Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Minidegustace Pardála

Jak vlastně to pivo chutná


verze pro tisk

Minidegustace Pardála

Minidegustace Pardála[p230]

Dnes jsem tuto rubriku pojal tak trochu netradičně. Ostatně kdy se Vám dostane do rukou úplně nové pivo a k tomu ještě s ambicí stát se celostátně všudypřítomným, jak v obchodech, tak v restauracích.

Nabízí se tedy srovnání. A jelikož tohle nové pivo má být přímou konkurencí nejprodávanějšímu českému "pivu" a vyrábí ho poslední národní podnik, byl výběr vzorků jasný. Pardála jsem tedy srovnával s výčepním Gambrinem a Budvarem.

Po otevření všech tří vzorků se jako první vjem nabízí vůně. Gambrinus zcela bez vůně. Ostatní dva vzorky velmi podobné, Pardál snad trošku výraznější.

První napití jsem absolvoval z láhve. Budvar velmi jemná chuť se známkami svého prémiového bratra. Pardál měl dost zvláštní doznívání, řekl bych až nepříjemné. Gambrinus téměř bez chuti.

Následovalo přelití do sklenice. Barevně se všechny tři vzorky téměř nelišily. Gambrinus byl snad jen trošku tmavší než piva budějovická. Stejně tak pěna byla velmi podobná, u všech piv šla poměrně rychle dolů.

Na druhé napití budějovické chutě zůstali, ale Gambrinus se mi zdál trošku nasládlý s mléčnou příchutí.


Takže jaké by bylo pořadí? Jasným favoritem se stal Budvar. Pardál a Gambrinus jsou úplně jiná piva. Zpočátku se mi zdál lepší Gambrinus, protože drsná chuť Pardála mi moc nevyhovovala. Ale po vypití vzorků jsem si na ni trošku zvykl. Takže bych spíše udělil dvě druhá místa.

Nevím, jak chce Pardál svoji chutí konkurovat Gambrinu, který veškerou chuť postrádá. Takže, kdo je zvyklý do sebe lít svoji Gábinu, určitě ho Pardál neosloví. Naopak svoji drsnou chutí může odradit i nás vyhledávače různých pivních chutí. Samozřejmě si ještě počkám na točenou verzi tohoto nového piva.

Berte toto hodnocení jako silně subjektivní. Degustováno bylo po jedné lahvi od každého vzorku.[Richard Chodora] [Zobrazeno 8889x] [25. březen 2007]
[Degustace] [no comments] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI