Pivní blok
Pivní blok
[úterý, ]
Diskuse byla uzavena!
B.Hlavsa
středa, 2. květen 2012
15:43
Mohu vás ujistit,že vaříme desítku,co várka to originál.
To samé je s ostatními výrobky.
Výroba je podstatně dražší,jsme asi špatnými hospodáři,když nejdeme po "vzoru",pivních mícháren.
Potom je konzument chudák,nemá se kde osvěžit lahodným mokem,ale namíchanou sr.....
Pivovar Kout na Šumavě
napsal(a): B.Hlavsa (janskala(a)email.cz) [Odpovědět]
emanuel
pátek, 27. únor 2009
23:48
to awstr: ...dobra desitka, šel bych za ni sveta kraj...
napsal(a): emanuel (emanuel333e(a)seznam.cz) [Odpovědět]
Adsense
21. listopad 2024
13:11
posted by: Inzerce
Kramelinka
sobota, 7. únor 2009
20:49
Zdravim, ve Svedsku je k dostani PU s obsahem alkoholu 3,5%. Ptal jsem se jich jak "to" vari.Nedostal jsem odpoved, asi se stydi...
napsal(a): Kramelinka [Odpovědět]
hroch
sobota, 31. leden 2009
17:02
Některé výrobky od firmy Certex jsou ale zajímavé a s přihlédnutím k hygieně, žádanější než staré postupy. Dobrý- např. provzdušňování mladiny,a nebo odplyňování vody. Strašný-HGB je samozřejmě hnus, karbonizace je potřeba jenom tam kde se šidí, přidání dusíku tamtéž a nebo tam kde si hrajeme na něco extra viz velvet. Pasterizace je otázka sama pro sebe- je lepší použít mikrofiltraci s účinností 99,8% a odfiltrovat i jiné dobré věci z piva než kvasinky a nebo použít moderní pasterizaci na rozumné množství pasterizačních jednotek u piva kde chceme delší trvanlivost?
Jarda
sobota, 31. leden 2009
15:38
Jak vlastně to HGB dělají? Prý v Plzni je začátek G i PU stejný a pak se to dělí. To by znamenalo, že po uvaření sladiny se to rozdělí, část pro nižší stupňovitost se naředí, následuje var s chmelem, kvašení, nakonec zrání, samozřejmě kratší dobu než část pro původní stupňovitost. Nebo se prostě vše dělá stejně a ředí se to až nakonec před konečným zráním (ležením)? Tak to bych si snad tu desítku dělal sám, na půl litru piva deci sodovky Dělám si srandu, je to hnus tak jako tak, i když v prvním případě to skutečně nemusí konzument poznat.
Swooper: hele ty zkratky á la Mládek byl asi před půl rokem můj nápad... z CKT do HGB, H2O a CO2... Ale je mi to buřt, hlavně že máš rád pivo
hujer
pátek, 30. leden 2009
18:10
pro mě Poličske-vynikající
napsal(a): hujer (seva30(a)seznam.cz) [Odpovědět]
Mírašmíra
pátek, 6. únor 2009
13:50
to jiri.kana:
Moje řeč, včera jsem se s Poutníkem 10% celý večer seznamoval v Pivogalerii v Jagellonské, kde jí mají na čepu. Výborná, poctivá, nepasterovaná,..
napsal(a): Mírašmíra (mnic(a)seznam.cz) [Odpovědět]
Mnich
čtvrtek, 29. leden 2009
21:26
Voda by se do piva lejt neměla. To HGB je hnusný. Jiná věc ovšem je, jestli to spotřebitel pozná, aniž by to věděl. Čili pokud to nepoznám, mohlo by mi to bejt jedno... Ale uvádět to na etiketách by bylo fér. Co se týče míchání piv, tak s tím bych asi problém neměl...
emu
čtvrtek, 29. leden 2009
22:29
to Trhac: Vždycky vynikající desítku uměl Herold, ale dlouho jsem jí už nepil. Každopádně jsem jí v době, kdy jsem se k ní dostal, považoval za nejlepší průmyslovou desítku v ČR. Ale ono je těch dobrých desítek v Česku pořád ještě dost. Mě třeba teď dost chutná i benešovská od Ferdinanda.
awstr
pátek, 6. únor 2009
15:57
to Trhac: V Žamberku U KANCE mají desinu jako křen PAN SLÁDEK tam umí dobroty
napsal(a): awstr [Odpovědět]
Tomáš Kroupa
pátek, 30. leden 2009
10:01
to val: Mně ještě moc chutná Kutnohorská, o to víc mě štve, co se v KH děje...
napsal(a): Tomáš Kroupa [Odpovědět]
Trhac
čtvrtek, 29. leden 2009
18:39
to Malakin: Takže by za zhoršením svijanské kvality stálo tohle? Docela mě to štve, protože nějakou dobu to bylo moje best pivo a pil sem je pořád, dneska bohužel na ně jdu jen vyjímečně a pokud sou na soutoči třeba s Rohozcem,tak nemaj sanci...
Njorloj
čtvrtek, 29. leden 2009
15:26
Jsem pro, jak to ale treba resit pri michani piv - treba paka dela z 11ky, 14ky a 16ky a HGB pokud tusim opravdu jen doladuje, pripadne tipuji, ze ladi cernou12ku ze 13ky. Faktem je ze pivari si opravdu nechaji hodne libit a podobne znacky by pivu jen prospeli. Jen doplnuji tu adresu: http://www.centec.cz/hgb-cds.php
val
čtvrtek, 29. leden 2009
14:44
Ta fotka HGB mašiny je z webu fy Centec, že? Doporučuju si prohlédnout jejich web, kromě HGB je tam několik dalších "příšerných" technologií, které se v pivovarnictví používají... Nepřehlédněte ani menu Reference, kde jsou uvedeny pivovary mající od této firmy nainstalované HGB a jiné zařízení.
swooper
čtvrtek, 29. leden 2009
15:29
to val: Zajímavé stránka výrobce, a tohle je vskutku ukázkové schema tradičního pivovaru !!! http://www.centec.cz/schema-pivovaru.php Už je to jak song Zkratky od Mládka z CKT do OSS potom hnedle HGB, použijem CNS,NDS a FSP a za 13K prodáme
val
čtvrtek, 29. leden 2009
15:44
to swooper: jj, na to jsem taky koukal. Kompletní strojní výroba, plná automatizace, vše podřízeno maximální efektivnosti, nejvyššímu možném zisku při nejnižších možných nákladech, kvalita je na posledním místě. Prostě hnus. Trochu mi to připomnělo dokument Chléb náš vezdejší (Our daily bread). Kdo jste neviděl, doporučuju!
Malakin
čtvrtek, 29. leden 2009
13:16
Asi si budeme muset zvyknout na to, že co bude od 12ky níže, bude prohnané přes HGB. Zvykli jsme si na to třeba u Svijan, které to "sekají" ne z 12ky, jak si vetšina lidí myslí, ale přímo ze 14ky, zvykneme si na to i v případě jiných pivovarů. A kdo si nebude chtít zvykat, ten holt bude muset pít jenom speciály, u nichž bude mít jakousi vyšší pravděpodobnost, že je to pivo košer, nebo se prostě přeorientuje na produkty minipivovarů.
Trhac
čtvrtek, 29. leden 2009
11:37
Bohužel je to dneska už tak...přitom desítku sem kdysi taky pil nejvíc a s chutí, bohužel dneska už to moc nejde a musí člověk kvůli chuti mířit vejš...jinak co se Nymburku týká, tak právě rozdíl mezi 11 a 12 mi přijde celkem značnej...oproti 12 11ka chutná dost vodnatě, v létě to možná bude dobrá na žízeň, ale na chuť si právě proto dávám 12...
emu
čtvrtek, 29. leden 2009
10:53
Ale čest výjimkám, které vaří na původní stupňovitost i slabší piva, než desítky. Třeba takový Nymburk dělá bez HGB i osmičku! Přitom ten pivovar HGB má, ale používá ho, kupodivu, pro jedenáctku.
Jinak i já bych se přimlouval za maximum povinných informací na etiketách. Žel nevím o jediném českém pivu, které by uvádělo aspoň EPM.
Jiri.J
čtvrtek, 29. leden 2009
10:42
Bohužel je to pravda. Na dobrou desítku už člověk dnes nenarazí. A je dosti smutné, že u mnoha pivařů je desítka považována za něco podřadného a méněcenného. Přitom tradice společenského piva (Sociable Beer), u kterého se dá posedět s přáteli, bez těžkých ranních následků, má u nás hlubokou tradici. Vždyť většina produkce z období první republiky byla tvořena 10% pivem. Je mi skutečně líto, že i pivovary toto pivo berou jako cosi, čemu není třeba věnovat zaslouženou pozornost. Pravděpodobně předpokládají, že cílová skupina konzumentů jsou lidé z těch nejnižších společenských vrstev, jejichž nároky na kvalitu piva jsou velmi malé. Pamatuji doby, kdy desítky skutečně chutnaly a mnohdy byla 10% lepší, než 12%. Kdeže jsou však tyto časy. Dnes si dám rád maximálně desítku z Koutu na Šumavě (pokud se za poslední rok, co jsem ji měl naposledy nezhoršila). Už se na ni těším v pátek v Praze. Užívání HGB je hanebností a souhlasím s tím, že by na etiketě mělo být označení, že je pivo touto metodou vyrobeno. Podobně mi však schází i údaj o EPM, ten by měl být naprostou samozřejmostí a povinností.
napsal(a): Jiri.J [Odpovědět]
Tomáš Kroupa
sobota, 31. leden 2009
11:59
to Jiri.J: V pátek jsem čirou náhodou taktéž zakoutil U Slovanské lípy, desítka pořád výtečná. Jak Vám chutnala?
napsal(a): Tomáš Kroupa [Odpovědět]
val
čtvrtek, 29. leden 2009
10:17
Inu, bylo by to krásné, kdyby byla zavedena povinnost uvádět na etiketu používání HGB a klidně i CKT. Jenže už vidim, jak by to dopadlo: princip HGB se bude používat furt, jen se bude jinak jmenovat, trošku se něco technologicky změní (jiná barva ventilu a průměr trubek nebo podobná kravina) a nakonec v tom bude ještě větší bordel. Dneska už si nemůže nikdo být jistý, jestli si etiketa nevymýšlí, či nezamlčuje něco zásadního. A nejsmutnější je, že skutečnost si člověk nemá jak ověřit. Podle zákona je povinnost uvádět složení výrobku v sestupném množství (tzn. to co je tam napsané jako první, toho je ve výrobku nejvíc atd.), ale technologický postup je čistě věcí výrobce. Je to smutné a beznadějné.