Reklama na PI Reklama na PI Rastal

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

únor 2012

Archiv novinek z blogu ambientního světa již od roku 2004.


Archiv únor 2012


[goto:http://www.agris.cz/clanek/174725]


[goto:http://www.agris.cz/clanek/174709]


[goto:http://hradec.idnes.cz/nejvyssi-soud-resil-kauzu-prodeje-nachodskeho-pivovaru-pkp-/hradec-zpravy.aspx?c=A120215_160228_hradec-zpravy_zep]


[goto:http://nymbursky.denik.cz/zpravy_region/nb-pivo20120215.html]


[goto:http://www.ceskapozice.cz/domov/politika/je-zakazano-vest-verejnou-debatu-o-budvaru]


[goto:http://klatovsky.denik.cz/zpravy_region/v-klatovech-se-pivo-varilo-uz-ve-stoleti20120216.html]


Nechutná vám pivo? Dejte mu kapky!

[čtvrtek, 16. únor 2012]

[goto:http://rednews.nova.cz/clanek/fun-and-games/nechutna-vam-pivo-dejte-mu-kapky.html]


[goto:http://hnonline.sk/c1-54730440-heineken-vlani-dosiahol-lepsie-ako-ocakavane-vysledky]


DUDÁK – Měšťanský pivovar Strakonice se tradičně účastnil 22. Reprezentačních slavností piva v Táboře, kde letos v degustační soutěži bodoval Dudák světlý ležák 11°. Stal se jedním z vítězů „Zlaté pivní pečetě“ - získal bronzovou pivní pečeť v kategorii Světlý ležák. Strakonický pivovar zastupovala při degustačním klání Dagmar Vlková – sládek pivovaru.

V loňském roce jsme investovali hodně finančních prostředků do zlepšení výrobního postupu potažmo kvality,“ říká ředitel pivovaru Jaroslav Tůma. „Jsem velmi rád, že pivo Dudák bylo opět mezi oceněnými, vidím, že investice do kvality se opravdu vyplácí,“ dodává Jaroslav Tůma.

22. Reprezentační slavnosti piva v Táboře se konaly od 8. února do 11. února 2012, kdy proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů. Slavnosti byly pořádány pod záštitou ministra zemědělství České republiky a hejtmana Jihočeského kraje. Degustační soutěže se zúčastnilo na 108 pivovarů tuzemských i zahraničních a přihlášeno bylo na 500 vzorků. Kromě oceněné jedenáctky stojí za zmínku i umístění ostatních produktů z varny DUDÁK – Měšťanského pivovaru Strakonice, a to 6. místo pro Vánoční čokoládový speciál a 7. místo pro nefiltrované pivo Sklepák. Oceněný Dudák světlý ležák 11 % je střední plnosti s výraznou, příjemně doznívající jemnou hořkostí žateckých chmelů. Obsah alkoholu dosahuje 4,5% obj. Ležák 11% se výborně hodí takřka ke každé příležitosti.

Více o DUDÁK - Měšťanském pivovaru Strakonice:

DUDÁK - Měšťanský pivovar Strakonice je posledním pivovarem v České republice, který je vlastněn městem. V současné době má status akciové společnosti. Strakonické pivo je vařeno tradičním způsobem a je nepasterované. Výrobky společnosti jsou již tradičně oceňovány různými cenami v mezinárodních soutěžích. Strakonické pivo je známo pod značkou Dudák od třicátých let minulého století. Průměrná roční výtoč v hektolitrech se pohybuje okolo 67tis.. Pivovar zaměstnává 58 pracovníků a v jednotlivých etapách naplňuje investiční plány. V roce 2011 měl technologické a výrobní investice v celkové výši 10,4 mil. korun. V loňském roce zaznamenal meziroční nárůst výstavu o 2%.

Tisková zpráva


[goto:http://www.harrachov.cz/clanky-detail.asp?NewsID=935]


[goto:http://www.finance.cz/zpravy/finance/342562-kolik-zaplatime-statu-za-pivo-v-porovnani-se-zahranicim-/]


Světlý ležák Holba Premium získal bronz v celkovém hodnocení degustační soutěže Zlatá pivní pečeť 2012 a umístil se tak mezi třemi nejlepšími pivy všech kategorií.

Je to úspěch, který nás potěšil, ale co nás těší ještě více, je spokojenost a přízeň těch nejpovolanějších, tedy konzumentů,“ vyjadřuje Vladimír Zíka, výkonný ředitel pivovaru. Letošní úspěch navazuje na řadu předchozích a je potvrzením stabilně vysoké kvality piva Holba. Ležák je chloubou každého pivovaru a také v Holbě mu věnují mimořádnou pozornost. Vzniká tradičním způsobem výroby a ten přináší pivu jeho osobitou charakteristiku. Holba vyniká dokonale vyváženou chutí s vyšší hořkostí, výborným řízem a vysokou pitelností, která vybízí k dalšímu napití. Klasická výroba piva využívá nejen prvotřídní suroviny, ale dává pivu čas vzít si z nich to nejlepší. Než např. Holba Premium opustí brány pivovaru, trvá to déle než 2 měsíce a to je až čtyřikrát déle ve srovnání s europivy. „S pivem je třeba si vyhrát, jen tak získá svůj jedinečný charakter,“ potvrzuje Vladimír Zíka, jeden z porotců, kteří piva v soutěži hodnotili. Podle jeho vyjádření musí mít každý degustátor výbornou chuť, čich i zrak a stejně tak důležité je mít něco „oddegustováno“. „Čím má větší zkušenosti, tím rychleji pozná nežádoucí chutě i vůně, které k pivu nepatří,“ říká Vladimír Zíka. Řízená degustace má jasná pravidla a jejím úkolem je počítat také s únavou degustátorů, proto jich letos do Tábora přijela více než stovka, aby byla zajištěna vysoká objektivita. Většinou šlo o sládky přihlášených pivovarů a nezávislé degustátory.

Degustační soutěž každoročně probíhá v Táboře v rámci Pivovarských slavností.

O titul Zlatá pivní pečeť se letos utkalo na 500 piv ze 108 pivovarů v celkem 21 kategoriích. Degustátoři posuzovali především chuť, hořkost, říz, ale i vzhled přihlášených piv, tedy vlastnosti, které jsou pro konzumenta nejdůležitější. Táborských Slavností piva se zúčastní nejen pivovary z České republiky, ale i ze Slovenska, Ruska, Belgie, Nizozemska, Slovinska nebo Rakouska.

Tisková zpráva


Čtrnáctistupňový Březňák je zlatý! O vítězství v kategorii speciální pivo světlé rozhodli degustátoři na XXII. Reprezentačních slavnostech piva, které skončily v sobotu v Táboře. Vítězové všech 21 kategorií si při slavnostním ceremoniálu převzali hlavní ceny: Zlaté pivní pečeti. Ocenění výrobci piva tak získali právo užívat titul a známku Zlatá pivní pečeť 2012.

Čtrnáctistupňové vítězné pivo Březňák je světlý speciál s vyšším obsahem alkoholu. Má plnou chuť a hořkost a sytou zlatou barvu. Ocenění Březňák světlý ležák nezískal poprvé, naposledy ve své kategorii vyhrál v červnu minulého roku na jiné důležité degustační soutěži Pivo České republiky v Českých Budějovicích. Vedle odborníků toto pivo oceňují také štamgasti.

Značka Březňák si v degustační soutěži vedla skvěle už od prvního dne konání (7.2.), kdy Zlatou pivní pečeť získala v kategorii tmavých výčepních piv. Bodoval i světlý výčepní Březňák s celkovým třetím místem ve své kategorii. Úspěch pivních značek ze severu Čech potvrzuje Zlatá pivní pečeť pro značku Louny (kategorie světlých výčepních piv).

Úspěchy piv z portfolia společnosti Heineken Česká republika dále zpečetily značky Krušovice (2. místo mezi tmavými výčepními pivy) a Starobrno (3. místo mezi tmavými výčepními pivy). Z výše uvedeného tak vyplývá, že pivní značky Heinekenu zcela ovládly kategorii tmavých výčepních piv. Dařilo se i nealkoholickému pivu Fríí, které skončilo na třetím místě.

Letošních XXII. Reprezentačních slavností piva v Táboře se účastnil rekordní počet 108 pivovarů a minipivovarů z České republiky i ze zahraničí. Svá piva tak do soutěže přihlásily dvě desítky zahraničních pivovarníků, například z Ruska, Běloruska, Kazachstánu, Belgie, Holandska, Rakouska či Ázerbajdžánu. Nejvíce výrobců piva ovšem pochází z České republiky. Soutěžilo se celkem ve 21 kategoriích, přičemž degustátoři posuzují piva z velkých i malých pivovarů i zahraniční speciality.

Přihlášené vzorky piv v soutěži posuzovala odborná porota. Zasedli v ní sládci přihlášených pivovarů, nezávislí degustátoři i studenti odborných vysokých škol. Odborné degustace byly jako každoročně přísně anonymní. „Dosažených výsledků z této degustační soutěže si velice vážíme, protože na ni dohlížejí odborní garanti renomované kontrolní a certifikační společnosti a Státní zemědělská a potravinářská inspekce České republiky,“ konstatuje manažer kvality společnosti Heineken Česká republika Ondřej Koucký. Úroveň soutěže dokazuje i rostoucí zájem pivovarníků z Čech i ze zahraničí, který rok od roku stoupá.

Tisková zpráva


Neobyčejný úspěch zaznamenaly pivní značky Březňák a Louny hned první den prestižní degustační soutěže, která až do soboty potrvá v Táboře. Značka Březňák nenašla přemožitele v kategorii tmavých výčepních piv a získala hlavní trofej: Zlatou pivní pečeť. Stejně dobře si s konkurencí poradila i značka Louny. Ta si Zlatou pivní pečeť pro změnu odveze za vítězství v kategorii světlých výčepních piv. Ve stejné kategorii jako Louny bodoval Březňák z pivovaru Velké Březno i podruhé, kde mu patří třetí příčka.

Úspěchy piv z portfolia společnosti Heineken Česká republika dále zpečetily značky Krušovice (2. místo mezi tmavými výčepními pivy) a Starobrno (3. místo mezi tmavými výčepními pivy). Z výše uvedeného tak vyplývá, že pivní značky Heinekenu zcela ovládly kategorii tmavých výčepních piv. Mezi světlými výčepními pivy obsadily dvě ze tří medailových míst – a to vše 7. 2., hned první den konání soutěže.

Letošních XXII. Reprezentačních slavností piva v Táboře se účastní rekordní počet 108 pivovarů a minipivovarů z České republiky i ze zahraničí. Svá piva tak do soutěže přihlásily dvě desítky zahraničních pivovarníků, například z Ázerbajdžánu či Belgie. Nejvíce výrobců piva ovšem pochází z České republiky. Soutěží se celkem v 21 kategoriích, přičemž degustátoři posuzují piva z velkých i malých pivovarů i zahraniční speciality. Vítězové jednotlivých kategorií získávají právo užívat titul a známku Zlatá pivní pečeť 2012.

Anonymní vzorky piv v soutěži posuzuje odborná porota. „Dosažených výsledků z této degustační soutěže si velice vážíme, protože na ni dohlížejí odborní garanti renomované kontrolní a certifikační společnosti a Státní zemědělská a potravinářská inspekce České republiky,“ konstatuje manažer kvality společnosti Heineken Česká republika Ondřej Koucký. Úroveň soutěže dokazuje i rostoucí zájem pivovarníků z Čech i ze zahraničí, který rok od roku stoupá.

Oficiální vyhlášení výsledků ve všech kategoriích a předání Zlatých pivních pečetí se uskuteční v sobotu 11. února.

Historie pivovaru ve Velkém Březně sahá do poloviny osmnáctého století. Charakteristickým znakem pivovaru se od roku 1906 stala podobizna přednosty stanice ve Velkém Březně Victora Cibicha, který za propůjčení tváře velkobřezenským pivům obdržel doživotní rentu třiceti piv týdně. Znovu na etikety se Victor Cibich vrátil v roce 1990. V pivovaru ve Velkém Březně se dnes vaří výčepní piva (světlá i tmavá), Březňák světlý ležák a čtrnáctistupňový Březňák světlý ležák speciál.

O kvalitě piv z portfolia pivovaru svědčí i ceny z degustačních soutěží. V čele pivovaru dnes stojí manažer a vrchní sládek Petr Hauskrecht, který proslul výrobou speciálních piv, vařených ke konkrétním slavnostním událostem. Prvním speciálem roku 2011 bylo Pepřové k masopustu.

Tisková zpráva


Skončil maraton degustací

[pondělí, 13. únor 2012]

[goto:http://taborsky.denik.cz/zpravy_region/skoncil-maraton-degustaci20120210.html]


Piva společnosti Pivovary Lobkowicz si získala tři ocenění v prestižní odborné degustační soutěži Zlatá pivní pečeť 2012. Ležák Klášter Premium zvítězil v kategorii světlých prémiových ležáků, pivo Klášter Světlé výčepní se umístilo na stříbrné příčce mezi světlými výčepními pivy a tmavý ležák Merlin, který vaří sládci protivínského pivovaru, obsadil taktéž druhé místo v kategorii piv netradičních.

Anonymní degustace se zúčastnilo téměř 500 piv ze 108 pivovarů z řady zemí, které se mezi sebou utkali ve 21 kategoriích.

Degustační soutěž Zlatá pivní pečeť 2012 se konala v rámci XXII. Reprezentačních slavností piva v Táboře, nad kterými převzali záštitu Kamil Jankovský, ministr pro místní rozvoj České republiky, Petr Bendl, ministr zemědělství České republiky, a Jiří Zimola, hejtman Jihočeského kraje.

Tisková zpráva


[goto:http://pisecky.denik.cz/zpravy_region/pi-20120211-pivo.html]


[goto:http://aktualne.atlas.sk/polnohospodarska-univerzita-v-nitre-ma-svoj-vlastny-pivovar/dnes/zaujimavosti/]


[goto:ttp://brno.idnes.cz/cina-i-hrde-etikety-vyskovsky-pivovar-prekonava-utlum-pgp-/brno-zpravy.aspx?c=A120206_1728391_brno-zpravy_dmk#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=brnoh&utm_content=main]


Pivo, chmel, slad to mám rád

[sobota, 11. únor 2012]

[goto:http://rakovnicky.denik.cz/zpravy_region/pivo-chmel-slad-to-mam-rad20120209.html]


[goto:http://zlin.idnes.cz/jarosov-se-chce-odtrhnout-od-uherskeho-hradiste-i-kvuli-pivovaru-pyr-/zlin-zpravy.aspx?c=A120209_131214_zlin-zpravy_sot#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=zlin&utm_content=main]


[goto:http://budejovice.idnes.cz/degustator-ochutnava-pivo-uz-od-roku-1967-nejradsi-ma-kvasnicove-pvz-/budejovice-zpravy.aspx?c=A120209_1730186_budejovice-zpravy_kol#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=budejovice&utm_content=main]


Pivo s 24-karátovým zlatem, uvedené na náš trh na sklonku loňského roku jako „Trendy piva pro absolutní menšinu“ ostravským sládkem Markem Pietoněm pod názvem 24 K GOLD FAUST, zaznamenalo své úspěšné tažení nejen v českých krajích. Některé z láhví zamířily už také ke sběratelům a neotřelým milovníkům pěnivého moku na Slovensko, do Ruska, Švýcarska i Francie, aby tak dále šířily věhlas českého pivovarnictví. Články o výrobě zlatého piva v Čechách obletěly snad celý svět a ohlasy na něj zaskočily i samotného sládka.

V současné době přichází projekt PIVO FRANC se svou srdíčkovou emisí ve Valentýnské verzi s mottem: „To ty jsi mé jediné opravdové zlato!“. Pivní raritu zdobí slušivý kabát v šarlatové červeni, evokující barvu srdce. A možná tak vznikl další z unikátních dárků, kterým můžeme vyjádřit svému partnerovi, čím vším pro nás je.

A jaké jsou jeho další plány? „Především budeme muset změnit název piva“, uvedl Marek Pietoň. „Faust je totiž název pivovaru v Německu, takže únorový Faust bude určitě pod tímto názvem poslední. Výrobu zlatého piva jsme si nechali zaregistrovat Úřadem průmyslového vlastnictví a nový název nám pomáhají vymyslet čtenáři pivních serverů. Některé z jejich návrhů nás opravdu zaujaly. Lidská kreativita prostě nezná hranice ani v pivovarnictví. Ale současně s novým názvem pracujeme dále na nové značce piva, které bude opět překvapením.“ Jaké to však bude překvapení, nechtěl ostravský sládek prozradit. Takže nezbývá než počkat až do dubna, kdy chce svou novou značkou uvést na trh.

Tisková zpráva


Čeští sládci a odborní degustátoři se tentokrát sjeli do Tábora, aby zvolili vítěze mezi pivy v degustační soutěži Zlatá pivní pečeť 2012. V silné konkurenci českých i zahraničních piv dokázalo pivo Litovel zvítězit v 5 kategoriích a ve dvou obhájilo stříbro. Moravské pivo Litovel získalo rekordních 7 medailí a opět potvrdilo špičkovou kvalitu napříč celým sortimentem, bez ohledu na stupňovitost nebo druh piva.

Pivo Litovel Moravan ohodnotili degustátoři jako nejlepší v kategorii jedenáctistupňových piv a vítězství patří i jeho nefiltrovanému kvasničáku. Litovel Moravan je vlajkovou lodí pivovaru a obě piva se dlouhodobě těší vysoké přízni konzumentů. Degustátoři zpečetili také vítězství tmavého ležáku Litovel Premium Dark a litovelského Gustava z produkce minipivovaru. Všichni čtyři tak získávají titul Zlatá pivní pečeť 2012, každoročně udělovaný nejlepším pivům v jednotlivých kategoriích. Další dvě, tentokrát stříbrné medaile, patří nealkoholickému pivu Litovel Free a Svátečnímu Speciálu 13º.

Jde o velký úspěch, který potvrzuje špičkovou kvalitu litovelského piva v celém sortimentu. „Ocenění získala téměř všechna piva, které jsme do soutěže přihlásili,“ pochvalně vyjadřuje ředitel pivovaru Lumír Hyneček.

Na první příčky mezi ostatními pivy staví Litovel především jedinečná chuť a osobitá charakteristika. Tu mu přináší tradiční způsob výroby, který se v důsledku změn na pivním trhu, stal významnou konkurenční výhodou. V posledních letech totiž u nás došlo k oslabení chuťové jedinečnosti piv, která vždy byla pilířem českého pivovarnictví. „Pro výrobu našeho piva využíváme nejen prvotřídní suroviny, ale dáváme pivu čas vzít si z nich to nejlepší. Ve srovnání s europivy je naše výroba až 4krát delší a tím samozřejmě také finančně nákladnější,“ říká sládek pivovaru Petr Kostelecký a dodává: „S pivem si jednoduše musíte vyhrát a ono vám to pak vrátí v každém doušku.

S pivem z minipivovaru soutěžili litovelští vůbec poprvé a hned vítězně. Název Gustav dostalo po Gustavu Frištenském a stejně jako tento úspěšný silák, sbírá medaile. „Piva z našeho minipivovaru chceme nabídnout i restauracím nebo pivotékám a tak zpestřit náš běžný sortiment. Jsme jedním z mála průmyslových pivovarů, které mají svůj minipivovar a tuto výhodu se snažíme co nejvíce využít,“ vyjadřuje záměr ředitel pivovaru Litovel Lumír Hyneček.

S otevřením vlastního minipivovaru se pivovaru Litovel otevírají i nové možnosti jak testovat suroviny nebo zdokonalovat technologické postupy a pak je následně aplikovat do velkovýroby. Běžně si tady pod vedením sládka může uvařit své vlastní pivo i laická veřejnost.

Degustační soutěž každoročně probíhá v Táboře v rámci Pivovarských slavností.

O titul Zlatá pivní pečeť se letos utkalo na 500 piv ze 108 pivovarů v celkem 21 kategoriích. Degustátoři posuzovali především chuť, hořkost, říz, ale i vzhled přihlášených piv, tedy vlastnosti, které jsou pro konzumenta nejdůležitější. V degustacích se denně střídalo kolem stovky porotců, aby byla zaručena vysoká objektivita. Většinou šlo o sládky přihlášených pivovarů a nezávislé degustátory. Táborských Slavností piva se zúčastní nejen pivovary z České republiky, ale i ze Slovenska, Ruska, Belgie, Nizozemska, Slovinska nebo Rakouska.

Tisková zpráva


Minipivovary jsou stálým trendem

[pátek, 10. únor 2012]

[goto:http://www.agronavigator.cz/default.asp?ch=13&typ=1&val=117324&ids=173]


Pivo? Nejlépe zpracovaná voda

[čtvrtek, 9. únor 2012]

[goto:http://taborsky.denik.cz/zpravy_region/pivo-nejlepe-zpracovana-voda20120208.html]


[goto:http://www.financninoviny.cz/zpravy/pivovarum-staropramen-loni-mezirocne-vzrostly-prodeje-o-8-pct/752768]


[goto:http://www.financninoviny.cz/zpravodajstvi/potravinarstvi/zpravy/prazdroji-loni-vzrostl-prodej-o-procento-na-9-91-milionu-hl-piva/752774]


[goto:http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/163798-prazdroji-i-staropramenu-se-dari-k-brewery-a-heineken-podrazi/]


Budvaru rostou osobní náklady

[čtvrtek, 9. únor 2012]

[goto:http://zpravy.e15.cz/byznys/obchod-a-sluzby/budvaru-rostou-osobni-naklady-741874?utm_source=avmania&utm_medium=selfpromo&utm_campaign=rsshub]


[goto:http://web.volny.cz/noviny/ekonomika-a-podnikani/clanek/~volny/IDC/198334/spor-bendla-s-bockem-v-budvaru-konci-smirem-kontrola-vsak-bude.html]


[goto:http://byznys.ihned.cz/analyzy-a-komentare/c1-54662310-musim-chranit-i-obchodni-tajemstvi-zduvodnuje-nevpusteni-kontroly-do-budvaru-jeho-sef?utm_source=mediafed&utm_medium=rss&utm_campaign=mediafed]


Pepřové pivo zahřeje hrdlo i ...

[čtvrtek, 9. únor 2012]

[goto:http://www.brnovinky.cz/gurman-brno/peprove-pivo-zahreje-hrdlo-i]


[goto:http://www.odhaleno.cz/exkluzivne/7995-gastronomicky-paskvil-americane-sili-po-pivu-s-prichuti-pizzy.htm]


Jaké pivo pili staří Sumerové?

[čtvrtek, 9. únor 2012]

[goto:http://vtm.zive.cz/jake-pivo-pili-stari-sumerove]


V pátek 10. února 2012 bude na adrese www.pivnivylety.cz spuštěn nový web PIVNÍCH VÝLETŮ. Široké veřejnosti má nabídnout cestování po pivovarech, minipivovarech, festivalech a pivních událostech. Cílem je poznávání různorodých chutí piv po celé České republice a v zahraničí.

Na stránkách www.pivnivylety.cz mohou zájemci najít zajímavé doporučení na výlety za pivem, pozvánky na nejrůznější pivní akce, zprávy o dění z našich pivních výletů, tipů jak se naučit vařit pivo, odebírat novinky a podobně.

Společnost PIVNÍ VÝLETY bude cestovat na místa zaslíbená pivním radovánkám. Výlety za pivem budou pořádány do středních a malých pivovarů ba dokonce i do domácích minipivovarů po celé České republice. PIVNÍ VÝLETY budou ve znamení jednodenní cesty s exkurzí po pivovaru, ochutnávkou právě uvařeného piva a občerstvením.

Cílem PIVNÍCH VÝLETŮ není cestovat jen po celé České republice, ale také navštěvovat pivní festivaly v zahraničí, jako je například Belgie a Německo. V současné době je připravováno konání Festivalu pivních chutí na střeše Galerie Harfa, kde budou představována piva z různých českých minipivovarů a v blízké budoucnosti otevírání pivotéky PIVNÍ MOZAIKA.

Společnost PIVNÍ VÝLETY se snaží, aby výlety za pivem byly součástí životního stylu, nebyly jen o pití piva, chtějí přinést jedinečný zážitek a zájemcům uskuteční užívat si pivní kulturu se vším tím, co je sní spjato.

Tisková zpráva


[goto:http://www.zpravodaj.probit.cz/2012/2_12web/28_12CD.htm]


[goto:http://www.financninoviny.cz/zpravodajstvi/potravinarstvi/zpravy/mze-se-pre-s-vedenim-budvaru-o-dokumenty-ke-kontrole-v-pivovaru/751754]


[goto:http://www.novinky.cz/zena/zdravi/258320-pivo-denne-ochrani-pred-radou-chorob-a-pritom-neovlivnuje-rust-bricha.html]


[goto:http://plzensky.denik.cz/podnikani/pivovar-do-petek-staci-i-gambrinus20120206.html]


[goto:http://doma.nova.cz/clanek/stihlaafit/pivo-a-dieta-jak-si-ho-vychutnat-a-jeste-zhubnout.html]


[goto:http://www.financninoviny.cz/zpravodajstvi/zpravy/bendl-chce-transparency-international-u-kontroly-budvaru/751532]


[goto:http://hradecky.denik.cz/zpravy_region/pro-pivni-tacky-cim-starsi-tim-jsou-drazsi20120206.html]


[goto:http://life.ihned.cz/cestovani/c1-54605330-pabitel-pivem-jsem-odkojeny-jako-dite-jsem-pil-sklenku-k-obedu]


[goto:http://praha.idnes.cz/stredocesky-kraj-bude-objizdet-mobilni-naucna-stezka-o-vareni-piva-1dq-/praha-zpravy.aspx?c=A120130_1724347_praha-zpravy_jpl]


[goto:http://www.denik.cz/ekonomika/spor-o-prodej-pivovaru-v-nachode-se-vraci-pred.html]


[goto:http://domaci.eurozpravy.cz/politika/43241-kalousek-stat-tu-neni-od-toho-aby-varil-pivo-rozzureny-zi/]


V Lípě točí pivo unikátní Orion

[pondělí, 6. únor 2012]

[goto:http://ustecky.denik.cz/zpravy_region/20120204-wv-hospoda-lipa-pivo-streko-orion.html]


[goto:http://www.agris.cz/clanek/174577]


[goto:http://www.financninoviny.cz/zpravodajstvi/zpravy/necas-vlada-neplanuje-privatizovat-pivovar-budvar/751309?utm_source=rss&utm_medium=feed]


«« « Strana 2 z 3 » »»
1 2 3

Islám v ČR nechceme Pivní prodejna Pod Zelenou Horou Vrčeň