Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

říjen 2022

Archiv novinek z blogu ambientního světa již od roku 2004.


Archiv říjen 2022


Prazdroj se zabývá udržitelností

[pondělí, 31. říjen 2022]

[Asahi] 10:07 [permalink] [reaguj]Litovel Svatomartinské pivo 13

[středa, 26. říjen 2022]

[Litovel] 14:49 [permalink] [reaguj]Svatý Martin v pivovaru Velké Popovice

[úterý, 25. říjen 2022]Dne 30. listopadu se koná v hotelu Agnes v Bohdanči již 6. ročník konference Český sládek. Letos pracovně nazvaný Design v pivu.

Následující měsíce budou z pohledu nejen pivovarů důležité. Proto jsem se rozhodl jim pomoci konferencí, jež je má odlišit a zlepšit komunikaci, vyjednat lepší podmínky pro spolupráci s odběrateli i dodavateli. Konference je proložena tématy o pivovarských kvasinkách a budoucím směřování českého pivovarnictví.

Plánovaný program:

- rozhovor s Ivanem Chramosilem (U Fleků) a Janem Šuráněm a Žanetou Petružálkovou z pivovaru Zlatá Kráva o pivu a jeho směřování;

- Jitka Němečková (dříve tisková mluvčí Prazdroje) - komunikace s médii;

- Jan Beneš (sládek létajícího pivovaru a marketingový specialista) - struktura marketingového plánu;

- Petr Voborský (PR texty, komunikace a spolumajitel Kbelského pivovaru) - slepé uličky, co nefunguje na sociálních sítích;

- Michal Škoda (Proud) a Jakub Wdowka (grafika Sibeeria, Proud a další top brandy) - design, etiketa, komunikace;

- Radim Pařík (profesionální vyjednavač, bývalý viceprezident Kaufland Polsko) - jednání s obchodními řetězci, prezentační dovednosti;

- Andrea Vozníková (Prezidentka asociace POPAI CE) - pivní etiketa ve světě, jaký font a barvy prodávají, pivní lahev;

- Michal Šimíček (biochemik) - pivní kvasinky

Základní informace o konferenci naleznete zde...

Konference Český sládek: Design v pivu
Čepovaný hořký ležák Josef 11,5 % vyvolal vlnu pozitivních ohlasů, a tak jsme se rozhodli nadělit ho našim zákazníkům také v lahvi. Hořký ležák Josef 11,5 % se dosud čepoval pouze ve vybraných hospodách a restauracích a od začátku října si mohou naši zákazníci vychutnávat jeho unikátní hořkost také v pohodlí domova. Litovelský Josef 11,5 % najdete i na pultech vybraných obchodů především v olomouckém regionu.

Hořký světlý ležák Litovel Josef 11,5 % je pivo s výraznou, a přitom vybroušenou hořkostí. Tradice vaření piva v Litovli je dlouhá a pivovarské řemeslo se zde doslova dědí z generace na generaci. Stejně tak to bylo i při přípravě a vaření piva Josef 11,5 %. „Hořký světlý ležák LITOVEL Josef 11,5 % jsme uvařili na počest zakladatele našeho pivovaru Josefa Svozila, který byl pokrokovým zakladatelem chmelnic a uznávaným pěstitelem kvalitního chmele. Při přípravě této exkluzivní novinky jsme se nechali inspirovat právě Svozilovými postupy a uvařili jsme světlý ležák s dvojitou dávkou chmele na závěr chmelovaru, která nám zajistila výrazně lahodnou hořkost, a má 32 jednotek hořkosti IBU, tedy přesně tolik, kolik let měl Josef Svozil při založení první chmelnice.“ říká Petr Kostelecký, sládek pivovaru Litovel.

Medailonek Josefa Svozila

Josef Svozil se narodil ve vesnici Senička nedaleko Olomouce. Byl rolníkem, nadšeným hospodářem a díky své lásce k pivovarnictví se z něj stal také odborník na pěstování chmele. „V roce 1879 založil Josef Svozil první chmelnici ve své rodné Seničce. Na úrodné Hané se mu v pěstování chmelu dařilo dobře, a tak o šest let později založil další chmelnici. Tentokrát moderní s drátovým vedením, takzvanou drátěnku, která byla v té době konstrukční novinkou," dodává emeritní sládek pivovaru Miroslav Koutek. Pivo v Litovli se dodnes vaří podle tradičních postupů a z nejkvalitnějších surovin. Litovelské pivovarníky k tomu zavazuje právě historie pivovaru, úcta k tradici a nadšení lidí, kteří jej vybudovali a chtěli nabízet skvělé pivo, což se jim bezesporu povedlo. To tom svědčí řada úspěchů a ocenění z prestižních degustačních soutěží u nás i v zahraničí. V letošním roce si odnesl ležák Litovel Premium stříbrnou medaili z mezinárodní degustační soutěže Evropská pivní hvězda, která se konala v Mnichově.

Zdroj: Tisková zpráva

Hořký ležák Litovel Josef 11,5% míří do lahví

[Litovel] 10:35 [permalink] [reaguj]Mikrobiologové vylepšili chuť piva

[čtvrtek, 13. říjen 2022]

„Tekuté“ vánoční dárky bezesporu patří k těm nejoblíbenějším. Ovšem zatímco obligátní lahev vína už asi nikoho moc nepřekvapí, degustační set Headliners z experimentálního plzeňského pivovaru Proud přinese pod vánoční stromeček či na štědrovečerní tabuli hodně radosti. Ať už se rozhodnete obdarovat své blízké, kolegy, přátele nebo sami sobě zpestřit sváteční dny.

Degustační set Headliners obsahuje 5 lahví (5 x 0,33 l) ze stálé nabídky Proudu napříč pivními styly: Desetistupňová TheMže – svrchně kvašené pivo z kategorie piv označovaných jako Pale Ale. Soutock – žitná IPA o síle třinácti stupňů, která je velmi zajímavá svým sladovým žitným charakterem, krásně hořká a voňavá po amerických chmelech. Cotel – hutnější, čtrnáctistupňový Stout, jehož chuťový profil je ideální právě pro zimní období. V pivní kolekci nechybí jedenáctka Ventill – typický světlý český ležák. A samozřejmě ani nealkoholické pivo Proovan, které v Proudu vaří ve stylu IPA a které je příjemně voňavé po chmelu, a přitom bez alkoholu.

Zdroj: Tisková zpráva

Vánoční dárek z Proudu: degustační set Headliners


Reality show BeerMaster

[středa, 12. říjen 2022]

To, že český národ je národem pivařů a tuzemská piva patří k těm nejlepším na světě, ví každý. Ne náhodou se chmelovému nápoji přezdívá „tekuté zlato“. A protože je v Česku spoustu jeho milovníků a znalců, bylo na čase je vyzvat na souboj, který prověří jejich pivní a gastronomické znalosti a ukáže divákům, jak atraktivní může pivo být. Třináctidílná reality show s názvem BeerMaster Česko odstartuje už za pár dní. O tom, který z amatérských milovníků piva se dočká titulu pivního mistra pro rok 2022, rozhodne odborná porota. Soutěž probíhá ve dvou fázích. Castingovou cestu do finálové osmičky uvidíte na Mall.tv nebo www.beermaster.cz již od 12. října a samotnou soutěž o prvního českého BeerMastera také na Nova Action od 2. listopadu.

Casting na budoucího nositele titulu BeerMaster Česko probíhal od února do dubna. Přihlásilo se přes 2000 lidí, z toho dvě stovky soutěžících postoupilo do užšího výběru. Byli podrobeni zátěžovému testu vědomostních i senzorických schopností a nejlepší z nich se dostali do finálové osmičky. Tu vybrala odborná porota ve složení Aleš Dvořák, létající sládek Budějovického Budvaru a Luboš Kastner, gastronom, člen Českého gastronomického institutu a spolumajitel restaurace Červený Jelen. Prvně jmenovaný se přitom pyšní 30letou zkušeností s pivem; od vaření doma v hrnci, v minipivovarech i národním pivovaru až po degustování jako porotce na světových soutěžích. O pivu tedy ví víc než většina. „Pivo je rozmanitý, ušlechtilý, starobylý nápoj. Chci ho pozdvihnout na úroveň, která mu náleží, třeba na úroveň vína,“ říká Aleš Dvořák. Zatímco Luboš Kastner jako spolumajitel gastronomické skupiny a pražské restaurace chce pivo profesionalizovat v gastronomii a získávat mu respekt.

Vybrané finalisty čeká road trip po tuzemských craftových pivovarech, během kterého nasají především potřebné know-how a utkají se mezi sebou v celé řadě soutěží. Jak se s mnohdy nelehkými úkoly osmička odvážných popere, se dozvíte v nové reality show, ve které nejde jen o vaření piva, ale o komplexní znalost pivovarnictví a gastronomie. Je třeba ukázat přesnost párování i znalosti technologie výčepu a čepování piva. A to vše pak uplatnit v praxi. Přes psychicky i fyzicky náročné výzvy se dostane pouze trojice nejlepších do superfinále. „Divák se pak může těšit na souboj osobností, které chápou pivo v jeho komplexnosti. Rozhodně ale nehledáme štamgasta hospody, který jich zvládne 12 za večer,” říká Roman Buťa, kreativní producent pořadu.

Vítěz pivní reality show získá nejen možnost uvařit si vlastní pivo, které půjde do distribuce, ale absolvuje také nezapomenutelný výlet do Londýna a obdrží domovařičskou sadu. Kdo se stane historicky prvním českým BeerMasterem sledujte na www.mall.tv/beermaster, kde poběží první castingové díly od 12. října každou středu a od 2. listopadu budou premiérové soutěžní epizody k vidění souběžně také na Nova Action, vždy ve 22. hodin.

Trailer zde

První díl je k vidění zde

Zdroj: Tisková zpráva

Reality show BeerMaster

Hauskrecht podporuje Centrum Kociánka

[středa, 12. říjen 2022]

Centrum Kociánka se spolu s Městským divadlem Brno stalo dalším partnerem Parního pivovaru Hauskrecht. Ten přispívá od podzimu 0,10 Kč z každého prodaného půllitru na její služby.

Žijeme v překrásném městě a rádi bychom naši sounáležitost s ním vyjádřili i přímou podporou těm z nás, kteří nemají to štěstí jako třeba já – moci se celý život věnovat svému koníčku a ještě si tím vydělat na živobytí. Chceme, aby naše pivo dělalo radost na čtyřikrát – poprvé samozřejmě našim konzumentům po napití, podruhé je potěšit tím, že pitím našeho piva zároveň přispívají na dobrou brněnskou věc, potřetí našim partnerům z Nadačního fondu Kociánka a především jejich klientům, o které se s takovou láskou a péčí starají a počtvrté nám všem z našeho pivovaru, že kromě vaření dobrého piva můžeme ještě pomoci jiným Brňákům!

Každý, kdo se napije našeho piva, tak zároveň přispívá deseti haléři z každého půllitru a nemusí přitom vůbec nic dalšího podnikat – vše za něj obstaráme my,“ – dodává spolumajitel a vrchní sládek Petr Hauskrecht.

Etikety a další komunikační položky Parního pivovaru Hauskrecht tak nově nesou malý emblém srdíčka, informující o této aktivitě.

Zdroj: Tisková zpráva

Hauskrecht podporuje Centrum Kociánka

Radegast Hutná 15 míří do obchodů

[středa, 12. říjen 2022]

Nošovičtí sládci uvařili třikrát chmelenou Radegast Hutnou 15 jako poctu tvrdé a poctivé hutnické práci, která je tradičně spjata s místním regionem. Podzimní limitovaná edice hořkého speciálu z Nošovic je k dostání ve vybraných maloobchodních prodejnách až do vyprodání zásob.

Pivovar Radegast je s domácím regionem a jeho obyvateli hluboce propojen již od svého založení. „Severomoravští pivovarníci a hutníci mají jedno společné. Jsou to patrioti, kteří jsou hrdí na své kořeny a poctivě odvedenou práci. Hutnou 15 jsme uvařili právě jako poctu tvrdému hutnickému řemeslu a průmyslovým kořenům severomoravského regionu,“ říká Ivo Kaňák, manažer Pivovaru Radegast.

Radegast Hutná 15 také reaguje na rostoucí oblibu pivních speciálů s bohatým chuťovým profilem a vyšší stupňovitostí a navazuje na úspěšnou a oblíbenou podzimní limitku nošovického pivovaru z minulých let Extra Hořkou 15. Natřikrát chmelený a silný hořký speciál Radegast Hutná 15 má 50 jednotek hořkosti IBU a stupňovitost 15,3 %.

Pro pivní novinku na pultech tuzemských obchodů z Pivovaru Radegast je charakteristické intenzivní chmelové aroma, výrazná barva a chuť. „Příjemný a harmonický dojem z napití dodává pivu velká dávka karamelového sladu, která vyvažuje výraznou chmelovou hořkost získanou trojitým chmelením,“ doplňuje Petr Kwaczek, sládek Pivovaru Radegast.

Limitovaná edice hořkého speciálu Radegast Hutná 15 je v prodeji v 0,5litrové lahvové variantě. Je k dostání ve vybraných prodejnách obchodních řetězců Billa, Albert, Kaufland, Globus, Hruška, Coop, Enapo a Makro, a to až do vyprodání zásob. Novinku lze zakoupit také v online obchodu kosik.cz

Spodně kvašenou Radegast Hutnou 15 již mohli ochutnat milovníci netradičních pivních chutí v únoru letošního roku v rámci Volby sládků ve vybraných hospodách v Česku.

Zdroj: Tisková zpráva

Radegast Hutná 15 míří do obchodů
První várku v experimentálním pivovaru Proud uvařili 29. září 2020. Následující rok na oslavu prvního výročí této zásadní události vznikl speciál FRANZ SPALEK. A tradice pokračuje také letos. 29. září v Proudu opět po roce uvařili podle receptury zdejší sládkové Lenky Strakové dvanáctistupňový výroční nefiltrovaný ležák z nové odrůdy žateckého chmele SAAZ comfort s charakteristickým rychlým nástupem hořkosti a příjemným květinovým aroma. FRANZ SPALEK bude v prodeji v první polovině listopadu v e-shopu Proudu, ve vybraných pivotékách a ochutnávkových pivnicích.

Proud slaví druhé narozeniny a my při této příležitosti opět vaříme výroční ležák FRANZ SPALEK. Vloni vzbudil značný zájem zákazníků, zařadil se mezi naše oblíbené speciály, takže jsme se rozhodli v této tradici pokračovat letos i v následujících letech. Máme za sebou velmi úspěšnou sezónu a rozhodně nemáme v plánu zvolňovat. I příští rok chceme rozšiřovat podniky a akce, kde bude Proud na čepu,” říká ředitel pivovaru Proud Michal Škoda.

Název nového speciálu FRANZ SPALEK odkazuje k osobnosti Františka Spalka, od jehož úmrtí letos uplyne 91 let. Pivovar Proud sídlí ve více než stoleté budově bývalé elektrocentrály pivovaru Plzeňský Prazdroj, která byla součástí velkolepého Spalkova projektu. Díky němu byl plzeňský pivovar už na začátku minulého století soběstačný ve výrobě elektřiny i v zásobování vodou.

Zdroj: Tisková zpráva

Výroční ležák Franz Spalek z pivovaru Proud

Na oslavu jubilejního 180. výročí uvaření první várky zlatého plzeňského ležáku přišlo v pátek a sobotu téměř 30 tisíc lidí. Pivní festival probíhal tradičně v areálu plzeňského pivovaru. Návštěvníci Pilsner Festu si mohli kromě piva Pilsner Urquell a bohatého hudebního programu vychutnat i speciality vyhlášených restaurací, piva z několika minipivovarů nebo se zúčastnit speciální festivalové prohlídky pivovaru. Na Pilsner Festu byly rovněž poprvé veřejnosti představeny hodinky z limitované edice značky Prim, které budou v listopadu vydraženy ve prospěch Centra Paraple.

Čas „narození“ plzeňského ležáku, tedy založení první várky Pilsner Urquell, návštěvníkům v sobotu v symbolických 18:42 hodin připomněli generální ředitel společnosti Plzeňský Prazdroj Dragos Constantinescu a ředitel pivovaru Plzeň Petr Kofroň. Emeritní vrchní sládek Václav Berka narazil 180 litrový dřevěný sud, úřadující vítězové soutěže Master Bartender Ondřej Rozsypal a Branislav Majzún načepovali první piva a všichni přítomní si pak společně s tisícovkami návštěvníků připili na zdar Pilsner Festu i další úspěchy plzeňského ležáku.

S velkou radostí si se všemi připíjím na oslavu 180 let od okamžiku, kdy bylo v plzeňském pivovaru poprvé uvařeno pivo Pilsner Urquell, které město Plzeň i celou naši zemi proslavilo po celém světě a inspirovalo svou zlatou barvou a dokonalou chutí celý pivní trh,“ říká Václav Berka, emeritní vrchní sládek Plzeňského Prazdroje.

Páteční a sobotní program si do areálu pivovaru přišlo užít téměř 30 tisíc lidí, k čemuž přispělo i příjemné slunečné počasí. Na téměř 180 výčepních kohoutech své umění předváděli nejlepší výčepní z celé republiky i ze zahraničí, účastníci předchozích ročníků prestižní soutěže Master Bartender.

Návštěvníci měli na akci možnost ochutnat jak klasický plzeňský ležák, tak jeho nefiltrovanou verzi. Nabídku piv na Pilsner Festu obohatily také minipivovary Proud, Zichovec, Clock, Chroust, Libertas, Obora, Falkon, Sibeeria, Matuška a Zlatá Kráva.

Nejen s historií a výrobou výjimečného plzeňského ležáku se mohli návštěvníci seznámit během speciálních prohlídek pivovaru. Ty byly letos věnované také čepovanému pivu, takže součástí programu bylo i seznámení s technologií a vývojem pivních tanků. Výjimečných prohlídek korunovaných oblíbenou ochutnávkou piva z dubových sudů se letos zúčastnilo 1600 lidí.

Velké pozornosti se těšila také škola čepování, ve které si zájemci osvěžili to nejdůležitější z řemesla výčepního. Učili se od těch nejlepších, protože Školu měli na starost finalisté soutěže Pilsner Urquell Master Bartender v čele s letošními vítězi Ondřejem Rozsypalem a Branislavem Majzúnem. Účastníci si odnesli množství důležitých rad i tipů nejen o samotném čepování, druzích piv a práci s ním, ale také nové znalosti o péči o pivo.

Doprovodný program byl plný hudby, zábavy a soutěží. Ke skvělé atmosféře festivalu přispěl i program na scénách: největší zájem byl o vystoupení skupiny Jelen, Davida Kollera, Alice & Dana Bárty nebo kapely Monkey Business.

Pilsner Urquell představil letošní charitativní dražbu

Na Pilsner Festu byly poprvé veřejnosti představeny hodinky PRIM ze speciální edice. Limitovaná série 180 kusů hodinek bude na začátku vydražena v tradiční aukci, jejíž výtěžek tradičně podpoří Centrum Paraple, které pomáhá hendikepovaným lidem s návratem do života. „Letos slavíme kulaté narozeniny, proto jsme po deseti letech nahradili tradiční aukci pivních lahví českými tradičními hodinkami PRIM z Nového Města nad Metují. Symbolizují čas, který uběhl od založení pivovaru do dnešní doby. Věříme, že díky hodinkám, které mohou být krásným vánočním dárkem, se nám povede vybrat ve prospěch Centra Paraple rekordní sumu,“ vysvětluje Kristýna Tereková, Senior Brand manažerka značky Pilsner Urquell.

Zdroj: Tisková zpráva

Třicet tisíc lidí oslavilo 180. výročí Prazdroje

[Asahi] 08:57 [permalink] [reaguj]


Tuzemské hospody a restaurace svírá nejistota. Skončit je rozhodnuto jedno procento podniků, každý třetí si pak svou další existencí není jistý. Vyplývá to z čerstvého průzkumu Plzeňského Prazdroje. Aby hospodám v těžkých časech pomohl, přichází největší tuzemský pivovar s dosud nejširším poradensko-vzdělávacím programem s názvem První u zdroje, který svým rozsahem nemá v tuzemsku obdoby. Využít jej mohou okamžitě všichni jeho přímí odběratelé, kterých je v Česku téměř jedenáct tisíc.

Program První u zdroje nabízí hospodám a restauracím pomoc ve všech jejich aktivitách. "Je to nově vytvořená digitální platforma, kde hospodští a další profesionálové z oboru bezplatně najdou jednoduché tipy, rady a školení, jak svůj byznys posunout, nalákat nové hosty a uspět v této nelehké době. Určena není jen majitelům hospod, oslovujeme prakticky veškerý personál od kuchařů přes výčepní a servírky až po ty, kteří se starají o ekonomiku provozu. Hospodám a restauracím tak dáváme k dispozici opravdu komplexní nástroj pro růst jejich byznysu,“ říká obchodní ředitel Plzeňského Prazdroje Tomáš Mráz.

Program vznikl v době, kdy hospody čelí mnoha nepříznivým okolnostem najednou – stále ještě řeší dopady koronavirové krize a už musí hledat cesty, jak se vyrovnat s enormním růstem nákladů i omezováním výdajů ze strany zákazníků. „Není to pro ně jednoduché, musí se rychle zorientovat a hledat řešení, aby mohly úspěšně pokračovat. A my jim v tom s naším online programem podáváme pomocnou ruku - najdou zde rady a doporučení jak vylepšit podnikání a provoz hospody ve všech oblastech,“ doplňuje Tomáš Mráz.

Majitelům hospod i jejich personálu Prazdroj nabízí široký obsah vzdělávacích videokurzů, které jsou rozděleny do oblastí podle jednotlivých činností a aktivit v rámci podniku. Věnují se péči o pivo, obsluze hostů, strategii řízení firmy i ekonomice provozu, marketingu i tomu, jak by hospoda měla vypadat. Každá část obsahuje šest až jedenáct bloků od obecných informací až po konkrétní rady a tipy. Jednotlivými kurzy provází osobnosti daného oboru. Ambasadorem celého programu je šéfkuchař a podnikatel v gastronomii Zdeněk Pohlreich: „Za posledních patnáct let udělala česká gastronomie velký posun k lepšímu. Bohužel v posledních dvou letech čelíme obrovským těžkostem, nejdřív covid, teď skokový nárůst energií a dalších vstupů. Jenom ten hospodský, který na sobě tvrdě pracuje, vylepšuje svůj podnik a maximálně pečuje o hosty, má dnes šanci uspět. Ale je jasné, že ne každý ví, jak na to. Proto je skvělé, že největší český pivovar přišel s programem, který vlastně zdarma radí, jak restaurační byznys nakopnout a rozjet.

Celková komerční cena za absolvování všech kurzů jedním uživatelem se podle odhadu pivovaru pohybuje okolo 30 tisíc korun, Prazdroj je ale svým přímým odběratelům nabízí bezplatně.

Hostinští a podnikatelé v gastronomii, kteří již program využívají, si pochvalují jeho přínos pro celý personál. „Pro obsluhu je nejdůležitější kurz o kvalitě piva, jak obsluhovat profesionálně, a kdo je můj zákazník. Pro mě zase všechny kurzy v oblasti ekonomiky gastro provozu a vedení lidí,“ říká Ivona Schulzová, majitelka Radegastovny Aura v Ostravě-Porubě.

Radomír Kott, majitel Plzííínky v Kladně, využívá operativně jednotlivé díly dle aktuální potřeby: „Vyhovuje mi on-line prostředí, protože si můžeme kdykoliv pustit nějaké téma, které nás trápí, při našich pravidelných ranních poradách, nebo když nastoupí nový zaměstnanec.

Nový program První u zdroje tak v digitálním prostředí doplňuje to, na čem Prazdroj dlouhodobě spolupracuje přímo s hospodskými v reálu. Jde o partnerskou spolupráci na mnoha úrovních podle toho, co zrovna hospoda potřebuje vylepšit - ekonomiku provozu, skladbu menu, servis na place, péči o pivo nebo propagaci. Pomáhá jim jak finančně a materiálně s vybavením (výčepy, tanky, předzahrádky, sklenice ad.), tak i se vzhledem (nové fasády, vylepšení interiérů).

Nejsme sice vlastníky hospod a restaurací, ale jako jejich největší tuzemský dodavatel piva vnímáme odpovědnost za zachování jedinečné české pivní kultury. Celkově nabízíme nejrozsáhlejší systém podpory a rozvoje gastronomických podniků v Česku. Troufám si tvrdit, že tady nikdo v takovém měřítku obdobný servis nenabízí. Naše aktivity různou formou pomáhají téměř každému z 20 tisíc podniků, kterým dodáváme pivo. Jen letos do podpory a rozvoje hospod investujeme přes 450 milionů korun a na příští rok máme připravený podobný objem prostředků. Potřeby hospodských neustále mapujeme a jsme s nimi v pravidelném kontaktu,“ dodává Tomáš Mráz.

Podniky, které některým z programů Prazdroje prošly, hlásí větší zájem hostů, vyšší tržby a mají tak větší šanci čelit současné krizi.

Zdroj: Tisková zpráva

Prazdroj spustil pomocný portál pro hospody

[Asahi] 08:50 [permalink] [reaguj]


Pinkasova noční můra

[středa, 12. říjen 2022]

Načepovat deset piv, zdolat 41 schodů a předložit odborné porotě půllitry zlatého ležáku v co nejlepší kondici - to je úkolem účastníků závodu, který se koná již 12. rokem v hospodě U Pinkasů. Do originálního závodu s příznačným názvem Pinkasova noční můra se letos zapojilo 38 výčepních z českých i zahraničních restaurací. Vítězem se stal Lukáš Pešík z restaurace Červený Jelen. Každoročně tak vzdávají hold všem, kteří se v této pražské hospodě již od roku 1843 starali o maximální kvalitu čepovaného piva a roznášeli ho hostům přímo ze sklepa.

Celkem 38 výčepních z České republiky a zahraničí běželo 4. října dnes již legendární závod Pinkasova noční můra. Všichni finalisté museli prokázat schopnost správně načepovat deset piv a co nejrychleji s nimi zdolat 41 schodů vedoucích ze sklepa do prvního patra ke stolům hostů. Odborná porota složená z Václava Berky, emeritního vrchního sládka Prazdroje, hokejisty Jiřího Hrdiny a zástupce restaurace U Pinkasů Tomáše Babici pak posuzovala kvalitu přineseného piva.

Unikátní závod se koná již od roku 2010 na připomínku Jakuba Pinkase, který jako první změnil systém podávání piva hostům. „V té době se pivo čepovalo do džbánu, ze?kterého si ho hosté u stolu nalévali do sklenic. Jakub Pinkas ale začal čepovat přímo do?půllitrů ve sklepě, odkud je následně obsluha vynášela hostům. Ze sklepa, kde bylo pivo u?ledu, běhali do prvního patra, čímž zdolávali 41 schodů. Za celodenní směnu překonali až pětadvacet tisíc schodů. Díky tomuto novému způsobu servírování dostávali hosté pivo vychlazené a čerstvé,“ říká Karel Doubek, ředitel společnosti Adria – Neptun provozující Restauraci U Pinkasů.

Závody odstartovala ve dvanáct hodin a 30 minut kvalifikace. Všech 38 výčepních s 10 načepovanými půllitry absolvovalo trasu na prostranství před hospodou, 15 nejrychlejších postoupilo do podvečerního finále. To se běželo jako za starých časů s deseti vlastnoručně načepovanými velkými pivy ze sklepa do prvního patra pražské restaurace. Vítězem letošní Pinkasovy noční můry se zaslouženě stal Lukáš Pešík z restaurace Červený Jelen. „Mám radost z vítězství i z cen, ale největší poctou je pro mě zápis mého jména na kožené výčepní zástěře tady v hospodě U Pinkasů, kde jsou uvedeni všichni vítězové z předchozích ročníků. Je to pro mě velká čest,“ říká vítěz Pinkasovy noční můry Lukáš Pešík.

Hlavní cenou je kromě prestižního zápisu jména na zástěru vítězů také voucher na 1843 Kč a 50l sud piva Pilsner Urquell.

Oceňujeme a vážíme si každého, kdo se snaží podávat hostům naše pivo v té nejvyšší kvalitě. I proto neustále učíme výčepní, jak se o pivo správně postarat, jak ho načepovat. Bez jejich zájmu a nadšení by ale naše snaha byla marná. Dá se říct, že výčepní od Pinkasů byli v této oblasti vzory pro ostatní už v 19. století, a proto vnímáme tento závod především jako ocenění výčepních, kteří dokázali zajistit skvělou kvalitu piva i v nelehkých podmínkách,“ říká Kristýna Tereková, Senior Brand Manager Pilsner Urquell

[Asahi] 08:46 [permalink] [reaguj]


Pivní degustace v Pivotéce

[středa, 12. říjen 2022]

Chcete proniknout do tajů rozmanitého světa piva? Pak si nenechte ujít letošní novinku v zážitkové nabídce Plzeňského Prazdroje – pivní degustaci v Pivotéce v Pivovarském muzeu v Plzni. Na podzim je na programu už ve čtvrtek 13. října.

Pivotéku otevřel Plzeňský Prazdroj v závěru loňského roku v prostorech zrekonstruované recepce unikátního Pivovarského muzea, které sídlí v původním právovárečném domě z 15. století v centru Plzně. Pivotéka nabízí téměř 140 druhů piv z více než 25 pivovarů z celé České republiky – od ležáků přes ALE, IPY, Stouty, kyseláče až po piva stařená v sudech po nejrůznějších destilátech. V rámci pivní degustace, vedené zkušenými profesionály, se seznámíte s pivními styly, ochutnáte 8 vzorků piva z malých řemeslných pivovarů. K dispozici bude lehké občerstvení k zakousnutí a také dostatek času na zvídavé otázky a zasvěcené odpovědi na vše, co se týče piva.

Více informací a rezervace míst zde

Pivní degustace v Pivotéce


O Klenot Hradce

[pondělí, 10. říjen 2022]

Vážení přátelé homebreweři, domovařiči, beergeeci a obecně přátelé zlatavého moku!

Zasílám odkaz na domovarnickou soutěž konající se 20/11 v Hradci Králové. Soutěž má 6 kategorií lehce netradičního rázu. Vítězové kategorií postoupí dále do kola o vítěze vítězů, ten bude mít možnost si na naší 20hl uvařit celou várku svého receptu!

Přihlášky posílejte na email tomas@hradeckyklenot.cz nebo přineste společně se vzorky klidně až v den soutěže (do 9 hodin). Popřípadě v předvečer soutěže, kdy bude v 18h neformální posezení u nás v pivnici a debata s degustátory.

informace: https://oklenothradce.cz/

Dej Bůh štěstí!

O Klenot Hradce


Strana 1 z 2 » »»
1 2

PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI