Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Pivní blok

Pivní blok


Postřižinské na Kladně

[neděle, 29. květen 2011]

Tak Kladno si může připsat na vrub další druh piva i novou hospodu. Je jí "Postřižinský sklípek" v Hajnově ulici pod náměstím starosty Pavla, na místě staré hospody "pod Vobrazem", která je již drahný čas přesunuta do ulice Čs.armády. Dozvěděl jsem se o tom náhodou před pár dny a slíbil jsem si až bude čas prozkoumat stav věci. Začnu interiérem, který je velice vkusně zařízen ve stylu starých časů jak jinak, než obrázky a vůbec koloritem Nymburského pivovaru jak jej známe ze slavných Postřižin. Prostor není velký, ale bohatě postačí. Na čepu zatím dva druhy a to něžný barbar a 11°. Podle slov majitelů se piva budou příležitostně střídat s ostatními z Nymburského sortimentu i s možností přidání třetí pípy. Piva výborná, čepovaná do originálních Postřižinských půllitrů. Ostatní doplňky jako tácky a podobně též v barvách pivovaru. Majitelé- mladý pár, jsou sympatičtí a pivu rozumí, takže k dostání je i příjemná atmosféra, které dodá i stylová staropražská hudba i něco z té rockové. Návštěvu tohoto příjemného podniku vřele doporučuji všem milovníkům kvalitního piva a majitelům přeji hodně štěstí a překonání kletby, která provází všechny nové podniky vznikající přímo v centru a hodně úspěchů do budoucnosti.

Postřižinské na Kladně

autor: pan Shimi | Blok 11:34 [permalink] [reaguj]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Pivni shop

úterý, 31. květen 2011
19:02

Pivni shop

Přeji jim hodně štěstí, a stálých zákazníků. Budu se muset také stavit, a alespoň trochu podpořit.


napsal(a): Pivni shop [Odpovědět]

JardaK

pondělí, 30. květen 2011
19:31

JardaK

Zdá se, že k dokonalosti chybí už jen jediné. Vyměnit ten žlutý trojúhelníček za ten přeškrtnutý. Když tam štamgast nechá šedesát korun útraty a deset vajglů v popelníku, to skutečně nikoho neuživí.
Swooper: zastrčený bar s otvíračkou od sedmi večer, to bylo jasné od začátku, jak to dopadne. Přesto škoda.


napsal(a): JardaK [Odpovědět]

Adsense

15. srpen 2022
23:16


posted by: Inzerce

Chody

pondělí, 30. květen 2011
20:13

Chody

to JardaK: nj, toho jsem si nevšiml...


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

pan Shimi

úterý, 31. květen 2011
07:38

pan Shimi

to JardaK: to je věc názoru, většina lidí si u piva to cigárko dá a jestliže je ta hospoda koncipována do starší doby, tak zákaz kouření neni na místě. A ještě si myslet, že zrovna štamgast tam vyhulí krabku, dá si pár piv a pude pryč.. Tohle se dotýká právě té většiny neutrálních lidí, kteří tu hospodu ani neznají a jdou jen tak na pivo a je předpoklad, že většina lidí co chodí na pivo kouří. Ale tohle je odradí ještě před vstupem. To je prostě menšinový názor..


napsal(a): pan Shimi [Odpovědět]

val

úterý, 31. květen 2011
07:53

val

to JardaK: Vidíš to, když nechodíš do kuřáckého pajzlu a nepiješ pívo v plynové komoře, přispíváš tím k zániku hospody, hanba ti! :-D Naštěstí je to menšinový názor a davy lidí určitě budou rády sedět ve smradu. Hurá.
---------------------------------
Zpráva byla upravena 31.05.2011 ve 07:55:42


napsal(a): val [Odpovědět]

pan Shimi

úterý, 31. květen 2011
08:16

pan Shimi

to val: Takhle sem to nemyslel, myslel sem to tak, že je tvrdý soudit hospodu nebo postup majitelů podle toho jestli se tam může kouřit. Občas se po hospodách rozhlídni. Realita je taková, že většina lidí si to cigáro u piva prostě dá, tak to prostě je. Já taky nesouhlasim s tim, když je hospoda zahulená, že se v ní nedá dýchat, v podstatě na tom, co píšes samozřejmě taky něco je, ale většina je většina a muj názor je, že udělat nekuřáckou hospodu nebo aspoň salonek si mužou dovolit jen zaběhlé podniky nebo rozhodně větší. U takovéhle jako je tenhle sklípek by jim to asi jen ublížilo.
---------------------------------
Zpráva byla upravena 31.05.2011 ve 08:29:10


napsal(a): pan Shimi [Odpovědět]

val

úterý, 31. květen 2011
08:46

val

to pan Shimi: "Realita je taková, že většina lidí si to cigáro u piva prostě dá". Odkud máš takové údaje? Dle statistik kouří cca třetina dospělé populace. Znamená to tedy, že na pivo do hospody chodí primárně kuřáci? Nebo i v té hospodě tvoří menšinu a zbytek jsou nekuřáci (resp. lidi, kteří si sami nezapálí, ale o tom jindy), kteří to prostě snášejí, často proto, že nechtějí trhat partu nebo jsou prostě moc připosraní, aby projevili svůj názor a šli na pivo jinam? Anebo opravdu chodí do hospod hlavně kuřáci? Jestli ano, proč? Protože nekuřáci jsou banda buzniček nebo se prostě nechtějí zúčastňovat zplynování? Přesné údaje chybí, osobní pohled do hospody zkresluje - když bude deset lidí pít hnusné pivo, nebude žádný z nich obtěžovat nikoho dalšího. Když jeden závislák začne čmoudit, zkurví tím prostředí všem okolo.

P.S.: odraz moderní doby jsou i počítače, auta, zrušení inkvizice a práva první noci a spousta dalších věcí a nevím o nikom, kdo by volal po jejich návratu.


napsal(a): val [Odpovědět]

pan Shimi

úterý, 31. květen 2011
11:58

pan Shimi

to val: nechci se s tebou hádat, ty si evidentně konfliktní člověk a já na to nemam náladu. Kór když ve většině věcí s tebou vlastně souhlasim. Že většina lidí v hospodě kouří je muj osobní názor. Chodim do hospod převážně na Kladně a v Praze a tam kam chodim to tak prostě je s tim kouřenim. Tim už se k tomu nebudu vyjadřovat, nemá to význam.


napsal(a): pan Shimi [Odpovědět]

val

úterý, 31. květen 2011
12:52

val

to pan Shimi: Dyť se nikdo nehádá. Mně prostě jen zajímá, jestli je to opravdu tak, že většina návštěvníků hospod kouří. Protože onen klasický mrak dokáží vyplodit klidně i jen tři lidi.


napsal(a): val [Odpovědět]

pan Shimi

úterý, 31. květen 2011
13:20

pan Shimi

to val: ale jo máš pravdu, ale na druhou stranu by zase do tý hospody nemohli chodit kuřáci. Hele já sem třeba nekouřil skoro celej život takže se do toho dokážu vcítit a taky proto si myslim, že většina lidí v hospodách kouří a že by to nový nezaběhlý hospodě uškodilo kdyby byla nekuřácká. Podle mě nejlepší řešení ve všech hospodách je rozdělení na kuřácké a nekuřácké části. V některých- jako je třeba i tahle to ale bohužel nejde vzhledem k prostorám. Kdyby to šlo, tak bysme asi ani tuhle diskuzi nevedli..


napsal(a): pan Shimi [Odpovědět]

Dan

čtvrtek, 2. červen 2011
01:09

Dan

to val:
Ono totiž záleží o jakou hospodu jde. Já jsem dřív chodil s partou kamarádů do Podolí k Horům. Je to hrozná zahulená putyka, navíc s géčkem. Vždycky jsem měl dilema, jestli odmítnout pozvání a nebo tam jít trpět. A těžko říct, jestli tam člověk trpěl víc tím "pivem", nebo tou zahuleností. Tam nehulila většina, ale snad všichni. Skoro bych řekl "klasická knajpa s G9".
Dnes už tam naštěstí nechodím a některé lidi ze staré party se mi podařilo přesvědčit ke scházení se v jiných, nekuřáckých hospodách. V takové Kavárně Na Šumavě, v Karlínském Klubu, U Bansethů a v dalších nekouří nikdo, pivní zážitek je tam opravdu o pivu a ve všech těchto podnicích je k večeru narváno do posledního místa. Nemůže být tedy řeč o úbytku hostů díky zákazu kouření. A co je zvláštní, pochvalují si to i kuřáci, kteří teď chodí smrdět ven a tam dokonce navazují nové kontakty...
Bohužel, bude to asi trvat ještě dlouho, než se z balkánu přesuneme mezi civilizovanén země, kde už pochopili, že normální je nekouřit.
U nás stále platí, že k pivu si "většina" lidí dává cigáro... :(


napsal(a): Dan [Odpovědět]

Jana

čtvrtek, 2. červen 2011
09:17

Jana

to Dan:
A při tom U Horů prý bývala kdysi dááávno restaurace na úrovni. Tak cca léta 70tá (možná i ještě 80tá).


napsal(a): Jana [Odpovědět]

pan Shimi

čtvrtek, 2. červen 2011
13:04

pan Shimi

to Dan: Přesně tak. Tak byla myšlenka od začátku myslena..


napsal(a): pan Shimi [Odpovědět]

pechi

čtvrtek, 2. červen 2011
13:05

pechi

to Dan: No ono to bude trochu složitější. Citované podniky totiž nabízejí nějakou přidanou hodnotu, proto se tam schází hodně lidí (ať už vlastní minipivovar, regionální šumavské výrobky nebo širokou paletu piv). Tím se rozhodně nezastávám kuřáckých hospod. Ideálním řešením jsou letní zahrádky, v době zimní pak nekuřácké hospody. Anebo trpět, třeba U slovanský lípy, ale zato si tam pochutnat na pivu...


napsal(a): pechi [Odpovědět]

Dan

čtvrtek, 2. červen 2011
11:40

Dan

to Jana:
To je pravda, bývala to dost vyhlášená hospoda. Ty moje zážitky jsou z doby před cca pěti a více lety. Jak to tam vypadá dnes nevím, od té doby jsem tam nebyl.


napsal(a): Dan [Odpovědět]

Dan

čtvrtek, 2. červen 2011
13:35

Dan

to pechi:
To je samozřejmě pravda. Těžko udělat nekuřáckou hospodu někde na vesnici, kde je jen jedna hospoda a chodí tam všichni z okolí a nemají ani žádnou jinou alternativu. Ale jde to i v menších obcích. Na dovolené na Šumavě jsem v Kašperských horách objevil hospodu, kde točili Svijany a celá byla nekuřácká. Každý večer tam bylo plno. Samozřejmě je otázka, jak to tam vypadá mimo sezonu...


napsal(a): Dan [Odpovědět]

pan Shimi

pátek, 3. červen 2011
19:14

pan Shimi

to pechi: a hlavně nejde udělat rozdělení na kuřáckou a nekuřáckou v hospodě, která ty prostory na to prostě nemá. Na zahrádku už vůbec ne. Je to těžký, ale v případě týhle hospody udělali správně..


napsal(a): pan Shimi [Odpovědět]

Barbucha

pondělí, 30. květen 2011
12:22

Úžasné místo, skvělá obsluha, atmosféra...prostě pecka :-)


napsal(a): Barbucha [Odpovědět]

swooper

neděle, 29. květen 2011
23:59

swooper

šimi: Pěkné, moc pěkné snad se lidi chytnou, protože jen z Tebe(a nás) se to jako Černa Hora vejš neuživí...Dej pívo i za mě :)


napsal(a): swooper [Odpovědět]

Chody

neděle, 29. květen 2011
13:40

Chody

To vypadá dobře a vstup vyloženě láká k návštěvě...
---------------------------------
Zpráva byla upravena 30.05.2011 ve 12:33:42


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]


Navštivte nás na Instagramu Reklama na PI