Oreon









ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

květen 2015

Archiv novinek z blogu ambientního světa již od roku 2004.


Archiv květen 2015


Také letos se mohou turisté těšit na tradiční pochod, v pořadí již 18. Pivovarskou čtvrtku, pokud počítáme po sobě jdoucí ročníky. Pořádá ji hanušovický pivovar Holba, se kterým ji spojuje pevné pouto. Ve skutečnosti je tradiční čtvrtka totiž daleko starší a vůbec první turisty postavila na start už v roce 1973.

Kromě očekávaných kilometrů přináší letošní ročník i několik novinek. Pivovarská čtvrtka nabídne celkem 8 tras v délce 10 až 21 km. V Králíkách, odkud vedou do Hanušovic dvě nejdelší trasy, se bude nově startovat ze sportovního areálu na Moravské ulici. Už loni se počet startovacích míst rozšířil o Velké Losiny, z nichž vede 17 km túra.

„Vycházíme vstříc těm, kteří by měli problémy s dojezdem, proto rozšiřujeme startovací místa, i když je to pro nás organizačně náročnější,“ říká Lenka Krellerová z pivovaru Holba, která se na přípravě akce podílí. Trasy chystá ve spolupráci s Klubem českých turistů tak, aby byly dobře schůdné a řádně značené. „Největší zájem je o kratší nenáročné vycházky 10 a 12 km, na ty delší si troufnou většinou ti, co už mají něco nachozeno,“ doplňuje Lenka Krellerová. Zpestřením pochodu jsou programová zastavení na místech opředených pověstmi nebo zajímavou historií.

Tradiční Pivovarská čtvrtka umožňuje nejen prověřit si kondici a užít si pobyt v přírodě, ale také podívat se do pivovaru nebo pivovarského muzea. Každý startující kromě mapy získává kupon na občerstvení, slosovatelný startovací kupon a malý dárek. Losovat se bude po ukončení pochodu na nádvoří pivovaru, kde se chystá zábavné posezení s hudbou a programem. Z výčepních píp poteče Májový ležák Holba i ochucená Holba s horskými bylinami, kterou spotřebitelé pasovali na nejlepší beermix 2015.

Loni pochod absolvovalo 3700 lidí a velký zájem očekává organizátor i letos.

Již nyní je možné účast zaregistrovat on line na pivovarskactvrtka.cz a tak se vyhnout čekání na startovacích místech.

Pivovarská čtvrtka má symbolické startovné - pro dospělé 50 Kč, děti 30 Kč a senioři od 70 let mají start zdarma.

Startovací místa

Šumperk – SOU, ul. Generála Krátkého (u Kauflandu)

Králíky – ul. Moravská, naproti nádraží

Hanušovice - Pivovar Holba

Velké Losiny – brána lázeňského parku

Rozpis tras

1) Králíky – Hanušovice 21 km

Nejnáročnější, vede přes pramen Tiché Orlice a Jeřáb, kde je při jasném počasí

nádherný výhled do okolí. Vrchol Jeřáb se zvedá do výšky tisíce metrů.

Trasa vede přes klášter Hedeč v Králíkách dále Horní Orlice – pramen Tiché Orlice – Jeřáb –

Svatá Trojice – Severomoravská chata – Počátky – Vršava – Pivovar Holba.

2) Králíky - Hanušovice 20 km - Trasa vede přes klášter Hedeč v Králíkách dále Horní Orlice –– Svatá Trojice – Severomoravská chata – Počátky – Vršava – Pivovar Holba.

3) Šumperk - Hanušovice 18 km – Trasa kolem zříceniny Nový Hrad

Přes Nové Domky – rozcestník Pod Lomem – rozcestník Nad Lomem – Osikov – Pod Smrkem – Lužná – Nový Hrad – Pivovar Holba

4) Hanušovice - Hanušovice 10 km, s programem u občerstvovací stanice

Trasa vede z Pivovaru Holba kolem Nového Hradu a přes občerstvovací stanici U Lip zpět.

5) Hanušovice - Hanušovice 12 km

Z pivovaru k rozcestníku Pod Vršavou, dále na Zámeček a zpět do pivovaru.

6) Hanušovice - Hanušovice 16 km

Z pivovaru do Hynčic dále Kopřivná – Pod Smrkem – Lužná – Nový Hrad – pivovar Holba

7) Hanušovice - Hanušovice 21 km

Trasa vede z pivovaru do Hynčic na Potůčník – Křížový vrch – Lužná – Nový Hrad – pivovar Holba

8) Velké Losiny (brána lázeňského parku) – Hanušovice 17 km, s programem u občerstvovací stanice



[Cvikov] 07:35 [permalink] [reaguj]






I v Krkonoších se pivu daří

[pondělí, 11. květen 2015]






Pivovary Lobkowicz, a.s., představily nový koncept designových restaurací s názvem ŠNYT. Otevřeny byly již tři provozovny a to v Praze, Ústí nad Orlicí a v Prostějově. Hosté si mohou užít vedle zajímavého interiéru a kvalitního servisu také možnost rozšířit si své pivní obzory a ochutnat celou řadu pivních stylů z produkce skupiny Pivovary Lobkowicz.

Jak již samotný název Šnyt napovídá, jedná se o koncept, kde prim hraje pivo. A to ne ledajaké, ale jedná se o pivo řádně opečovávané, odborně načepované a v široké nabídce pivních stylů podávané. „Jedním z atributů sítě restaurací Šnyt je „Strom pivních stylů“. Díky němu je možné spotřebitele nenásilnou formou vzdělávat, aby poznával krásy pivního světa. Šíře nabídky výrobků společnosti Pivovary Lobkowicz nemá v tomto ohledu v České republice konkurenci a umožňuje tak oslovení všech milovníků pěnivého moku,“ říká Vojtěch Kleisner, manažer gastro řetězců.

V žádné ze tří restaurací nechybí na čepu vlajková loď, ležák Lobkowicz Premium. Vedle něho pak nabídku doplňují Lobkowicz Premium Nealko a tmavé pivo Merlin. Sortiment piv pak v pravidelném cyklu ozvláštní speciály z programu Cesta pivní znalců. Další sortiment piv je plně v kompetenci provozovatele. Nedílnou součástí konceptu Šnyt je vedle rozmanitosti pivních druhů i plnohodnotná kvalitní kuchyně. Důraz je přitom kladen na snoubení chutí jídel a piv.

Při řešení interiéru byl kladen důraz na jednoduchost a kvalitu provedení. Důležité je, aby se zde hosté cítili dobře. „Kvalitní servis a příjemné prostředí tak přímo vybízejí k opakovaným návštěvám ať je jejich důvodem zajít si „na jedno“, dobře se najíst, setkat se s přáteli, nebo uspořádat oslavu,“ vysvětluje Vojtěch Kleisner a dodává: „Restaurace konceptu Šnyt plánujeme postupně rozšiřovat do všech významných lokalit České republiky.












Opravdové lahůdky pro všechny pivní fajnšmekry si připravila značka Krušovice na Český pivní festival, který se od 7. do 23. května uskuteční v Praze na Letné. Návštěvníci zde mimo jiné ochutnají celou řadu naprosto unikátních speciálů. Krušovičtí (a v jednom případě velkobřezenští) sládci jich vyrobili dokonce šest, čímž potvrdili svou roli zakladatele kategorie sezónních speciálů i stávající výsadní postavení mezi velkými pivovary. Dále se představí Krušovice Desítka a Dvanáctka, obě chmelené za studena a připravené výhradně pro tento festival. Hosté festivalu se dozvědí spoustu informací o tom, jak lze snoubit (párovat) chutě jídla a piva, a budou mít možnost některé kombinace na místě vyzkoušet. Párování představí pivní sládci, kteří uspořádají i školu čepování.

S aktuálním trendem, snoubením jednotlivých druhů piva s vybranými pokrmy, přišla značka Krušovice před několika lety jako první. Chtěla tak ukázat, že pivo lze s gastronomickými specialitami dobře kombinovat a hodí se například i k sladkým dezertům. V Krušovicích proto vyškolili několik pivních sommeliérů a v tamním pivovaru pořádají speciální kurzy. Škola čepování a párování piva se uskuteční pod vedením obchodních sládků a sommeliérů společnosti HEINEKEN – Vlastimila Ševčíka, Petra Karlovského a Svatopluka Vrzaly. K degustačnímu tácku s vybranými kanapkami (s lososem, romadúrem, kávovým zrnem v čokoládě a paštikou) se budou servírovat Krušovice Dvanáctka, Krušovice Pšeničné, Krušovice Černé a Mušketýr.

Na Českém pivním festivalu se dále představí pestrá škála piv, kterou krušovičtí sládci uvařili výhradně pro tuto příležitost.

Krušovická Desítka i Dvanáctka sice patří do standardního portfolia pivovaru, nicméně speciálně u příležitosti festivalu bylo použito jejich chmelení za studena, kdy se kromě běžného chmelení další chmel přidává do tanku, v němž pivo dokvašuje při nízké teplotě. Pivo tím získá výraznou chmelovou vůni.

Pivní fajnšmekři se na festivalu dále mohou těšit na několik speciálů.

Krušovice Fifty:Fifty. Pod tímto názvem se skrývá netradiční výsledek kombinace spodního a svrchního kvašení. Toto nefiltrované, pasterizované, speciální pivo odráží charakter obou stylů. Pivo má jantarovou barvu, vyváženou karamelovou chuť a výraznou, ale příjemnou hořkost. Ve vůni se projevuje jemné banánové aroma, typické pro pšeničná piva s karamelovými a chmelovými tóny.

Krušovice Dark Chilli. Temný charakter ležáku Dark Chilli nabízí ve srovnání s jinými druhy tmavých piv zcela jedinečnou chuť. Výrazné aroma praženého sladu, podtóny kávy a čokolády jsou dokonale podrženy divokou hřejivou chutí chilli. Ležák tak v přeneseném slova smyslu pálí i hřeje.

Krušovice KRÁLOVSKÝ ALE. Speciál chmelený poměrně mladými odrůdami amerického chmele Citra & Amarillo ohromí po prvním doušku hravou chutí svěžích tropických tónů (mango, citrus, broskev). Královský ALE je pivo pšeničné, svrchně kvašené, nefiltrované a pasterizované, s mírnou hořkostí a tropickou chutí.

Krušovice SAAZ LATE Ležák. Pivo uvařené pouze z jedné odrůdy pozdního žateckého chmele SAAZ LATE, která je charakteristická jemným chmelovým aroma. Díky technologii studeného chmelení se z chmele přidaného do ležáckých tanků postupně uvolňují chmelové silice, které pivu dodávají výraznější chmelovou vůni. Nepasterizovaný ležák má krásnou zlatavou barvu.

Krušovice Královské Pšeničné. Oproti běžnému pšeničnému pivu vyniká výraznější barvou, hořkostí a plnou chutí s karamelovým nádechem. I toto pivo má díky studenému chmelení poctivou chmelovou vůni. V aroma nechybí ani typické tóny po banánech a hřebíčku. Krušovice Královské Pšeničné je speciální nefiltrované, svrchně kvašené pivo s vyšší hořkostí.

Kromě krušovických piv se bude na festivalu nabízet jeden speciál z tradičního pivovaru ve Velkém Březně, který stejně jako Královský pivovar Krušovice patří pod společnost HEINEKEN. Březňák – Originální Märzen je speciální polotmavé pivo vyšší stupňovitosti (obsah alkoholu 5,5 % v obj.), které konzumentům nabízí příjemnou intenzivní hořkost s jemnými karamelovými tóny.


Krásný les a krásný Frýdlant

[úterý, 5. květen 2015]










Zvu potez dokončil pivovar v Etiopii

[pondělí, 4. květen 2015]




Společnost Pivovary Lobkowicz Group, a.s. (dále jen PLG, nebo skupina PLG), dnes zveřejnila výroční zprávu za rok 2014 včetně auditovaných konsolidovaných účetních výkazů. Výroční zpráva je ke stažení na webu společnosti http://www.pivovary-lobkowicz-group.com/financni-vysledky-a-prezentace.

Hlavní údaje z finančních výkazů:

• Celkové výnosy skupiny dosáhly v roce 2014 1,2 miliardy Kč, o 3,7 % více než v předchozím roce.

• Ukazatel EBITDA (provozní zisk před odpisy, úroky a zdaněním) očištěný o jednorázové položky se oproti předchozímu roku zvýšil o 11,6 % na 212,3 milionu Kč.

• Provozní profitabilita Společnosti tak rostla dynamičtěji než její obrat a to zejména díky zaměření na prémiové produkty a pivní speciály s vyšší marží a stále rostoucí popularitě tzv. „craft beer“.

• Společnost rovněž výrazně zlepšila hospodaření na úrovni čistého zisku díky kapitalizaci akcionářských půjček a podstatně nižšímu úrokovému zatížení.

Zdeněk Radil, generální ředitel společnosti Pivovary Lobkowicz Group, a.s. a předseda představenstva k výsledkům dodal: „Výsledky hospodaření za rok 2014 dokazují úspěšnost naší hlavní strategie zaměřit se na produkty s vyšší marží, jako jsou pivní speciály a prémiová piva. Trh piva v České republice je vysoce konkurenční, a proto jsme rádi, že jsme schopni zvyšovat ziskovost a dosahovat růstu i na úrovni výnosů. Naše výsledky jsou odrazem celkové strategie zaměřené na poctivou českou pivní tradici s důrazem na pestrost a nekompromisní kvalitu výrobků. Dokazují další potenciál růstu v novém segmentu tzv. craft beer, který je bez nadsázky revolucí v oblasti pivního trhu a přináší nové zážitky zejména pro naše zákazníky, kteří tyto kvality oceňují a v naše produkty vkládají svoji důvěru.

Věříme, že naše strategie bude generovat růst zisku i v budoucnu. Další potenciál budeme hledat i na trzích mimo Českou republiku prostřednictvím exportu nebo spoluprací se zahraničními partnery. Loňský rok považujeme za počátek nové éry v historii společnosti, která přichází jako naplnění mnohaletého úsilí širokého týmu odborníků a milovníků piva a po intenzivním období investování do rozvoje a modernizace společnosti. Pevně věříme v dynamický růst v tomto segmentu i v budoucnosti.



«« « Strana 3 z 3
1 2 3

PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI