doprovod vystoupí skupiny Kabát revival, Burma Jones, Nešlapeto a Sešlost.

Fotografie jsou převzaty s webu pivovaru[Kateřina Klikarová] [Zobrazeno 7918x] [19. březen 2008]
[Exkurze] [comments: 3] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Dwarf

čtvrtek, 20. březen 2008
14:00

Dwarf

to Dejv: myslím červené pivo 12° jménem Červený král, o Esu zas nic nevím já :-) na lahvi je psáno mj. bylinný extrakt, výčepní U slona mi povídal něco o nedokonané karamelizaci, rád bych věděl, kde je pravda a jaxe dosahuje ve skutečnosti té červené barvy..?? a ta chuť byla fakt zvláštní...


ICQ: 131508397

napsal(a): Dwarf [Odpovědět]

Dejv

čtvrtek, 20. březen 2008
12:09

Ahoj Dwarfe, pokud myslíš polotmavé Eso, tak to je sice sladší, ale velice dobré pivo. Chuť po řepě, kterou sám nemusím, jsem ale nazaznamenal.


napsal(a): Dejv [Odpovědět]

Dwarf

čtvrtek, 20. březen 2008
09:42

Dwarf

a co Červený král a jeho poněkud zvláštní chuť po červené řepě? o tom by něco nebylo??


ICQ: 131508397

napsal(a): Dwarf [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI