Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

květen 2015

Archiv novinek z blogu ambientního světa již od roku 2004.


Archiv květen 2015


Pivovar Monopol Teplice

[pátek, 29. květen 2015]

Dno pytle v novém

[pátek, 29. květen 2015]


Pivo zdarma do vyschnutí všech sudů!

[pátek, 29. květen 2015]


Opět po roce míří Pivovary Lobkowicz na Pražský hrad a vezou hned sedm druhů piv. Návštěvníci se budou moci těšit na piva, která představují celou paletu pivních stylů a v posledních letech byla úspěšná na celé řadě degustačních soutěží. Jako třešnička na dortu se zde představí i nové pivo typu Ale, které bude mít na tomto festivalu svou premiéru.

Nové pivo Lobkowicz Premium ALE bude zřejmě největším lákadlem ve stanu Pivovarů Lobkowicz. Jedná se o světlé, svrchně kvašené pivo, které díky své lehké chuti bude přímo jako stvořené pro nadcházející letní dny. Díky tomu ho sládci nazývají Summer Ale. „Unikátností této pivní speciality bude sladění profilu hořkosti a chutí speciálních sladů do nádherné plnosti a harmonie. Pro jeho výrobu jsou zapotřebí speciální suroviny i kvasnice, které se liší od výroby tradičního českého ležáku. I výrobní prostory v pivovaru zejména při kvašení musejí být odděleny od jiných piv, aby nedošlo k pomíchání kvasnic. Zvláštní osobní péči a doslova vypiplané kvalitě bude odpovídat i jedinečný chuťový zážitek. Důležité jsou sice suroviny, ale pivu musíte dát i své srdce,“ dodává Jiří Faměra, vrchní sládek Pivovarů Lobkowicz, který se na přípravě tohoto piva podílí s týmem vysokochlumeckých sládků.

Aby bylo možné skvěle párovat vybrané pokrmy vyhlášených restaurací s pivem, představí Pivovary Lobkowicz vedle piva ALE dalších šest pivních stylů. „Na letošní Prague Food Festival přivezeme piva, která si v uplynulých letech získala obdiv pivních znalců. K dispozici bude prémiový český ležák Lobkowicz, vítěz Zlatého Poháru Pivex 2013, dále černý ležák a pšeničné pivo, obojí oceněné zlatými medailemi na letošní mezinárodní soutěži CRAFT BEER AWARDS 2015. Na své si přijdou i milovníci silnějších polotmavých piv. Dalším zajímavým pivem je svrchně kvašená IPA, která se stala nejlepším novým svrchně kvašeným pivem roku 2014. Nabídku uzavírá nealkoholické pivo Lobkowicz, které patří k nejoceňovanějším nealkoholickým pivům u nás,” popisuje festivalovou nabídku Petr Božoň, manažer marketingu Pivovarů Lobkowicz.

Prague Food Festival se každoročně snaží rozšiřovat gastronomické obzory návštěvníků. Tento trend následují i Pivovary Lobkowicz, které ve svém hlavním stanu uskuteční řízené pivní degustace a školu čepování piva. Návštěvníci si vyzkouší řemeslo mistrů výčepních a naučí se jejich triky pod vedením skutečných profesionálů. „Naše skvěle uvařená piva si zaslouží tu nejlepší péči, a proto je nezbytné čepování piva věnovat maximální pozornost. Především je nutné dbát na čistotu pivního skla, mít předchlazené sklenice a naučit se správný způsob čepování piva. Jedině tak mohou lidé zažít ten nejlepší požitek z piva,“ popisuje Zdeněk Rais, obchodní sládek.
Beerfest Olomouc začíná

[čtvrtek, 28. květen 2015]
V pivovaru Staropramen právě dokončili modernizaci plechovkové linky. Kapacita výroby plechovek se díky tomu zvýšila o 30 %. Linka teď navíc umožňuje stáčet nové druhy a objemy plechovek stejně jako balit jejich multibalení. Smíchovský pivovar touto investicí, která dosáhla výše 100 milionů korun, reaguje na dlouhodobě rostoucí poptávku spotřebitelů po pohodlných baleních, mezi které plechovky spolu s PET lahvemi patří.

Modernizace plechovkové linky si kladla za cíl kromě zvýšení kapacity také navýšení flexibility balení. Plechovkové pivo je u nás totiž stále oblíbenější. Prodeje tohoto typu balení společnosti Pivovary Staropramen v roce 2014 meziročně vyrostly o 26 %.

První etapa modernizace umožnila smíchovským pivovarníkům balit nově také čtyřbalení a šestibalení plechovek, po kterých je na trhu stále větší poptávka. Tato balení výrazně zvyšují spotřebitelský komfort. Druhá fáze modernizace přinesla možnost stáčet i speciální plechovky. Ty pivovar využije především pro různé druhy nápojů, jejichž podíl se v nabízeném portfoliu stále zvyšuje. V letošním roce je ve Staropramenu využijí například k propagačním akcím na podporu Staropramen Sládkovy Limonády.

Spotřeba plechovkového piva v posledních letech pravidelně roste. Rozšiřování našeho portfolia o nové nápoje v čele s pivními mixy přineslo další navýšení poptávky po tomto typu balení a navíc jeho různých druzích. Díky právě dokončené modernizaci plechovkové linky umíme flexibilně reagovat na nové trendy,“ říká k modernizaci Zdeněk Lux, vrchní sládek pivovaru Staropramen.

Modernizace plechovkové linky za celkem 100 milionů Kč zlepší provoz i z pohledu jeho ekologičnosti. „Modernější linka je úspornější ve spotřebě vody a páry,“ dodává Zdeněk Lux.

Za růstem spotřeby plechovek u nás stojí jak růst podílu baleného piva na českém trhu, tak jejich praktičnost. Jsou to lehké a nerozbitné obaly. Tradiční spotřebitelé i mladí dospělí jejich praktičnost stále více oceňují. Piva, pivní mixy či třeba sladová limonáda jsou tak díky těmto obalům mobilnější a odpovídají životnímu stylu spotřebitelů. Dostanou se všude tam, kde lidé žijí. Včetně víkendových výletů, akcí či cest na dovolenou.

Koutský pivovar získal ocenění

[středa, 27. květen 2015]

Sládek musí mít pevnou vůli

[středa, 27. květen 2015]

[Lobeč] 09:11 [permalink] [reaguj]
Radegast byl stříbrný v AustráliI

[středa, 27. květen 2015]Pivní plechovka slaví 80 let!

[neděle, 24. květen 2015]


Pivo ze zodpovědnější plechovky

[neděle, 24. květen 2015]

Pivo uvaří sládek z Bernardu

[pátek, 22. květen 2015]Výroba sladu zaujala nejen pivaře

[pátek, 22. květen 2015]

Další, v pořadí již šestnáctá Kozlovna v České republice, byla otevřena v centru severomoravské Opavy. Manažer Plzeňského Prazdroje pro klíčové zákazníky Leopold Duda společně s moderátorem Leošem Marešem nový výčep symbolicky pokřtili. Jak jinak než půllitrem Velkopopovického Kozla.

Nová Kozlovna, značková pivnice Velkopopovického Kozla, si mezi Opavany získala ihned po otevření velkou oblibu. Prvotní obavy majitelů z nové značky piva byly rozptýleny poté, co hosté ochutnali Velkopopovického Kozla čepovaného přímo z pivních tanků. Atraktivní prostředí, tankové pivo a výtečná kuchyně, to vše naplňuje požadavky náročných hostů.

Kozel je známá značka piva a ve spojení s atraktivním a originálním prostředím přináší do Opavy něco nového, neotřelého,“ vysvětluje Jiří Zajíček, jeden z majitelů Kozlovny, své rozhodnutí využít koncept značky Velkopopovický Kozel a dodává: „Člověk se nesmí bát investovat nejen peníze, ale i energii, čas a důslednost. Nic se nesmí ošidit. Hosté to poznají. Také je potřeba neustále sledovat vývoj oboru ve světě a konfrontovat jej s českým prostředím. V případě Kozloven se to bezesporu povedlo.

Interiér opavské Kozlovny navozuje příjemnou atmosféru, která je protknuta řemeslnou dovednostní, poctivostí a solidností použitých materiálů. Velkorysému prostoru dominuje zeleně prosvětlený box s pivními tanky. Zelená barva osvětlení pak rozehrává v interiéru další zajímavé variace. Zeleně je podsvícený bar i výčep a především atraktivní nástěnná plastika kozlí siluety. Jednotlivé prvky interiéru, celkové barevné vyznění a osvětlení vzniklo ve spolupráci architekta přímo s majiteli Kozlovny. Prostory pro více než 100 hostů jsou rozděleny na kuřáckou a nekuřáckou část. Nechybí výkonná vzduchotechnika a bezpočet velkoformátových televizních obrazovek. Na léto se připravuje zahrádka přímo před restaurací.

Výčep je umístěn přímo proti vstupu, tak jak to bývalo kdysi pravidlem v tradičních hospodách. Na čepu je Velkopopovický Kozel 11° čepovaný přímo z pivních tanků. Ze sudů se pak čepuje Kozel Světlý a Kozel Černý. Nechybí plzeňský ležák Pilsner Urquell a prémiová značka cideru Kingswood.

Jaký způsob čepování hosté v Opavě očekávají? Na hladinku nebo s čepicí? Jiří Zajíček odpovídá: „Na míru, na správnou míru.

Hosté v nové Kozlovně oceňují nejen dobré pivo, jídlo ale třeba i kávu. Gastronomie opavské Kozlovny rozvíjí to nejlepší z české kuchyně. V nabídce nechybí například hovězí líčka na víně, rolovaný bok na šalvěji, kuřecí roláda na paprice, pomalu pečené vepřové kolínko či vídeňský řízek. Oblíbené jsou i steaky, grilované maso, ale také hamburgery. Samozřejmostí je polední menu za přijatelné ceny.

A co přeje majitel Kozlovny svým hostům? „Mým přáním je, aby v Kozlovně hosté nespěchali, v klidu si vychutnali pivo, jídlo, aby nekoukali na hodinky,“ zdůrazňuje Jiří Zajíček.Kopřivnický minipivovar Polivar

[čtvrtek, 21. květen 2015]

Pivo až do domu

[čtvrtek, 21. květen 2015]

Pivo má brzy získat větší kvalitu

[čtvrtek, 21. květen 2015]

S čižickým Bizonem do Bamberka

[středa, 20. květen 2015]


Strana 1 z 3 » »»
1 2 3

Navtivte ns na Instagramu Reklama na PI